Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Moja mahala Donja 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (27): « prva ... « prethodna 14 15 16 [17] 18 19 20 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
nino nino is a Male
proplivo


Poruka: 10
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vozdra, Denani.Hvala na lijepim rijecima o mojim roditeljima.Znas da su i oni tebe voljeli i svu onu staru finu raju.
Svaka cast Carini.Ti znas da ja nemam nista protiv Carine.Draga je to meni mahala.Ali ja sam na Carinu dos'o sa skoro 30 godina u prknu.Srce je ostalo u Mahali, tamo negdje na Maloj i Velikoj livadi, Haremu, Pletenicama,Gvozdenu,mahalskim sokacima, avlijama i bascama.Znam ja da ti to znas, kao sto sam znao i da ces reagovati na spomen tvoje voljene Carine.Cudi me da Beli nije zazug'o.

11-24-2009 04:11 nino is offline Pregledaj poruke od nino Dodaj nino u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

RE: lijepa stara mahala Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tvrancic:

        citat od nino:

      Jucer sam, iz cuga, procitao svih 16 stranica ove krasne teme.Citao sam do nekih doba i kad sam pokusao da zaspem, naravno, nema shanse.Uspomene su pocele navirati sa svih strana k'o bujica.
      U mahalu su me donijeli u pelenama iz hotela "Soko"kad mi je bilo nekoliko mjeseci.Jos nisam bio ni prohod'o.Nakon sto sam prohod'o, skak'o sam po Mahali slijedecih 26-27 godina.Dooobar komad svog zivota.I danas kad sanjam da sam u Mostaru, sanjam da sam u Mahali, a ne na Carini gdje smo se preselili 2-3 godine pred rat.
      Penj'o sam se na vilusine tresnje, bjelu i crnu murvu i na onaj, veeliki orah i to bez "lopovski" sto je malo k'o mog'o.Bilo me je i na onom drvetu na malom haremu, sa onim zelenim bobama sto u jesen pozute.Igali smo ta-ta na haremu oko dzamije sa neizbjeznim "pooocetaaaak."Trcali smo niz Neretvu za loptom koju je neko od velike raje nabio preko ograde.Sjedili na Gvozdenu i jeli one sipke kraj fazlinog zida.Volio bih reci da sam i skak'o sa Gvozdena ali nisam.Spustali smo se niz pjesak sve od" ispodsmrtnog" do sucurijine basce,u kojoj je bio i jedan plavi jorgovan, tamo kad se podje prema Che Gevari."Puskerali" smo se na streci gdje mi je jednom Peda razbio glavu ili je to bio Neso, brat mu blizanac.
      U mojo zgradi su stanovali: Markota Stanislav (Djuro)i Renata,Zvonic Suana,Saric Samir (Babusha) i Samira,Tomicic Vlado i Verica, a prije njih su tu zivjeli i Balta Jesenko,Jaso Fejzic,Soko Bozo, Ruza,
      Pavlovic snjezana i Slavica,Ristovic jadranka i Lenka, Svjetlan i Beka Golic, Toni I Ljilja......
      Kad uhvatim vremen napisat cu i komsiluk iz sokaka iz kojih nisam izlazio.
      Hvala pokretacu teme.
      Raji iz Mahale i svim forumasim veliki pozdrav.

    Nino, dobrodošao na forum. Za dobrodošlicu: volja ti crnice, volja bjelice:


Vrancicu,sva mi majica isflekana od onih ispod Jusovine,sve fino,samo treba majki objasniti.. 10.gif

___________________________________________________________________
"A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

"Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

11-26-2009 06:18 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
tvrancic tvrancic is a Male
moforaja




Poruka: 5028
Location: Umag - Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Moj Dolaf, nema veze za majicu. Nek smo se mi nazdravili murvi. 10.gif

___________________________________________________________________

    11-26-2009 08:39 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
    nino nino is a Male
    proplivo


    Poruka: 10
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Halo ,Dolaf! Hvala na dobrodoslici i na murvama.Pravo k'o iz vilusine basce.

    Prije nego sto prosetam po sokacima starog , dobrog komsiluka moram spomenuti i jednu zgradu
    ispred i oko koje sam proveo mnoge dane djetinjstva.Kad se podje od zgrade u kojoj sam zivio (prva preko puta harema), desnom stranom niz mahalu,prodje se kuca Dzeme Dragnica,ulaz u eninu i chelinu avliju,Pehilji, Klarici i napokon kuca rahmetli Hilme( Rocko i Mugda), dodje se do "prolaza" za zgradu o kojoj pricam.Tu sam s Karabajom i ostalom djecom igrao penala na radinoj garazi dok nas Sabira ne rastjera galamom sa prozora.
    Nismo morali vidjeti Brunu Marjanovica da bi znali da je nedavno prosao.Iza njega je uvjek ostajao jak miris nekog parfema i po'' sata nakon sto on prodje.Bio covjek sminker i drz'o do sebe.
    Karabaja, stari kenjac,(mladji je od mene nepuna dva mjeseca) sigurno se sjeca Djine i Lese, a oni mladji bi trebali pamtiti radinog Dzekca.Kazu da ga Rade slao kod rahmetli Ibre Pehilja u trafiku po novine.Bio Dzekac pametan.Karabaja je nabrojao sve stanare ove zgrade pa da ne ponavljam.

    Neko je spomenuo Damira Simica i rekao da je radio na nervnom.Greska. Damir je radio na fizijatriji.
    Pozdrav svima.De mahala napisite koju.

    11-26-2009 09:26 nino is offline Pregledaj poruke od nino Dodaj nino u listu prijatelja
    sedma osnovna
    SexNepoznat

    Poruka: 1

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pozdrav svoj raji koja je pohadjala sedmu osnovnu u nasoj mahali. 02.gif 10.gif Samo da vas obavjestim da od ove godine mozete direktno pratiti desavanja u vasoj i nasoj skoli na web stranici

      www.sedmamo.com


    Javite nam se, posaljite slike vase generacije 04.gif

    12-24-2009 16:00 sedma osnovna is offline Homepage of sedma osnovna Pregledaj poruke od sedma osnovna Dodaj sedma osnovna u listu prijatelja
    dolaf dolaf is a Male
    brato




    Poruka: 618
    Location: preko vode

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    neka je vjecni rahmet rahimi a familiji veliki sabur.....
    U 59. godini
    Umro Zlatko Rahimiæ
    Mostar je izgubio još jedno prepoznatljivo i drago lice. U 59. godini, umro je Zlatko - Rahima Rahimiæ. Veliki fudbalski talenat, iznikao u poznatoj Veležovoj fudbalskoj školi, koju je predvodio veliki fubalski šarmer i boem, neponovljivi Sulejman Sula Rebac.
    Rahimiæ je, kao pionir poèeo igrati u Veležu, a 1969. godine, igrao je u omladinskom finalu Kupa Maršala Tita, koju su „roðeni“ izgubili od Crvene Zvezde.

    Na toj utakmici, Velež je igrao u sastavu: Saša Momiæ (Slavko Njeguš), Zlatko Rahimiæ, Šina Memiæ, Zijo Ništoviæ, Gaga Šemrd, Sejo Kazaziæ, Peko Dilberoviæ, Mirko Èorluka, Matun Kvesiæ, Kulje Vladiæ i Ceka Lediæ.

    Zlatko je, na zalasku karijere, prešao u Lokomotivu, gdje je i završio sa aktivnim igranjem. Igrao je u generaciji, koju je predvodio Franjo Džidæ, a u kojoj su još bili Ismet - Gaga Šemrd, Zec Kasumaèiæ, Cica Radiæ, Kema Denjo, Milan – Garo Kovaèeviæ, Kaziæ, Matrak, Krnje Hadžiæ i drugi.

    Zlatko Rahimiæ bio je, do nedavno, direktor Službe za zapošljavanje Hercegovaèko-neretvanskog kantona.

    Sahrana Zlatka Rahimiæa biæe u subotu u 15 sati na Gradskom groblju Sutina.

    ___________________________________________________________________
    "A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

    "Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

    'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
    najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

    01-15-2010 22:50 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
    dolaf dolaf is a Male
    brato




    Poruka: 618
    Location: preko vode

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od dolaf:

          citat od dolaf:

        evo malo da nastavim sto je muntehana zapocela ...neznam hocu li biti i blizu....
        sa cekrka se krene laganice i odmah vas doceka basta rah Huse Krese,koje su tu kajsije i tresnje bile(cujesh Fato, opet ona tvoja djeca u basti,pa jesi li ikog ufatio Husaga)ono vazda pola mahale se uvalilo kod Huse,......pa onda dolaze Goste, Ramo i Fata djeca Dervis,Dzemal Sefik,Senad i Senada...pa preko puta kuce igraliste gdje se igralo i dan i noc....koje su samo utakmice bile tada a i bitke.....Ridji, Sasho,Mira,Muja Pupak,rah Ale Dz,Salko,Naska rah,Alica rah,Enes rah,Muca rah,Beco rah,Dragan Sefko Arap,braca Goste ,braca Bajgorici,braca Bashici,Kemal maksumic,Seno M,braca Repesha,ono citav Orucluk,pa Djukici,Kusturice i citav sokak Djemo i Mirso ,tari-Mirsad Gubeljic,Bostandzici,braca Asim i rah Camil Pehilj,Pinca i njegov brat Mirso(?) prezime, i tako redom.......neka neko dopuni ako sam preskocio....malaa raja na malom igralistu a velika na velikom,pa ako zafali velike raje onda na s mladje uzmu da igramo ili donesemo vode..onda pok Pavo i Anika Kujundzic sin Ratko Kci Milka,pri Slavka i Jagode u sokaku su stanovali Branko pok i Danica Pantic sinovi Vlado i Dobrivoje(dobrsha)... u istom sokaku sudija pok Nikola i pok Rozina,..Hadzagici rah Feto i Nail sa djecom....Isha rah kcerka Djana,Zoran rodjak Salko Orucevic.....braca Damir iTihomir otac Velimir i majka Slavica(?)...onda sokak Zecina: Colici Ahmet rahi Hatidza sinDzemal(Sladjin babo) i sin Nijaz.... Repesha rah Mevza sinovi Mustafa i Sabrija i kcerka Dada ...na spratu iste kuce Beco I Fadila i I sin Dzuba (ime?)....pa Kazazici rah Almasa sin Ahmet ,nevjesta Bega....Maksumic rah Saban i rah Munta sin Kemal i kci Kamela....preko puta rah Alija i rah Plema kcerke Azra i Munta i?.....Shahda rah i kci Dudtka.....Bajram rah i njegova familija (imena?) sve je ovo u Zecina sokaku..ako neko zna neka me iispravi i nadopuni .....BashiciRah Salko iTidza djeca:Esad,Sejad, Dzevad i Nedzad.....onda Bijedici rah Ekrem i rah Iza djeca Sejad i Jagoda cini mi se imali su zeta Ahmeta iz Konjica..... e sad svrcemo u Orucluk....umorih se moram ici nastavak u sljedecem izdanju ...selam


      dalje....ono sokolova zgrada sa desne i igraliste na HAREMU slijeva ....na tom se igralistu dosta nokata ostavilo a bogami i modrica zaradilo,malo se loptalo ..malo kosarke ...malo eberecke ebertude ...eber koga ..kenjca toga, onda neka pali neka puca ...crna shtruca,....e kakvi su samo shipci bili kod Seje B...jednom se mi uvalili...malo kisha pada i mi na neretvu ispod pecine..taman poceli guliti,,kad Seja silazi...hoce li to momci....da bjezish nema kud ostashe shipci..kad ce ti Seja polako raja nastavite jesti ..samo nemojte vise ulaziti ,dogovor! vazhi mi uglas 35.gif necemo vise sviju nam mrtvih.cini mi se da je nekad bila neka baraka ili garaza na igralistu .... evo ulazim dalje....odoh


    mom dragom komsiji Seji Bijedicu neka je vjecni rahmet,da mu Allah dz.s orosti grijehe,a familiji veliki sabur,
    Lillahi, el fatiha!

    ___________________________________________________________________
    "A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

    "Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

    'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
    najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

    01-20-2010 06:08 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
    Maja.Mostar Maja.Mostar is a Female
    mofo beba


    Poruka: 5
    Location: mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od dolaf:

      na dan nezavisnosti, malo da se sjetim mojih dragih komsija i prijatelja, koji su utkali dio sebe u ovo sto mi danas uzivamo i slobodno disemo;

      rah Ahmed(alija)kusturica....ahmo
      rah Alija (hamda)dzinovic ....ale
      rah Alija (asim) dzinovic....alica
      rah Mustafa(arap)...muca
      rah Mehmed cisic....meho
      rah Becir(omera)fajic...beco
      rah Enes(huso) bajgoric....enci
      rah Camil(ibrahim) pehilj


      ovo je samo mali dio od brojne raje, sto je dala zivot za slobodu mahale i grada mostara s kojom sam se druzio' a vjerujem i mnogo raje na forumu.dosta toga bi se moglo napisati ali samo ukratko ,neka im je veliki rahmet vjecni,da im dragi Allah oprosti grijehe i uvede ih u dzenetske basce.znam da je mnogo drugih imena ali oprostite ,vecina imena je na sinovi mahale.com... svima njima
      lilahi El_Fatiha

      El-hamdulillahi Rabbil~`alemin, = Hvala Allahu Gospodaru svjetova,
      Er~Rahmanir~Rahim, = Milostivom Samilosnom,
      Maliki jeuvmid~din. = Vladaru Sudnjeg Dana.
      Ijjake na'budu ve ijjake neste'in. = Tebe obožavamo i od Tebe pomoæ tražimo.
      Ihdinas~siratal mustekim, = Uputi nas na pravi put.
      Siratallezine en'amte 'alejhim, = Na put onih kojim si blagodati Svoje darovao,
      Gajril~magdubi 'alejhim ve led~daal~lin. = A ne na put onih na koje si se rasrdio i koji su zalutali.
      (Amin!) = Uslišaj!

      33.gif 33.gif


    33.gif 33.gif Hvala sto ste spomenuli ime moga oca Alica (Asim) Dzinoviæ - Alica, nije mu ime Alija... ako ima neko sliku od mog tate iz djetinstva da mi posalje...

    12-18-2010 04:42 Maja.Mostar is offline Pregledaj poruke od Maja.Mostar Dodaj Maja.Mostar u listu prijatelja
    Maja.Mostar Maja.Mostar is a Female
    mofo beba


    Poruka: 5
    Location: mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od dolaf:

      rah Alica Dzinovic.. je bio uvijek spreman za zezanciju, na svoj ali i na tudji racun ,.. jedno ljeto otisla ekipa na more ..eto vratise se ranije,kazu Alica se sastrugo na morske hridine..raja se iskupila, sta... gdje... kako...kad Alica rece.. nista ozbiljno samo mali trening pred skokove sa starog..on je radio na barakama (soko), citav dan se igra karata,ja sam bio malo udaljen oko 1 km..i trebam se vratiti kraj radnog vremena...on upali viljuskara ,sjedaj rece ..ili zajedno na utakmicama veleza ,vazda sijaset...itd

      rah Mustafa Muca Arap....prava raja ..bliski prijatelj..ribar,mnogo toga ima da se kaze...jednom Muca bjese u krivolovu ,malo ranije pocela sezona..mi djeca se igramo oko kuce .,kad muca trci uzastranu,teta Fato sakrivaj...vamo,brzo u ormar ...zajedno sa mlatovima i opremom...kad dolazi sumar rah Nebija..kuca na vrata...sta je Nebija kojim dobrom ..ma gonjam neke ribare, da nisi ti sta vidjela...nit' luk jela nit' mirisala..ode nebija...ili pozar na brijegu (gdje je sada igraliste)i brzo se siri ..ide prema gostinoj kuci...Muca uzeo slauf.."dok postoji i jedan slauf, gostina kuca nece pasti"aludirajuci junacke fraze sa sutjeske..dosta puta smo isli na nocnu(ribarenje)..vazda se naso neki ugor..itd


    33.gif Dolaf hvala ti na divnim rijeèima,uspomenama za moga tatu Alicu Dzinoviæa hvala sto ga se jos uvijek sjecate... :((((((

    12-18-2010 04:48 Maja.Mostar is offline Pregledaj poruke od Maja.Mostar Dodaj Maja.Mostar u listu prijatelja
    Maja.Mostar Maja.Mostar is a Female
    mofo beba


    Poruka: 5
    Location: mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od CuriiCa_mo:

      Ako moze samo mala ispravka, obojici navedenih DŽinoviæa je bilo pravo ime Alica 33.gif


    hvala curica mo, da obojici je bilo ime ALICA ....moj tata

    12-18-2010 04:53 Maja.Mostar is offline Pregledaj poruke od Maja.Mostar Dodaj Maja.Mostar u listu prijatelja
    Maja.Mostar Maja.Mostar is a Female
    mofo beba


    Poruka: 5
    Location: mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od dolaf:

          citat od lupi:

        dolaf ti bi se trebo sjecati kad se Alica zapalio i ko ga je ugasio.


      hvala lupi,

      dosta toga se moze reci i napisati, ovo prvo sto mi je ostalo u lijepom sjecanju. 10.gif


    Lupi i Dolaf ...mogul znati ko ste vi , vidim toliko znate o mom tati... da nema koju sliku od moga oca iz djetinstva... i da mog tatu je spasio rahmetli maha kad se zapalio kao dijete....hvala punoo 16.gif 16.gif 16.gif 16.gif 16.gif

    12-18-2010 04:56 Maja.Mostar is offline Pregledaj poruke od Maja.Mostar Dodaj Maja.Mostar u listu prijatelja
    CuriiCa_mo CuriiCa_mo is a Female
    rodjena




    Poruka: 909
    Location: HARLEM

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Maja.Mostar:

          citat od CuriiCa_mo:

        Ako moze samo mala ispravka, obojici navedenih DŽinoviæa je bilo pravo ime Alica 33.gif


      hvala curica mo, da obojici je bilo ime ALICA ....moj tata


    Nema na èemu rodice 01.gif

    ___________________________________________________________________

      To nisam ja, to je moja tastatura
    11.gif

    12-20-2010 13:52 CuriiCa_mo is offline Posalji Email za CuriiCa_mo Pregledaj poruke od CuriiCa_mo Dodaj CuriiCa_mo u listu prijatelja AIM Screenname: LeliiCaa
    Maja.Mostar Maja.Mostar is a Female
    mofo beba


    Poruka: 5
    Location: mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od CuriiCa_mo:

          citat od Maja.Mostar:

            citat od CuriiCa_mo:

          Ako moze samo mala ispravka, obojici navedenih DŽinoviæa je bilo pravo ime Alica 33.gif


        hvala curica mo, da obojici je bilo ime ALICA ....moj tata


      Nema na èemu rodice 01.gif


    Ajjj,rodice to si ti ...ljubim teee ...znas li mozda ko su ovi sto su pisali o mom tati 01.gif 01.gif

    12-20-2010 20:44 Maja.Mostar is offline Pregledaj poruke od Maja.Mostar Dodaj Maja.Mostar u listu prijatelja
    dolaf dolaf is a Male
    brato




    Poruka: 618
    Location: preko vode

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sjecanje Corda Erman,Karabeg Avdo,Husnic Sefkija,Karabeg Salih,Nozic Alija

    Èorda (Ekrem) Erman 27.09.1968. – 04.06.1992. Karabeg (Salih) Avdo 10.10.1965. – 05.06.1992. Husniæ Šefkija 22.02.1965. – 09.06.1993. Karabeg (Abdulah) Salih 1943. – 13.06.1992. Nožiæ (Osman) Alija 10.06.1949. – 14.06.1992. Udruženje i prijatelji ne zaboravljaju Ermana, Avdu, Šefkiju, Saliha, Aliju.


    Sjecanje Bijavica Hamid
    Bijavica (Ibrahim) Hamid 12.08.1953. – 17.05.1993. Udruženje i prijatelji ne zaboravljaju Hamida.

    Sjecanje Nadija Pasic, Sacir Sacirovic
    Pašiæ (Hasan) Nadija 01.07.1945. – 20.04.1992. Šaæiroviæ (Elmas) Šaæir 19.01.1945. – 20.04.1992. Udruženje i prijatelji ne zaboravljaju Nadiju, Šaæira

    Sjecanje Spahic Muhamed
    Spahiæ (Osman) Muhamed 19.01.1951. – 12.05.1992. Udruženje i prijatelji ne zaboravljaju Muhameda.


    Sjecanje Humackic Nedzad, Rasidkadic Anes, Rahimic Nijaz
    Humaèkiæ (Ramo) Nedžad 16.08.1959. – 11.05.1993., Rašidkadiæ (Džemal) Anes 10.03.1967. – 11.05.1993. i Rahimiæ Nijaz 28.11.1961. – 11.05.1993. Udruženje i prijatelji ne zaboravljaju Nedžada, Anesa, Nijaza.

    preneseno sa Sinovi Mahale.
    lilahi el Fatiha.

    ___________________________________________________________________
    "A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

    "Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

    'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
    najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

    06-15-2011 01:26 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
    Donja Mahala
    SexNepoznat

    Poruka: 40

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Meni je bilo drago sto su me pazila ova starija raja Muca Arap Beco Fajic Ahmo Kusturica -Prima Dzinovic Alica Avdo Karabeg -Caja Azer DZelilovic -Zaza i ostali rahmet im lijepoj dusi al zato smo mi napravili njima u cast spomen cesmu u Mahali Braca Samir i Armin -Kaza sta ti je ovaj zivot Lijepa vremena igranje lopte kupanje na Neretvi skokovi sa mnogobrojni pecina kradza sipaka....... nazalost nema toga vise ali imaju SINOVIMAHALE svaka im cast za sve sto su dosad uradili i jos uvjek rade za svoju Mahalu Dolaf i ostali kojima je Mahala u srcu navratite do SINOVAMAHALE I nije vise 07 osnovna skola Salko Pezo nego MUJAGE KOMADINE Incijativa od SinovaMahale
    DONJA MAHALA - WWW SINOVIMAHALE.BA Ima puno starih slika i svega o MAHALI 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 85 RUZA ZA 85 SEHIDA DONJE MAHALE RAHMET IM LIJEPOJ DUSI

    06-15-2011 01:59 Donja Mahala is offline Pregledaj poruke od Donja Mahala Dodaj Donja Mahala u listu prijatelja
    Ricina Ricina is a Male
    raja




    Poruka: 1932
    Location: Predaleko od Mostara

    .. Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Jos malo pa eto kombija u Donju mahalu.... Vidimo se, ako bog da , uskoro... Ricina

    ___________________________________________________________________
    "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 07-10-2011 u 22:14.

    07-05-2011 10:27 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
    Ricina Ricina is a Male
    raja




    Poruka: 1932
    Location: Predaleko od Mostara

    .. Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nemojte zaboraviti da Turnir pocinje u Donjoj mahali 25 ovog mjeseca...
    Skokovi sa Starog mosta su 31.7.

    ___________________________________________________________________
    "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

    07-14-2011 13:43 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
    Boza Boza is a Male
    moforaja




    Poruka: 4600
    Location: ni na nebu ni na zemlji

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pokusacu da ozivi ova divna prica o Mahali donjoj i divnim ljudima koji su ponosno
    zivjeli u svojim sokacima priskacuci jedni drugima upomoc kad je god trebalo
    Za pocetak bi puno pozdravio kolegice iz Sedme osnovne Tetku i Almondu i legendarnog
    Jadranka Jelina
    Iako smo prva generacija Sedme osnovne niko ne spomenu prvi skolski cas na
    Bascinama kada je draga nam uciteljica Mira Coric zatekla Irfana i Mirsu MILAVICA
    I Marku Prce kako bezecuju cigaretu
    Na polugodistu smo presli u Sedmu osnovnu
    Vjerujem da ste mi zivi i zdravi pa se javite
    Muntahta se dobro maskirala pa jos nisam otkrio ko je ona
    Vjerovatno joj mama nije zadugo dala da izade iz Orucluka nebi li je udala za doktora
    Pozdrav svima
    Senad Bozalija 33.gif 33.gif 33.gif

    03-02-2013 20:39 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
    Boza Boza is a Male
    moforaja




    Poruka: 4600
    Location: ni na nebu ni na zemlji

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    KAKO JE SEMIR DRLJEVIC DOBIO NADIMAK LOVAC

    Rahmetli Halil Drljevic Semirov i Zucin otac inace strastveni lovac okupio bi nas
    macimudane pred njegovim ducanom da bi ubio dosadu pricajuci nam dozivljaje iz lova
    Legendarno je udarao valjevo pa nas je jednom skoro uvjerio da je pobjego medzedu
    tri kruga kad ga je ovaj gonjo oko bukve
    Sutradan sam Semira uplakanog djecaka oslovio sa Lovac ko te je diro i osta Sema
    najbolj mostarski LOVAC svih vremena

    03-02-2013 22:54 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
    Boza Boza is a Male
    moforaja




    Poruka: 4600
    Location: ni na nebu ni na zemlji

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Stigli prvi televizori u moj cevrin sokak prvi nabavio rahmetli Omer Jakirovic pa onda njegov
    rodzak rahmetli Fehim da nebi falio posto su im zene bile u zavadi
    Odrjesi kesu i moj rahmetli dedo pa onda pravo veselo usokaku
    Izmirili se svi sto bijahu u zavadi
    Pored raje iz sokaka kod nas navracali i GACANI posto mi je rahmetli nena iz Gacka
    Jedan nenin rodjak rahmetli Zikrija koji je prodavao torotan na Tepi cesto bi navracao
    pritom podvirujuci ispod televizora nebi li onim zecicama sto su igrale guzu ugledo
    Kakav je zenskaros bio mislim da bi i muhu u letu klepno

    Raja ako sam dosadan kazite 10.gif

    03-02-2013 23:59 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
    Stranica (27): « prva ... « prethodna 14 15 16 [17] 18 19 20 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com