Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Kipar Florijan Mi » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
KULJE1969 KULJE1969 is a Male
raja




Poruka: 1794
Location: Brace Krpo 19

Kipar Florijan Miækoviæ napadnut u krugu bivšeg hotela Mostar Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Florijan Miækoviæ, ugledni akademski kipar iz Mostara napadnut je prošle subote u blizini bivšeg hotela "Mostar." Graðevinski radnik na "rekonstrukciji" spomenutog objekta nije imao strpljenja pa je fizièki nasrnuo na Miækoviæa.Zbog pitanja o onom što se (g)radi na ovoj lokaciji Miækoviæ je uz vrijeðanje pretrpio i ozljedu zgloba šake, saznaje studio88.ba."Takav skandal još nisam doživio, po parkiranju u prostor oko hotela 'Mostar', graðevinski radnik se bacio na zadnje staklo mog automobila i poèeo lupati po njemu.Èovjek je toliko barbarski prišao prema meni, rekao da se gubim odavde, da je sve tu privatno i da se ne igram. Prišao mi je kolima, a kad sam otvorio prozor da ga pitam što se dogaða tu, zgrabio me za palac i polomio ga, zatim me zgrabio za prsa, htio je da izaðem iz automobila i tko zna što bi još dalje bilo da sam izišao...Moja žena, zabezeknuta u svemu tome, izišla je iz automobila i pitala napadaèe zašto to rade. Dobila je odgovor od vrlo grubog mladiæa: 'Gospoðo, ðubre, okreæite se odavde, ovo je sve privatno, kola æu vam zapalit", tako je za Studio 88 nemili dogaðaj preprièao Florijan Miækoviæ.Mnoge uspomene vežu ovog poznatog Mostarca s nedavno srušenim hotelom "Mostar". Uz "Ružu" i "Neretvu" bio je prepoznatljiv simbol grada i kao takav, pred najezdom primitivaca, nije ni mogao ostati u izvornom obliku."Radi se o klasiènoj rekonstrukciji, a za poslovnu zgradu investitor nije dobio papire, odnosno dozvolu", tako je za Studio 88, radove na hotelu Mostar, objasnila Marina Deronjiæ, naèelnica Odjela za urbanizam pri Gradskoj upravi Grada Mostara.Sluèaj hotel "Mostar" i izjava naèelnice Odjela za "urbanizam" bila je povod razgovoru sa Florijanom Miækoviæem, tema se nažalost proširila i na nasilje. Nemamo pravo znati, niti se upletati u "privatno" jer je ono oèito nedodirljivo u ovakvom Mostaru èak i u sluèaju nepostojanja graðevinske dozvole, piše studio88.ba.Tko stoji iza prièe o "klasiènoj rekonstrukciji" hotela "Mostar" kad-tad æe izaæi na vidjelo, do tada poslušajte prièu g. Florijana Miækoviæa, èovjeka koji je želi znati i ima hrabrosti pitati.

02-06-2013 02:09 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

u krugu bivseg hotelal Mostar koji je nosio naziv sada bivseg grada

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

02-06-2013 04:30 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..onda da mu jjenjamo ime npr..Suskovo ..Tudjmanovo ..itd .td ..bilo bi tu johs dobri naziva ,isto ono kad su se imena gradova zvali ..Titograd ...Titovo uzice .

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-06-2013 12:49 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta




Poruka: 18170
Location: M&R

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vala ,neæe biti ni "alijinovo"....pa makar

___________________________________________________________________

    02-06-2013 13:50 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
    kliker kliker is a Male
    bice nesto od mene


    Poruka: 466
    Location: Bjelušine

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Titov Veles - Veles
    Titovo Velenje - Velenje
    Titov Drvar - Drvar
    Titova Korenica - Korenica
    Titova Mitrovica - Mitrovica
    Titov Vrbas - Vrbas
    Titovo Užice - Užice
    Titograd - Podgorica
    Mrkonjiæ grad (po pseudonimu kralja Petra Karaðorðeviæa) - Varcar Vakuf
    Zrenjanin (po nar. heroju Žarku Zrenjaninu.) - Veliki Beèkerek

    02-06-2013 13:56 kliker is offline Posalji Email za kliker Pregledaj poruke od kliker Dodaj kliker u listu prijatelja
    taxi taxi is a Male
    Liska mjeseca avgusta




    Poruka: 18170
    Location: M&R

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nema ni Foèe više .....

    ___________________________________________________________________

      02-06-2013 13:58 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
      kliker kliker is a Male
      bice nesto od mene


      Poruka: 466
      Location: Bjelušine

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Aha...
      Rankoviæevo (èika Leka) - Kraljevo
      Kardeljevo (tovariš Edo) - Ploèe

      02-06-2013 13:59 kliker is offline Posalji Email za kliker Pregledaj poruke od kliker Dodaj kliker u listu prijatelja
      kliker kliker is a Male
      bice nesto od mene


      Poruka: 466
      Location: Bjelušine

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ima Foèe.
      Ustavni sud 2004 godine ukinuo naziv Srbinje i otada ponovo je Foèa zvanièno.

      02-06-2013 14:00 kliker is offline Posalji Email za kliker Pregledaj poruke od kliker Dodaj kliker u listu prijatelja
      taxi taxi is a Male
      Liska mjeseca avgusta




      Poruka: 18170
      Location: M&R

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Bio je i Bosanski Novi, a nije bio Bosanski Stari.......zato su preimenovali u Novi Grad

      ___________________________________________________________________

        02-06-2013 14:02 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
        kliker kliker is a Male
        bice nesto od mene


        Poruka: 466
        Location: Bjelušine

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Prvo je preimenovan u Srpski Brod, pa pošto Srbija nema more (a ima jaku varterpolo reprezentaciju), a nakon što je Sud i taj naziv proglasio neustavnim, preimenovan je u Brod, a sada u Novi grad.

        02-06-2013 14:05 kliker is offline Posalji Email za kliker Pregledaj poruke od kliker Dodaj kliker u listu prijatelja
        pravimostarac
        SexNepoznat

        Poruka: 3132
        Location: Zaluto

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Zaboravili ste Titovo Jajce

        ___________________________________________________________________
        Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

        02-06-2013 15:13 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..Taxi ..ima bolan ..aeorodrom u saraevu se zove Alija Izetbegovic

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane vjetar dana 02-06-2013 u 16:19.

        02-06-2013 15:52 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        kliker kliker is a Male
        bice nesto od mene


        Poruka: 466
        Location: Bjelušine

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ni blizu, ne pratimo akciju. Ne postoji nigdje aerodrom Alija izetbegoviæ, pa ni u Sarajevu.

        Odluku sarajevskih vlasti o imenovanju meðunarodnog aerodroma u Sarajevu u èast Alije Izetbegoviæa 2005 godine, je u istom tom danu po imenovanju Paddy Ashdown stavio van snage i proglasio ništavnom.

        Tako da se aerodrom danas službeno zove Meðunarodni aerodrom Sarajevo.

        02-06-2013 16:02 kliker is offline Posalji Email za kliker Pregledaj poruke od kliker Dodaj kliker u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..kad tad ,

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        02-06-2013 16:20 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        kliker kliker is a Male
        bice nesto od mene


        Poruka: 466
        Location: Bjelušine

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Aha. Otprilike kad i Mostar bude Tuðmanovo.

        02-06-2013 16:22 kliker is offline Posalji Email za kliker Pregledaj poruke od kliker Dodaj kliker u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..sta fali da se zove Tudjmanovo

        ..svakako su mostarci manjina

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 02-06-2013 u 16:27.

        02-06-2013 16:26 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        kliker kliker is a Male
        bice nesto od mene


        Poruka: 466
        Location: Bjelušine

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Fali. Zbog pravopisa.
        Ovdje raja slabo razlikuju æ i è.... i ð i dž. k'o naš Sarajlija ba. Pa bi uvijek griješili..

        Tako da bi pjesma išla:

        Æudna jada od Tudžmana grada....

        02-06-2013 16:32 kliker is offline Posalji Email za kliker Pregledaj poruke od kliker Dodaj kliker u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..kad moze na ulazu u dubrvnik stajat most FRANJA TUDJMANA sto ne bi moglo i to


        ..neka stave ono meHko dj .

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        02-06-2013 16:45 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        kliker kliker is a Male
        bice nesto od mene


        Poruka: 466
        Location: Bjelušine

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Dobro i kasžeš. Nek se uèe jeziku.
        i kojeg je vraga naziv sarajevskog aerodroma Alija izetbegoviæ smetao meðunarodnoj zajednici pa su ga isti dan ukinuli.
        Šta misliš da ga preimenuju u ''Aerodrom Aljo''.
        Bi li ovi domuzi iz OHR-a mogli prokužili fol?

        02-06-2013 16:52 kliker is offline Posalji Email za kliker Pregledaj poruke od kliker Dodaj kliker u listu prijatelja
        Stari Grad Stari Grad is a Male
        moforaja




        Poruka: 10597
        Location: iza zvijezde

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Neko naivniji bi se još zapitao èemu ovolika (duše)briga oko imena aerodroma u Sarajevu...

        Šta bi ovdje od imena mosta u Èapljini ?

        ___________________________________________________________________
        ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
        on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

          moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
        ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
        ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
        .. dosta je vise i tebe i tvoje
          tiranije
        ...

        02-06-2013 16:58 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
        Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com