Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Sve se vraca... sve se placa... » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
MJESECARKA MJESECARKA is a Female
*primadona*




Poruka: 848
Location: Switzerland...

Sve se vraca... sve se placa... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vjerujete li u to? Jeste li se sami uvjerili da postoji neka veca sila, ili da ne postoji?

Ili mislite da na Svijetu postoji neka ravnoteza izmedju dobra i zla, koje nas snalazi u zivotu?

Ja neznam, jeli kod mene stvar odgoja, karaktera ili savjesti (mozda i sve troje zajedno igra neku ulogu u svemu), ali ja se "Boga bojim"...
Uvjerila sam se u tu "ravnotezu" ili "vecu silu", vise puta u zivotu, sto na svojoj kozi, sto na sudbinama ili zivotima drugih...

Evo vam i jedna prica, koju sam nedavno cula, a radi se o jednoj poznanici (stvarno poznanici...):

Bila je sa momkom nekih 7 godina... od svoje 25 godine... on je stariji od nje 3 godine...
Nakon 7 godina, on prekine s njom, na najgrublji moguci nacin, uz obrazlozenje da je ona stara da mu djecu radja...
Cura je patila, i na kraju se pomirila sa tim...
On se ozenio i kratko poslije toga mu je zena i zatrudinila... Nosila je musko...
Iskoristili su priliku, i otisli na more, prije nego sto ona pravo zadje u trudnocu...
I na moru se desio udes... Zena mu je stradala, jedan covjek koji je vozio onaj skuter (za po vodi) nije je na vrijeme primjetio...
Zalosno bilo pravo i kad sam cula, isplakala sam se ko djete...

Na kraju je on osto` sam, bez igdje ikog...
Neznam koliko je ovaj primjer dobar za ovu temu... ali mislim da ima nesto...
U jednu ruku prema nekom stvarno nepravedno (ta zena, koja nije bila ni kriva ni duzna), u drugu toliko jako, da covjeku oci otvori...

___________________________________________________________________

      05-09-2007 15:03 MJESECARKA is offline Pregledaj poruke od MJESECARKA Dodaj MJESECARKA u listu prijatelja
      Rondo Rondo is a Male
      stalni dopisnik


      Poruka: 1085

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ja kontam veceras sa mojom curom prekinuti, ne znam na koji nacin ali cu joj reci da ne ide na more ove godine... 18.gif

      05-09-2007 16:38 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
      MJESECARKA MJESECARKA is a Female
      *primadona*




      Poruka: 848
      Location: Switzerland...
      pokretac teme Thread Started by MJESECARKA

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Rondo:

        Ja kontam veceras sa mojom curom prekinuti, ne znam na koji nacin ali cu joj reci da ne ide na more ove godine... 18.gif


      13.gif 13.gif 13.gif
      Ona cura sto je ostavljena je i dan dans ziva i zdrava...

      Nego je njegova zena stradala...
      Bola Rondo, citaj, ne prelijeci... 18.gif

      ___________________________________________________________________

          05-09-2007 16:39 MJESECARKA is offline Pregledaj poruke od MJESECARKA Dodaj MJESECARKA u listu prijatelja
          Rondo Rondo is a Male
          stalni dopisnik


          Poruka: 1085

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Dobro, onda cu iducoj curi reci da ne ide na more...
          More li do Blagaja sta mislis? 18.gif

          05-09-2007 16:45 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
          MJESECARKA MJESECARKA is a Female
          *primadona*




          Poruka: 848
          Location: Switzerland...
          pokretac teme Thread Started by MJESECARKA

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Rondo:

            Dobro, onda cu iducoj curi reci da ne ide na more...
            More li do Blagaja sta mislis? 18.gif


          De majke ti... Ja samo jedan primjer navela, a on nebi trebo biti poenta teme...
          Ako imas sta na temu reci, izvoli... 01.gif
          ako nemas, idi na politiku, tamo si medju najjacima... 18.gif

          ___________________________________________________________________

              05-09-2007 16:48 MJESECARKA is offline Pregledaj poruke od MJESECARKA Dodaj MJESECARKA u listu prijatelja
              Rondo Rondo is a Male
              stalni dopisnik


              Poruka: 1085

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Evo sam na ljubavi otvorio temu upravo...pa cu tamo o Blagaju... 18.gif

              05-09-2007 16:54 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
              trenutna trenutna is a Female
              gusterica




              Poruka: 56
              Location: 'pod slusalicama

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              prirodnim putem sve dodje na svoje prvobitno mjesto

              isto ko fotosinteza 19.gif

              dakle,

              ono sto zasluzis se vrati
              pa bilo zlo ili dobro

              ___________________________________________________________________

                05-09-2007 19:59 trenutna is offline Pregledaj poruke od trenutna Dodaj trenutna u listu prijatelja
                tweetymo tweetymo is a Female
                moforaja




                Poruka: 3089
                Location: dvica kruzno oko hita

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                ma ima nesto to je sigurno i svi kajemo svoje grijehe samo nejcesce se vraca na onim koji su najmanje krivi ili su potpuno nevini, ne kaze se džaba da se grijesi vracaju na najmilijima a to vise boli nego da ih sami okajavamo

                ___________________________________________________________________
                Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

                05-09-2007 21:07 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
                lupi
                SexNepoznat

                Poruka: 245

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                NIJE MI JASNO DA SE MOZE VJEROVATI U TASKVE STVARI

                05-09-2007 21:55 lupi is offline Pregledaj poruke od lupi Dodaj lupi u listu prijatelja
                Fini
                SexNepoznat

                Poruka: 161

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Ruganje životu u brk

                  http://www.most.ba/084/048.aspx

                05-09-2007 22:43 Fini is offline Pregledaj poruke od Fini Dodaj Fini u listu prijatelja
                MJESECARKA MJESECARKA is a Female
                *primadona*




                Poruka: 848
                Location: Switzerland...
                pokretac teme Thread Started by MJESECARKA

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od trenutna:

                  prirodnim putem sve dodje na svoje prvobitno mjesto

                  isto ko fotosinteza 19.gif

                  dakle,

                  ono sto zasluzis se vrati
                  pa bilo zlo ili dobro


                Po tvom je to, onda neka prirodna ravnoteza, a ne "veca sila"...?

                ___________________________________________________________________

                    05-09-2007 22:57 MJESECARKA is offline Pregledaj poruke od MJESECARKA Dodaj MJESECARKA u listu prijatelja
                    Mo-beba Mo-beba is a Female
                    Momentalno na daljinskom




                    Poruka: 7486
                    Location: Trebinje-Mostar

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    sve se vrati,sve se plati

                    To znam iz svog iskustva, i evo podijelt cu ga sa vama

                    Prije 7 godina zabavljala sam se s'momkom,stvarno bilo sve super ali mene je daljina lagano ubijala 21.gif
                    On je zivio u Njemackoj a ja u Mostaru.Imali smo svakakvih planova,cekali njegove papire,i sve kada je bilo gotovo ostalo je samo na meni da ga sacekam jos dva mjeseca,i da kontamo sta dalje.
                    Zensko ko zensko,zabrljala sve.Pocmem se zabavljat sa momkom a njemu nista ne kazem.Uglavnom on je dosao i ja da se lafica napravim suocim ga sa istinom,i tako tu prekinemo(fuj,grozna sam bila) 21.gif
                    Ovaj decko sto sam ostala sa njim ,s'vremenm me o jadu zabavio.4 godine jednostavno je bio cisti pakao.
                    Sve sam to prepisivala radi ovog slucaja,i tako je,sve mi se vratilo u zivotu.

                    Nadam se da sam platila svoju gresku,zato sad pamet uglavu.Od tada se drzim one stre"nista ne uradi,sto ne zelis da tebi neko uradi" 10.gif

                    ___________________________________________________________________
                    Ne postoji beskraj koji ja ne mogu prosiriti,ne postoji zelja u kojoj ti ne zivis,ne postoji dubina veca od moje ljubavi niti ja postojim bez tebe najdrazi Volim te girl_zaljubljena.gif


                      33.gif

                      05-09-2007 22:59 Mo-beba is offline Posalji email za Mo-beba Pregledaj poruke od Mo-beba Dodaj Mo-beba u listu prijatelja
                      MJESECARKA MJESECARKA is a Female
                      *primadona*




                      Poruka: 848
                      Location: Switzerland...
                      pokretac teme Thread Started by MJESECARKA

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od tweetymo:

                        ma ima nesto to je sigurno i svi kajemo svoje grijehe samo nejcesce se vraca na onim koji su najmanje krivi ili su potpuno nevini, ne kaze se džaba da se grijesi vracaju na najmilijima a to vise boli nego da ih sami okajavamo


                      I ja isto tako mislim...
                      I trudim se, da nikom "toliko" ne naskodim, da mi se vrati na najmilijima...

                      Nekako, uvjek mislim na sestru i brata, imam ih pred ocima... I vjerujem, da oni tu "dobru" stranu u meni drze...

                      ___________________________________________________________________

                          05-09-2007 23:01 MJESECARKA is offline Pregledaj poruke od MJESECARKA Dodaj MJESECARKA u listu prijatelja
                          MJESECARKA MJESECARKA is a Female
                          *primadona*




                          Poruka: 848
                          Location: Switzerland...
                          pokretac teme Thread Started by MJESECARKA

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                              citat od Lela:

                            mene samo interesuje , jesi ti mislila kada si otvarala temu
                            na ljubav kao dio zivota ili zivot


                          Primjer je bio o ljubavi...
                          Ali mislila sam na zivot, na nas odnos prema njemu, prema ljudima...

                          A kroz glavu mi je prosla ona izreka:

                          "Cini dobro, ako zelis da ti se dobro vrati..."

                          ___________________________________________________________________

                              05-09-2007 23:03 MJESECARKA is offline Pregledaj poruke od MJESECARKA Dodaj MJESECARKA u listu prijatelja
                              Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
                              rezimski novinar




                              Poruka: 3241
                              Location: Iza

                              RE: Sve se vraca... sve se placa... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                              Neka, neka....

                              ___________________________________________________________________
                              Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

                              05-09-2007 23:08 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
                              MJESECARKA MJESECARKA is a Female
                              *primadona*




                              Poruka: 848
                              Location: Switzerland...
                              pokretac teme Thread Started by MJESECARKA

                              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                  citat od Mo-beba:

                                sve se vrati,sve se plati

                                To znam iz svog iskustva, i evo podijelt cu ga sa vama

                                Prije 7 godina zabavljala sam se s'momkom,stvarno bilo sve super ali mene je daljina lagano ubijala 21.gif
                                On je zivio u Njemackoj a ja u Mostaru.Imali smo svakakvih planova,cekali njegove papire,i sve kada je bilo gotovo ostalo je samo na meni da ga sacekam jos dva mjeseca,i da kontamo sta dalje.
                                Zensko ko zensko,zabrljala sve.Pocmem se zabavljat sa momkom a njemu nista ne kazem.Uglavnom on je dosao i ja da se lafica napravim suocim ga sa istinom,i tako tu prekinemo(fuj,grozna sam bila) 21.gif
                                Ovaj decko sto sam ostala sa njim ,s'vremenm me o jadu zabavio.4 godine jednostavno je bio cisti pakao.
                                Sve sam to prepisivala radi ovog slucaja,i tako je,sve mi se vratilo u zivotu.

                                Nadam se da sam platila svoju gresku,zato sad pamet uglavu.Od tada se drzim one stre"nista ne uradi,sto ne zelis da tebi neko uradi" 10.gif


                              01.gif 10.gif

                              Kod mene je poodavno bilo...
                              Ja nikad necu zaboraviti, kako me je pogledo`, kad smo se sreli, poslije mog raskida, i to telefonom... Prvo se jedno vrijeme nisam javljala, i onda kad mama nije mogla vise, da "mu laze" i dala mi telefon u ruku, ja mu kazem da sam se sa bivsim pomirila...
                              A bila s njim nekih 7 mjeseci u vezi...
                              Grubo, odvratno i jadno s moje strane...

                              Poslije nekih dvije sedmice sretne me sa "novim, starim" momkom u diskoteci... A ovaj i nezna ko je on... I ko namjerno, i ko da je znao, namjerno oko mene... Zagrli me, poljubi me... Nisam znala kako da reagujem... I pustila sam da se desava, sta se desavalo...
                              Mislila sam da je otiso`kuci, pa sam se i ja usudila ustati...
                              Noge su mi se odsjekle, kako me je pogledo, kad smo prolazili... Nikad zaboraviti necu...

                              Proslo od toga, nekih 2 godine... Moj zivot, koliko se toga izdesavalo u medjuvremenu, nije bio vise zivot, nego patnja... Najgori period...
                              Dosta ruznih stvari bilo... Ja sa sestrom...
                              Pricamo o proslim danima, podigne me da izadjem s njom vani...
                              Golemo, kad je covjeku lose u zivotu, sjeti se dobrih ljudi, i dobrih stvari iz proslosti... I on mi je milion puta kroz glavu proso...
                              I tu vece, mi na veceri... U istom restoranu on i tadasnja mu djevojka...
                              Sretan je djelovo... Sto mi je drago sada...

                              Sudbina... 01.gif

                              ___________________________________________________________________

                                  05-09-2007 23:13 MJESECARKA is offline Pregledaj poruke od MJESECARKA Dodaj MJESECARKA u listu prijatelja
                                  MJESECARKA MJESECARKA is a Female
                                  *primadona*




                                  Poruka: 848
                                  Location: Switzerland...
                                  pokretac teme Thread Started by MJESECARKA

                                  RE: Sve se vraca... sve se placa... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                      citat od Senad Hadzifejzovic:

                                    Neka, neka....


                                  De koju "pametnu" na temu... Znam ja da ti to volis... 01.gif

                                  ___________________________________________________________________

                                      05-09-2007 23:14 MJESECARKA is offline Pregledaj poruke od MJESECARKA Dodaj MJESECARKA u listu prijatelja
                                      MJESECARKA MJESECARKA is a Female
                                      *primadona*




                                      Poruka: 848
                                      Location: Switzerland...
                                      pokretac teme Thread Started by MJESECARKA

                                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                          citat od Lela:


                                        koliko ima primjera .... ljudi , dobrice, cine dobro ono istinsko dobro i ne vraca im se dobrim..naprotiv , pati se i muci
                                        a na drugoj strani ....ljudi puni zlobe ..spremni na sve lose prema drugome ..uzivaju
                                        kako to objasnjavas ....


                                      Ima, kad gledas sa strane...
                                      A znas li ti kako je tim "zlobnima" u zivotu...

                                      To da se desava "dobrim" znam na primjeru moje tetke... Koliki je pacenik uvjek bila za familiju, djecu, unucad...
                                      Dusa mi se cjepala, kad sam je ljetos vidjela kako place...
                                      Jer je opet "lose" snaslo i desilo joj se...

                                      ___________________________________________________________________

                                          05-09-2007 23:16 MJESECARKA is offline Pregledaj poruke od MJESECARKA Dodaj MJESECARKA u listu prijatelja
                                          VolimRodjene VolimRodjene is a Male
                                          rodjeni




                                          Poruka: 1037
                                          Location: Prve proleterske 1

                                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                          po meni ravnoteza apsolutno nikada ne postoji i milion je primjera za to. Dobri ljudi uvijek najebu u zivotu i sto je covjek bolji to ga ljudi vise gaze, a pad kad krene nikada ne dolazi samo na jednom polju nego to ide lancano. S druge strane oni djon obraza, bezobzirni, laktarosi, oni sto gaze preko mrtvih uvijek prodju dobro i uvijek stignu na cilj i uzivaju u zivotu.
                                          Pravda je nesto sto u ovom svijetu ne postoji, nikad nije postojalo, niti ce ikada postojati i zauvijek ce ostati samo na formi ideala kojim se tjese oni naivni i oni koji nisu naucili kroz nepravdu sticati svoju srecu, a cinjenica je da pravda nedostizna, da dobri uvijek najebu i da se sva koplja vecinom lome na dobrim ljudima a ne na losim i to bas iz razloga sto dobri ljudi imaju kodekse ponasanja i u svojoj odbrani.

                                          ___________________________________________________________________

                                            05-10-2007 15:13 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
                                            putnik putnik is a Male
                                            brato




                                            Poruka: 529
                                            Location: mostar

                                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                                citat od VolimRodjene:

                                              po meni ravnoteza apsolutno nikada ne postoji i milion je primjera za to. Dobri ljudi uvijek najebu u zivotu i sto je covjek bolji to ga ljudi vise gaze, a pad kad krene nikada ne dolazi samo na jednom polju nego to ide lancano. S druge strane oni djon obraza, bezobzirni, laktarosi, oni sto gaze preko mrtvih uvijek prodju dobro i uvijek stignu na cilj i uzivaju u zivotu.
                                              Pravda je nesto sto u ovom svijetu ne postoji, nikad nije postojalo, niti ce ikada postojati i zauvijek ce ostati samo na formi ideala kojim se tjese oni naivni i oni koji nisu naucili kroz nepravdu sticati svoju srecu, a cinjenica je da pravda nedostizna, da dobri uvijek najebu i da se sva koplja vecinom lome na dobrim ljudima a ne na losim i to bas iz razloga sto dobri ljudi imaju kodekse ponasanja i u svojoj odbrani.


                                            odlicno drug 10.gif

                                            ___________________________________________________________________
                                            "Rijeci su isto ko gomile ljudi, nije nuzno znati sve, odaberi za sebe samo one prave..."

                                            Branimir J. Stulic, 2:30

                                            05-10-2007 16:19 putnik is offline Pregledaj poruke od putnik Dodaj putnik u listu prijatelja
                                            Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                                            Postavi novu temu Odgovori
                                            Go to:
                                            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com