Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » **islamofobija????** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Musala Musala is a Male
rodjeni




Poruka: 1304
Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

[quote]

    citat od stari most:

Ako su iracki pobunjenici teroristi , kako ih ti i Bush zovete , onda su i partizani 1941 bili teroristi zar ne i oni su se borili protiv okupatora i DOMACIH IZDAJNIKA . Zar si to zaboravio ili nisi bio u skoli kad se to ucilo . Ili to nisu okupatori , vec koalicione snage bile( talijani , japanci i njemci )

======================================================
Suvise je glupo praviti uporedbu izmedju II svjetskog rata i ovoga sta se danas dogadja a jos gluplje uporedjivati partizane (a pogotovo Titove) sa danasnjim dogadjajima.

___________________________________________________________________
-Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Musala dana 04-26-2004 u 14:00.

04-26-2004 13:57 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
Rondo Rondo is a Male
stalni dopisnik


Poruka: 1085

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Poceo sam citati knijgu "Krivotvorenje Islama" od Edwarda W Saida. Na engleskom se zove "Covering Islam"
Nadam se da ne trebam pojasnjavati ko je Edward W Said.
Jucer je kupio na sajmu knjiga, a na nasem je izdala je jedna zagrebacka kuca.
Prva liga knjiga! Samo joj je predgovor od 40 strana i gucu sam ga procitao sinoc.
Said kao jedan od najvecih teoreticara modernog vremena (1935-2003) aktivan na vise americkih univerziteta, rodjeni palestinac (krscanin ako je to bitno) te sa Johnom Espozitom se smatra jedim od jedinih mjerodavnih poznavalaca prilika na bliskom i srednjem istoku. Ukazuje na probleb uopcavanja Islama u medijima te americlkoj politici na trusnom podruciju bliskog i srednjeg istoka. A narocito ukazuje na opasnost o precepciji koju stvaraju svi famozni i tvz. experti za islam i orijent koji se guraju na tv i pametuju o onome o cemu gotovo nista ne znaju. Kao prvi uslov za poznavanje situacije na tom podrucju on navodi da nijedan ama bas ni jedan od tih inih experata ne govori ni arapski ni perzijski sto je opce prihvacena stvar a sasvim ne prihvacena u slucaju da neki expert za francusku kaze da ne zna francuski, te ga niko za ozbiljno ne shvata. To nije slucaj sa tvz expertima za arapsko-islamski svijet jer je izgledea dovoljno da neki americki ili drugi zapadni novinar ode na charter u Egipat i odjednom je strucnjka za blisko istocne odnose!

Pokusat cu da vam dobacim koju pametnu na ovu temu od profesora Edwarda Saida.

04-26-2004 14:55 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bujrum, ja cekam. 18.gif

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

04-26-2004 17:36 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
stari most stari most is a Male
guster


Poruka: 66
Location: Mostar , ta nisam iz Capljine

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od bejrut:

    gdje to i ko napada islam-jues ej nisu napale islam vec sadama-nisu napale afganistan vec bin ladena-ko je kriv tim zemljama sto stite idiote koje imaju u glavi samo dzihad--bin laden je bio njihov cojek za vrjeme rata s rusima-i onda pajdo konto more se i na amere--pa kolko je ljudi primila amerika od tada iz afganistana i iraka-stizu nenormalno brzo--i sta im fali u americi-imaju hladjenje -ejjjjjjjjjj-i sad ameri terorisu islam--pa da nije amera ne bi bilo islama ljudi--sto se nesto ne desi arabiji il emiratima--jok-normalni ljudi i brani li im iko islam--no no--nego vaki ala avganistanci iracani itd jedu govna-ma ..........

Ja mislim da ti imas jedan problem prijatelju ( ako te mogu nazvati prijateljem )
Pa da podjemo redom :
1 . Jesi li ti siguran da je Osama bin Ladin i Al Qaida uradili to u Njujorku i Pentagonu u Wa.DC ?
Kad su to pokazali dokaze da su to oni uradili ?
Nikada !!!
Pa bolan razmisli malo da Osama iz pecina u Afganistanu provali sigurnosne kodove :
Ministarstva odbrane , Bijele kuce , NRO,AFI, Ai,MCI i jos nekih
Neki dan bila emisija na norveskoj televiziji o 11 sept i njihov politicar koji je od samog pocetka govorio da je sve maslo Bina Ladina nije znao odgovoriti na pitanje koje glasi :
Kako to da nijedan Jevrej nije poginuo u WTC kada pola firmi u tim zgradama drze Jevreji ?

Pa mi ti odgovori sada !!!!!!!

___________________________________________________________________
sto je danas lijep i suncan dan

04-29-2004 00:01 stari most is offline Pregledaj poruke od stari most Dodaj stari most u listu prijatelja
bejrut bejrut is a Male
proplivo




Poruka: 16
Location: indonezija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

pa nije pored imena zrtava u ny pisalo-zidov amer poljak svabo itd
ko kaze da nije bilo jevreja
ko je napravio sranje u tanzaniji i keniji cini mi se
ko evo sad u espanji
nemam nista protiv muslimana
ne vjerujem da ni amerika ima
pa vidi druge islamske zemlje u kakvim su odnosima s amerima-arabija i ove imucnije
normala
zna se da su i pomagali muslimanima u bosni
al vaki ko binladen sadam i pojedini..ma..........

___________________________________________________________________
ako snjeg bude ikada pad'o,kao one noci po nama
ti mu nemoj kriti lice,vec ga hvataj usnama......

04-30-2004 22:41 bejrut is offline Pregledaj poruke od bejrut Dodaj bejrut u listu prijatelja
stari most stari most is a Male
guster


Poruka: 66
Location: Mostar , ta nisam iz Capljine

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od KENZO:

    Vjest da su zidovi obavjeshteni da ne idu na posao je krenula od voditelja vedete Al Jasire (arapski CNN). On je zbog toga suspendovan (ne znam tacno koliko vremenski) sa radnog mjesta zbog dezinformacije.

    Sekunda ne prodje a da se ne desi neko sranje u svijetu. O kojem sranju ti govorish bejrute? Nisi siguran u kojoj je drzavi bilo, al znash da je bilo sranje 21.gif .
    Brzopleto brate.

    Ja sam na francuskoj televiziji prije nekoliko godina gledao emisiju o jednoj jedinici HV. Sve sami stranci. Tip (bivshi pripadnik legije stranaca- Vladina raja) nosio kamkorder sa sobom i snimao kako su se on i kolege mu izivljavali nad srpskih civilima.
    Rekao je da se na nekim specijalizovanim sajtovima (gdje mozesh gledati videa i slike istinitih masakara nad pravim ljudima) te kasete i slike zlatom placaju. Biznis.
    I shta bi ja trebao da iz ovoga da zakljucim?
    Znam odlicno za shta su sluzile ovakve jedinice za specijalne namjene. Imalo ih je na sve strane. Jedni su dolazili zbog para, drugi zbog adrenalina, treci da pomognu braci po vjeri, cetvrti da stecu iskustvo u praksi.......

    Ben Laden je priznao da Al-Qaida stoji iza napada. Postoji i video zapis, a optuzbu niko nije demantovao.
    Vjerovatno postoji neki americki sajt sa listama poginulih i nestalih lica. Valjalo bi to prelistati i biti na cisto.

Ko je bin ladin bolan Kenzo ????????+
Znas li ti gdje je on i za koga igra
Ja sam citao da se susrela sa njim CIA u bolnici u Dubajiu nekoliko mjeseci prije 11 sept u americkoj vojnoj bolnici - prema" Le Figaro ".
Moze li biti da je on preuzeo odgovornost za 11 sept za veliku lovu ????????
Sto ga ne uhvate ameri ??????Znas li Kenzo da je najvece komercijalni , novcani partner porodici Bush, Bin ladinova familija koja drzi mnoge mocne firme " Saudi Binladen group "
Sa tom firmom upravlja Carlyle Group a koja je bila umjesana u mito za neke poslove Bushovih kompanjona i direktora CIA .

Kenzo mi nista ne znamo a amerima se ne moze vjerovati
Za mene ko im vjeruje lud je
Kako je poceo rat u Vijetnamu ????????
Kakoj epoceo rat u Iraku ????????
Sta im ej zajednicko ???????
Laz i obmana svijeta !!!!!!!!!
Zasto ne bi bilo isto i za Afganistan

___________________________________________________________________
sto je danas lijep i suncan dan

05-03-2004 01:02 stari most is offline Pregledaj poruke od stari most Dodaj stari most u listu prijatelja
beli beli is a Male
moforaja




Poruka: 4109
Location: USA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od KENZO:

    Nece.
    Prico sam sa Bushovim shefom kampanje. 05.gif

    Kerry is the next president 10.gif


    Bushovi nikad nisu dogurali do drugog kruga.
    Kad vam Kenzo reche 23.gif
    A kad bude zvanicno, svi mi dodjete lignje kod rahmetli Dzele.

Kenzo, ja cu biti zadivoljan i platom u Nihe, ako zijanes.... 23.gif 10.gif 05.gif 05.gif

___________________________________________________________________
audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
Princ cuvaj mjesto na seciji....

05-03-2004 14:06 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
stari most stari most is a Male
guster


Poruka: 66
Location: Mostar , ta nisam iz Capljine

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Rondo:

    Stari Mostu, ohani bola malo 21.gif
    Ovaj tekst stvarno je suvisno komentirati, mogao bi se i obrisati od strane moderatora!?

Volio bih da znam zasto obrisati . Je li te tekst uvrijedio necim , ili su mozda za tebe ovo samo lazi .
Ja volim da vidim stvari iz vise uglova , covjek dobije jasniju sliku . Ako sam uzeo ovaj tekst sa ove stranice ne znaci da sam za mrznju i netrpeljivost .
Danas je ljudi boje istine . A danas dobijamo veoma malo istine
Ustvari danas mi ne znamo nishta . I ovo malo sto se nazire od istine se proglasi laznim i zabludom .

___________________________________________________________________
sto je danas lijep i suncan dan

05-06-2004 21:47 stari most is offline Pregledaj poruke od stari most Dodaj stari most u listu prijatelja
stari most stari most is a Male
guster


Poruka: 66
Location: Mostar , ta nisam iz Capljine

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kad si tako pametan rondo onda mi reci kako su nazivali Armiju BiH za vrijeme rata u nas i kako su nazivali Aliju strani novinari i oni koji su nas mrzili ( od zap Evrope do UN )
HVALA NA ODGOVORU

___________________________________________________________________
sto je danas lijep i suncan dan

05-19-2004 10:43 stari most is offline Pregledaj poruke od stari most Dodaj stari most u listu prijatelja
Rondo Rondo is a Male
stalni dopisnik


Poruka: 1085

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Prvo:Nigdje nisam rekao da sam pametan niti cu ikada reci!
Drugo: O Aliji ne zelim da govorim, prvo iz razloga sto nije vise medju zivima i ja sam mu sve halalio, ali je pitanje je li mu halalio Sefer Halilovic napr. Drugo nije ni do Alije koliko do SDA a njima zamjeram sto su posli praviti drzavu bez plana i koncepta te sam i sada u uvjerenju da ni mjesni zajednicu nisu u stanju voditi.
A trece nije rijec o Aliji jer dzaba bi bio i Alija ili bilo ko drugi da u Armiju nije isao narod. Odbrana BiH nije zasluga Alije nego NARODA!!!
Dok god budemo velicali lidere i ne shvatili da su politicari tu jer smo ih mi izabrali nema nam hajra.

Nigdje ne govorim da je ono sto si ti naveo lazi, ali se ne slazem sa nacinom iznosenja tih cinjenica jer postoji i drugi nacin, diplomatija ti nije bas jaca strana kao ni nasem drzavnom vrhu jer, kao sto sam ranije navodio u raznim postovima, otvoriti prvo ambasade u Pakistanu i u UAE a tek poslije u Londonu, Parizu i Berlinu jer krajnje glup potez za politicare koje zeli spasiti jedan narod muslimanske vjeroispovjestiu izraziti krscanskom okruzenju. Rat se dobija i diplomatijom jer diplomatija i vojna sila su samo razlicite strane iste medalje. S obzirom da nisam nigdje rekao da su to lazi molio bih te da mi ne pokusavas gurati u usta rijeci koje nisam rekao.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Rondo dana 05-19-2004 u 12:14.

05-19-2004 11:35 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
MUNIRA
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od zlatan:

    Kad je tema vec kod toga....onda da se i ja malo upetljam 04.gif

    Kao sto svi znate Bushu je popularnost skocila u sekundi nakon 11.9.01. Sta to znaci?? On onakav kakav jeste ~128~ ~131~ ~172~ ~235~ ustanju je uraditi sve.

    Mene nebi iznenadilo da je on vec uhapsio Bin Ladina, ali da ceka predizbornu kampanju da zadobije naglu (kratkotrajnu) popularnost.
    Ako nije to, moze reci da je nasao oruzje u iraku, ko da je to problem nastelit 21.gif .
    Ako ne uradi ni to, moze raznjeti neku zgradu, metro stanicu ili slicno, pa svaliti na Al kaidu ili neke druge "islamske"teroriste. 08.gif

    Bilo kako bilo, on nece bez velika belaja napustiti bijelu kucu.

    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .

    A nakon jos cetri godine, kada vise nemogne ponovo da se kaniduje, onda dolazi zapocinjanje 3. svjetskog rata. Jer jedino tako moze nastaviti biti na vlasti. 13.gif 13.gif 13.gif


10.gif 10.gif POTPISUJEM BUSOVA POLITIKA JE FASISTICKA I ON JE TERORISTA BR 1 !!

08-22-2006 07:41
Bakonja Bakonja is a Female
proplivala




Poruka: 30
Location: Notre Dam

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

kolko je meni znano predsjednik se more biti najvishe 2 mandata 23.gif

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

08-22-2006 08:27 Bakonja is offline Pregledaj poruke od Bakonja Dodaj Bakonja u listu prijatelja
Black_Mamba Black_Mamba is a Female
rodjena




Poruka: 1055

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

golemo je i tebi munira dosadno pa izvlacis teme stare 2 godine

i ja isto to potpisujem za busha al............tema stara dvije godine alooooooooo

___________________________________________________________________
Eh kakve je Pesta kupleraje imala

08-22-2006 08:49 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
MUNIRA
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Black_Mamba:

    golemo je i tebi munira dosadno pa izvlacis teme stare 2 godine

    i ja isto to potpisujem za busha al............tema stara dvije godine alooooooooo

33.gif Tema stara, a problem Bus aktuelan, dok fasista ne ode s vlasti!

08-22-2006 10:53
mishko mishko is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 343
Location: croatia

RE: **islamofobija????** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od nadia:

    citam neki dan "blick" ( to su inace trac-novine´u ch ) i veliki naslov ,, Da li mi moramo da se plasimo muslimana i islama ???"

    to je matrijalni dokaz, ovdje u ch, da islamofobija nije samo plod maste jednog djela svijeta nego da iza svega toga postoji nesto.

    da li postoji organizovana tajna sluzba koja se bori protiv islama ....

    da li nam predstoji neki veliki rat na relaciji krscanstvo -islam...

    da li vi , sirom svjeta rastrkani , osjetite nesto takvo...

KO da te novine izlaze u crvenom mostaru 13.gif

___________________________________________________________________

    08-22-2006 22:10 mishko is offline Pregledaj poruke od mishko Dodaj mishko u listu prijatelja
    giovanni giovanni is a Male
    samo sto nisam




    Poruka: 1902
    Location: na beloj ladji

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    JES VALA NEK STE VI U HRVATSKOJ ZELENI,PA NEK SVE IDE U PM 13.gif 13.gif 13.gif

    ___________________________________________________________________
    Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

    08-22-2006 22:24 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
    Bakonja Bakonja is a Female
    proplivala




    Poruka: 30
    Location: Notre Dam

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Kakva Hrvatska moj Giovanny ,ja sam cula da se nedavno zaposlio ko cuvar irvasa , a da honorarno radi na muzi i da se cesto zabroji kad pipa vimena13.gif 13.gif 13.gif

    ___________________________________________________________________
    33.gif 33.gif 33.gif

    08-22-2006 22:35 Bakonja is offline Pregledaj poruke od Bakonja Dodaj Bakonja u listu prijatelja
    giovanni giovanni is a Male
    samo sto nisam




    Poruka: 1902
    Location: na beloj ladji

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

    ___________________________________________________________________
    Malik,Malik,na govno si nalik 05.gif ljuta.gif

    08-22-2006 22:38 giovanni is offline Pregledaj poruke od giovanni Dodaj giovanni u listu prijatelja
    Stranica (5): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com