Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Domovino, sretan Ti ro » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

33.gif

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

11-25-2010 21:06 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Provler2 Provler2 is a Male
moforaja




Poruka: 3154
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od makso:

    Sretan dan drzavnosti, jedina zemljo koju imam.

    Hvala Provleru i Chabi na odlicnim i tuznim clancima.

    33.gif 33.gif
Upravo to Makso . Tuzno da tuznije nemoze biti 10.gif

11-25-2010 22:01 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
ria ria is a Female
miss foruma 2010




Poruka: 3067
Location: mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

...ja taman s posla...radno i sveèano bilo 01.gif ...ma ko god slavi nek mu je sretno 10.gif

___________________________________________________________________
girl_ahaa.gif

11-25-2010 22:49 ria is offline Pregledaj poruke od ria Dodaj ria u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

33.gif 33.gif

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 11-25-2010 u 23:16.

11-25-2010 23:13 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
sara sara is a Female
moforaja




Poruka: 5288
Location: bogu za ledjima

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

SRETAN NAM DAN DRŽAVNOSTI BOSNE I HERCEGOVINE

REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA


1. SRETAN NAM DAN DRŽAVNOSTI BOSNE I HERCEGOVINE

Uvazeni gradjani BiH, dragi prijatelji,
Danas nasa domovina slavi svoj “veliki” praznik, Dan drzavnosti. U svim drugim zemljama temeljni praznik kao sto je Dan drzavnosti se slavi na najvecem nivou, nazalost kod nas jedni ce slaviti a drugi ce prezirati ovaj datum.
Bosna i Hercegovina pripada svim Bosancima i Hercegovcima bez obzira kako se tko deklarise po etnickom opredjeljenju, BiH je majka svima nama. Danas, sa ljubavlju i patriotizmom proslavite ovaj znacajan datum, ne dozvolite da se brise vaznost i znacaj ZAVNOBIH-a.
Nasa jedina zelja za rodjendan nase domovine jeste da je svi zagrlimo i da se svi potrudimo da osiguramo da Bosna i Hercegovina bude zemlja jednakih gradjana bez nacionalnih, vjerskih i inih drugih podjela, jer nama ne treba drzava iz nekoliko komada, nego zajednica svih gradana sa istim pravima za sve na svakom dijelu teritorije neovisne i vjecno cjelovite BiH.

Svim gradjanima Bosne i Hercegovine cestitamo Dan drzavnosti 25. novembar, a nasoj dragoj BiH zelimo prosperitet i snage da istraje u ovim teskim vremenima.

___________________________________________________________________
Drzite srecu kao pticu: sto njeznije i lakse ?Bude li se osjecala slobodnom ostace Ti rado u ruci" 33.gif

11-26-2010 03:01 sara is offline Pregledaj poruke od sara Dodaj sara u listu prijatelja
Omar Omar is a Male
moforaja




Poruka: 1897
Location: Mostar u srcu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sretan dan drzavnosti Bosne i Hercegovine. 10.gif

11-26-2010 03:53 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH
pokretac teme Thread Started by green

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od ria:

    ...ja taman s posla...radno i sveèano bilo 01.gif ...ma ko god slavi nek mu je sretno 10.gif


Slaviæemo svi jednog dana... samo dok ovi papci odu sa trona.

11-26-2010 06:56 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od dolaf:

    evala Chaba,fuck off zajedno sa Martinom.


nek si konkretan i odgojen.
i tebi želim isto, bez Martine

11-26-2010 09:14 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
Borna Borna is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1023
Location: èardak ni na nebu,ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Provler2:

    ZAVNOBiH, ta duga skraæenica iz povijesnih i školskih knjiga opet je u modi. Nekako s dolaskom hladnih dana, jesenskih kiša i kad opadne lišæe poèinje mala politièko – nacionalna igrarija u ovoj maloj, jadnoj državici u sred Balkana.


    Politièari se za ovaj dan posebno pripreme, jer ovo je jedan „od onih dana“ kada se raja lakše popali, kada se ovce lakše zbiju u torove. Ustvari, nema ljepšeg dana za politièare od ovog blagdana. Ovakav dan im doðe kao lopta na penal. I to Cristianu Ronaldu, a ne nekom levatu koji æe opucati preko gola u publiku.

    Piše: Marin Buljan

    Pogledajmo prvo konture na sceni i njihove stavove. U Federaciji je dan ZAVNOBiH-a i službeni praznik. U RS-u baš i ne. Tjera se inat jednih drugima preko ZAVNOBiH-a.

    U Federaciji ga jedni preko mjere obožavaju, a drugi kao ne obožavaju. Bošnjaèki ga se politièari hvataju kao pijani plota, a hrvatski se politièari trude dokazati da ga kolektivno ne simpatiziraju, ali danas isto neæe biti na poslu. Srbi se pokušavaju kolektivno ponašati kao da ga nema. RS danas radi, Hrvati tako – tako, a Bošnjaci u veæini nikako na današnji dan.





    Je li itko zapravo proèitao dokument iz Mrkonjiæa?

    I pritom i jedni i drugi i treæi potpuno zaobilaze pravu vrijednost ZAVNOBiH-a. Bošnjaèki æe politièar danas uzdizati u nebo Bosnu i Hercegovinu, suverenu i nedjeljivu. Spominjat æe se više zadnji rat, nego onaj u kojem je ZAVNOBiH nastao. Izvodit æe se velika predstava antifašizma, u kojem æe se, u inat susjedima, isticati da jedino Bošnjak danas živi u duhu ZAVNOBiH-a.

    Još jednom æe se uzeti u usta fašisti iz RS-a i fašisti s hrvatskim predznakom, a zaboravit æe se da je upravo ZAVNOBiH svojim zakljuècima stao za vrat svakoj bošnjaèkoj hegemoniji u BiH, jer još 1943. u Mrkonjiæ gradu ljudi zapisaše da je „BiH zemlja, koja nije ni srpska, ni hrvatska ni muslimanska, nego i srpska i muslimanska i hrvatska“.

    Dragi moj bošnjaèki prijatelju, tko si da si, ako veæ slaviš ZAVNOBiH, onda lijepo reci da neæeš tokom godine svakome tko kaže da je Hrvat, a ne po tvojoj – bosanski katolik, prišarafiti etiketu fašista i nacionalista. I obeæaj da æeš malo razmisliti kada kažeš da je ovo „naša nacionalna zemlja, jer i druga dva naroda imaju svoje nacionalne države“ i da æeš dva put, pa i tri puta prokontati prije no što kažeš „da æe, akobogda, uskoro u BiH važiti pravo jedan èovjek – jedan glas“.





    Proèitaj zakljuèke ZAVNOBiH-a i bit æe ti jasno da u paklu ratne 1943. kada Bosna i Hercegovina nije izgledala nimalo bolje nego 1993., nego je gorilo kao u paklu, pametne glave shvatiše da ova zemlja može biti samo ako je svaèija, a ne samo jednog naroda.

    Ali, ne, ZAVNOBiH æe danas bošnjaèki politièari, hodže i turski veleposlanici uzeti paušalno, tumaèit æe tek ono što njima treba iz ZAVNOBiH-a, uživati u èinjenici da su im politièari iz druga dva naroda olako prepustila monopol nad tim praznikom i, kao što rekoh, napinjati se da pokažu antifašizam. U inat drugima.



    Hrvatski politièari ignoriraju današnji dan, ali iako praznik u duši ne priznaju, oni æe licemjerno pritom iskoristiti neradni dan (kao da ionako rade, ali 'ajde..) Možda æe negdje mastiti brk na svinjokolji, možda æe otiæi na ladanje u vikendicu, ali su prije odlaska poruèili da oni taj dan – ne slave. A puna im usta jednakopravnosti, svaki dan iznova nas ubijaju u pojam ugroženošæu, a u isto vrijeme, pored živog slova ZAVNOBiH-a, traže ravnopravnost u nekakvim maglovitim zahtjevima za treæim entitetom i ustavnim promjenama, koje, oèito, neæe dobiti.

    Furaju se na one druge tekovine iz Drugog rata, one koje su u Europi zauvijek zakljuèane 1945. godine i sami sebi èine medvjeðu uslugu. A da su imalo pronicljivi, kakvi veæ nisu, samo jednu reèenicu iz ZAVNOBiH-a ponavljali bi svaki dan kao mantru i nabijali je svim onima koji su za minorizaciju Hrvata direktno na nos. Kaže ZAVNOBiH: „BiH je zbratimljena zajednica u kojoj æe biti osigurana puna ravnopravnost svih Srba, Muslimana i Hrvata.“

    Nema manjine, nema preglasavanja

    Dragi moji Hrvati, ZAVNOBiH nije komunistièka podvala, kako bi neki voljeli reæi, nego jedan povijesni dokument koji nam osigurava opstojnost i ravnopravnost puno više nego isprazna prièa politièkih diletanata i dokument koji je u ovom trenutku konopac spasa za svaku hrvatsku inicijativu u BiH. Baš kako je moderna hrvatska nastala na temeljima ZAVNOH-a, te kao takva pronašla skori put u europsku zajednicu naroda, tako se i u bilo kojem pokušaju poštenih ustavnih promjena u BiH treba pozivati na ZAVNOBiH, jer ZAVNOBiH, iako u osnovi partizanski „dernek“, nije smatrao Hrvate apriori ustašama i „Ne Hrvatima, nego bosanskim katolicima“, ZAVNOBiH je Hrvate bespogovorno zacementirao jednim od tri naroda u BiH, ravnopravnim i konstitutivnim, bez obzira na brojnost i moæ u nekom buduæem trenutku, i na tom temelju valja raditi svaki novi Ustav BiH.

    Ako politièari s hrvatskim predznakom danas ignoriraju ZAVNOBiH i ako su veæ olako dopustili Bošnjacima da monopoliziraju taj praznik, mogli bi zaboraviti i na ono što piše u tom dokumentu, pa opet kratkovidno i autsajderski potpisati neki novi Ustav, neki novi Washingtonski ili Daytonski sporazum – i opet us*ati motku. ZAVNOBiH je, vjerovali vi to ili ne, dokumentirani garant opstanka Hrvata u BiH. I bilo bi lijepo od nas da ga slavimo. Ne treba pretjerivati i biti glasan, ali barem manje licemjernosti ne bi bilo na odmet.

    I u Republici Srpskoj bi mogli razmisliti o današnjem danu. Nisu valjda dr. Vojislav Kecmanoviæ, prvi èovjek skupa u Mrkonjiæ Gradu ili sarajevski pravoslavni sveæenik Krstan Bijeljac, samo jedan od gomile srpskih vijeænika ZAVNOBiH-a bili baš tolike neuke i nepismene budale pa da su tog 25.11. 1943. u Mrkonjiæ gradu zasnivali neèiju tuðu državu? Ljudima je bilo dosta krvi i suza, koljaèa, žderaèa, palikuæa, masovnih ubojica i silovatelja, klasnih razlika i ratnih profitera - bilo im je dosta ubojstava u ime nacije i vjere – i, oprostite na digresiji, došli su u Mrkonjiæ Gradu sanjati neku drukèiju zemlju, u kojoj smo svi isti, a opet svi svoji, sa svojim crkvama i džamijama, svojim nacionalnim pripadnostima i svojim Ja. Znali su da nikakva druga BiH nije moguæa nego baš takva. I bili u pravu, do dana današnjeg!

    Živ je, umro nije

    ZAVNOBiH nije mogao biti savršen, u poraæu je pokleknuo pred osvetom, pred partijskom iskljuèivošæu, zamaglila se èesto njegova humana ideja, ali ona kao takva ostaje. Èak i nakon zadnjeg krvavog, beskompromisnog i prljavog rata u kojem je zakucan èavao u sred èela ZAVNOBiH-a on je živ.

    Ali ne živi tek u prigodnim prazniènim sijelima jednog dijela politièke i vjerske elite, nego u narodu koji još uvijek kaže dobar dan jedan drugome, bez obzira na naciju i vjeru, koji se druži i trguje, bez obzira na naciju i vjeru, koji spaja kraj s krajem i koji je u istom loncu, bez obzira na naciju i vjeru. Koji se, vjerovali vi meni ili ne, još zaljubljuje i skupa èasti, bez obzira na naciju i vjeru.

    Ali, vjerovali ili ne, ZAVNOBiH živi i meðu onima koji združeno švercaju i dilaju, bez obzira na vjeru i naciju.

    Vjerovali ili ne èak i ovo…ZAVNOBiH živi i meðu onima koji dijele vlast i uživaju u podijeli naše love, našim svaðama i nacionalnoj netrpeljivosti. Njima je svaki dan praznik, njima je jednako dobro, bez obzira na naciju i vjeru





ovaj momak, inace, pise odlicne tekstove 10.gif

___________________________________________________________________

    11-26-2010 12:29 Borna is offline Pregledaj poruke od Borna Dodaj Borna u listu prijatelja
    Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
    moforaja




    Poruka: 5961
    Location: U podrumu

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sretan dan državnosti svima koji RBiH nose u srcu ! 10.gif

      zcbUbYOFMYo

    ___________________________________________________________________
    Moj Mostare ko ti lomi grane,
    ko zavadi mostarske jarane,
    ko to tebi istoriju piše,
    ko to želi da te nejma više.

    11-25-2011 11:01 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
    taxi taxi is a Male
    Liska mjeseca avgusta




    Poruka: 18170
    Location: M&R

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    bih.gif

    ___________________________________________________________________

      11-25-2011 11:47 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7086
      Location: BiH
      pokretac teme Thread Started by green

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Prijem u Predsjedništvu bez predstavnika RS-a

        http://radiosarajevo.ba/novost/68420/prijem-u-predsjednistvu-bez-predstavnika-rs-a

      11-25-2011 11:52 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      denani denani is a Male
      moforaja




      Poruka: 8041

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Svim Bosancima i Hercegovcima i onima koji se tako osjecaju, svim ljudima sto Bosnu i Hercegovu vide kao svoju domovinu cestitam od srca 25. novembar Dan drzavnosti Bosne i Hercegovine 33.gif 33.gif 33.gif

      ___________________________________________________________________
      33.gif 33.gif 33.gif

      11-25-2011 11:56 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9503
      Location: uh jebo te

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      svima cestitam 25. novembar Dan drzavnosti Bosne i Hercegovine

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      11-25-2011 14:46 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7086
      Location: BiH
      pokretac teme Thread Started by green

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Kako bolan nema Bosne, a Neretva huèi, kako bolan nema Bosne, a Miljacka teèe, kako bolan nema Bosne, a Sana ide. Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se, hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva. Svi oni i one idu, a ti gdje æeš? Nemaš kud. Ide bolan Ugar, u njega utièe Lonska, tu riba ima. Tu si ti trebo ribe fatat, a ne moju kuæu rušit. Ti si trebo otiæ na onu Unu, zasjest s komšijama i zapjevati 'Ah meraka u veèeri rane', a ne se fatat granata i djecu po gradovima ubijat. Sram te bilo!
      IMA BOSNE I BIT ÆE JE!
      SVIM ONIMA KOJI OVU ZEMLJU OSJEÆAJU SVOJOM, SRETAN DAN DRŽAVNOSTI!

      ___________________________________________________________________

        11-25-2011 15:03 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        Viribus Viribus is a Male
        moforaja


        Poruka: 5295

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        33.gif 33.gif 33.gif

        11-25-2011 16:07 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
        makso makso is a Male
        Super Moderator




        Poruka: 2849
        Location: andaluzija

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Hvala svima koji ovu zemlju osjecaju svojom.

        Sretan Dan Drzavnosti.

        Samo nam ostaje nada, nada da ce se nekad u buducnosti ispostovati nacela iz Mrkonijc Grada

        Bosna nije nicija. Bosna je sviju nas. Mi smo svi BiH, htjeli to ili ne. Onaj iz hercegovackog kamenjara, onaj iz podrinskih planina kao i onaj pitomi ratar iz posavine. Kako god da se zovu, i koje god nacije da jesu, i kojim god bogu da se mole

        Smrt fasizmu
        Sloboda narodu

        ___________________________________________________________________
        prest'o sam 18.gif

        11-25-2011 16:12 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
        bjelopoljac bjelopoljac is a Male
        bice nesto od mene


        Poruka: 350
        Location: USA

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

        11-25-2011 17:13 bjelopoljac is offline Pregledaj poruke od bjelopoljac Dodaj bjelopoljac u listu prijatelja
        cura iz Mostara cura iz Mostara is a Female
        ne more meda




        Poruka: 35
        Location: Kuvajt (cesto idem u mostar)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        sretan dan drzavnosti!!! ja bih jako volila da sam s vama, al eto me za 13 dana!!!!!!! 04.gif

        ___________________________________________________________________

          11-25-2011 17:43 cura iz Mostara is offline Pregledaj poruke od cura iz Mostara Dodaj cura iz Mostara u listu prijatelja
          Nikifor Nikifor is a Male
          brato


          Poruka: 737

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

          11-25-2011 17:59 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
          Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com