Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Srdjan Aleksic » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zna li ko kako to ide oko potpisa, kakav je zakon, tj.koliko potpisa treba biti prikupljeno da bi se mogla konkretno pokrenuti inicijativa.
Obièno ima neki odredjeni broj, ako ne prikupiš, ne možeš pokrenuti inicijativu.

Možda to u nas u BiH i nije tako u zakonu, pitam jer ne znam, pa ako ima ko da odgovori....

01-27-2011 13:29 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od cheri:

    Pitam se da li je ijedan grad dao nekoj ulici ime Boška i Admire...izvinite na offu, ali to je još jedan primjer malih, velikih ljudskih biæa koja su imala samo jednu krivicu-imena koja se po diktatu tadašnjih moænika nisu mogla ujediniti u ljubavi. Nisam mogla da ih ne spomenem.


puno ih ima, ali se slabo gdje mogu naæi.
evo malo surfajuæi i na ovo naiðem :

Gledajuæi u maju 1992. kako u Foèi gore zapaljene kuæe njegovih komšija Bošnjaka, on je od stida i oèaja sam zapalio svoju kuæu, sjeo na stolicu i gledao kako i ona zajedno sa ostalim kuæama izgara do temelja. Bio je to velièanstven gest uglednog foèanskog Srbina, ljekara Sekule Staniæa. Doktor Sekula je bio pedijatar i direktor foèanske bolnice.

O ovom hrabrom èovjeku èesto i danas svjedoèe njegove kolege, doktori Reuf Tafro, Asim Pilav, Fadil Kuèuk. Dr. Sekula Staniæ premlaæ en je i ubijen u julu 1993. u Foèi, zato što je spašavao život svojim kolegama, ljekarima bošnjaèke nacionalnosti. Ubili su ga foèanski katili koji su pobili hiljade foèanskih Bošnjaka godinu prije nego što su kobna zrna ispalili i na doktora

01-27-2011 13:36 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od chaba:

        citat od cheri:

      Pitam se da li je ijedan grad dao nekoj ulici ime Boška i Admire...izvinite na offu, ali to je još jedan primjer malih, velikih ljudskih biæa koja su imala samo jednu krivicu-imena koja se po diktatu tadašnjih moænika nisu mogla ujediniti u ljubavi. Nisam mogla da ih ne spomenem.


    puno ih ima, ali se slabo gdje mogu naæi.
    evo malo surfajuæi i na ovo naiðem :

    Gledajuæi u maju 1992. kako u Foèi gore zapaljene kuæe njegovih komšija Bošnjaka, on je od stida i oèaja sam zapalio svoju kuæu, sjeo na stolicu i gledao kako i ona zajedno sa ostalim kuæama izgara do temelja. Bio je to velièanstven gest uglednog foèanskog Srbina, ljekara Sekule Staniæa. Doktor Sekula je bio pedijatar i direktor foèanske bolnice.

    O ovom hrabrom èovjeku èesto i danas svjedoèe njegove kolege, doktori Reuf Tafro, Asim Pilav, Fadil Kuèuk. Dr. Sekula Staniæ premlaæ en je i ubijen u julu 1993. u Foèi, zato što je spašavao život svojim kolegama, ljekarima bošnjaèke nacionalnosti. Ubili su ga foèanski katili koji su pobili hiljade foèanskih Bošnjaka godinu prije nego što su kobna zrna ispalili i na doktora


Svijetli primjeri iz onog ludila. Ima toga još, sigurna sam, valjalo bi i prikupiti i zapisati.

01-27-2011 13:56 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
BMW BMW is a Male
rodjeni




Poruka: 851

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Momak zasluzuje postovanje 33.gif za ucinjeno ali licno mislim da Mostar ima dovoljno svojih heroja koji su zasluzili da se ulica ili u naj manju ruku sokak zove po njemu i na kraju bi upitao koju bi to mi ulicu u gradu izbacili i dali joj novo ime ne mislim na zap. dio

___________________________________________________________________
Nemam potpis

01-27-2011 14:52 BMW is offline Posalji Email za BMW Pregledaj poruke od BMW Dodaj BMW u listu prijatelja
Sevels Sevels is a Male
moderator tra-la-la




Poruka: 6556
Location: Cernica-Mo-London

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od denani:



    Deni nebi bilo lose da se malo objasni raji oko potpisivanja peticije.Ja sam juce posjetio stranicu,mislim da ih ima vise na FB,ali na njoj je samo oko posjete zboru.To nije to,ne ide da stavim da cu prisustvovati kad ne mogu.
    Hajde uputi nas zivota ti,ja sam za.
    Svaki ovakav primjer istinitog herojstva obicnih ljudi bi trebalo istaci i pisati o njima 10.gif

    ___________________________________________________________________
    volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

    13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
    "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

    01-27-2011 15:30 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
    abraxas abraxas is a Male
    moforaja




    Poruka: 6999
    Location: Jazzbina Abraxas

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od cheri:

          citat od chaba:

            citat od cheri:

          Pitam se da li je ijedan grad dao nekoj ulici ime Boška i Admire...izvinite na offu, ali to je još jedan primjer malih, velikih ljudskih biæa koja su imala samo jednu krivicu-imena koja se po diktatu tadašnjih moænika nisu mogla ujediniti u ljubavi. Nisam mogla da ih ne spomenem.


        puno ih ima, ali se slabo gdje mogu naæi.
        evo malo surfajuæi i na ovo naiðem :

        Gledajuæi u maju 1992. kako u Foèi gore zapaljene kuæe njegovih komšija Bošnjaka, on je od stida i oèaja sam zapalio svoju kuæu, sjeo na stolicu i gledao kako i ona zajedno sa ostalim kuæama izgara do temelja. Bio je to velièanstven gest uglednog foèanskog Srbina, ljekara Sekule Staniæa. Doktor Sekula je bio pedijatar i direktor foèanske bolnice.

        O ovom hrabrom èovjeku èesto i danas svjedoèe njegove kolege, doktori Reuf Tafro, Asim Pilav, Fadil Kuèuk. Dr. Sekula Staniæ premlaæ en je i ubijen u julu 1993. u Foèi, zato što je spašavao život svojim kolegama, ljekarima bošnjaèke nacionalnosti. Ubili su ga foèanski katili koji su pobili hiljade foèanskih Bošnjaka godinu prije nego što su kobna zrna ispalili i na doktora


      Svijetli primjeri iz onog ludila. Ima toga još, sigurna sam, valjalo bi i prikupiti i zapisati.


    Ovo je zaista potrebno jer službena istorija je samo jedna arhiva budala i njihovih zlodjela a pravi heroji su ovi mali veliki ljudi koji su smogli snage i hrabrosti reæi ne ludilu.

    01-27-2011 23:13 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
    Demanti
    SexNepoznat

    Poruka: 5

    Netacne informacije - demant Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Postovani "Chaba",

    Povodom Vase konstatacije, odnosno tvrdnje, oko imena advokata koji je izrekao pomenutu gnusnu recenicu na sudjenju okrivljenima za pomenuto zlodjelo, odgovorno Vam tvrdim da to nije izreceno od strane pomenutog advokata.

    Potvrdu ove tvrdnje moze se dobiti od svih relevantnih aktera sudjenja i zapisnika sa istog, a kao najrelevantnija osoba, koja moze potvrditi da to nije izreceno od strane pomenutog advokata, je i sam otac pokojnog Srdjana - gosp. Rade Aleksic!!!

    Sugerisem Vam i savjetujem na ovaj nacin da slijedeci put, prije bilo kakvih tvrdnji, iste potkrijepite relevantnim dokazima, kako ne biste snosili zakonske poslijedice zbog klevete, pogotovo kada je u pitanju uplitanje neduznih ljudi u ovako nemoralne i necovjecne izjave.

    02-26-2011 14:52 Demanti is offline Pregledaj poruke od Demanti Dodaj Demanti u listu prijatelja
    torres torres is a Male
    moforaja


    Poruka: 2147

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Kako vec Chaba nije tu bicu slobodan da repliciram ovom gospodinu/gospodji. Ove vase prijetnje o zakonskim posljedicama po Chabu su suvisne i glupe. Vratite se na Chabin post i lijepo procitajte, prije nego sto pocnete prijetiti, ko je potpisnik teksta.

    02-26-2011 15:01 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
    Demanti
    SexNepoznat

    Poruka: 5

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Tekst koji je prvo naveden je uredno prenet (preuzet) od potpisanog autora i u njemu se nigdje ne navode imena advokata, a odmah poslije tog teksta, "Chaba" je naveo ime i detalje?!

    A ako pazljivije procitate tekst demantija, pomenuto dobronamjerno "sugerisanje" i "savjetovanje" nikako ne spadaju u kategoriju prijetnje, jer mozda niste upoznati sa cinjenicom da se zbog klevete moze odgovarati pred Sudom.

    02-26-2011 15:28 Demanti is offline Pregledaj poruke od Demanti Dodaj Demanti u listu prijatelja
    MJESECARKA MJESECARKA is a Female
    *primadona*




    Poruka: 848
    Location: Switzerland...

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    demanti, dje si ti bio prije dvije godine... 19.gif
    mogo si me nasavjetovati, pa da ja ovdje neke isto tuzim... 18.gif

    a sto se teme tice, svakako treba jedna ulica u mostaru da se zove srdjanovim imenom... 33.gif

    ___________________________________________________________________

        02-26-2011 15:58 MJESECARKA is offline Pregledaj poruke od MJESECARKA Dodaj MJESECARKA u listu prijatelja
        torres torres is a Male
        moforaja


        Poruka: 2147

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Je li ime advokata mozdra pogresno???

        Ako je ime advokata koje je Chaba napisao tacno onda vam jedino preostaje da tuzite ovog Bojana ili kako se vec zove a nikako Chabu koji je samo dopunio vijest.

        02-26-2011 16:04 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
        MJESECARKA MJESECARKA is a Female
        *primadona*




        Poruka: 848
        Location: Switzerland...

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od torres:

          Je li ime advokata mozdra pogresno???

          Ako je ime advokata koje je Chaba napisao tacno onda vam jedino preostaje da tuzite ovog Bojana ili kako se vec zove a nikako Chabu koji je samo dopunio vijest.


        taman tako! 10.gif
        ko ga je gonio da brani zlocince... 21.gif

        ___________________________________________________________________

            02-26-2011 16:28 MJESECARKA is offline Pregledaj poruke od MJESECARKA Dodaj MJESECARKA u listu prijatelja
            Demanti
            SexNepoznat

            Poruka: 5

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Ime advokata, koje je Chaba naveo, je netacno! Pomenuti advokat nije izrekao tu recenicu!

            Autor teksta, Bojan Bajic, nigdje nije naveo imena advokata! A ponavljam, odkud Chabi pravo da "dopunjuje" neprovjerene informacije sa necijim imenima???

            Citiram demanti za Chabu ponovo: "Povodom Vase konstatacije, odnosno tvrdnje, oko imena advokata koji je izrekao pomenutu gnusnu recenicu na sudjenju okrivljenima za pomenuto zlodjelo, odgovorno Vam tvrdim da to nije izreceno od strane pomenutog advokata.

            Potvrdu ove tvrdnje moze se dobiti od svih relevantnih aktera sudjenja i zapisnika sa istog, a kao najrelevantnija osoba, koja moze potvrditi da to nije izreceno od strane pomenutog advokata, je i sam otac pokojnog Srdjana - gosp. Rade Aleksic!!!

            broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Demanti dana 02-26-2011 u 17:05.

            02-26-2011 16:34 Demanti is offline Pregledaj poruke od Demanti Dodaj Demanti u listu prijatelja
            torres torres is a Male
            moforaja


            Poruka: 2147

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Znaci, jedan od advokata je izrekao tu recenicu ali nije onaj cije je ime i prezime Chaba postavio??

            02-26-2011 16:57 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
            Demanti
            SexNepoznat

            Poruka: 5

            RE: Netacne informacije - demant Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od Demanti:

              Postovani "Chaba",

              Povodom Vase konstatacije, odnosno tvrdnje, oko imena advokata koji je izrekao pomenutu gnusnu recenicu na sudjenju okrivljenima za pomenuto zlodjelo, odgovorno Vam tvrdim da to nije izreceno od strane pomenutog advokata.

              Potvrdu ove tvrdnje moze se dobiti od svih relevantnih aktera sudjenja i zapisnika sa istog, a kao najrelevantnija osoba, koja moze potvrditi da to nije izreceno od strane pomenutog advokata, je i sam otac pokojnog Srdjana - gosp. Rade Aleksic!!!

              Sugerisem Vam i savjetujem na ovaj nacin da slijedeci put, prije bilo kakvih tvrdnji, iste potkrijepite relevantnim dokazima, kako ne biste snosili zakonske poslijedice zbog klevete, pogotovo kada je u pitanju uplitanje neduznih ljudi u ovako nemoralne i necovjecne izjave.


            tu je sve receno.

            02-26-2011 17:06 Demanti is offline Pregledaj poruke od Demanti Dodaj Demanti u listu prijatelja
            Viribus Viribus is a Male
            moforaja


            Poruka: 5295

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            potpisujem ZA, mada sumnjam da je to ostvarivo.Pokretaè peticije je trebao znati da æe ovim pokrenuti lavinu peticija, za mladiæe našeg grada koji su dali svoje živote.Mjenjanje naziva i naj manje ulice nosi za sobom i odreðene finansijske troškove, zašto gradska blagajna i gradski oci momentalno nisu spremni. 33.gif

            02-26-2011 17:09 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
            torres torres is a Male
            moforaja


            Poruka: 2147

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Drago mi je da ovu izjavu smatrate namoralnom i necovjecnom. Jedino mi je zao sto onaj koji je izrekao nikad nece krivicno odgovarati za nju.

            02-26-2011 17:17 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
            berber berber is a Male
            moforaja


            Poruka: 4439
            Location: Na Tepi

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Srbi su trebali pokrenuti ovu akciju u Trebinju!
            Zao mi je momka ali i u Mostaru ima pokoji kao on.
            Pokojni Livi je zasluzio ulicu u Mostaru jer se za vrijeme onog drugog rata u Mostaru pokazao kao ljudina.

            ___________________________________________________________________
            nema vise ni tepe

            02-26-2011 20:50 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
            chaba chaba is a Male
            moforaja




            Poruka: 2558
            Location: EU

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Evo, maknuæu mu ime. Ne zbog komiène prijetnje tužbom, nego jer ne želim biti dio rata dezinformacijama. Istina, nisam bio u sudnici da to èujem, ali je prenesena s portala koji me nikad još nije slagao.
            Što se tièe morala navedenog advokata, ne vidim baš veliku razliku, izreæi tu gadost, ili sjedit pored kolege koji je izrekao i ostat šutit.
            Što se tièe moralnosti "Demantija" cijenim to što smatraš izjavu neèovjeènom i nemoralnom, još da si iskazao poštovanje èovjeku na èije ime tema glasi bilo bi bolje. A još bolje da nam daš ime èovjeka koji je to rekao, jer oèito si dobro upuæen. Ili možda smatraš da se takav èovjek zaslužuje bavit tim poslom?

            02-26-2011 21:14 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
            Viribus Viribus is a Male
            moforaja


            Poruka: 5295

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            na žalost ljudske vrste takvi se i bave danas poslom odvjetnika,

            02-26-2011 23:04 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
            Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com