Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Osmijeh » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): « prethodna 1 [2] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Sandy Sandy is a Female
moforaja




Poruka: 3842
Location: kod Hita...

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Osmijeh puno znaci u svakoj prilici, pa bio on iskren ili ne, tesko se bilo ko moze pohvaliti da se iskreno i od srca smije po cijeli dan, zar ne....nekad je to osmijeh koji koristimo iz postivanja, dobrog odgoja itd...evo npr u kojoj prodavnici se bolje osjecate, tamo gdje vas docekaju sa osmijehom (profesionalnim) ili tamo gdje te zena pogleda " okle tebe sada taman sjela da zapalim?!" 15.gif
U osmijehe ne ubrajam one dibidus lazne, puno je ljudi sto se smjeskaju a ne vole te i ne misle dobro, al to svi manje vise znamo pri susretu sa istim. 07.gif

10-10-2003 21:26 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
Leki Leki is a Female
ne more meda


Poruka: 78
Location: Sverige

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

osmjeh je predivna stvar!
ja sam u tome cudna,ponekad ga nabacim ali vise sam ozbiljna,iako sam mekana kao osoba
nekad me neko zna procijeniti pogresno tj. kao strogu osobu,vjerovatno bas zbog nedostatka tog OSMJEHA.

___________________________________________________________________
~287~

10-10-2003 22:40 Leki is offline Pregledaj poruke od Leki Dodaj Leki u listu prijatelja
obala obala is a Female
puterica


Poruka: 80

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Postoje i osobe koje su vedre
nasmijane,sa osmjehom koji nije lazni
Takve osobe volim imati u svojoj blizini
jer djeluju pozitivno na mene

10-10-2003 23:20 obala is offline Pregledaj poruke od obala Dodaj obala u listu prijatelja
Mo-beba Mo-beba is a Female
Momentalno na daljinskom




Poruka: 7486
Location: Trebinje-Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Posto sam vesele naravi osmijeh ne skidam sa lica 10.gif

Ima dana kad se upitam kako izgleda nasmijati se 21.gif ali i to brzo prodje 10.gif

Osmijeh je pola zdravlja 10.gif

___________________________________________________________________
Ne postoji beskraj koji ja ne mogu prosiriti,ne postoji zelja u kojoj ti ne zivis,ne postoji dubina veca od moje ljubavi niti ja postojim bez tebe najdrazi Volim te girl_zaljubljena.gif


    33.gif

    11-18-2006 15:38 Mo-beba is offline Posalji email za Mo-beba Pregledaj poruke od Mo-beba Dodaj Mo-beba u listu prijatelja
    Kutljaca Kutljaca is a Female
    Kuharica ipo




    Poruka: 6617
    Location: V.I.P

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    najljepši osmijeh je onaj u oèima? Jeste li primjetili kako su šarmantni ljudi èiji osmijeh leži u oèima , pa kažu ljudi; "Vidi ga oèi mu se smiju"
    I slažem se..iz iskustva..jer i ja kad se smijem nekako mi se oèi smiju..ovako nekako: 27.gif 13.gif

    ___________________________________________________________________
    simply the best

    11-18-2006 16:34 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
    Zadavalica Zadavalica is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 1632
    Location: s dna kace

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    volim da se smijem

    i

    smijem se samo od srca

    ne volim usiljene vjeshtachke osmijehe 21.gif

    ___________________________________________________________________
    ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

    11-18-2006 17:48 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
    Musala Musala is a Male
    rodjeni




    Poruka: 1304
    Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sandy 33.gif
    Tema ti je za svaku pohvalu. 10.gif
    Osmijeh je najljepsa stvar na svijetu. 01.gif

    Obozavam ljude koji se smiju i uvjek su raspolozeni za smijeh i za salu.
    Zato ja volim svoga komsu Beloga. 10.gif 33.gif


    A ima ona narodna poslovica koja kaze.
    ''Smiji se i kad ti je najgore. Nedaj dusmanima da uzivaju u tvojoj muci.'' 18.gif

    ___________________________________________________________________
    -Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

    11-18-2006 20:04 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
    Zadavalica Zadavalica is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 1632
    Location: s dna kace

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Musala:

      Sandy 33.gif
      Tema ti je za svaku pohvalu. 10.gif
      Osmijeh je najljepsa stvar na svijetu. 01.gif

      Obozavam ljude koji se smiju i uvjek su raspolozeni za smijeh i za salu.
      Zato ja volim svoga komsu Beloga. 10.gif 33.gif


      A ima ona narodna poslovica koja kaze.
      ''Smiji se i kad ti je najgore. Nedaj dusmanima da uzivaju u tvojoj muci.'' 18.gif


    10.gif

    ___________________________________________________________________
    ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

    11-18-2006 20:13 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
    bijeli labud bijeli labud is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 392

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    brate jedan osmjeh nista ne kosta, evo jedan veliki od mene ~249~

    11-18-2006 20:22 bijeli labud is offline Pregledaj poruke od bijeli labud Dodaj bijeli labud u listu prijatelja
    bijeli labud bijeli labud is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 392

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Musala:

      Sandy 33.gif
      Tema ti je za svaku pohvalu. 10.gif
      Osmijeh je najljepsa stvar na svijetu. 01.gif

      Obozavam ljude koji se smiju i uvjek su raspolozeni za smijeh i za salu.
      Zato ja volim svoga komsu Beloga. 10.gif 33.gif


      A ima ona narodna poslovica koja kaze.
      ''Smiji se i kad ti je najgore. Nedaj dusmanima da uzivaju u tvojoj muci.'' 18.gif


    100% se slazem 10.gif

    11-18-2006 20:23 bijeli labud is offline Pregledaj poruke od bijeli labud Dodaj bijeli labud u listu prijatelja
    a_m_r_a82 a_m_r_a82 is a Female
    seka




    Poruka: 629
    Location: U.S.A-New York

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    nasmijana sam skoro uvijek,vazda se keleberim sta cu takve sam prirode jednostavno 13.gif

    ___________________________________________________________________

      11-18-2006 21:54 a_m_r_a82 is offline Homepage of a_m_r_a82 Pregledaj poruke od a_m_r_a82 Dodaj a_m_r_a82 u listu prijatelja AIM Screenname: x YIM Screenname: x
      behar behar is a Female
      samo sto nisam




      Poruka: 1141

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Istraživanje dokazalo poznato – smijeh je zarazan (


        10.gif

        Uvijek je zabavno vidjeti istraživanja koja dokazuju stvari koje veæ znamo. Posljednji takav sluèaj nas informiše da je smijeh zaista zarazan.
        Dr.Sophie Scott sa Univerziteta u Londonu, je u magazinu ''Journal of Neuroscience'' objavila izvještaj o smijehu.

        Dr.Scott kaže: ''Èini se da je apsolutno taèno da ako se smijete, 'cijeli svijet æe se smijati sa vama'. Mi veæ znamo da kada razgovaramo sa nekim, èesto preslikavamo njegovo ponašanje, kopiramo rijeèi koje koristi i oponašamo njegove geste. Sada samo pokazali da se to primjenjuje i na smijeh, barem na nivou mozga''.

        Rezultati pokazuju da smijeh pokreæe reakciju u mozgu, koja uzrokuju da radite isto. Reakcija je ista kada se radi o osmijehu. Inaèe, izgleda da je osmijeh naèin pripremanja mišiæa lica za smijeh.

        Korištenjem magnetne rezonanse, istraživaèi su puštali razlièite zvukove volonterima, a onda posmatrali reakciju mozga. Puštani su razni zvukovi, od zvuka povraæanja, vrištanja pa do razlièitih zvukova smijeha.

        Dio mozga koji reaguje na zvukove se naziva ''premotorna kortikalna regija''. Ova regija je odgovorna za pripremanje mišiæa lica za reakciju, bilo da se radi o mrgoðenju, pokazivanju straha, smijanju ili neèemu drugom. Kao što je bilo i oèekivano, kada su puštani pozitivni zvukovi, bila je puno bolja reakcija nego kada su se èuli strašni zvukovi.

        To je bio dio istraživanja koji je naveo nauènike da zakljuèe da je smijeh zarazan, iako nema sumnje da cjelokupni izvještaj daje puno bolje detalje.

        Prema Dr. Scottu: ''Obièno doživljavamo pozitivne emocije, kao što je smijeh ili veselje u grupnim situacijama, bilo da se radi o gledanju neke komedije sa porodicom ili o fudbalskoj utakmici sa prijateljima. Ova reakcija u mozgu, automatski nas navodi na osmijeh ili smijeh, što je naèin odražavanja ponašanja ostalih, a što nam pomaže u boljoj meðusobnoj interakciji.''

        Sarajevo-x.com
        15/12/2006 09:04

        ___________________________________________________________________

          12-15-2006 11:43 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
          beli beli is a Male
          moforaja




          Poruka: 4109
          Location: USA

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Mozda ljudi previshe ocekivaju jedni od drugih, pa je i to da se ne smiju.... 23.gif 29.gif 14.gif
          Meni drago shto sam otvorio oci ujutru, shto mogu josh neshto da uradim, da neshto djeci
          ostavim za zivota, da zenu obradujem kakvim poslicem, ma jednostavno volim veselje i kod sebe i kod drugog, pa josh kad se nadjemo na istoj talasnoj - ludara totalna... 02.gif 02.gif

          ___________________________________________________________________
          audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
          autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
          Princ cuvaj mjesto na seciji....

          12-15-2006 15:21 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
          Stranica (2): « prethodna 1 [2] nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com