Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Da Li Je "bog" Umro? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): « prethodna 1 2 3 [4] 5 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Bridge Keeper
SexNepoznat

Poruka: 360

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pravimostarac:

    Teorija Evolucije...

    Centralna teorija biologije, biohemije i genetike.
    Jedna od najbolje potvrðenih i dokazanih teorija u nauci.

    Evo sa tvog citiranog sajta: teorijaevolucije .com

    "jedna od najbolje potvrdjenih i dokazanih teorija u nauci"
    znaci sajt koji ti citiras u "opening remarks" decidno kaze ...jedna od najbolje potvrdjenih i DOKAZANIH teroija (dokazanih znaci zavresno, savrseno, finish,nema nista vise da se doda niti dokazuje)

    U gornjem postu citiras: teorjiu je nemoguce dokazati u cijelosti....

    Bla,bla, bla, bla....


Niposto. Naucne teorije je nemoguce dokazati u cijelosti upravo zbog mogucnosti pronalazenja novih dokaza koju tu teoriju opovrgavaju ili upotpunjavaju. Teorija se samo moze prihvatiti na osnovu kolicine dokaza, nikako finitno dokazati.

02-08-2013 23:01 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
staroigraliste staroigraliste is a Male
puter


Poruka: 78

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo citam ovo vase raspravljanje i naravno svak ima svoju teoriju, o nastanku covjeka, vjere, raznoraznih svetaca, religija i td...
Na jednoj temi nedavno sam vec pisao o tome. Pravi vjernik bilo koje religije nece raspravljati na ovakav nacin. Molit ce za sebe i vjerovati za sebe i svoju familiju.
Nase vjerske vodje sve vise se uplicu u politicki zivot i naturaju vjernicima kako da razmisljaju, za koga da glasaju i td. Sto nije nikako njihov posao, nego da sire vjeru i uce ljude vjeri. Sve vise maha megalomanija u vjerskim ustanovama. Evo primjer u Hrvatskoj se iskupljale pare za ovu malu bolesnu a crkva kaze, kako nismo dali para kad su nasi vjernici davali. Znaci nisu dali nama nego toj maloj(sramota). Pa nijedna humanitarna akcija u BiH nije zabiljezeno da su dali iz djamije il crkve nesto. Znaci opet daj samo nama a tome ce BOG pomoc ma daj molim te.

NEGO LJUDI MOJI AKO SAMI SEBI NE POMOGNETE NEMA TOG BOGA KOJI CE VAM POMOC

___________________________________________________________________
trte-mrte

02-09-2013 10:47 staroigraliste is offline Pregledaj poruke od staroigraliste Dodaj staroigraliste u listu prijatelja
Bridge Keeper
SexNepoznat

Poruka: 360

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od staroigraliste:

    Evo citam ovo vase raspravljanje i naravno svak ima svoju teoriju, o nastanku covjeka, vjere, raznoraznih svetaca, religija i td...
    Na jednoj temi nedavno sam vec pisao o tome. Pravi vjernik bilo koje religije nece raspravljati na ovakav nacin. Molit ce za sebe i vjerovati za sebe i svoju familiju.
    Nase vjerske vodje sve vise se uplicu u politicki zivot i naturaju vjernicima kako da razmisljaju, za koga da glasaju i td. Sto nije nikako njihov posao, nego da sire vjeru i uce ljude vjeri. Sve vise maha megalomanija u vjerskim ustanovama. Evo primjer u Hrvatskoj se iskupljale pare za ovu malu bolesnu a crkva kaze, kako nismo dali para kad su nasi vjernici davali. Znaci nisu dali nama nego toj maloj(sramota). Pa nijedna humanitarna akcija u BiH nije zabiljezeno da su dali iz djamije il crkve nesto. Znaci opet daj samo nama a tome ce BOG pomoc ma daj molim te.

    NEGO LJUDI MOJI AKO SAMI SEBI NE POMOGNETE NEMA TOG BOGA KOJI CE VAM POMOC


U potpunosti se slazem.

02-09-2013 11:21 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

___________________________________________________________________

    02-09-2013 12:16 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    semirizsvemira semirizsvemira is a Male
    raja


    Poruka: 1860

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od staroigraliste:

      Evo citam ovo vase raspravljanje i naravno svak ima svoju teoriju, o nastanku covjeka, vjere, raznoraznih svetaca, religija i td...
      Na jednoj temi nedavno sam vec pisao o tome. Pravi vjernik bilo koje religije nece raspravljati na ovakav nacin. Molit ce za sebe i vjerovati za sebe i svoju familiju.
      Nase vjerske vodje sve vise se uplicu u politicki zivot i naturaju vjernicima kako da razmisljaju, za koga da glasaju i td. Sto nije nikako njihov posao, nego da sire vjeru i uce ljude vjeri. Sve vise maha megalomanija u vjerskim ustanovama. Evo primjer u Hrvatskoj se iskupljale pare za ovu malu bolesnu a crkva kaze, kako nismo dali para kad su nasi vjernici davali. Znaci nisu dali nama nego toj maloj(sramota). Pa nijedna humanitarna akcija u BiH nije zabiljezeno da su dali iz djamije il crkve nesto. Znaci opet daj samo nama a tome ce BOG pomoc ma daj molim te.

      NEGO LJUDI MOJI AKO SAMI SEBI NE POMOGNETE NEMA TOG BOGA KOJI CE VAM POMOC
    E vise nebuloza nisam procitao odavno . Ali eto nema veze - I odakle ti znas da nisu dali nista iz dzamije . Jesi li vidovit ili ? Muslimani daju tako da lijeva ruka ne vidi desnu kad se daje a ne da se pise o njima po novinama kako su dali 19.gif i po forumima da se moze hvaliti i pricat kako sam ja dao toliko a onaj tamo nije dao nista 24.gif

    ___________________________________________________________________
    "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
    (Johann Wolfgang Goethe)

    02-09-2013 14:10 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7086
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Znate li onu hercegovaèku anegdotu, kako pop predaje Bogu donirani novac...

    Kaže pop: "Ja istresem sve pare od naroda na tacnu, i onda to bacim prema nebu. Bog neka uzme koliko želi, a ono što se vrati u šešir i na pod, to zadržim za sebe..." 04.gif

    U ovoj anegdoti je sva filozofija religijskih institucija danas. Jake su to firme, prejake. Previše novca kruži, da bi se tek tako odustalo od Boga...

    ___________________________________________________________________

      02-09-2013 15:08 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      semirizsvemira semirizsvemira is a Male
      raja


      Poruka: 1860

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od green:

        Znate li onu hercegovaèku anegdotu, kako pop predaje Bogu donirani novac...

        Kaže pop: "Ja istresem sve pare od naroda na tacnu, i onda to bacim prema nebu. Bog neka uzme koliko želi, a ono što se vrati u šešir i na pod, to zadržim za sebe..." 04.gif

        U ovoj anegdoti je sva filozofija religijskih institucija danas. Jake su to firme, prejake. Previše novca kruži, da bi se tek tako odustalo od Boga...
      I kakve veze ima pop sa Islamom , ko maja rahm nana sa bejzbolom 19.gif

      ___________________________________________________________________
      "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
      (Johann Wolfgang Goethe)

      02-10-2013 01:17 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
      staroigraliste staroigraliste is a Male
      puter


      Poruka: 78

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Semire, ti si ocito novopeceni vjernik i pun si Islama, pa se pjenis na neke cinjenice...

      Ja to vidim kao danasnje politicke stranke.
      Pocelo se s nekom vjerom, eto kazu da je Budizam najstariji. Pa se jedan pobunio sto ne dobija pinku i osnovo svoju vjeru i svog BOGA. a se tu opet njegov zamjenik pobunio pa napravio trecu vjeru i svog BOGA. I tako u nedogled, pa nastadose, katolici, pravoslavci, siti, suniti, i td.
      Da ne pricam sad o raznoraznim jehovinim svjedocima i inim.

      Al eto svak ima pravo da vjeruje u sta hoce. Za mene BOG nije umro i ako ga ima, jedan je. Ne vjerujem da ih je vise, il mozda jeste. Nekad kad grmi sve kontam gore na nebu se bogovi zaratili...

      ___________________________________________________________________
      trte-mrte

      02-10-2013 09:45 staroigraliste is offline Pregledaj poruke od staroigraliste Dodaj staroigraliste u listu prijatelja
      semirizsvemira semirizsvemira is a Male
      raja


      Poruka: 1860

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od staroigraliste:

        Semire, ti si ocito novopeceni vjernik i pun si Islama, pa se pjenis na neke cinjenice...

        Ja to vidim kao danasnje politicke stranke.
        Pocelo se s nekom vjerom, eto kazu da je Budizam najstariji. Pa se jedan pobunio sto ne dobija pinku i osnovo svoju vjeru i svog BOGA. a se tu opet njegov zamjenik pobunio pa napravio trecu vjeru i svog BOGA. I tako u nedogled, pa nastadose, katolici, pravoslavci, siti, suniti, i td.
        Da ne pricam sad o raznoraznim jehovinim svjedocima i inim.

        Al eto svak ima pravo da vjeruje u sta hoce. Za mene BOG nije umro i ako ga ima, jedan je. Ne vjerujem da ih je vise, il mozda jeste. Nekad kad grmi sve kontam gore na nebu se bogovi zaratili...
      Budizam najstariji . Buraz nemamo vise sta razgovarati 19.gif

      ___________________________________________________________________
      "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
      (Johann Wolfgang Goethe)

      02-10-2013 15:13 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
      kliker kliker is a Male
      bice nesto od mene


      Poruka: 466
      Location: Bjelušine

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ma nema igralište pojma.
      islam je najstarija religija na svijetu. Datira još od prije postanka èovjeka.

      02-10-2013 15:36 kliker is offline Posalji Email za kliker Pregledaj poruke od kliker Dodaj kliker u listu prijatelja
      staroigraliste staroigraliste is a Male
      puter


      Poruka: 78

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Semire izvini, ja zaboravio da samo islam postoji...

      ___________________________________________________________________
      trte-mrte

      02-10-2013 22:03 staroigraliste is offline Pregledaj poruke od staroigraliste Dodaj staroigraliste u listu prijatelja
      Viribus Viribus is a Male
      moforaja


      Poruka: 5295

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od staroigraliste:

        Semire izvini, ja zaboravio da samo islam postoji...


      ako Boga ima i kad bi vidjeo ove vjernike kao svemiraca, poželio bi da ga nema, da umre što prije..

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Viribus dana 02-10-2013 u 23:34.

      02-10-2013 23:33 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
      staroigraliste staroigraliste is a Male
      puter


      Poruka: 78

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Dobar je on kakvi ima...
      Pametan je drug TITO bio

      ___________________________________________________________________
      trte-mrte

      02-10-2013 23:42 staroigraliste is offline Pregledaj poruke od staroigraliste Dodaj staroigraliste u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ljudska glupost je najstarija pa sy je zacinili s religijom...to dvoje idealan par

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        02-11-2013 00:17 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        tulpe tulpe is a Female
        wicked


        Poruka: 3040

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ateisti bas ne mogu bez vrijedjanja. Bas je to zalosno.. a sto ste svezali Semira, vidite da se covjek istresa ovdje samo, dok mu ne dodje sledeca obaveza prema ideologiji koju gaji.. sto se lozite, on ne predstavlja Islam.. za to ima puno podobnijih ljudi na forumu, a ako moze bez vrijedjanja i krvoprolica. Imidz foruma se moze promijeniti, u to sam sigurna.

        02-11-2013 09:54 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
        Bridge Keeper
        SexNepoznat

        Poruka: 360

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od tulpe:

          Ateisti bas ne mogu bez vrijedjanja. Bas je to zalosno.. a sto ste svezali Semira, vidite da se covjek istresa ovdje samo, dok mu ne dodje sledeca obaveza prema ideologiji koju gaji.. sto se lozite, on ne predstavlja Islam.. za to ima puno podobnijih ljudi na forumu, a ako moze bez vrijedjanja i krvoprolica. Imidz foruma se moze promijeniti, u to sam sigurna.


        Ateisti vrijedjaju? To, barem meni, nije nakana. Samo iznosim svoje misljenje u diskusiji o religiji, evoluciji i bogu. Nikoga nisam uvrijedio licno. A ako su se nasli uvrijedjenim zato sto njihovu vjeru nalazim djetinjastom u najboljem slucaju, a genocidnu i barbarsku u najgorem, to nije moj problem. Nijedno uvjerenje nije iznad kritike, ma koliko to neki htjeli sprovesti. Uostalom, sta imas reci na donedavna spaljivanja na lomaci i jos uvijek aktuelna kamenovanja cafira u islamskim zemljama? Ne kazem da zastupas tu ideologiju, ali je za promjenu imidza ovog foruma potreban neutralniji pristup ovakvim diskusijama. Obrati se Semiru i uputi ga, umjesto da usutkujes nekolicinu forumasa i optuzujes ih za vrijedjanje.

        02-11-2013 12:46 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
        green green is a Male
        Super Moderator


        Poruka: 7086
        Location: BiH

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Evo jednog klasiènog vjernika... 13.gif

        ___________________________________________________________________

          02-11-2013 12:49 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
          tulpe tulpe is a Female
          wicked


          Poruka: 3040

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Bridge Keeper:

                citat od tulpe:

              Ateisti bas ne mogu bez vrijedjanja. Bas je to zalosno.. a sto ste svezali Semira, vidite da se covjek istresa ovdje samo, dok mu ne dodje sledeca obaveza prema ideologiji koju gaji.. sto se lozite, on ne predstavlja Islam.. za to ima puno podobnijih ljudi na forumu, a ako moze bez vrijedjanja i krvoprolica. Imidz foruma se moze promijeniti, u to sam sigurna.


            Ateisti vrijedjaju? To, barem meni, nije nakana. Samo iznosim svoje misljenje u diskusiji o religiji, evoluciji i bogu. Nikoga nisam uvrijedio licno. A ako su se nasli uvrijedjenim zato sto njihovu vjeru nalazim djetinjastom u najboljem slucaju, a genocidnu i barbarsku u najgorem, to nije moj problem. Nijedno uvjerenje nije iznad kritike, ma koliko to neki htjeli sprovesti. Uostalom, sta imas reci na donedavna spaljivanja na lomaci i jos uvijek aktuelna kamenovanja cafira u islamskim zemljama? Ne kazem da zastupas tu ideologiju, ali je za promjenu imidza ovog foruma potreban neutralniji pristup ovakvim diskusijama. Obrati se Semiru i uputi ga, umjesto da usutkujes nekolicinu forumasa i optuzujes ih za vrijedjanje.


          14.gif Ne mislim da sam bilo koga usutkivala, to upravo ti pokusavas.. niti da sam se tebi obracala. Smatram ovo od tebe licnom atakom. Spusti malo loptu na zemlju.. ja nastupam uvijek neutralno, ne znam koji je tvoj problem, ali mislim da nije u Arapskim zemljama. Definitivno sam sigurna u to 02.gif pa ga potrazi u svojoj avliji, mozda ga nadjes ...

          02-11-2013 14:09 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
          tulpe tulpe is a Female
          wicked


          Poruka: 3040

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          29.gif green no comment ..

          02-11-2013 14:11 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
          Boza Boza is a Male
          moforaja




          Poruka: 4600
          Location: ni na nebu ni na zemlji

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          NE PREGONI NE PRKOSI NEDAJ DA TE SEJTAN NOSI
          KAKO SAM PONOSAN STO SAM MOSTARSKI BOSNJAK
          I STO SU MOSTARSKI MUSLIMANI I U OVOM RATU
          SACUVALI OBRAZ A NISU UBILI BOGA

          PRICAJMO O TOME KOJI SU TO BOGOVI POTJERALI
          I POKRALI MOSTARCE I GDJE STOLUJU

          02-11-2013 15:42 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
          Stranica (5): « prethodna 1 2 3 [4] 5 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com