Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » U centru Mostara prona » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): « prethodna 1 [2] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kakav je to grad u kojem kerovi mogu leševe razvlaèiti po cestu, a policija da ih ne naðe?
Kakav je to medicinski sustav gdje èovjeka pregledaju, puste, a on umre za po sata?
Radi li iko dole svoj posao?

03-16-2012 10:29 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
taraba taraba is a Male
guster




Poruka: 62
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od chaba:

    Kakav je to grad u kojem kerovi mogu leševe razvlaèiti po cestu, a policija da ih ne naðe?
    Kakav je to medicinski sustav gdje èovjeka pregledaju, puste, a on umre za po sata?
    Radi li iko dole svoj posao?


Ma luda kuæa drug moj.

03-16-2012 11:01 taraba is offline Posalji email za taraba Pregledaj poruke od taraba Dodaj taraba u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

kakav je to grad ?
grad kao i svaki drugi danas...sve se ovo moglo dogoditi i u sarajevu , banja-luci , beogradu zagrebu...napulju , londonu , chikagu...ili virovitici...gdje god ima ljudi i pasa lutalica...i to sto je covjek umro koji sat nakon lijecnickog pregleda ne znaci da je taj lijecnik napravio gresku i da nije uradio svoj posao...
zali boze covjeka i sudbine...

03-16-2012 11:11 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne znaèi, slažem se.
Ali kad se toliko stvari poklopi, nevjerovatno je da se èovjek raspadne u centru grada. To se ipak u malo kojem gradu može desiti.

03-16-2012 11:41 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
taraba taraba is a Male
guster




Poruka: 62
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Može se desiti svuda svašta, ali to nije znak da mi to moramo prihvatiti kao normalno. Znaèi za 50 god bi moglo postati normalno da su ljudi u Mostaru kanibali i ja to moram da prihvatim.

03-16-2012 12:03 taraba is offline Posalji email za taraba Pregledaj poruke od taraba Dodaj taraba u listu prijatelja
Magistar Magistar is a Male
moforaja




Poruka: 2667

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od chaba:

    Kakav je to grad u kojem kerovi mogu leševe razvlaèiti po cestu, a policija da ih ne naðe?
    Kakav je to medicinski sustav gdje èovjeka pregledaju, puste, a on umre za po sata?
    Radi li iko dole svoj posao?


1. Eto, razvlaèe. Recesija i ljudi napuštaju svoje kuæne ljubimce i polako poèinjemo lièiti na nacionalni park Serengeti. Još malo i uvest æemo safari turizam. A policija....policija kao i svugdje: nemotivirana, potplaæena i isprepadana. Dan nafaka.

2. Medicinski sustav: više nego odlièan. Èista petica. Kada pogledaš ostale društvene segmente - poèevši od ''udarnika'' u Vijeæu ministara, ''intelektualaca'' u Predsjedništvu, dodavaèa mikrofona, držaèa kišobrana i mesara u ministrima, pa sve do nervozne èistaèice Vinke u gradskoj opæinskoj zgradi.

3. Radimo i to udarnièki. Gradimo ovu državu kako znamo i umijemo. Samo nas jebe što ne znamo izabrati vlast. Sva nam je ponuda k'o roba u Kineskom shopu. Nema markirane robe. Bit æe da je otišla ili se ušutila.

___________________________________________________________________

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Magistar dana 03-16-2012 u 12:11.

    03-16-2012 12:11 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
    chaba chaba is a Male
    moforaja




    Poruka: 2558
    Location: EU

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Reci da se zajebaješ za medicinski sustav....
    Èak i u usporedbi s tim navedenima - ista bijeda. Naravno, uvijek svaka èast pokojoj iznimci, ali - nestruènost, korupcija, lijenost su ipak glavne karakteristike.

    03-16-2012 12:25 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11491
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      1. Eto, razvlaèe. Recesija i ljudi napuštaju svoje kuæne ljubimce i polako poèinjemo lièiti na nacionalni park Serengeti. Još malo i uvest æemo safari turizam. A policija....policija kao i svugdje: nemotivirana, potplaæena i isprepadana. Dan nafaka
    .. by Magistar


    07.gif kuku....

    (tema je tuzna -a ali me nasmija ovo 07.gif )

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    03-16-2012 15:08 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    Magistar Magistar is a Male
    moforaja




    Poruka: 2667

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od chaba:

      Reci da se zajebaješ za medicinski sustav....
      Èak i u usporedbi s tim navedenima - ista bijeda. Naravno, uvijek svaka èast pokojoj iznimci, ali - nestruènost, korupcija, lijenost su ipak glavne karakteristike.


    Ne kudi konja koji te nije jahao. To je vijenac koji se standardno prilaže, to troje.
    Da li si bio možda pacijent u KB Mostar pa si se uvjerio u tu nestruènost? Nemoj mi samo neka iskustva od daiðine nevjeste i njenog pokojnog svaka iz prvog braka. Je si li ti bio pacijent i uvjerio se u neèiju nestruènost? Ili imaš neke èvrste primjere nestruènosti i neznanja. I otkuda ti tolika mjerodavnost u toj procjeni?
    Èovjeèe, mi imamo samo na primjer jedan od najboljih referentnih centara za srèanu slabost u ovom dijelu Europe. Trenutno je 11 naših ljudi u Njemaèkoj na daljnjoj edukaciji, samo iz te oblasti. Doði na kardiokirurgiju ovdje - juga u malom. Nema odakle nema bolesnika, iz koje države. A dok doèekaš red Tuzli na koronarografiju lili ne dao bog bypass, obitelj ti je veæ i i treæu rizlu na mezaru promjenila. Ali, dobro...ti imaš informacije i uzaludno je o tome.

    Korupcija? Ti si ono u Zagrebu? Ovdašnje cifre koje se daju su ponekim šupcima u bijelom su smiješne, koje cifre gore idu. Ne bi vjerovao na primjer kolika se brojka može izbrojati gore samo za jednu ortopedsku operaciju. I nemoj se doslovce srati po glavi mnoštvu mladih i ambicioznih ljudi koji svoj posao obavljaju za plaæu, onoliku kolika i jest. Ako jedan osrednji abdominalac i jedan ishlapljeli internista još uvijek imaju nekakvu svoju cijenu, male su ti šaMse da na njega nabasaš ovdje. Vjeruj mi.

    Lijenost. Odlièno. Vjerojatno i raspolažeš s standardima i normativima zdravstvene zaštite, pa prema tome i znaš koliko se nekakvih zdravstvenih postupaka i usluga može i treba uraditi u odreðenom vremenskom intervalu.. Znaš li ti na primjer da je standard na zapadu za jednog specijalistu 6 pacijenata dnevno. E sad zamisli u nas oèno, ušno, ortopediju, pluæno, ginekologiju i sl. gdje dnevno nasræe po 50 i više pacijenata. Ima tu i lijenosti, ima i ona donekle nekakvo uporište u mentalitetu, nezadovoljstvu, velikom pritisku, ali to nije blizu kao što je tembeluk gore po Sarajevu, ili ne dao bog u Zenici. bio, vidio, uporedio. Ali eto, valjda i tu imaš informacije.

    Eto, ja samo toliko.

    ___________________________________________________________________

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Magistar dana 03-16-2012 u 20:20.

      03-16-2012 20:16 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
      curka curka is a Female
      avenija kruzno




      Poruka: 87

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Magistar:

            citat od chaba:

          Reci da se zajebaješ za medicinski sustav....
          Èak i u usporedbi s tim navedenima - ista bijeda. Naravno, uvijek svaka èast pokojoj iznimci, ali - nestruènost, korupcija, lijenost su ipak glavne karakteristike.


        Ne kudi konja koji te nije jahao. To je vijenac koji se standardno prilaže, to troje.
        Da li si bio možda pacijent u KB Mostar pa si se uvjerio u tu nestruènost? Nemoj mi samo neka iskustva od daiðine nevjeste i njenog pokojnog svaka iz prvog braka. Je si li ti bio pacijent i uvjerio se u neèiju nestruènost? Ili imaš neke èvrste primjere nestruènosti i neznanja. I otkuda ti tolika mjerodavnost u toj procjeni?
        Èovjeèe, mi imamo samo na primjer jedan od najboljih referentnih centara za srèanu slabost u ovom dijelu Europe. Trenutno je 11 naših ljudi u Njemaèkoj na daljnjoj edukaciji, samo iz te oblasti. Doði na kardiokirurgiju ovdje - juga u malom. Nema odakle nema bolesnika, iz koje države. A dok doèekaš red Tuzli na koronarografiju lili ne dao bog bypass, obitelj ti je veæ i i treæu rizlu na mezaru promjenila. Ali, dobro...ti imaš informacije i uzaludno je o tome.

        Korupcija? Ti si ono u Zagrebu? Ovdašnje cifre koje se daju su ponekim šupcima u bijelom su smiješne, koje cifre gore idu. Ne bi vjerovao na primjer kolika se brojka može izbrojati gore samo za jednu ortopedsku operaciju. I nemoj se doslovce srati po glavi mnoštvu mladih i ambicioznih ljudi koji svoj posao obavljaju za plaæu, onoliku kolika i jest. Ako jedan osrednji abdominalac i jedan ishlapljeli internista još uvijek imaju nekakvu svoju cijenu, male su ti šaMse da na njega nabasaš ovdje. Vjeruj mi.

        Lijenost. Odlièno. Vjerojatno i raspolažeš s standardima i normativima zdravstvene zaštite, pa prema tome i znaš koliko se nekakvih zdravstvenih postupaka i usluga može i treba uraditi u odreðenom vremenskom intervalu.. Znaš li ti na primjer da je standard na zapadu za jednog specijalistu 6 pacijenata dnevno. E sad zamisli u nas oèno, ušno, ortopediju, pluæno, ginekologiju i sl. gdje dnevno nasræe po 50 i više pacijenata. Ima tu i lijenosti, ima i ona donekle nekakvo uporište u mentalitetu, nezadovoljstvu, velikom pritisku, ali to nije blizu kao što je tembeluk gore po Sarajevu, ili ne dao bog u Zenici. bio, vidio, uporedio. Ali eto, valjda i tu imaš informacije.

        Eto, ja samo toliko.




      dapace da nam je medicinski sustav "odlican, cista petica"!


      ...kad nam je svaka medicinska sestra...ili brat 07.gif

      ....magistrirala/o medicinu!!! 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif...

      eto..i ja samo toliko... 18.gif

      ___________________________________________________________________
      Neki ljudi ulaze u naše živote, ali brzo i izlaze.
      Neki ostaju neko vrijeme i ostavljaju tragove na našoj duši, nakon èega mi nikad više nismo isti.

      03-16-2012 21:26 curka is offline Pregledaj poruke od curka Dodaj curka u listu prijatelja
      makso makso is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 2849
      Location: andaluzija

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Magistar:
        Znaš li ti na primjer da je standard na zapadu za jednog specijalistu 6 pacijenata dnevno.
        ....

        Eto, ja samo toliko.


      Ne znam o kojoj zemlji je rijec.
      Ovdje u Sp, specijalista ima 10 minuta po pacijentu. Ako ti dadnu termin u 9:30 dodjes na red poslije 13h 16.gif

      Znam, Sp je jedno veliko bezze, hebiga taki nam grah pao. Mozda je u Svabiji malo boljsa situacija

      15.gif

      ___________________________________________________________________
      prest'o sam 18.gif

      03-16-2012 22:24 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
      chaba chaba is a Male
      moforaja




      Poruka: 2558
      Location: EU

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Magistar:

            citat od chaba:

          Reci da se zajebaješ za medicinski sustav....
          Èak i u usporedbi s tim navedenima - ista bijeda. Naravno, uvijek svaka èast pokojoj iznimci, ali - nestruènost, korupcija, lijenost su ipak glavne karakteristike.


        Ne kudi konja koji te nije jahao. To je vijenac koji se standardno prilaže, to troje.
        Da li si bio možda pacijent u KB Mostar pa si se uvjerio u tu nestruènost? Nemoj mi samo neka iskustva od daiðine nevjeste i njenog pokojnog svaka iz prvog braka. Je si li ti bio pacijent i uvjerio se u neèiju nestruènost? Ili imaš neke èvrste primjere nestruènosti i neznanja. I otkuda ti tolika mjerodavnost u toj procjeni?
        Èovjeèe, mi imamo samo na primjer jedan od najboljih referentnih centara za srèanu slabost u ovom dijelu Europe. Trenutno je 11 naših ljudi u Njemaèkoj na daljnjoj edukaciji, samo iz te oblasti. Doði na kardiokirurgiju ovdje - juga u malom. Nema odakle nema bolesnika, iz koje države. A dok doèekaš red Tuzli na koronarografiju lili ne dao bog bypass, obitelj ti je veæ i i treæu rizlu na mezaru promjenila. Ali, dobro...ti imaš informacije i uzaludno je o tome.

        Korupcija? Ti si ono u Zagrebu? Ovdašnje cifre koje se daju su ponekim šupcima u bijelom su smiješne, koje cifre gore idu. Ne bi vjerovao na primjer kolika se brojka može izbrojati gore samo za jednu ortopedsku operaciju. I nemoj se doslovce srati po glavi mnoštvu mladih i ambicioznih ljudi koji svoj posao obavljaju za plaæu, onoliku kolika i jest. Ako jedan osrednji abdominalac i jedan ishlapljeli internista još uvijek imaju nekakvu svoju cijenu, male su ti šaMse da na njega nabasaš ovdje. Vjeruj mi.

        Lijenost. Odlièno. Vjerojatno i raspolažeš s standardima i normativima zdravstvene zaštite, pa prema tome i znaš koliko se nekakvih zdravstvenih postupaka i usluga može i treba uraditi u odreðenom vremenskom intervalu.. Znaš li ti na primjer da je standard na zapadu za jednog specijalistu 6 pacijenata dnevno. E sad zamisli u nas oèno, ušno, ortopediju, pluæno, ginekologiju i sl. gdje dnevno nasræe po 50 i više pacijenata. Ima tu i lijenosti, ima i ona donekle nekakvo uporište u mentalitetu, nezadovoljstvu, velikom pritisku, ali to nije blizu kao što je tembeluk gore po Sarajevu, ili ne dao bog u Zenici. bio, vidio, uporedio. Ali eto, valjda i tu imaš informacije.

        Eto, ja samo toliko.


      Nije me jahao, hvala Bogu, ni mostarski ni zagrebaèki još uvijek. A ti navodiš par primjera da dokažeš da je cijeli sustav dobar. Siguran sam da ima dobrih doktora, i sigurno da jedan takav vrijedi više i trudi se više nego neki dobar u normalnim uvjetima. Možda jesi upuæeniji, al sigurno nisi objektivan. A jedan od primjera, ne od daiðine nevjeste nego malo bliže je da je rodbina došla u posjet èovjeku ujutro, i njegov cimer iz bolesnièe sobe im reèe da je sinoæ umro. Vidiš, to je je greška sustava, a ne doktora. Samo jedan primjer, a ima ih još takvih. A kažem da nisi objektivan jer oèito imaš veze pa ti je lakše pogurati sebe ili nekog svog ako ti zatreba, a onima bez štele je sigurno puno teže.

      03-19-2012 13:47 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
      pravimostarac
      SexNepoznat

      Poruka: 3132
      Location: Zaluto

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ja mislim da bi se ova tema trebala zakljucati za komentare obzirom da se trebaju uzeti u obzir osjecaji porodice i da se ima respecta prema umrlom.

      Ostalo prebaciti na temu prepucavanje i nabijanje

      ___________________________________________________________________
      Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

      03-22-2012 23:30 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
      Viribus Viribus is a Male
      moforaja


      Poruka: 5295

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      MAGISTRE, Nebih puno polemisao , ali ti sa sigurnošæu mogu reèi da tvoja konstatacija sa lijeènicima u Zagrebu nije toèna. Lijeèim se 20 godina i nikada za sve vrijeme lijeèenja nijedan doktor nije htio primiti kovertu, i nije u redu da tako govoriš o neèemu što nisi u pravu. Ne kažem da ih nema ali i gore veæina radi pošteno i za svoju plaæu, i kad sam htio dati kovertu bio sam odbijen i tako sam se ružno osjeæao. Lijeèili su me naj bolji plastièari, ortopedi, kirurzi i vskularni kirurzi, i na kraju i nefrolozi., tako da sam poslije 39 operacija prošao sve Zagrebaèke bolnice i ne bih se složio sa tvojim mišljenjem.


      pozdrav.

      03-23-2012 00:01 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
      Blagajac Blagajac is a Male
      raja




      Poruka: 1972
      Location: Nederland

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Bolnica na bijelom brijegu je kalifornija za onu juznom logoru
      u juznom za 100 maraka ce operisati izdravog covjeka nije problem
      na brijegu sam bio i vidio svojim ocima svjetski standard samo su mi zaparali krov na autu neki mangupcici i to kad nisam gledao zbog Velezove zastavice ali to nije tema

      ___________________________________________________________________


        [
          B]PUSTI ME DA SE RAHAT PATIM[/B]

        03-28-2012 20:24 Blagajac is offline Pregledaj poruke od Blagajac Dodaj Blagajac u listu prijatelja
        Stranica (2): « prethodna 1 [2] nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com