Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Kamata u savremenom dobu je ipak haram » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
krushko
SexNepoznat



Poruka: 433

Kamata u savremenom dobu je ipak haram Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mi danas živimo u okruženju u kome je kamata prisutna gotovo na svakom koraku. Gotovo nijedna novèana transakcija se ne odvija bez upliva kamate. Zbog toga svega mi muslimani moramo znati kakav je islamski stav po ovom pitanju. Islamski pravnici definiraju kamatu kao: "Unaprijed zagarantovanu zaradu u poslovnom ugovoru". Meðu islamskim uèenjacima nema nikakvog razilaženja u pogledu kamatnog poslovanja. Razlog takvog jedinstvenog mišljenja su mnogobrojni Kur´anski ajeti koji jasno ukazuju na nedopustivost kamatnog poslovanja. Tako se u 275. ajetu sure El- Bekare kaže: "Oni koji jedu kamatu diæi æe se kao što æe se diæi onaj koga je šejtan udarom svojim izludio! Tako, jer oni vele: Trgovina je kao i kamata. Allah je dopustio trgovinu, a zabranio kamatu. A onome do koga dopre pouka od Gospodara njegova, pa se sustegne, njegovo je ono što je zaradio prije, a Allahu æe njegov sluèaj pripisati! A koji se opet takvu poslu vrate oni su stanovnici vatre! U njoj æe vjeèno ostati." Takoðe i 130. ajet sure Ali - Imran govori o ovom problemu i tu se kaže: "O vjernici, ne jedite kamatu mnogo puta udvostruèenu i Allaha se bojte da biste bili spašeni." Od mnogobrojnoh hadisa koji govore o kamati možemo navesti samo jedan kojeg bilježe Buhari, Muslim, Tirmizi i Ahmed. Rekao je Božiji Poslanik s.a.v.s.: "Allahovo prokletstvo neka je na onoga koji uzima kamatu, ko je omoguæava, svjedoke tog èina, kao i onoga koji to bilježi, svi su u tom poslu isti."

Interesantno je napomenuti da sve objavljene religije, a ne samo islam, zabranjuju kamatu, s tim što Jevreji dopuštaju uzimanje kamate od nejevreja. I kršæani takoðer zabranjuju kamatu, o kojoj Jevanðelje kao o lošem djelu govori na više mjesta. Problem je meðutim u tome što su crkveni oci pitanje kamate sveli èisto na moralno pitanje. Islam je dakle, jedina religija koja kamatu jasno i precizno definira, proglašava grijehom najvišeg stupnja i trajno zabranjuje. Islamski pravnici su jasno razgranièili normalno poslovanje, kod kojeg su uèesnici u poslu zaštiæeni od poniženja i pljaèke, od kamatnog poslovanja kod kojeg se bezdušno iskorištava ljudski trud i nevolja osiromašenih. Osnovni razlog zabrane leži u tome što kamatno poslovanje omoguæava sticanje i uveæavanje imetka bez truda i rizika, a svaka vrsta poslovanja koja omoguæava sticanje dobiti bez ulaganja truda i rizika jeste haram poslovanje. Takoðer, i svako posuðivanje novca kod kojeg se unaprijed i bezuslovno naznaèuje iznos zarade za onoga koji daje novac u zajam (bez obzira da li æe onaj koji posuðuje novac dobiti ili izgubiti u tom poslu) jeste kamata koja nije dopuštena nijednom muslimanu.

___________________________________________________________________
http://www.youtube.com/watch?v=8D37eORcF3Y&mode=related&search=

Ono sto ne vidimo na strogo kontolisanim cionistickim medijima
Ovaj jos bolji http://www.youtube.com/watch?v=8t_ODEmPiT0

11-03-2007 00:53 krushko is offline Pregledaj poruke od krushko Dodaj krushko u listu prijatelja
krushko
SexNepoznat



Poruka: 433
pokretac teme Thread Started by krushko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dva neophodna elementa poslovanja su trud i rizik. Što se tièe ulaganja truda, on može biti izražen na razlièite naèine, bilo u novcu, struènosti, poslovnom ugledu, sredstvima za proizvodnju i sl. A što se tièe rizika, svaki posao u kome partner dolazi do zarade bez rizika jeste haram. Da bi poslovanje bilo halal potrebno je da svi uèesnici u poslu snose rizike poslovnog projekta. Niko od uèesnika u poslu ne može tražiti svoj dio zarade neovisno od uspjeha tog poslovnog poduhvata. U sluèaju dobiti svi uèesnici u poslu dijele zaradu shodno uloženom trudu, novcu ili sredstvima za proizvodnju. Ukoliko pak, posao ne bude uspješan i doðe do gubitka, onda svi uèesnici u poslu taj gubitak snose shodno svom uèešæu. Postojanje jednog rizika za sve uèesnike u poslu jeste garancija da æe svi partneri uložiti sve svoje znanje i iskustvo kako bi poduhvat uspio i kako bi partneri dijelili dobit, a ne gubitak. Ako meðutim rizik snose samo neki od njih šanse za uspjeh su mnogo manje
Isti princip se primjenjuje na bankarsko poslovanje. Ako banka uèestvuje u poslovima u kojima ulaže svoj novac, pri tome dijeleæi rizik poslovnog poteza, onda ona dijeli i dobit sa onima koji su od nje pozajmili novac. Ako posao ne bude uspješan, onda je banka djelilac tog neuspjeha. Ovakav naèin poslovanja banki bi se smatrao halal - dopuštenim. Meðutim, kada banka samo posuðuje novac unaprijed zaraèunavajuæi svoju zaradu i vrijeme naplate te zarade onda je to èisto zelenaštvo i sa islamskog stanovišta haram - zabranjeno poslovanje.

___________________________________________________________________
http://www.youtube.com/watch?v=8D37eORcF3Y&mode=related&search=

Ono sto ne vidimo na strogo kontolisanim cionistickim medijima
Ovaj jos bolji http://www.youtube.com/watch?v=8t_ODEmPiT0

11-03-2007 00:55 krushko is offline Pregledaj poruke od krushko Dodaj krushko u listu prijatelja
krushko
SexNepoznat



Poruka: 433
pokretac teme Thread Started by krushko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mene interesuje ova BBI banka . Bilo je polemike oko toga da li ona radi po islamskim principima ili ne . I ako radi na nekim drugim principima da i se objasni kojim . Zelio bih posuditi vecu svotu novca ali ne od haramskih banaka vec od neke islamske banke . Cuo sam da neka banka na Zapadu daje kredite ali na dupliranje . Ako sam dobro razumio ako posudis 100000 otplacujes 200000 a kada otplatis to onda ti se vrati onih drugih 100000 nazad . Ako neko zna osnovne principe poslovanja te banke ili neke islamske banke da mi pkusa objasniti . U ratu se vidjelo sta znaci praviti kuce na kamatne kredite , malo koja kuca osta uzgor
Poslovati sa kamatom je haram i kazu da je ravno opcenju sa majkom u Haremu . Ako neko moze da mi potvrdi ovaj hadis 10.gif i da ga napise u izvornom obliku

___________________________________________________________________
http://www.youtube.com/watch?v=8D37eORcF3Y&mode=related&search=

Ono sto ne vidimo na strogo kontolisanim cionistickim medijima
Ovaj jos bolji http://www.youtube.com/watch?v=8t_ODEmPiT0

11-03-2007 01:02 krushko is offline Pregledaj poruke od krushko Dodaj krushko u listu prijatelja
grozdana grozdana is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1047

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

pa i u danteovom paklu lihvari su zauzeli poprilicno dubok krug

ne mogu se sjetit je li treci....cetvrti ono bi 14.gif

___________________________________________________________________

    11-03-2007 10:04 grozdana is offline Posalji email za grozdana Pregledaj poruke od grozdana Dodaj grozdana u listu prijatelja
    Provler2 Provler2 is a Male
    moforaja




    Poruka: 3154
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Samo mi objasni Krushko ,kako bi kompanije za posudbu para prezivile bez kamata.Fino je to vidit(kao sve u religiji),ali zivot na ovom svijetu je ipak zivot koji se svodi na : Posudi ali i pladi posudbu.To ti je osnova.

    11-03-2007 10:10 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
    krushko
    SexNepoznat



    Poruka: 433
    pokretac teme Thread Started by krushko

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Provler2:

      Samo mi objasni Krushko ,kako bi kompanije za posudbu para prezivile bez kamata.Fino je to vidit(kao sve u religiji),ali zivot na ovom svijetu je ipak zivot koji se svodi na : Posudi ali i pladi posudbu.To ti je osnova.

    Trgovina je dozvoljena ali ne i kamata . Interesuje me ustvari da li postoji nacin da covjek posudi novac u BiH ili bilo gdje na zapadu a da ne pocini ovaj zaista veliki grijeh . Evo nadjoh ovaj hadis gdje se kaze doduse u parafraziranom obliku :
    Èini se veoma korisnim ovdje podsjetiti na vjerodostojan hadis koji se prenosi od Resulullaha, s.a.v.s., u kome se navodi da postoje sedamdeset i tri razlièite vrste kamata a da je uzimanje najslabije od njih ravno bludnièenju sa sopstvenom majkom (ovaj hadis se prenosi od Abdullaha ibn Mesuda a bilježe ga Ibn Madže i Hakim; hadis je sahih). Navodimo i ajete 2:278,279 koji predstavljaju ALLAHOVU OBJAVU RATA SVIMA ONIMA KOJI UZIMAJU KAMATU. Iz svega ovoga se vidi kolike su opasnosti koje prijete od kamata i koliki su važnost i znaèaj dizajniranja, promocije i razvijanja islamskog, beskamatnog sistema finansiranja u modernom društvu.
    Proguglao sam malo po netu i nadjoh da BBI banka prema vecini tekstova koje sam prelistao ne radi po islamskim principima ali to ne znaci da je vecina u pravu . Mislim da je ipak relevantno misljenje sukrije ramica koji kaze da ta banka radi a opet neki forumas na nekom forumu kaze da se ta Banka falila sa najnizom KAMATOM u BIH . A Allah najbolje zna
    10.gif

    ___________________________________________________________________
    http://www.youtube.com/watch?v=8D37eORcF3Y&mode=related&search=

    Ono sto ne vidimo na strogo kontolisanim cionistickim medijima
    Ovaj jos bolji http://www.youtube.com/watch?v=8t_ODEmPiT0

    11-03-2007 11:42 krushko is offline Pregledaj poruke od krushko Dodaj krushko u listu prijatelja
    krushko
    SexNepoznat



    Poruka: 433
    pokretac teme Thread Started by krushko

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od djemila:

      Jao Krushke 07.gif

      pa nije samo u religiji,

      parola komunizma je bila

      "radi koliko mozes, uzmi koliko ti treba"

    Djemila promasila si temu totalno 19.gif Komunizam propo zbog te blesave ideje , i ne samo te 34.gif

    ___________________________________________________________________
    http://www.youtube.com/watch?v=8D37eORcF3Y&mode=related&search=

    Ono sto ne vidimo na strogo kontolisanim cionistickim medijima
    Ovaj jos bolji http://www.youtube.com/watch?v=8t_ODEmPiT0

    11-03-2007 12:31 krushko is offline Pregledaj poruke od krushko Dodaj krushko u listu prijatelja
    krushko
    SexNepoznat



    Poruka: 433
    pokretac teme Thread Started by krushko

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od djemila:

      Znaci sve na lijepe oci,

      okle kamate i bakraca 07.gif

    E pa zato i islam smeta ovima na zapadu koji su stekli sve na kocki , prostituciji , pljacki drugih , i kamati kao vrhunac svega . Zasto je to tako nastalo . Inetersantna je i knjiga Huseina Djoze - Fetve u kojima se opsijue stanje muslimana u srboslaviji vezano za kamate
    Dzemila posto si neupucena onda bolje ti je da se malo raspitas a ljudi koji imaju cvrst iman nece nikad ni pokusati da uzmu kamatu ko ti jer ako si procitala dobro ovo malo sto sam prenio o kamati bi svakom muslimanu i ne samo muslimanu koji vjeruje u Boga ili Allaha dz.sh bi trebalo biti jasno da je kamata poslije shirka najveci grijeh i da se za kamatu ide u dzehenem . E sad ovi drugi , dakle nevjernici mogu da rade sta hoce i da svijesno uzimaju kredite sa kamatom bez potrebe i da piju i da cine zinaluk i da se drogiraju i da lazu i da roditelje salju u staracke domove i sta ti ja znam jos koje teske grijehe da pocinju , jer njima je svejedno ionako su se pomirili , nesvjesno , sa boravkom u dzehenemu 24.gif

    ___________________________________________________________________
    http://www.youtube.com/watch?v=8D37eORcF3Y&mode=related&search=

    Ono sto ne vidimo na strogo kontolisanim cionistickim medijima
    Ovaj jos bolji http://www.youtube.com/watch?v=8t_ODEmPiT0

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane krushko dana 11-03-2007 u 12:39.

    11-03-2007 12:38 krushko is offline Pregledaj poruke od krushko Dodaj krushko u listu prijatelja
    grozdana grozdana is a Female
    samo sto nisam




    Poruka: 1047

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    haj ti krusko to sve ispricaj saudijskim seicima koji po 300 auta u garazama drze
    pa im objasni da je i neumjerenost haram
    da vidim kako ce te dugo slusat
    a oni su ko biva pravi muslimani 14.gif

    ___________________________________________________________________

      11-03-2007 13:04 grozdana is offline Posalji email za grozdana Pregledaj poruke od grozdana Dodaj grozdana u listu prijatelja
      Hogar Hogar is a Male
      moforaja


      Poruka: 2729
      Location: daleko

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od grozdana:

        haj ti krusko to sve ispricaj saudijskim seicima koji po 300 auta u garazama drze
        pa im objasni da je i neumjerenost haram
        da vidim kako ce te dugo slusat
        a oni su ko biva pravi muslimani 14.gif


      A regali im puni Hennesyja i Chivasa i uz to maltretiraju one curice sto letaju oko njih ko robinje.

      A evo sad jednog savjeta, proguglaj malo "Islamic banking" pa ces vjerovatno naici na pregled banaka koje posluju na tim principima, pa mozda koja ima i u BiH.
      Bitno je da doticna banka poznaje taj princip poslovanja i ima prilagodjene bankarske produkte.

      ___________________________________________________________________
      lose,lose MSP

      11-03-2007 20:46 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
      alaga alaga is a Male
      moforaja




      Poruka: 5566
      Location: Zabrdalje

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ono sto je napisano o kamati
      otprilike je tacno .Haram zashchi

      De sta ste navalili
      na coeka nije o njima govorio
      nego o cistim vjernicima
      18.gif
      I seik ce u djehenem
      a bogami i svi direktori
      islamskih banaka. 19.gif 07.gif

      ___________________________________________________________________
      UT TU MIHI , ITA EGO TIBI

      11-03-2007 21:28 alaga is offline Pregledaj poruke od alaga Dodaj alaga u listu prijatelja
      Amaryllis Amaryllis is a Female
      seka




      Poruka: 844

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      @alaga, polupo si loncice
      ti mozes odrediti
      ko ce a ko nece u KLUB
      a ne u dzehennem 21.gif 35.gif

      11-03-2007 21:35 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
      Amaryllis Amaryllis is a Female
      seka




      Poruka: 844

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      a sad malo on topic, nedavno je bio neki program na nekom kanalu (CNBC cini mi se) o islamskog bankarstvu u Maleziji, tamo postoji uporedo ovo "konvencionalno" i islamsko bankarstvo...rizik se dijeli izmedju banke i korisnika kapitala pa su oba ucesnika zainteresovana za uspjeh projekta u koji ulaze, dok kod ovog lihvara on se puno ne sekira sta ce biti sa kapitalom koji on daje vec se dobro osigura da ne bi on zaglavio, elem ako posao uspije banka ima vecu korist vec sto bi imala na racun kamate, a i rizik je veci bezbeli.

      11-03-2007 21:45 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
      BiH BiH is a Male
      rodjeni




      Poruka: 953

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Djemila vidim da je "in" skakati na svaku Krushkinu temu i post i takmiciti se ko je dosjetljiviji.
      Prije nego se pocnes provaljivati savjetujem ti da se informiras. Evo da se ne mucis (zivio Google!) procitaj

        ___________________________________________________________________
        Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

        11-04-2007 02:10 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
        Provler2 Provler2 is a Male
        moforaja




        Poruka: 3154
        Location: usa

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Chuj in. 13.gif 13.gif

        11-04-2007 02:17 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
        Provler2 Provler2 is a Male
        moforaja




        Poruka: 3154
        Location: usa

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ovlash pogledah ovaj link od BiH.Sve se svodi kao taxa.Znachi ako uspijesh dio tvog kapitala se daje korporaciji koja ti je posudila lovu.Pa na tom principu je stvoren kapitalizam.Sloboda privatnog vlasnishtva i plachanje taxi drzavi.Ne?

        11-04-2007 03:04 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
        metallica metallica is a Male
        moforaja




        Poruka: 8228
        Location: CH.WILLA(uglavnom)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od alaga:

          Ono sto je napisano o kamati
          otprilike je tacno .Haram zashchi

          De sta ste navalili
          na coeka nije o njima govorio
          nego o cistim vjernicima
          18.gif
          I seik ce u djehenem
          a bogami i svi direktori
          islamskih banaka. 19.gif 07.gif



          10.gif 10.gif 10.gif

          ___________________________________________________________________

            11-04-2007 08:42 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
            Miron Miron is a Male
            brato




            Poruka: 722
            Location: Graz, A

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od krushko:

              Mene interesuje ova BBI banka . Bilo je polemike oko toga da li ona radi po islamskim principima ili ne . I ako radi na nekim drugim principima da i se objasni kojim . Zelio bih posuditi vecu svotu novca ali ne od haramskih banaka vec od neke islamske banke . Cuo sam da neka banka na Zapadu daje kredite ali na dupliranje . Ako sam dobro razumio ako posudis 100000 otplacujes 200000 a kada otplatis to onda ti se vrati onih drugih 100000 nazad . Ako neko zna osnovne principe poslovanja te banke ili neke islamske banke da mi pkusa objasniti . U ratu se vidjelo sta znaci praviti kuce na kamatne kredite , malo koja kuca osta uzgor
              Poslovati sa kamatom je haram i kazu da je ravno opcenju sa majkom u Haremu . Ako neko moze da mi potvrdi ovaj hadis 10.gif i da ga napise u izvornom obliku


            E slazem se sa Kruskom.
            Ne cesto, ali ovaj put sigurno.
            (mozda je tema prije za ekonomiju nego za religiju - ali nema veze... vazna je sustina i informacija - dali takva banka STVARNO postoji?)

            I ja bih rado posudio pare u nekoj takvoj banci, tj. prebacio moj lihvarski kredit na istu...
            Medjutim, kako smo ranije pricali o islamskim bankama u BiH - ja sam malo pogledao stranice od par takvih tu...
            Nista drugacije od ostalih lihvarskih banaka...
            Sta vise - jos crnije.
            Svaka od tih BiH "islamskih banaka" stavi na pocetku par citata iz Kurana, par savjeta i pricica o kamati...

            Onda kad udjes na stranicu i pogledas malo detaljnije stvari - shock!

            Vezu ti naravno kamatu za LIbor ili Euribor (kamate Evropske/Svajcarske centralne banke), dodaju SVOJU vlastitu marzu (kamatu) - i nastave "shupljirati" o "islamskim bankama" i "ne uzimanju kamata"...
            Mislim da su u ovom slucaju ovi iz BiH - jos gori zlikovci i lihvari nego ovi zapadnjaci.


            Takodjer se slazem da je ovaj zapadnjaci (zidovski) bankarski sistem nenormalan, ali takav kakav jeste cini da upravo bankari, a ne politicari - vladaju svijetom...
            Jedna stvar mi nikad nece bit jasna - a to je da svaka centralna banka dozvoljava komercijalnim bankama da od 1 € ($, KM ili bilo koje druge valute) oni posudbom "prave" - recimo 10€!!!
            I onda kazu - "borimo se protiv inflacije"...
            Sta se imaju borit kad je sami prave...? (ovde vjerujem Rondo ima strucno objasnjanje)
            (ja licno mislim da je tu i sjeme unistenja - ovog lihvarskog sistema)

            Mozda stvarno ima neka islamska banka koja daje kredite na postenijoj osnovi od ove lihvarske, ali to sigurno nije niti jedna u BiH...
            Ima li iko ko zna arapski pa da progugla na drugim sajtovima po svijetu...?

            broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Miron dana 11-04-2007 u 09:46.

            11-04-2007 09:39 Miron is offline Pregledaj poruke od Miron Dodaj Miron u listu prijatelja
            Poneka s'proljeca
            SexNepoznat

            Poruka: 392

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Ja mislim da je glupost ne uzimati kamatu u dansnje vrijeme!

            Slazem se kada posudis novac bratu, familiji ili prijatelju, tu ne treba uzimati kamatu, jer je to stvarno grijeh, ali krediti izmedju drzavav isl. bez kamata su obicna glupost!

            Recimo da SA uzima kamate od zapadnih zemalja, sa istim bi mogla mnogu sirotinju nahraniti!!!!

            ___________________________________________________________________
            Ponekad s' proljeca

            11-06-2007 12:37 Poneka s'proljeca is offline Pregledaj poruke od Poneka s'proljeca Dodaj Poneka s'proljeca u listu prijatelja
            krushko
            SexNepoznat



            Poruka: 433
            pokretac teme Thread Started by krushko

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Poneka ne radi se o tome sta je glupo ili nije vec se radi o tome da ja en zelim pociniti jedan od najvecih grijeha i to je grijeh u svim religijama a ne samo kod muslimana ) kod zidova j grijeh uzeti zidovu kamatu ali nije nezidovu ili Goji ( goja znaci stoka ) . Zasto se zapad tj zidovi bore protiv Islama . Pa bas zbog kamate koja je najveci izvor zarade zapada poslije kolonijalizacije i pljacke pocinjene pod kolonijalizacijom .
            nasao sam da cak pet banaka koje posluju na islamskom principu postoji u Britaniji a jos nekoliko u Belgiji Francuskoj itd itd .
            Evo sta sam nasao na bbi stranici o islamskom bankarstvu

              http://www.bbi.ba/?jezik=bos&x=2&y=103

              http://www.bbi.ba/?jezik=bos&x=2


            Evo kako se kupuju kuca ili stan
              http://www.bbi.ba/?jezik=bos&x=4&y=135&z=138&w=140

            Izgleda mi sve ok 10.gif Nema kamate u svakom slucaju 10.gif Pozvacu ih da se jos malo raspitam

            ___________________________________________________________________
            http://www.youtube.com/watch?v=8D37eORcF3Y&mode=related&search=

            Ono sto ne vidimo na strogo kontolisanim cionistickim medijima
            Ovaj jos bolji http://www.youtube.com/watch?v=8t_ODEmPiT0

            11-06-2007 13:48 krushko is offline Pregledaj poruke od krushko Dodaj krushko u listu prijatelja
            Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com