Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » Kad Djete nece da jede ! » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 [2] 3 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
alaga alaga is a Male
moforaja




Poruka: 5566
Location: Zabrdalje

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sta repete 19.gif
molish majku
da i sutra isto napravi 04.gif 19.gif 35.gif

___________________________________________________________________
UT TU MIHI , ITA EGO TIBI

11-10-2005 14:14 alaga is offline Pregledaj poruke od alaga Dodaj alaga u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo jutros meni sestricna nece da jede, daj meze (majoneze), nece nista drugo i nisam joj nista dala da jede do 12 sati!
Kakva majoneza, moze je sanducima 21.gif

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    11-10-2005 15:02 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    PST PST is a Female
    samo sto nisam




    Poruka: 1156
    Location: vazda u kuci

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Unesite malo maste za serviranje jela za djecu .

    NPR: kada servirate kalju , na kraj tanjira stavite jednu cijelu mrkvu i recite vasem djetetu da je zeko najbrza zivotinja , zato sto jede kupus , te ako se i on potrudi da stigne do mrkve bice brz i naravno uz to dobiti neki slatkish.
    Evo na temi kuhinja mozete procitati jedan recept koji ce obradovati i oduseviti svako dijete , a zove se PTICIJE GNJEZDO .

    01-29-2006 12:07 PST is offline Homepage of PST Pregledaj poruke od PST Dodaj PST u listu prijatelja
    Aleksandra Aleksandra is a Female
    moforaja




    Poruka: 10252
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    10.gif

    ___________________________________________________________________






            01-29-2006 12:13 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
            liha liha is a Female
            bice nesto od mene




            Poruka: 270
            Location: mostar-kosor

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Moja cura od 5,5 godina još uvjek jede èokolino i to iz flašice

            nema šanse da proba kašikom isto to èokolino

            na jesen æe poæi u školu i ne znam živa šta da radim

            od sve hrane jede mohunu i ponekad grah ili bižu ali opet poslje toga JA BI HAPU i spuca je za sekund

            problem je što ona neèe puno slatkiša i po èitav dan zna da ne jede ništa ako joj ne damo hapu

            jednostavno ne traži ništa drugo osim hape i eto ponekad mohune

            hoæe još da jede hljeba onako samog

            prije sam joj i na put morala nositi hapu i reko neæu više

            djaba ona jednostavno rjetko šta pojede i to je to

            sreæa pa je zdrava a inaèe ima 16 kila veæ 3 godine

            01-29-2006 12:24 liha is offline Posalji email za liha Pregledaj poruke od liha Dodaj liha u listu prijatelja
            amra p. amra p. is a Female
            carica mjeseca maja




            Poruka: 5017
            Location: DK

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Nema ti fajde tjerati djete da nesto jede , onda nece iz inata . Ja radim u djecijim jaslicama, serviras pred njih i to je to , nema hape , nema ugadjanja. I sto je najcrnje svi jedu ! Kad roditelji to vide , cesto pitaju " sta im vi ovdje radite pa jedu , kuci to nece ??? " Sva djeca znaju da roditelje mogu "kupiti " zanovjetanjem i kenjkanjem i da roditelji popuste na kraju . Taj princip koriste maximalno i ako vide da ne pali popuste i jedu . Za dijete je uvijek interesantno da vidi da i drugi jedu tu istu hranu .

            ___________________________________________________________________

              28.gif

              01-29-2006 13:01 amra p. is offline Pregledaj poruke od amra p. Dodaj amra p. u listu prijatelja
              liha liha is a Female
              bice nesto od mene




              Poruka: 270
              Location: mostar-kosor

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Ma ovoj mojoj djaba i vrtiæi i djeca i slièno

              neèe pa neèe

              kad joj se nešto jede sama traži

              ali opet hapa je redovna danas 3-4 puta

              01-29-2006 13:23 liha is offline Posalji email za liha Pregledaj poruke od liha Dodaj liha u listu prijatelja
              gandalf gandalf is a Male
              Mo-Starac




              Poruka: 4676
              Location: NEBUCHADNEZZAR

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Kada dijete nece da jede....






              pusti ga dok samo ne zatrazi, stavi mu hranu na sto, ne tjeraj ga da jede...... 18.gif

              ___________________________________________________________________
              Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
              Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

              01-29-2006 17:31 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
              amra p. amra p. is a Female
              carica mjeseca maja




              Poruka: 5017
              Location: DK

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Izvini Liha, ali to hapa 3-4 puta na dan ne ide , ona je velika za toga. Ok, malo ko desert ali ona se izgleda pravo napuca hape pa i nije cudo ako ti nece nesto drugo da jede. Ali eto kazes da ti hoce mohuna i bize , pa dobro je to. Hapu joj daji ko desert i niposto toliko puta na dan . Kazes " danas 3-4 puta" a tek bilo 12.23 , koliko ce je tek pojesti do veceras ?! Ma sve u svemu , okanice se ona toga ko i sva djeca sto su . Kad podje u skoju bice je stid drugih a i pocece je zanimati druge stvari. Vazno je da je ona zdrava !

              ___________________________________________________________________

                28.gif

                01-29-2006 17:37 amra p. is offline Pregledaj poruke od amra p. Dodaj amra p. u listu prijatelja
                liha liha is a Female
                bice nesto od mene




                Poruka: 270
                Location: mostar-kosor

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Amra nisi me skontala

                ona dnevno pojede 3-4 boce

                a što je naj smješnije kada pojede dobru porciju bilo èega opet može pojesti i hapu

                isto tako kad joj namjerno izbjegavamo hapu ona je ne traži ali ni ne jede ništa drugo

                napominjem da ne jede ni slatkiše

                može stajati pred njom brdo slatkiša ona ih ni ne pogleda

                i molila sam je da proba hapu iz tanjira pa ni to ne ide

                inaèe mi je cura poslušna i nije pekmeza

                01-29-2006 17:57 liha is offline Posalji email za liha Pregledaj poruke od liha Dodaj liha u listu prijatelja
                amra p. amra p. is a Female
                carica mjeseca maja




                Poruka: 5017
                Location: DK

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Skontala sam ja tebe. Ne mislim ja da je strava sto ona jede hapu nego samo da u njenom uzrastu hapa vise nije hrana. Zasiti je a nema u njoj potrebnih sastojaka za 5 god. dijete. I opet, kazes da voli mohune i bizu pa daji joj to. Ja sam ko dijete mrzila i jedno i drugo. Bila sam uzasna u hrani , probirljiva, a evo sad da smrsham 7 - 8 kg , pa i 10, ne bi mi falilo. Nena je zamnom nosala hranu po sokaku. Sve to dodje na svoje ! Kazem ti opet , vazno je da je ona zdrava !

                ___________________________________________________________________

                  28.gif

                  01-29-2006 20:16 amra p. is offline Pregledaj poruke od amra p. Dodaj amra p. u listu prijatelja
                  First Lady First Lady is a Female
                  samo sto nisam




                  Poruka: 1404
                  Location: NY

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od gandalf:

                    Kada dijete nece da jede....






                    pusti ga dok samo ne zatrazi, stavi mu hranu na sto, ne tjeraj ga da jede...... 18.gif



                  10.gif upravo


                  nikad ne molim
                  jesi li gladna? nisam. ok

                  kad guza ogladni, eto je sama

                  "mama ja sam gladna". a kad ogladni jede skoro sve.

                  ___________________________________________________________________
                  Live, and let LIVE!!!

                  broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane First Lady dana 01-29-2006 u 20:34.

                  01-29-2006 20:33 First Lady is offline Posalji email za First Lady Pregledaj poruke od First Lady Dodaj First Lady u listu prijatelja
                  LanaMo LanaMo is a Female
                  moforaja




                  Poruka: 2125
                  Location: Svugdje Pomalo...Pretezno vise tu nego tamo...

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Ja samo znam sto se vishe djete sili da jede..on ko uzainat nece..to ce sve sa vremenom doci...znam kad smo sestra i ja bile male..ona nista zivo nije htjela da jede...mama na zivim mukama da je natjera da ubaci nesto u sebe..ma kakvi nikakvoga efekta....a ja sve zivo jela..nasopa me i spavam satima...a sada obrnuto..nema toga sto ona nece pojesti...a ja probirem li probirem...zato nemora znaciti ako sad nece da jede..ili ako je djete probirljivo da ce to tako stalno da ostane...

                  ___________________________________________________________________
                  Ne misli da je trenutak sreæe nešto maleno!

                  01-29-2006 23:35 LanaMo is offline Pregledaj poruke od LanaMo Dodaj LanaMo u listu prijatelja
                  Maricel Maricel is a Female
                  avenija kruzno




                  Poruka: 155
                  Location: Skopje, Makedonija

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Liha, Ono sto je palilo kod moje djece,mozda ne pali kod tvoje !
                  Al nacin postoji - sigurno, samo sto ti jos neznas koji je.
                  Nesto ce da upali - probaj sve u odredjenim vremenskim razmacima - samo ( slazem se sa Lanom) nista silom jer ces postici kontraefekt. 33.gif

                  ___________________________________________________________________

                      animebb2.gif

                      01-30-2006 09:45 Maricel is offline Posalji Email za Maricel Homepage of Maricel Pregledaj poruke od Maricel Dodaj Maricel u listu prijatelja
                      liha liha is a Female
                      bice nesto od mene




                      Poruka: 270
                      Location: mostar-kosor

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Moja mala je neopisiv sluèaj ali evo probaæu

                      juèe treba na ples u 4 popodne i ja joj kažem da se mora najest da bi plesala i hoæe, jest æe

                      kifle i "slanog sira", to je travnièki probala neki dan mrvicu i ko hoæe

                      pojela je 3-4 zalogaja (možta 1/3 kifle i kašiæicu sira) i najela se

                      poslje ode na rodjendan i od svega je probala tortu i kapak

                      onda smo imali goste i na stolu bilo svega ali ništa ni da pogleda

                      sva djeca jedu a ona ništa

                      èak ni hapu nije tražila i zaspala je oko 11.30 sinoæ

                      njoj isto ko da je svejedno jela ili ne

                      ne traži ništa ama baš ništa

                      onda kontam je li mi bilo bolje da sam joj sinoæ dala hapu (nju uvjek pojede) ili što nije pojela ništa

                      01-30-2006 11:04 liha is offline Posalji email za liha Pregledaj poruke od liha Dodaj liha u listu prijatelja
                      Maricel Maricel is a Female
                      avenija kruzno




                      Poruka: 155
                      Location: Skopje, Makedonija

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      E draga Liha, to je vjecita greska - popustiti pred onim BOLJE ISTA NEGO NISTA !
                      Ja nisam bas zagovornik te opcije al moj muz jeste i tako nekad zavrsimo tako sto ja popustim - al to je greska.
                      Kao sto ti rekoh ranije - moras oprobati sve nacine al moras i biti cvrsta i izdrzati ako nesto zapocnes.
                      Nije stos u tome da li ce ONA izdrzati, nego da li ces TI izdrzati.
                      Kad joj kazes NEMA - onda nemoj da popustis, koliko god te to boljelo jer nece ona smrsati zato sto 3 dana nije nista jela - nadoknadice ona to kasnije , al ako ti popustis to je njoj znak da moge dobiti sta hoce i to pod njenim uslovima. :-)

                      ___________________________________________________________________

                          animebb2.gif

                          01-30-2006 11:29 Maricel is offline Posalji Email za Maricel Homepage of Maricel Pregledaj poruke od Maricel Dodaj Maricel u listu prijatelja
                          liha liha is a Female
                          bice nesto od mene




                          Poruka: 270
                          Location: mostar-kosor

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Evo od jutros ne traži ništa

                          pa zar je to normalno

                          ma pustimo mi nju i njoj svejedno

                          kažeš nama hape ona samo nastavi sa igrom ili šta veæ radi

                          nije ona da plaèe ili zanovjeta

                          jednostavno bude dana kad bukvalno nepojede ništa

                          01-30-2006 12:09 liha is offline Posalji email za liha Pregledaj poruke od liha Dodaj liha u listu prijatelja
                          Sanci Sanci is a Female
                          bice nesto od mene




                          Poruka: 485

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Moja Mirna je napunila 1,5 u januaru na zdravlje i ima 8 kg, sto nije dovoljno za njen uzrast...Vodila sam je kod doktora, vadili nalaze ma sve moguce , da kucnem od drvo sve ok ali samo nece da jede nista...ona bi samo da doji ,ali je odbijam i ne dajem joj skoro nikako...nema sta joj ne pravim , ne kupujem samo nebi li jela ,ma sanse nema malo nesto i to je to...mogla bi da cijeli dan ne jede ,nista njoj...ta nikad nije gladna...Ja je bukvalno trpam hranom, place...pa onda ne dajem joj nista sve cekam nece li ogladnit, da trazi sama ,ma kakvi...sad u zadnje vrijeme kad je "trpam" pocela je da zalogaje cuva u ustima i tako zalogaj jedan drzi u ustima po sat vremena, pustim je ja hoda po kuci i drzi zalogaj nebi ga progutala pa nema sanse, pa ne znam sta da joj radis...Sta da radim? 21.gif 21.gif Ni doktori ne znaju ,kazu ona je zdrava mashala...Ali je ziva nemoguce ,nema kod nje da sjedi na jednom mjestu minutu,ode ona...skace...baca se..a ko mrvica mala sve zna ko da joj je 5 godina

                          broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Sanci dana 01-30-2006 u 13:53.

                          01-30-2006 13:50 Sanci is offline Pregledaj poruke od Sanci Dodaj Sanci u listu prijatelja
                          Maggie Maggie is a Female
                          moforaja




                          Poruka: 2736
                          Location: daleko

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Kada djete ogladni, jesce 01.gif

                          ako joj treba tri dana bez hape, da ogladni, pusti je,nece joj nista biti


                          ja svom nekad izvoljevam, pa mu ugadjam, ali u sustini, ako nece da jede, nema vriske i galame, to je to, kad trazi kasnije, dobije isto i u 80% slucajeva pojede

                          nikad ga ne silim, mada ponekad pokusam da ga podmitim 05.gif ali rijetko pali 29.gif ne da se mali smesti

                          ___________________________________________________________________

                            01-30-2006 15:35 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
                            mostarka mmm7 mostarka mmm7 is a Female
                            gusterica


                            Poruka: 63
                            Location: danska

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            moj sin do 4 god. nista nije htio da jede,samo slatkise i te stvari...plakala,vodila u doktora,kupovala sirupe za apetit...i opet dzaba...e onda sam mu ukinula slatkise,hapu,cips i to...4,5 dana je samo plako,nista nije htio okusit,a onda je poceo da mete...napokon...sada ima 6 jede sve osim bize(samo nemoj bobeee) 05.gif stvarno je uzas kad dijete nece da ti jede... 21.gif

                            05-11-2006 11:07 mostarka mmm7 is offline Homepage of mostarka mmm7 Pregledaj poruke od mostarka mmm7 Dodaj mostarka mmm7 u listu prijatelja AIM Screenname: No declaration YIM Screenname: No declaration
                            Stranica (4): « prethodna 1 [2] 3 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                            Postavi novu temu Odgovori
                            Go to:
                            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com