Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Zasto vam je nacija vazna? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (12): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 8 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Baltazar Baltazar is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1255

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Suplja prica skroz 05.gif Moj torres!, ako znas ko su ti predaci onda si i ti jedan od njih.Ako kazes da si se odrekao vijere!,onda to znaci da si se odrekao i predaka 14.gif i svega ostalog sto uz to ide.Ok! je to sto tebi tako odgovara,ali tvoja djeca moraju da znaju Ko su?,..Sta su? i od koga su?.Pogotovu u inostranstvu,gdje se korjeni vrlo brzo izgube.
To sto ti stalno ponavljas da si Yugosloven,e to je do tebe 35.gif jer to kako se ti nazivas i osjecas,smatras, to vise nema,a i ne postoji 21.gif ,a i bezee se nesto tako izjasnjavat,barem meni.Posto te ljudi i u inostranstvu gledaju cudno kad kazes da si iz YU,a i kod nas isto tako.Mislim!, dje ces kod nas reci da si Jugosloven!. 05.gif 13.gif
Sto znaci mozes reci bivsa jugoslavija.Sto kod nas ispada smijesno.. jer to nemozes reci,a u inostranstvu te opet pitaju... Koji dio YU? ili opet ono KO si? i Sta si? 14.gif
Nista zlo namijerno torres 10.gif cisto malo,diskusije radi.. da supljiramo.

Pozdrav. 10.gif

___________________________________________________________________
Jaaa,moja ti sto se ispricasmo 04.gif

09-18-2007 17:55 Baltazar is offline Posalji Email za Baltazar Pregledaj poruke od Baltazar Dodaj Baltazar u listu prijatelja
MJESECARKA MJESECARKA is a Female
*primadona*




Poruka: 848
Location: Switzerland...

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od torres:

    Uvijek sam znao ko sam (ime,prezime i to).Da sam ljudsko bice (homo sapiens erectus) i to sam uvijek znao.Sto se predaka tice (od 1730) i to sam naucio.Da pripadam sebi i da sam duzan svojoj familiji to mi je jasno ko dan.
    Nacije sam se odrekao prije 15-ak godina sto pokazuje vaznost iste u mom zivotu.

    Nista licno/osobno carice. 10.gif Ne bi valjalo da smo svi isti.


Nisam ni shvatila licno... 01.gif 10.gif

I to sto kazes, hvala Bogu kad nismo svi isti... Jer sve to sto tebi ne igra neku ulogu u zivotu, meni je vrlo vazno...
Tako sam odgojena, da sam preuzela shvatanja mame i tate rahmetli... i cinit cu sve, da i moja djeca, isto tako misle i isto znaju kao i ja...
I da se ne stide...

___________________________________________________________________

      09-18-2007 18:01 MJESECARKA is offline Pregledaj poruke od MJESECARKA Dodaj MJESECARKA u listu prijatelja
      torres torres is a Male
      moforaja


      Poruka: 2147

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      E,moj Mujaga.U mene suplja prica,a u tebe bez felera (politicki korektna i aktuelna).Naravno da znam ko su mi predci i da sam,familiarno,jedan od njih.O nikakvoj vjeri nije bilo rijeci i zato ne znam odakle ti to da sam se odrekao vjere.Moja djeca,hvala Bogu,vrlo dobro znaju i ko su i sta su,a i ciji su.Znaju ko im je deda i ko im je pradjeda(zajedno sa bakama).Znaju gdje im je otac rodjen,koji jezik govori i da u njegovoj bivsoj zemlji svaka avlija sebe smatra drzavom i nacijom.
      Tebi smijesno sto sam Jugosloven??? Dobro,onda se dobro ismiji.

      09-18-2007 18:17 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
      Losa cura
      SexNepoznat



      Poruka: 977

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od taxi:

            citat od Provler2:

              citat od Losa cura:

                citat od Provler2:

              Varash se Rasho.Da je nama fotelje , vidio bi, kako bi se laganica odvojili. Jeli pravo zborim druze Bago. 13.gif


            Ovo mora da jeste bolnica iliti ludnica.. inace ne ide mi u glavu kako bolesnike kao sto si ti i tvoj bago uopste ovdje mogu tolerirati cijelo ovo vrijeme. Zbog takvih kao sto si ti nikad nije moglo nastati niti ostati nista lijepo ni jedna lijepa rijec na ovom forumu, pa ipak vas ne baniraju, ipak ostajete i zagadjujete jos vise iz dana u dan. Da ne govorim o pravo cool osobama koje su zbog takvih napustile ovo mjesto. 01.gif Hvala Bogu ja necu jos dugo biti ovdje. Napustam za mjesec dana, ovaj put za stalno. 10.gif 01.gif 12.gif
          Opet nisi popila tablete na vrijeme. 21.gif


        Ili je jugovina okrenula? Što je govorio Miro Baliæ zvani "Hava" : pašæe ,da æe samo kap . 23.gif



      Ha ha, jako smijesno, 29.gif... Prvo: taxi, ja ne znam sta je jugovina 05.gif 29.gif... a drugo je: za tvoje probleme ja nazalost nemam medikaciju, kao ni za tog iznad tebe, za leline i slicne. 05.gif Nisam nikad bila na tom odjelu, niti vas sigurno i ne razumijem. 33.gif Prema tome, ne razumijem sve vase kretnje, evo vec 3 godine ih samo posmatram i reagujem nekad na njih, i cini mi se nekad da nemate drugog interesa od mene, jeli to tacno? 23.gif Okani me se od sada, molim te! To bi bilo sve. p.s. tvoj smisao za humor kod mene nikada isto nije prosao. 01.gif... Gubite vrijeme samnom, ogromno cini mi se! 11.gif

      ___________________________________________________________________

          VIDI STVARNO: pink slonici! 17.gif 29.gif

      09-18-2007 20:24 Losa cura is offline Pregledaj poruke od Losa cura Dodaj Losa cura u listu prijatelja
      bago bago is a Male
      moforaja




      Poruka: 3303
      Location: Suteren

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Taxi, lijepo sam ti govorio da se fino ponasas...
      Vidis sad...
      Sta si napravio... 01.gif

      ___________________________________________________________________
      665 - Skoro zao

      09-18-2007 20:30 bago is offline Pregledaj poruke od bago Dodaj bago u listu prijatelja
      metallica metallica is a Male
      moforaja




      Poruka: 8228
      Location: CH.WILLA(uglavnom)

      RE: Zasto vam je nacija vazna? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od gandalf:

        Ovo pitanje definitivno spada u psihologiju, nikako u politiku, pa vas molim da se politikom i ne bavite. 35.gif 11.gif

        Ne osudjujem nikoga, niti upirem prstom na ove ili one (iako bih mogao 13.gif ), samo pitam!

        Zasto vam je toliko nacionalnost vazna?




      meni licno je to sve bezze

      ___________________________________________________________________

        09-18-2007 20:34 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
        Miron Miron is a Male
        brato




        Poruka: 722
        Location: Graz, A

        RE: Zasto vam je nacija vazna? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od gandalf:

          Ovo pitanje definitivno spada u psihologiju, nikako u politiku, pa vas molim da se politikom i ne bavite. 35.gif 11.gif

          Ne osudjujem nikoga, niti upirem prstom na ove ili one (iako bih mogao 13.gif ), samo pitam!

          Zasto vam je toliko nacionalnost vazna?


        13.gif

        Odlicno pitanje Ganda 10.gif

        Na koje ti niko naravno nece dat iskren i tacan odgovor... 13.gif


        Da parafraziram Goluba:

        "HOCU da budem dio jebene
          ma-se
        !"

        09-18-2007 22:58 Miron is offline Pregledaj poruke od Miron Dodaj Miron u listu prijatelja
        torres torres is a Male
        moforaja


        Poruka: 2147

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Evo,sada sam jos i ne iskren.....

        09-18-2007 23:04 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
        taxi taxi is a Male
        Liska mjeseca avgusta




        Poruka: 18170
        Location: M&R

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Losa cura:

          Hvala Bogu ja necu jos dugo biti ovdje. Napustam za mjesec dana, ovaj put za stalno. 10.gif 01.gif 12.gif



        Samo je i u tebe rijeè,pauèina. 21.gif
        A jugovina znaèi,kad neznaš ðe goniš,kad neznaš jesi li pošla ili došla. 23.gif
        A što se tièe mog humora,poljubi pa ostavi ako ti se ne sviða.
        A ružno bi bilo i da se sviða svakom,ta nisam Èkalja.
        Ni meni se ne sviða neèiji,ali trpim,jer ljudi smo,valjda si èula za lijepo ponašanje,kulturu,toleranciju,pa i zaobilaženje??

        ___________________________________________________________________

          09-19-2007 00:07 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
          Losa cura
          SexNepoznat



          Poruka: 977

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ne znam sto se to tebe ticu moje rijeci. 29.gif Koliko sam ih dosad uputila tebi, dali znas mozda njihov broj?! 29.gif Gdje ja gonim, jesam li posla ili sam dosla, je jezik koji jedna Bosanka ne govori. Ja znam samo ono sto je moje i sto trebam uraditi. 02.gif Moja je naprimjer briga o tome, a nije tvoja. Tvoj humor me se i dalje ne tice. Sto se tice ponasanja, kulture, tolerancije pa i zaobilazenja, o tome bigh ti mogla dati velike lekcije, ali sve to nije tema danasnje diskusije. 11.gif Toliko od mene. Ciao!

          ___________________________________________________________________

              VIDI STVARNO: pink slonici! 17.gif 29.gif

          09-19-2007 03:08 Losa cura is offline Pregledaj poruke od Losa cura Dodaj Losa cura u listu prijatelja
          bago bago is a Male
          moforaja




          Poruka: 3303
          Location: Suteren

          RE: Zasto vam je nacija vazna? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Miron:

                citat od gandalf:

              Ovo pitanje definitivno spada u psihologiju, nikako u politiku, pa vas molim da se politikom i ne bavite. 35.gif 11.gif

              Ne osudjujem nikoga, niti upirem prstom na ove ili one (iako bih mogao 13.gif ), samo pitam!

              Zasto vam je toliko nacionalnost vazna?


            13.gif

            Odlicno pitanje Ganda 10.gif

            Na koje ti niko naravno nece dat iskren i tacan odgovor... 13.gif


            Da parafraziram Goluba:

            "HOCU da budem dio jebene
              ma-se
            !"


          NECU da budem dio jebene mase- mudro je zborio Golub... 01.gif

          ___________________________________________________________________
          665 - Skoro zao

          09-19-2007 09:02 bago is offline Pregledaj poruke od bago Dodaj bago u listu prijatelja
          grozdana grozdana is a Female
          samo sto nisam




          Poruka: 1047

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ne znam za nacionalnu.....ali regionalna pripadnost mi je jako vazna.
          kad me neko pita sta sam, kazem.....Hercegovka.

          moji roditelji su razlicite "nacionalnosti".......ovo pod navodnicima, jer moji roditelji su cijeli zivot bili Jugosloveni

          ne znam u sta svrstati "jugoslovenstvo".........ali meni bi bilo najpovolji da je sve po starom i da kao jugoslovenka zivim u Titovoj zaduzbini Jugoslaviji.

          Mislim da nije nimalo slucajno da se nacija poistovjecuje s vjerom.....tako se lakse usijane glave povedu u rat.

          Ja sam ateista.....iz tog razloga mene nacionalno pitanje moze nasekirati.......nikako natjerati da mrzim okolo druge nacije.

          Sto se tice psiholoskog aspekta....evo nedavno su dosli do zakljucka (bogami im je dugo trebalo)....da nacionalizam prisutan u odredjenim populacijskim grupama ukazuje na zatucanost, primitivizam i opstu neukost te doticne grupe.

          ___________________________________________________________________

            broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane grozdana dana 09-19-2007 u 10:19.

            09-19-2007 10:17 grozdana is offline Posalji email za grozdana Pregledaj poruke od grozdana Dodaj grozdana u listu prijatelja
            bago bago is a Male
            moforaja




            Poruka: 3303
            Location: Suteren

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Ne trebas se sekirat...
            Nacija ti je BiH...
            I pripadas razlicitim narodima...
            Nema tu nista lose...
            A poistovjecivanje nacije i vjere rade samo konji rasni pa se ne trebas sekirat ni s te strane...
            Samo pichi... 01.gif

            ___________________________________________________________________
            665 - Skoro zao

            09-19-2007 10:29 bago is offline Pregledaj poruke od bago Dodaj bago u listu prijatelja
            grozdana grozdana is a Female
            samo sto nisam




            Poruka: 1047

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Vala Bago.....ti uvijek nadjes prave rijeci..... 01.gif

            ___________________________________________________________________

              09-19-2007 10:38 grozdana is offline Posalji email za grozdana Pregledaj poruke od grozdana Dodaj grozdana u listu prijatelja
              Ceznja Ceznja is a Female
              moforaja




              Poruka: 3970
              Location: Bogu iza noga

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Ma skoro svaka mu je k'o iz Musafa... 13.gif 10.gif

              ___________________________________________________________________
              "Ovdje noci nisu tako plave, ovdje sunce nema takav sjaj, ovdje nisu takve trave, ZEMLJO MOJA..."

              09-19-2007 11:07 Ceznja is offline Pregledaj poruke od Ceznja Dodaj Ceznja u listu prijatelja
              bago bago is a Male
              moforaja




              Poruka: 3303
              Location: Suteren

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Jos kad bi znao sta je Musaf... 01.gif
              Zato nisam prije cuo...
              Vidim koristi se ovdje cesto...

              ___________________________________________________________________
              665 - Skoro zao

              09-19-2007 11:10 bago is offline Pregledaj poruke od bago Dodaj bago u listu prijatelja
              Ceznja Ceznja is a Female
              moforaja




              Poruka: 3970
              Location: Bogu iza noga

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Musaf je Kur'an 01.gif

              ___________________________________________________________________
              "Ovdje noci nisu tako plave, ovdje sunce nema takav sjaj, ovdje nisu takve trave, ZEMLJO MOJA..."

              09-19-2007 11:29 Ceznja is offline Pregledaj poruke od Ceznja Dodaj Ceznja u listu prijatelja
              taxi taxi is a Male
              Liska mjeseca avgusta




              Poruka: 18170
              Location: M&R

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od taxi:

                [quote]
                  citat od Losa cura:

                Hvala Bogu ja necu jos dugo biti ovdje. Napustam za mjesec dana, ovaj put za stalno. 10.gif 01.gif 12.gif



              Samo je i u tebe rijeè,pauèina. 21.gif

              ___________________________________________________________________

                09-19-2007 11:32 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
                Ceznja Ceznja is a Female
                moforaja




                Poruka: 3970
                Location: Bogu iza noga

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                13.gif 13.gif 13.gif

                ___________________________________________________________________
                "Ovdje noci nisu tako plave, ovdje sunce nema takav sjaj, ovdje nisu takve trave, ZEMLJO MOJA..."

                09-19-2007 11:33 Ceznja is offline Pregledaj poruke od Ceznja Dodaj Ceznja u listu prijatelja
                grozdana grozdana is a Female
                samo sto nisam




                Poruka: 1047

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                ljudi moji....kakvi su ovo ostri tonovi 14.gif

                mislim ovo.....ove svadjice u postovima.......pa nije valjda da nacionalno pitanje dovodi do kritiziranja necijeg humora i odlaska pojedinaca sa foruma 14.gif

                ___________________________________________________________________

                  09-19-2007 11:43 grozdana is offline Posalji email za grozdana Pregledaj poruke od grozdana Dodaj grozdana u listu prijatelja
                  Stranica (12): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 8 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                  Postavi novu temu Odgovori
                  Go to:
                  preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com