Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » ***Koliko je covjek inteligentan?*** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
rodjak rodjak is a Male
puter




Poruka: 74
Location: Omladinska sad usa

Question ***Koliko je covjek inteligentan?*** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kazu da je covjek najinteligentnija "zivotinja".Gledajuci sve ovo sto se desava u svijetu, sve manje sam uvjeren u to.Ovo zadnje, u Madridu, je samo kap u moru ubistava, ratova atentata i cega sve ne.Kad uporedimo sve zivotinje sa najinteligentnijom medju njima, COVJEKOM , ja bar, dolazim do zakljucka da je covjek najgluplji medj svim zivotinjama.Zivotinje ubijaju kad su u opasnosti, ili za prehranu. isve to samo insktinktivno, dok covjek unaprijed smislja ratove i atentate, samo da bi zadovoljio neke svoje, bolesne, prohtjeve.I zasto se ljudi uopste ubijaju?Zasto ovolike neduzne zrtve u Madridu, New Yorku, Haitiju, BiH, i svugdje u svijetu?
Velika razlika izmedju zivotinje i covjeka je i u sexu.Zivotinje to odrade jednom godisnje, u sezoni parenja, i mirne.Dok covjek bi to non-stop da radi (tu nemam nista protiv ljudskog stajalista, cak sta vise podrzavam ga 27.gif )
Zaista se mnogo razlikujemo od zivotinja.Na kraju one, po mom misljenju, ispadose mnogo HUMANIJE (bar sto se tice ubijanja) od samih humana (ljudi).
Sta vi mislite o ovome?

___________________________________________________________________
Hajmo skakat`

03-14-2004 19:57 rodjak is offline Posalji Email za rodjak Pregledaj poruke od rodjak Dodaj rodjak u listu prijatelja
zlatan zlatan is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 498
Location: svedska

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ovo sto ti navodis nije manjak inteligencije, nego cista potreba kod nekih ljudi. I ovdje ponavljam nekih ljudi, jer ne daj Boze da vecina ljudi ovako funkcionise. Danas covjek nebi mogao izaci na ulicu da ne rizikuje zivot.

Ovo sto ti nazivas "covjek" se odnosi na neki mali postotak ljudi, nazalost taj postotak je u stanju da napravi vise belaja nego i jedna zivotinja upravo zato sto znaju iskoristiti svoju inteligenciju21.gif

ali ja ostajem optimista 04.gif

___________________________________________________________________

    03-14-2004 20:30 zlatan is offline Posalji Email za zlatan Homepage of zlatan Pregledaj poruke od zlatan Dodaj zlatan u listu prijatelja
    rodjak rodjak is a Male
    puter




    Poruka: 74
    Location: Omladinska sad usa
    pokretac teme Thread Started by rodjak

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Zlatane, kazes danas cocvjk nebi mogao izaci na ulicu a da ne rizikuje zivot.Sta mislisda li se ovih danaljudi u Madridu plase izaci na ulice u strahu od novog teroristickog napada Al Quaide, ETA-e, ili nekog treceg.Isto kao sto su stanovnici New York-a bili dugo u strahu nakon 9-11.Zar nismo i mi bili u strahu da izadjemo iz kuce rizikujuci sopstveni zivot u periodu od `92-`95 god.
    Sta hocu da kazem je to da taj "mali postotak ljudi" sve vise i vise belaja prave uticuci time na zivote ostalih ljudi.sve vise i vise ljudi zeli "okusiti" krv, vodeci se nekim svojim ciljevima (u rijetkim slucajevima ispravnim).Koliko je to inteligentno????????????

    ___________________________________________________________________
    Hajmo skakat`

    03-14-2004 21:04 rodjak is offline Posalji Email za rodjak Pregledaj poruke od rodjak Dodaj rodjak u listu prijatelja
    MasalaPijan MasalaPijan is a Male
    trudim se




    Poruka: 241
    Location: Toronto a inace Sarajevo

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ja drzim da ta inteligencija nas navodi (kao bica) na takve belaje. Da je lavovima il nekim drugim zvjerkama razmisljati ko mi, ko zna sta bi oni radili.
    Da smo mi manje inteligentni, i da nas samo zanima hrana i sex, ne vjerujem da bi ratovali i ubijali jedni druge ko sad. Ali, i medju zivotinjama ima slicnih stvari, samo sto one nemaju atomske bombe i anthrax i fazone, ali ako jedna hoce da postane vodja grupe, ili krda, onda se pobije sa trenutnim vodjom, i cesto se bore do smrti....sto je u biti isto ko kad se mi zaratimo oko vlasti....samo opet, sto zivotinje to rijese 1 na 1 a mi svi choporativno ginemo

    ___________________________________________________________________
    GO LEAFS GO!! GO LEAFS GO!! GO LEAFS GO!!

    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane MasalaPijan dana 03-14-2004 u 23:04.

    03-14-2004 23:04 MasalaPijan is offline Pregledaj poruke od MasalaPijan Dodaj MasalaPijan u listu prijatelja
    rodjak rodjak is a Male
    puter




    Poruka: 74
    Location: Omladinska sad usa
    pokretac teme Thread Started by rodjak

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Upravo tako!Zivotinje to rijese 1 na 1.
    Zar nebi i mi trebali pustiti nase vodje (da smo zaista inteligentni) da se sami medjusobom rasprave i rijese ko ce biti vodja.Neko ce sad reci da sam ja bekan, ili ovca koja bi pustila da je drugi ovan predvodnik vodi.Mozda i jasam, ali ja nemam zivaca za tu poziciju predvodnika i zaista mi nije bitno ko ce biti vodja mog/naseg krda, samo da nam obezbjedi miran zivot sa dovoljno uslova za isti.

    ___________________________________________________________________
    Hajmo skakat`

    03-14-2004 23:17 rodjak is offline Posalji Email za rodjak Pregledaj poruke od rodjak Dodaj rodjak u listu prijatelja
    OMAHA OMAHA is a Male
    Mitsubishi sa zvjezdanim krovom




    Poruka: 1488
    Location: XYZ

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Procitaj

      29.gif

      03-14-2004 23:48 OMAHA is offline Pregledaj poruke od OMAHA Dodaj OMAHA u listu prijatelja
      hanka kafanka
      carica, gaborka i prva nanulasica

      Poruka: 1119

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      -

      broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane hanka kafanka dana 04-28-2006 u 20:28.

      03-14-2004 23:52 hanka kafanka is offline Pregledaj poruke od hanka kafanka Dodaj hanka kafanka u listu prijatelja
      Musala Musala is a Male
      rodjeni




      Poruka: 1304
      Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Dvije najslicnije vrste na Zemlji su Ljudi i Mravi.

      Samo su ove dvije vrste tako organizovane u grupacije i vode organizovane
      ratove protiv drugih grupacija u svojim vrstama, medjusobno se unistavajuci.

      ___________________________________________________________________
      -Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

      03-15-2004 00:39 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
      zlatan zlatan is a Male
      bice nesto od mene




      Poruka: 498
      Location: svedska

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ovo sve gore navedeno samo potvrdjuje da covjek uz pomoc "inteligencije" radi sta radi. Da je glup ne bi bio u stanju nabiti avion u neboder ili raznjeti voz 21.gif

      Znaci cisto ko suza, neki ljudi koriste inteligenciju u takve svrhe.

      ___________________________________________________________________

        03-15-2004 00:41 zlatan is offline Posalji Email za zlatan Homepage of zlatan Pregledaj poruke od zlatan Dodaj zlatan u listu prijatelja
        zlatan zlatan is a Male
        bice nesto od mene




        Poruka: 498
        Location: svedska

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od rodjak:

          Zlatane, kazes danas cocvjk nebi mogao izaci na ulicu a da ne rizikuje zivot.Sta mislisda li se ovih danaljudi u Madridu plase izaci na ulice u strahu od novog teroristickog napada Al Quaide, ETA-e, ili nekog treceg.Isto kao sto su stanovnici New York-a bili dugo u strahu nakon 9-11.Zar nismo i mi bili u strahu da izadjemo iz kuce rizikujuci sopstveni zivot u periodu od `92-`95 god.
          Sta hocu da kazem je to da taj "mali postotak ljudi" sve vise i vise belaja prave uticuci time na zivote ostalih ljudi.sve vise i vise ljudi zeli "okusiti" krv, vodeci se nekim svojim ciljevima (u rijetkim slucajevima ispravnim).Koliko je to inteligentno????????????


        kada kazem da covjek nebi mogao izaci da ne rizikuje zivot, ne mislim na sanse od mozda 1/10000 (nije ni toliko ali hajde) da ce mu se nesto desiti nego malo vece 21.gif .

        ___________________________________________________________________

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane zlatan dana 03-15-2004 u 00:46.

          03-15-2004 00:45 zlatan is offline Posalji Email za zlatan Homepage of zlatan Pregledaj poruke od zlatan Dodaj zlatan u listu prijatelja
          zlatan zlatan is a Male
          bice nesto od mene




          Poruka: 498
          Location: svedska

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Jedno je strah od mogucih desavanja, a drugo je stvarna sansa da se nesto desi

          Naravno puno i previse se izdesavalo u zadnje vrijeme ali opet je to samo jedan mali postotak covjecanstva.

          Ima nas preko 6 milijardi na ovoj planeti. Dosta je 6 miliona budala, da izokrenu sve 21.gif

          ___________________________________________________________________

            03-15-2004 00:50 zlatan is offline Posalji Email za zlatan Homepage of zlatan Pregledaj poruke od zlatan Dodaj zlatan u listu prijatelja
            Musala Musala is a Male
            rodjeni




            Poruka: 1304
            Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Zlatane dovoljna je samo jedna budala da izokrene sve. A ta budala kad ima moc lako joj je naci i sljedbenike. Dokazano kroz Istoriju-Povjest.

            ___________________________________________________________________
            -Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

            03-15-2004 01:17 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
            nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com