Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Katastrofa! » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Nikifor:

    Smijesno ali hajde ga nadi?
    Rasprodadose se preko noci.
    Ja mislim da to toga nece doci da nam treba.
    Zlu ne trebalo ako do toga dode. 21.gif


ako do toga doðe trbat æe nam nešto drugo, šta smo proživili ni ovo nas nemože uništiti.

03-17-2011 01:44 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja da zivim pored niklearne elektrane u zemlji u kojoj je zemljotres cesta pojava a i cunami je tu negdje, ja bih ga sigurno nabavio.
Nakon ovoga sto se desava Japancima strah je i pomisliti sta bi se desilo negdje gdje su ljudi malo manje odgovorni. Mislite li da su NE dobro rjesenje ili jednostavno nema se izbora zbog rastuce potrosnje el. energije? Ja mislim da bi djecu u skolama trebalo uciti da racionalno koriste el. energiju, vodu i ostalo. Tako se potrosnja moze poprilicno smanjiti. Ako ovako nastavimo struja nam vise nece nikako trebati za koje desetljece 02.gif .

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

03-17-2011 03:01 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Nikifor:

    Ova izkljucenja mogu da budu samo jedna taktika pred izbore a poslje ce da opet bude hajde na pregovore. Jucer su najavili da ce da izkljuce a danas ali samo na 90 dana?
    Samo radi informacije jucer je jedan profesor javno rekao da atomske centale zaradjuju 1000 000 € na dan i sada vi malo promislite koje su to pare i da li ce se to ikada iskljuciti.
    Mi mozemo sam da pricamo i nista vise a oni rade sta hoce.


Upravo tako 10.gif

03-17-2011 08:59 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Nikifor:

    Ova izkljucenja mogu da budu samo jedna taktika pred izbore a poslje ce da opet bude hajde na pregovore. Jucer su najavili da ce da izkljuce a danas ali samo na 90 dana?
    Samo radi informacije jucer je jedan profesor javno rekao da atomske centale zaradjuju 1000 000 € na dan i sada vi malo promislite koje su to pare i da li ce se to ikada iskljuciti.
    Mi mozemo sam da pricamo i nista vise a oni rade sta hoce.


Ogroman novac je to naravno. Sjeæam se prije rata kad je "problem" ondašnje Jugoslavije bila nuklearka u Krškom, prièalo se naveliko kako æe se sve one po Europi pozatvarati. Nekoliko dana euforije i gotovo. Sjeæanje na te dane imamo jedino u Nadrealistima i skeèu kad "Meho razbija atome"

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

03-17-2011 09:35 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Zemljotres na granici Crne Gore i Albanije
14.gif

Potres jaèine 3,7 stupnjeva po Richterovoj ljestvici, odnosno pet stupnjeva Merkalijeve ljestvice zabilježen je u srijedu naveèer u Albaniji, 20 kilometara jugoistoèno od Podgorice.

Žarište zemljotresa, koji je registriran oko 22.52 sata, locirano je na dubini od 15 kilometara.

On nije mogao izazvati štete u epicentralnom podruèju, priopæeno je iz Seizmološkog zavoda Crne Gore, prenose crnogorski mediji.

    http://danas.net.hr/svijet/page/2011/03/17/0097006.html?rss=2

03-17-2011 11:00 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jutrošnje novine pišu da su Amerikanci krivi za Japansku katastrofu.
Amerièki znanstvenici isprobavanjem HARPA su navodno izazvali potrse u ; PERU,HAITIJU,ÈILEU,PAKISTANU I sada u JAPANU.
Zrake smrti ili Haarp su razvili na istraživanju Nikole Tesle.
Potres koji je pogodio Japan vremenski se podudara sa pokusima amerièkog projekta Haarp na Aljasci.

03-17-2011 12:44 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Eh u to nimalo ne vjerujem. Traè žešæi. Japan muèe zemljotresi otkako je svijeta i vijeka,
da su rekli da je taj HARP usmrtio one ptice i ribe, što su nedavno na milione uginuli, to bih povjerovao, ali zemljotres ne vjerujem nikako.

03-17-2011 13:03 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
Nikifor Nikifor is a Male
brato


Poruka: 737

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jutros slusam vijesti da Japanci traze dobrovoljce za gasene reaktora u nuklearki. Ti koji se jave i bilo koje pare da dobiju nikada ih oni nece potrositi.
Ako im je vjerovati javljaju da se temperatura u reaktorima malo smanjila?
Daj Boze da se to ugasi sto prije i da se zna sta ce se dalje. Opet sve po narodu.

03-17-2011 14:30 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

javilo se 50 radnika, iako je visina zraèenja iznimno opasna, tih 50 dobrovoljaca æe pokušati gašanje reaktora i èišæenje nuklearke.Veæ su dobili naziv Samuraji, heroji iz èasti.Slijede kodeks èasti, koji ukljuèuje žrtvu za opæu korist.,i nije im bitan novac i hoæe li ga moæi potrošiti.

03-17-2011 15:02 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

meðutim teoretièari kažu da HAARPove elektromagnetske zrake pogaðaju dijelove inosfere i zagrijavaju ih, što navodno može stvoriti odreðeni tip valova u smjeru prema zemljinoj kori te uzrokovati potres.
tvedi se kako bi niz HAARPovih antena mogao upotrebljavati kao nezamislivo razorno oružje.

e pa ti GREEN nevjeruj.

21.gif

03-17-2011 19:43 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Izvini care ali ova prica ti je skroz shuplja.Da se razumijemo, Nisam simpatizer Amera, ali sto je previse previse je.

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

03-17-2011 23:18 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od BiH:

    Izvini care ali ova prica ti je skroz shuplja.Da se razumijemo, Nisam simpatizer Amera, ali sto je previse previse je.


i ovo je proèitano iz vijesti, nije napamet, samo prenosim šta struènjaci kažu.

03-17-2011 23:47 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
Nikifor Nikifor is a Male
brato


Poruka: 737

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo sada na vjestima govore da im je preostalo jos dva dana da se reaktor broj 3 ugasi?
Meni nije jasno da zemlja robota ,kao Japanci nisu ustanju da posalju robote da to gase vec ljude.To nesto nije u redu. Godinama su nam prikazivali robote sta sve mogu da rade i da se krecu na temperaturi preko 1000°C i sada kada ih trebaju vise negi ikad nidje ih nema. Dotjerali su vatrogasce ali zbog zracenja ne smiju blizu i tu su im roboti najpotrebniji.
Sacekajmo jos dva dana ,kako kazu pa ce mo da vidimo sta ce napraviti od te katastrofe.

03-17-2011 23:52 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

16.gif

    http://www.index.hr/vijesti/clanak/potresne-poruke-radnika-iz-nuklearke-molim-te-nastavi-normalno-zivjeti-mene-nece-biti-neko-vrijeme/542939.aspx

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

03-18-2011 10:25 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
Nikifor Nikifor is a Male
brato


Poruka: 737

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Strasno ali istinito i vjerujem 100% da ce Japanci tu bitku za zivot(drugih) dobiti.
Dobrovoljcima svaka cast. 10.gif 33.gif 10.gif 33.gif

03-18-2011 13:10 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Posljedice ove katastrofe se osjecaju i dalje nego se misli..evo sad javljaju da se osjeca manja radiacija u Californiji , sta se sve jos ocekuje, u blizim zemljala ne smijem ni misliti21.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

03-19-2011 14:06 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
Nikifor Nikifor is a Male
brato


Poruka: 737

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nuklearni kompleks Fukusima, vise ne moze da radi i najvjerovatnije ce biti zatvoren, zato sto je izazvao velike probleme, izjavio je danas glavni sekretar japanske vlade Jukio Edano.
On je rekao da vlada mora da sljedi formalnu proceduru i da ne mogu davati izjave o sudbini nuklearke, ali da je odgovor na pitanje da li Fukusima moze ponovo da radi jasan, ako se objektivno pogleda situacija.
Ovo je prvi put da je vlada Japana spomenula mogucnost zatvaranja nuklearke.
Vidit ce mo sta ce napraviti?

03-20-2011 20:29 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
sloba sloba is a Male
ne more meda


Poruka: 33
Location: Norway

RE: Katastrofa! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

15. aprila 1979 u 07.19 sati po lokalnom vremenu, Crnu Goru je pogodio zemljotres jacine 7 stepeni po Rihterovoj skali, a potres u Japanu je po prvoj informaciji bio 8,9 stepeni, sto je nakon nekoliko dana korigovano i potvrdjeno da je bio 9,0 stepeni Rihterove skale.

___________________________________________________________________
..zdrav bolesnom nikad vjerovao nije..

03-21-2011 02:25 sloba is offline Posalji Email za sloba Pregledaj poruke od sloba Dodaj sloba u listu prijatelja
RIO RIO is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 452
Location: Tamo gdje je sunce najljepse, i gdje protice zelena ljepotica...

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ama nu
i Zemljotres i tsunami, i poplava i sta ja znam sta ima vise od tih prirodnih nepogoda, sve se to popravi ko prezivi, mislim uvijek bude nastradalih, ali od radijacije si narednih 100 godina puša...

___________________________________________________________________
Gle, ko bi rek'o, ja sjedim sasvim sam ko zatocenik svoje sugestije, svjestan da bez nje ja propadam i nestajem brzinom svjetlosti....

03-21-2011 09:14 RIO is offline Homepage of RIO Pregledaj poruke od RIO Dodaj RIO u listu prijatelja
Nikifor Nikifor is a Male
brato


Poruka: 737

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo nadoh na Internetu:
Austrija je jedina zemlja koja je veoma rano odustala od nuklearne energije. Sagradila je nuklearnu elektranu, koja nikada nije pustena u pogon.
Nuklearna elektrana Austrije, je jedina u svetu koja je izgradjena a nikada nije pustena u pogon, nalazi se u mestu Cventendorf (Zwentendorf), na teritoriji pokrajine Donja Austrija.

03-21-2011 15:43 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com