Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » mladi i droga » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 2 3 [4] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
habiba75 habiba75 is a Female
raja




Poruka: 2341
Location: lebdim

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Lela:

    ljudi , zar je ovo moguce

    svasta procitah ovdje ...blago receno me je izbacila iz takta izjava da ljudi "slabog"
    intelekta i "loseg" karaktera posezaju sa drogom 21.gif 21.gif
    da onikoji imaju puno para ,posezu za drogom
    i najmanje sto mi se svidjelo, jeste, nekakva osuda tih koji su u svijetu droge

    koji su razlozi, i kako pomoci tim ljudima bez osude i predrasuda,
    trebao bi biti zadatak drustva ,pa i tebe kao jedinke drustva ..ako si dovoljno, neupucen-a
    uzmi malo literature , pa proceprkaj i vidi sta sve moze dovesti, sutra, mozda i tvoje dijete
    u istu situaciju

potpisujem lelo 10.gif
al isto tako ima onog taninog da postoji par usamljenih primjera gdje su se ljudi skinuli...
nazalost 21.gif poznajem par ljudi moje generacije koji se skidaju godinama 15.gif
okolina osudjuje narkomane a niko se nikad ne zapita zbog cega i kako su dosli u to stanje..
svi mi kazemo imali smo teskih trenutaka pa nismo posegnuli..mi smo imali srecu da nismo...
tuzno je to... 15.gif

___________________________________________________________________
JESAM LI VAM GOVORILA!?

12-29-2005 13:03 habiba75 is offline Pregledaj poruke od habiba75 Dodaj habiba75 u listu prijatelja
Luna Luna is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 279
Location: gdje Dunav ljubi nebo

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

To je isto kao kad bi covjek prelazio ulicu a ne pogledao desno- lijevo nego pretrcao na brzinu...neoprezno. Njegovom nesrecom pokupi ga auto, oko njega, dok krvari, skupe se ljudi i kazu " a sta ces mu....sam je kriv...trebao je gledat kad ide preko ulice...Znao je da je ovo prometno i opasno mjesto"....A u principu izgube vise vremena gledajuci ga kako bespomocno lezi nego sto bi izgubili da mu pruze ruku i pitaju kako je.....

Treba pomoc a ne ignorisat..

___________________________________________________________________
Ustvari, covjekova sreca zavisi od toga koliko je proklet

12-29-2005 14:31 Luna is offline Pregledaj poruke od Luna Dodaj Luna u listu prijatelja
habiba75 habiba75 is a Female
raja




Poruka: 2341
Location: lebdim

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Luna:

    To je isto kao kad bi covjek prelazio ulicu a ne pogledao desno- lijevo nego pretrcao na brzinu...neoprezno. Njegovom nesrecom pokupi ga auto, oko njega, dok krvari, skupe se ljudi i kazu " a sta ces mu....sam je kriv...trebao je gledat kad ide preko ulice...Znao je da je ovo prometno i opasno mjesto"....A u principu izgube vise vremena gledajuci ga kako bespomocno lezi nego sto bi izgubili da mu pruze ruku i pitaju kako je.....

    Treba pomoc a ne ignorisat..

10.gif lijepo si to rekla luno

___________________________________________________________________
JESAM LI VAM GOVORILA!?

12-29-2005 15:21 habiba75 is offline Pregledaj poruke od habiba75 Dodaj habiba75 u listu prijatelja
al capone al capone is a Male
moforaja




Poruka: 5015
Location: grad andjela

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    moj dk ako hoces da ti lazem - nema problema. ja ti govorim sta ja mislim.

    ima drugih nacina da se podrzi jaran koji je zaglavio. samo iskreno sa njim.

    ja sam reko da par usamljenih primjera gdje su se ljudi skinuli potvrdjuje pravilo.

    poneko se skine, ali samo ako nije previse zaglavio. ja sam reko "nakon duze upotrebe"

    ako ti znas primjer a ti mi navedi, ne moras ime odavati covjeku samo ispricaj primjer. dk ja znam malo vise o drogama ....



tana bola imam dovoljno klikera u glavi da provalim sta je laz a sta ne 19.gif
nego ja kazem da mi je bezze prica da se nemoguce skinut sa droge cak i nakon duze upotrebe moguce je sve je moguce.. sad da je mal broj onih koji su se skinuli je istina al' to nije jer se ne mogu skinut sa droge jer je to nemoguce nego ti ljudi ne zele da se skinu s droge roka se i ''dobro'' mu libo ga racku za sve..
znam nekih primjera doduse jako mal' broj al nebih da navodim nikog cak ni anonimno
tana znam i ja jako puno o drogama 23.gif

___________________________________________________________________



    http://www.youtube.com/watch?v=yqErQ-OeIoY

    12-29-2005 16:03 al capone is offline Posalji email za al capone Homepage of al capone Pregledaj poruke od al capone Dodaj al capone u listu prijatelja AIM Screenname: shef YIM Screenname: no name
    Luna Luna is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 279
    Location: gdje Dunav ljubi nebo

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od habiba75:

          citat od Luna:

        To je isto kao kad bi covjek prelazio ulicu a ne pogledao desno- lijevo nego pretrcao na brzinu...neoprezno. Njegovom nesrecom pokupi ga auto, oko njega, dok krvari, skupe se ljudi i kazu " a sta ces mu....sam je kriv...trebao je gledat kad ide preko ulice...Znao je da je ovo prometno i opasno mjesto"....A u principu izgube vise vremena gledajuci ga kako bespomocno lezi nego sto bi izgubili da mu pruze ruku i pitaju kako je.....

        Treba pomoc a ne ignorisat..

      10.gif lijepo si to rekla luno



    Hvala Bibo......ali tako je stvarno.......Ko koliko moze....Nekima je za pocetak dovoljan iskren sagovornik a nemaju ga u drustvu ili familiji....Za odluku oko skidanja je nekad potreban i osjecaj da nisi "svejedan"......tako ja barem mislim

    ___________________________________________________________________
    Ustvari, covjekova sreca zavisi od toga koliko je proklet

    12-29-2005 17:19 Luna is offline Pregledaj poruke od Luna Dodaj Luna u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17887
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od _dk_:

          citat od tana:

        moj dk ako hoces da ti lazem - nema problema. ja ti govorim sta ja mislim.

        ima drugih nacina da se podrzi jaran koji je zaglavio. samo iskreno sa njim.

        ja sam reko da par usamljenih primjera gdje su se ljudi skinuli potvrdjuje pravilo.

        poneko se skine, ali samo ako nije previse zaglavio. ja sam reko "nakon duze upotrebe"

        ako ti znas primjer a ti mi navedi, ne moras ime odavati covjeku samo ispricaj primjer. dk ja znam malo vise o drogama ....



      tana bola imam dovoljno klikera u glavi da provalim sta je laz a sta ne 19.gif
      nego ja kazem da mi je bezze prica da se nemoguce skinut sa droge cak i nakon duze upotrebe moguce je sve je moguce.. sad da je mal broj onih koji su se skinuli je istina al' to nije jer se ne mogu skinut sa droge jer je to nemoguce nego ti ljudi ne zele da se skinu s droge roka se i ''dobro'' mu libo ga racku za sve..
      znam nekih primjera doduse jako mal' broj al nebih da navodim nikog cak ni anonimno
      tana znam i ja jako puno o drogama 23.gif


    moj dk nema narkomana koji ne bi zelio da se skine sa droge. ako je ikad doso u situaciju da krizira, pomislio je "joj da mi se skinuti sa ovog sranja". cak i ako nije kriziro narkoman cesto razmislja o tome kako bi rado presto. nisu mahniti ako su narkomani. oni koji su zaglibili uopste ne uzivaju u drogama ni sekunde jedne nego mu je droga fizioloska potreba. izgubili su onaj "car" koji su imali u startu. skino bi se on rado burazeru, ali nije to lako.

    sto se tice ko se skino i da li je moguce - evo i sam kazes da je vrlo mali broj onih sto su se skinuli.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    12-29-2005 17:39 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17887
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    da se razumijemo: ja uopste ne kazem ne treba im pomoci.

    treba im pomoci , ja kazem da je jako tesko, skoro nemoguce skinuti se sa tezih droga. a neces mu pomoci ako mu dajes lazne nade da je to lako i da ce on to lako ....


    takodje nisam za metadone i slicna govna i da se prave zombiji od ljudi.


    sad ce neko reci "sta fali metadonu ako mu pomazu"

    ne pomaze metadon nikome, samo pomaze drustvu jer znaju da, ako nista onaj pod metadonom nece barem obiti apoteku ili ubiti nekoga da bi se dekno.

    metadon je takodje ovisnost - jedina razlika je sto su oni pod metadonom slomljeni, skrhani, usporeni, bezvoljni, ... itd ..... dakle nece praviti belaja.

    a sto se samog covjeka tice njemu metadon nije nikavo rjesenje. ali je djaba i daju mu svaki dan redovno.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    12-29-2005 17:46 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    budni
    SexNepoznat

    Poruka: 56

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    mozda bi ovaj problem trebalo naceti s druge strane i zapitati se kome idu pare koje se zarade na trgovini heroinom,znajuci koliko je narkomana u gradu mozemo pretpostaviti da je rijec o ogromnoj cifri koja je nazalost u porastu

    ___________________________________________________________________
    zzzzzzzzz

    04-03-2006 15:55 budni is offline Pregledaj poruke od budni Dodaj budni u listu prijatelja
    metallica metallica is a Male
    moforaja




    Poruka: 8228
    Location: CH.WILLA(uglavnom)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    dragi moji forumashi 18.gif 10.gif



    uz duzno postovanje svih vas 10.gif ,naime citam ja vashe postove kadgod imam vremena na ovoj i sl temama pisaliste skoro svi i skoro svasta
    ima vas koji ste blizu a boga mi ima vas koji taaako LUPETATE da se
    to vishe me mere durat' 18.gif

    e ovako


    jedina koja o ovoj temi razlozno i bez emocija (na ovu ili onu staranu) pishe i ZNA nesto(svasta)
    o ovome jeste LELA.

    ja bih najvishe volio da LELA ako neka bude imala vremena naishe malo vece vidjenje ove teme za raju koja imaju ili ce imati djecu
    jedino u njenim postovima sam vidio pisanje nekoga ko tacno zna o cemu pishe

    ___________________________________________________________________

      04-03-2006 16:47 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
      Stranica (4): « prethodna 1 2 3 [4] nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com