Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » NAUKA » Govor Tijela nas odaje . 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Ferrari Ferrari is a Male
mister foruma '03, '04




Poruka: 1841
Location: Maranello

Govor Tijela nas odaje . Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Govor Tijela nas odaje



Govor tijela neizbjezan je dio komunikacije, dopunjuje je i, pazljivim promatranjem, moze -odati- nase prikrivene misli. Te geste, svjesne ili nesvjesne, razlikuju se od kultura do kultura, pa i drustvenih skupina, a neke su od njih konvencionalne i opste.

Mnogi se ljudi tesko izrazavaju rijecima, no njihove geste mogu pazljivom promatracu puno brze i tacnije otkriti sto mu je sugovornik zelio reci.

Evo nekoliko gesti, cije znacenje svi znamo jer se s njima svakodnevno susrecemo.

GLAVA
- kimanje glavom - potvrdjivanje
- naklon glavom - pozdrav
- odmahivanje glavom - nijekanje
- njihanje glave s jedne na drugu stranu - sumnja
- podignuta, ukosena glava - vaznost, neustrasivost

OBRVE
- namrgodjene - agresivnost i obrambenost
- uzdignute - izraz cudjenja, iznenadjenja, srece, ispitivanja
- sastavljene obrve, istodobno podignute i privucene jedna drugoj - tjeskoba, zalost
- trzaj obrvama, u djelicu sekunde se spuste - pozdrav, prijateljsko prepoznavanje

OCI
- direktan pogled koji traje duze - nametljivost
- spustanje pogleda - skromnost
- -gledati u prazno- - kada smo umorni, kada sanjarimo
- stiskanje ociju - omalovazavanje, nepovjerenje

RUKE
- spustene - neutralan polozaj
- uzdignute - veselje, zivost, ali i agresija, pobjeda
- rasirene - poziv na zagrljaj
- ruke pruzene prema naprijed - odbijanje
- dlanovi pruzeni prema naprijed - napad
- stisnute sake - molba
- mahanje - dozivanje, pozdravljanje

LEDJA
- okretanje ledja - odbijanje
- ukrucena ledja - nadmoc
- spustena ledja - poniznost, potistenost
- ruke na ledjima - nadmoc
- tapsnje po ramenima - prijateljstvo, cestitanje

NOGE
- odvojene noge - sigurnost, dominantnost (ako stojimo)
- skupljene noge - ukocenost, pristojnost, podredjenost, neutralnost
- prekrizene noge - neformalnost, nemarnost
a) glezanj preko gleznja - skromnost
b) list preko lista - korektnost
c) koljeno preko koljena - neusiljen polozaj
d) list ili glezanj preko koljena - koriste uglavnom muskarci; neformalnost, opustenost.

___________________________________________________________________
Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ferrari dana 10-07-2003 u 22:00.

10-07-2003 21:57 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
Ingrid Ingrid is a Female
liska foruma '03




Poruka: 701

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

odlicna tema 10.gif

licno, jako puno paznje posvecujem gestama sagovornika,

posebno kad tek upoznajem osobu. 02.gif

___________________________________________________________________
010101010101010................1 05.gif

10-07-2003 22:03 Ingrid is offline Posalji Email za Ingrid Pregledaj poruke od Ingrid Dodaj Ingrid u listu prijatelja
Leki Leki is a Female
ne more meda


Poruka: 78
Location: Sverige

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ferrari...super tema!
svaka cast. 10.gif

___________________________________________________________________
~287~

10-07-2003 22:08 Leki is offline Pregledaj poruke od Leki Dodaj Leki u listu prijatelja
Maggie Maggie is a Female
moforaja




Poruka: 2736
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

automatski mi se ne svidaju ljudi koji se rukuju ono mlihavo - ko da izdisu

i ljudi koji me ne gledaju u oci kad pricaju ~214~

___________________________________________________________________

    10-07-2003 22:09 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
    rimda rimda is a Male
    raja




    Poruka: 1827
    Location: BULEVAR

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    noge su mi stalno rashirene... 27.gif .... a zato li meni cesto kazu sta se kur 38.gif is vazda.....a nisam samo to tako izgleda katkad... 35.gif

    ___________________________________________________________________
    38.gif Admir Stupac 38.gif

    10-07-2003 22:12 rimda is offline Posalji email za rimda Pregledaj poruke od rimda Dodaj rimda u listu prijatelja
    Leki Leki is a Female
    ne more meda


    Poruka: 78
    Location: Sverige

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    maggie....slazem se s tobom,
    jos su mi mrze osobe koje su dvolicne,tj.na licu im vidis kako bi rekla "nevinost" a svasta misle lose iz ledja.
    sta vi mislite o tome?

    ___________________________________________________________________
    ~287~

    10-07-2003 22:14 Leki is offline Pregledaj poruke od Leki Dodaj Leki u listu prijatelja
    rimda rimda is a Male
    raja




    Poruka: 1827
    Location: BULEVAR

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    problem sa dvolichnim je taj da ti nemas pojma da je dvolichan inache ne bi bio taj tip covjeka....drugo su oni sto misle da im supljak prolazi , ali pravo dvolichni su ti npr. Svedjani.uvijek se smijulje "vole te brate", a sta ti u stvari misli samo bog dobri zna..ti su opasni i te ne limvo , jer i sam dvojim je li to sto mi govori istina ili me lafina... 21.gif 08.gif

    ___________________________________________________________________
    38.gif Admir Stupac 38.gif

    10-07-2003 22:18 rimda is offline Posalji email za rimda Pregledaj poruke od rimda Dodaj rimda u listu prijatelja
    obrisana
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    super tema 10.gif

    govor tijela je vazniji od rijeci , bar meni

    pokretima , gestom , izrazom lica , sjajem u ocima ......moze se puno reci

    oni koji me poznaju licno , kazu da pricam ocima

    sva moja unutarnja zbivanja se ogledaju u ocima

    jos dok sam bila mladja , smetalo mi je kad mi roditelji kazu ,

    nisi bila iskrena , vidimo ti u ocima .Mislila sam da je to fol .

    ali ne , dan danas oci me odaju

    ako sam tuzna , pokusavam sakriti , jednostavno sto ne zelim da zamaram druge

    sa mojim trenutnim problemom . Smijem se , pricam ali poslije par minuta me pitaju

    "sta ti se desilo ?"

    Ako sam vesela , oci mi se sijaju kao na ulju

    Ako hocu da sakrijem nesto i da napravim ujdurmu , pitaju me

    "sta si sad naumila?"

    Nije bas uvijek prijatno , ali tako je to

    10-07-2003 22:21
    Maggie Maggie is a Female
    moforaja




    Poruka: 2736
    Location: daleko

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ne volim ljude koji se smijulje bez razloga 21.gif ili se ponasaju ko da te znaju 100 godina

    jednom ja kod sestre svoje sjedim na kafi, kad joj svrati nakva - druzile se one - ali je ja

    nisam poznavala (zena iz Stoca). Usla ti ona u stan i sestra joj moja govori:"Ovo ti je moja

    sestra Maggie." Ja sam pruzila ruku i rekla:"Maggie, drago mi je." Seljanka je skocila na mene

    i rekla je;"De si bona sta ima, aaaaa vidi je." Ja sam skratila svoju kafu i otisla. Mnogo sam

    puta pozivana kod nje na kafu, ali nikad nisam otisla. Kaze moja sestra pa sto, zato reko,

    sto ja s njom nisam cuvala ovce, sama ih je cuvala. Kifle selje od mene.

    ___________________________________________________________________

      10-07-2003 22:24 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
      Ferrari Ferrari is a Male
      mister foruma '03, '04




      Poruka: 1841
      Location: Maranello
      pokretac teme Thread Started by Ferrari

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Maggie e bas si neki tabijasuz

      pa mozda je cura bila iskrena 19.gif

      ___________________________________________________________________
      Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

      10-07-2003 22:27 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
      Maggie Maggie is a Female
      moforaja




      Poruka: 2736
      Location: daleko

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Nisam bolan tabijasus - ali ne dam na sebe pa crkla 07.gif

      Sto se tice jaranice odozgo - na kraju je i ispala seljo - originale 02.gif

      Moje sesto culo nikad ne grijesi 10.gif

      ___________________________________________________________________

        10-07-2003 22:28 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
        rimda rimda is a Male
        raja




        Poruka: 1827
        Location: BULEVAR

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        `ta ce ljankase........nek si je zahakala .sedmi dan bi te pitala 100km.....a kad ne das rekla bi ti .....a ja kontala mi se pazimo , pa na slobodno upitah.... 08.gif

        ___________________________________________________________________
        38.gif Admir Stupac 38.gif

        10-07-2003 22:29 rimda is offline Posalji email za rimda Pregledaj poruke od rimda Dodaj rimda u listu prijatelja
        Maggie Maggie is a Female
        moforaja




        Poruka: 2736
        Location: daleko

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        taman tako Rimda 07.gif

        cuj mi se pazimo 21.gif 05.gif

        ___________________________________________________________________

          10-07-2003 22:33 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
          Leki Leki is a Female
          ne more meda


          Poruka: 78
          Location: Sverige

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od rimda:

            problem sa dvolichnim je taj da ti nemas pojma da je dvolichan inache ne bi bio taj tip covjeka....drugo su oni sto misle da im supljak prolazi , ali pravo dvolichni su ti npr. Svedjani.uvijek se smijulje "vole te brate", a sta ti u stvari misli samo bog dobri zna..ti su opasni i te ne limvo , jer i sam dvojim je li to sto mi govori istina ili me lafina... 21.gif 08.gif



          bas sam na njih i mislila,mada ima i stranaca koji prihvataju svedsku podmuklu politiku.

          ___________________________________________________________________
          ~287~

          10-07-2003 22:37 Leki is offline Pregledaj poruke od Leki Dodaj Leki u listu prijatelja
          obrisana
          Gost


          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          nemojte sad o sljecima , tita vam

          nego o gestama i pokretima tijela

          tema je zaista predivna , da bi se okrenula u pricu o seljacima

          kojih mi je pun kos

          TemaMomci.gif

          10-07-2003 22:43
          hanka kafanka
          carica, gaborka i prva nanulasica

          Poruka: 1119

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          -

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane hanka kafanka dana 04-24-2006 u 18:16.

          10-07-2003 22:45 hanka kafanka is offline Pregledaj poruke od hanka kafanka Dodaj hanka kafanka u listu prijatelja
          Sandy Sandy is a Female
          moforaja




          Poruka: 3842
          Location: kod Hita...

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          odlicna tema!! I na meni se vidi svako moje trenutno raspolozenje, a nekad sam se mogla boga mi kontrolisati, sad se vidi na meni sa kilometra kad mi neko ne pase, postala pravi ters. A kad treba da istjeram neku pravdu na cistac ili kad sam u situaciji da se moram svadjati(rijetko), ljudi sva se tresem, a najvise glava, pa to je komicno.

          Na drugim ljudima mogu vidjeti kad lazu, ne svima naravno, al time sam bas opsjednuta u zadnje vrijeme jer sam primjetila da ljudi svakodnevno lazu, bez veze.
          Moja sestra je najgolemija, kad laze iskolaci oci na mene "sta je moja seko??", da je ne znas ti bi reko na rane je...

          10-07-2003 22:54 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
          Sandy Sandy is a Female
          moforaja




          Poruka: 3842
          Location: kod Hita...

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od djemila:

            Ferrari cestitam na ovako interesantnoj temi

            zaista je dosta toga sto nas "odaje"
            za mene su oci nesto posebno.
            Volim gledati i da me gleda onaj s kim trenutno razgovaram.
            volim cvrst stisak ruke


          Bravo, e nema mi nista gore nego kad se s nekim upoznajem, a on/a mi pruzi ruku isto ko da sam onog ljigavca dirnula, ko mrtvac

          10-07-2003 22:56 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
          Zuta Zuta is a Female
          miss foruma '03




          Poruka: 1115

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Hmm....

          Slazem se sa Maggie - mrzim kad se neko mlohavo rukuje. Kazu da stisak ruke pri rukovanju
          govori o karakteru covjeka - sto jaci stisak - jaci karakter.

          Isto tako kad te sagovornik ne gleda u oci. Isto kao da nisam tu. Shvatam da pogled s
          vremena na vrijeme skrene ali ono ... kad se zagleda u daljinu negdje pored tebe a ti ne
          znas da li vodi monolog ili dijalog ...

          Meni licno je cesto comrda slozena i kad sam vesela i kad nisam. Odbrambeni mehanizam?

          A moji najblizi vrlo lako mogu znati kada da mi se sklone s puta ... (smijesno ali istinito):
          kad mi se nozdrve rasire - to je znak da je ostala jos sekundica do eksplozije bijesa. Onda
          bjez'te kud koji mili moji jer ne odgovaram za posljedice. A do tada sam k'o bubica i trpim.

          Osim kad je PMS u pitanju - tad ne postoje nikakva pravila i totalno sam neuracunljiva.
          Tada nikakvi gestovi ne otkrivaju nista - tad ja nisam ja 29.gif

          ___________________________________________________________________

            10-07-2003 23:00 Zuta is offline Posalji email za Zuta Pregledaj poruke od Zuta Dodaj Zuta u listu prijatelja
            obrisana
            Gost


            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            kad imam razgovor od vaznosti , gdje je bitan ishod

            npr. posao , lova

            tada drzim ruke , laktovima naslonjenim na stolu i prsti su mi isprepleteni

            to mi smiruje nerve i sakrivam nervozu

            10-07-2003 23:12
            Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com