Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » **Italija** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
nepoznat
Gost


**Italija** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Italija je stotinama godina privlacila ljude koji su privrzeni kulturi, romantici i vice versa.
Malo zemalja se moze mjeriti sa Italijanskom klasicnom prosloscu, umjetnoscu, kulturom, arhitekturom, muzikom, literalnom tradicijom...vinom, kuhinjom, modom, odjecom, obucom...lista je nepregledna.

Danasnja Italija je fascinantna mjesavina starog i novog.
Procitah negdje da je Italija jedna od deset najbogatijih zemalja;
poljoprivreda zajedno sa tradicijom i religijom prati ju lojalno i dan danas.

Od Dolomiternog snjeznog pokrivaca na sjeveru do grebenskih plaza juzno, Sicilija, lezi masa razlicitih regija...obicaja, morskih i inih proizvoda, zacina, vinograda, dijalekta, arhitekture ex.

Italija raspolaze vise od 100 000 monumenata, arheoloskih mjesta, katedrala, crkvi, zidina, gradina i statua.

Cesto se prica o Italiji ali sa djelidbom - ona bogata sjeverna i juzna siromasna, vise poljoprivredna tzv

    Il Mezzogiorno
tj. Poslijepodnevna Zemlja.

Fenomeni poput Fiat-a 05.gif , Prade, Ferari, Lamborgini, Pirelli, Olivetti, Zanussi i Armani su direktni "uzroci" sto je zemlja ekonomsko Cudo.

Kuhinja i fudbal su dva veoma vazna segmenta italijanskog drustva.
Talijani zive za obadva.

Mislim da nijedna zemlja nema ovako sirok spektar ponude...covjeku treba pola godine 05.gif da bi obisao, vidio, zabiljezio i dozivio SVE sto ova zemlja moze da ponudi.

Od paste koja je isto onako estetski spravljena (spageti, makaroni - razlicitog "dizajna" sesirici, leptirici, skoljkice) kao i automobili, odjeca, cipele, namjestaj, motori, cak i kafe automata, lampa, delikates sireva, prsute, bresaole..Vatikana,Trastavere, Toscane, Florensa, Venecije, Coloseuma, Pise...ma zemlja je magnifiqo i privlaci me toliko da bi se ove iste sekunde nastanila u istoj.


Piacere di conoscerla...vorrei fare ziviti u Italy. 05.gif


Koja se Vama zemlja dojmi i u kojoj bi voljeli zivjeti?
(ako iskljucimo BiH 05.gif )

07-17-2005 11:49
nepoznat
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

.

07-17-2005 11:56
nepoznat
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

.

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane nepoznat dana 07-17-2005 u 12:01.

07-17-2005 11:57
nepoznat
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

.

07-17-2005 11:59
nepoznat
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

.

07-17-2005 12:12
Ferrari Ferrari is a Male
mister foruma '03, '04




Poruka: 1841
Location: Maranello

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

DOk sam zivio dole Italija je bila moja najdraza zemlja ,
i prvi moj odlazak u inostranstvo bila je Italija , drugi odlazak je isto bila Italija ,
iako nisam otiso dalje od Trsta ono sve mi se cinilo nekako preljepo
i jos sam je vise volio .
Prvi moj odlazak na odmor u (inostranstvo) je opet bila Italija
tacnije Rimini , isli smo 2000 godine , i tek onda sam vidio pravu sliku .
Kad smo krenuli ocekivali smo ovo sto je Enigma pisala , a naisli smo na
nesto sasvim deseto .
Prvo razocarenje je bilo kad smo presli granicu Svice i Italije ,
stali da se odmorimo i otisli u WC , onog smrada , one prljavstine nigdje nisam vidio .
I na kraju nema WC Papira , izadjemo vani a pita mene prijatelj 'jeli u tvom WC-u bilo Papira ' ? Gledam ga ja i odvalimo se smijati svi zajedno , sad je to isto smjesno ali u onom trenutku
nije bilo nimalo smjesno .
Onda idu Autoputevi , ruku na srce imaju strahota dobre Autoputeve , ali brate i naplaca ih se covjek posteno , svako malo nplatna stanica , pa kad ti bubne cifru 29.gif .

Stigli smo u Rimini i onda treba naci Hotel , ali prvo smo morali ici u neki Biro po Rezervaciju
tu smo cekali na suncu jedno 3 sata sa gomilom Studenata , i onda obavezna Kaucija za
par otucanih Tanjira i jednu otucenu Serpu.
Onda plaza , na plazu se ne moze uci tek tako , nego moras unaprijed platiti Lezaljku i Suncobran
pa tek onda mozes uci , to nas je zadovoljstvo kostalo oko 100 maraka po osobi za sedam dana.
More prljavo - smrdi , puno Algi . Onda odlazak u kupovinu , moras stajati u red za Hljeb
i moras uzeti neki redni broj inace stojis satima.
Ja prvi put nisam znao za taj broj i cekaj , i cekaj i cekaj i nista , a sve ljudi poslje mene dolaze i uzimaju Hljeb , i onda se ova prodavacica smilovala i pokazala mi taj broj , inace bi jos uvjek stajao u redu.
Inace oni se sluze samo Talijanskim jezikom , i samo je u jednoj Trafici jedan pródavac znao 5-6 rjeci Njemackog , a neljubazni su da je to za nevjerovat.
U Restoranima su isto neljubazni , i skupi , narucili mi Becku Sniclu , naravno cekamo da nam donesu i Pomfrit 02.gif i nema Pomfrita ni za ljeka , i pitam ja Konobara GDje je Pomfrit , kaze to se mora posebno naruciti , i onda opet cekaj na Pomfrit .
I onda smo opet isli u Taj Restoran , jer smo znali kako cemo naruciti ,
i uvjek mi gledamo cjenovnik i krajnju cjenu , nesto nije u redu .
I uvjek nam na kraju ispadne oko 16 maraka vise nego sto smo narucili ????
I Pitam ja Konobara sta je ovo , zasto uvjek ispadne 16 maraka vise , kaze on
To vam je STOLNJAK , heeeeeeej uzima ti 4 marke po osobi svaki put kad dodje ,
pa bilo sta da narucic 21.gif , nas bilo cetvero i tri put na dan jeli ,
to ispadne 48 maraka svaki dan samo STOLNJAK 27.gif .
Onda mi otisli malo u obilazak , i haj sjescemo da nesto popijemo ,
i vidili mi prodaju neki sok , (to je u stvari LED sa okusom necega - bukvalno LED ).
I popili mi taj Led (otpali nam Zubi 19.gif ) i haj reko naplati , kad covjek donese racun
68 maraka . 17 maraka casa Leda 27.gif .
I tako je bilo tih situacija da ne povjerujes , i onda smo odlucili da idemo peti dan kuci ,
ali nismo mogli pobjeci , jer smo vec dali Kauciju , pa smo cekali ovu zenu da nam vrati pare
i pobjegli smo 6 dan , i po belaju nismo nasuli goriva , i onda smo morali da sipamo negdje na Autoputu , i onda je bila 1.000 ILra - 1 DM ; I ovaj na Pumpi nece da uzme DM , nego nam trazi Lire , a nemas ih gdje promjenuti na Autoputu , i kaze on ce nam promjenuti ,
ali dace nam za 100 Maraka 60.000 Lira 27.gif uzima nam na 100 maraka - 40 maraka
provizije , ali sta ces moras mu dati , jer nismo vise imali ni kapi goriva.
Sve u svemu od tada izbjegajem Italiju kolko god mogu , pravim veliki luk oko nje .
I idem tamo bas kad moram , razocaro sam se totalno , a najvise me boli
njihovo bahato ponasanje i negostoprimstvo . Imas osjecaj da bi im draze bilo da nisi doso ,
i kad ulazis u neki kafic sve te nesto preko oka gledaju i samo gledaju kako da te zavrnu .

I nije ni cudo sto sve manje i manje Turista ide tamo na Odmor , i sto oni na sav glas kukaju da im je komplet Turizam u Krizi , a znamo da Turizam za sobom povlaci sve ostalo .
Nikad se ni u jednu Zemlju nisam ovliko razocaro , valjda zato sto vec ovliko godina zivim u jednoj Drzavi gdje se ovako nesto ni u kom slucaju ne moze desiti , i ne daj boze da se desi onda bi to bilo u hronici - 'Vjerovali ili ne.'


Haj mora se priznati da za ljubitelje Arhitekture i Arheologije Italija mora biti privlacna zemlja ,
ali covjek mora biti svjestan da je sve ono sto se na zapadu zove USLUGA ili ljepo ponasanje u Italiji jos jedan ne ispisan List.

___________________________________________________________________
Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

07-17-2005 16:26 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
Armani Armani is a Male
avenija kruzno


Poruka: 170
Location: Belize

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ferrari care mogu prepoznati neke djelove price... Ja samo ove godine bio 4 dana u Riminiju.

Prvi put sam dozivio da mi je neko naplatio 1.50€ po osobi za mjesto gdje sjedim.
Plaze standardne duge kilometrima, a lezaljke se naravno placaju 3€ po danu po osobi.

Talijani samo talijanski pricaju. U diskacu neka maca dodje, ko da nam pomogne vidi da talijanski nije jaca strana. Ko da prevede sta da pijemo. Narucim lokalnu pivu, dobijem Americki Miller :) hehehe Nisam smio naruciti Vodka i Red Bull jer bi dobio DJ sa kolom... hehe :)

Italija je lijepa zemlja, tale a i talijanke zesca sminka. Arhitektura za 10. :)

___________________________________________________________________

    [/COLOR][/CENTER] [/SIZE]

    07-17-2005 17:01 Armani is offline Posalji email za Armani Pregledaj poruke od Armani Dodaj Armani u listu prijatelja
    kapljica
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Bila sam u Italiji 2 puta, jes mi cudo bilo ali bi ja radije zivjela u Spaniji 02.gif . Spanija mi u svemu odgovara. U Italiji sam ostala razocarana Venecijom, nije mi se svidjela, jebo romantiku kad smrdi ko svi djavli!

    07-17-2005 18:03
    kapljica
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Armani:

      Ferrari care mogu prepoznati neke djelove price... Ja samo ove godine bio 4 dana u Riminiju.

    A zamisli u sred Riminija u discu svira Dino Merlin, kontam sta je ovo kad italijani cupkaju uz Dinu13.gif a i bio neki tip koji je hodao cestom i malo se s cunom igrao 13.gif a jesu to kome bile, turisti bjeze ko ludi a Italijani se cerekaju, valjda lokalna budala 13.gif

    07-17-2005 18:07
    metallica metallica is a Male
    moforaja




    Poruka: 8228
    Location: CH.WILLA(uglavnom)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    nisi ti naivna dapaèe vrlo promuæurna curica ~78~ 33.gif


    Italija jeste jedna od najinteresantnijih zemalja na svijetu ja lièno kad bih birao samo EU i to ovim redom









            .
            .
            ...... pa onda sve ostale



            ali sve ovo važi samo za solistièke kombinacije a kada bih imao ljubav negdje drugdje onda bi smo sjeli i dogovorili se šta nam je najpametnije


            dobro je i u USA i u Austarliji i u Kanadi ali kada imas sa kime biti tj ja ne bih tamo nikad živio ako moja ljepša polovina nebi bila sa ovih prostora samo tako

            ___________________________________________________________________

              07-17-2005 19:18 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
              Armani Armani is a Male
              avenija kruzno


              Poruka: 170
              Location: Belize

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od kapljica:

                A zamisli u sred Riminija u discu svira Dino Merlin, kontam sta je ovo kad italijani cupkaju uz Dinu13.gif a i bio neki tip koji je hodao cestom i malo se s cunom igrao 13.gif a jesu to kome bile, turisti bjeze ko ludi a Italijani se cerekaju, valjda lokalna budala 13.gif



              Vidio sam puno naseg naroda dole koji studira i zivi..A ima i crnogoraca..

              ___________________________________________________________________

                [/COLOR][/CENTER] [/SIZE]

                07-17-2005 22:50 Armani is offline Posalji email za Armani Pregledaj poruke od Armani Dodaj Armani u listu prijatelja
                VolimRodjene VolimRodjene is a Male
                rodjeni




                Poruka: 1037
                Location: Prve proleterske 1

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Jedna je Irska 01.gif

                U Italiji bio jedno 10 puta i svaka cast kulturi i svemu, ali vecih papaka od talijana nisam vidio. Francuska me odusevila, a Spaniju ne podnosim.
                Ovo u Evropi.
                Volio bi otici do Ceske.

                ___________________________________________________________________

                  07-17-2005 23:03 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
                  kapljica
                  Gost


                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  mislim da bih mogla i na Tibetu zivjet, kad bi mi oni monasi (je li se tako zovu oni celavci) dali 02.gif

                  broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane kapljica dana 07-18-2005 u 00:14.

                  07-18-2005 00:10
                  nepoznat
                  Gost


                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Vidi lesinara sta mi uradise od teme Kultura... 35.gif 05.gif


                  Nisam mislila da mi pisete o fekalijama sto plutaju Venecijom i kockastim stoljnacima koje placate marku vise ili o pomfritu i pivi ..vec o Kulturi jedne zemlje koja Vam se dojmila.
                  Arhitekturi, kuhinji (nije pomfrit i kechup samo kuhinja 19.gif ), tradicijama, prirodi...industriji i sl.

                  Fekalija, smeca i smrada koji tukne iz Neretve, Sene...na ulicama Beca, Stockholma i Milana ce uvijek biti.

                  Prosle godine stanem u Jablanici da se pocastim vecerom 05.gif tik do WC,
                  prijatan me miris ocarao iz istog...a da ne govorim o djelicima braon izmeta koje su kreativne (citaj: kreature) face experimentisale na zidu istog. Umjesto toa papira sam zatekla jucerasnji Avaz - dupli list - iz sredine istrgan..(o ovome cemo drugom prilikom kad otvorim topik BiH cista i prekrasna 29.gif )


                  Ja Vas pitam koji Vam se grad/zemlja dojmila i u kojoj bi se mogli vidjeti/zivjeti ako iskljucimo BiH.

                  07-18-2005 13:42
                  daors daors is a Male
                  brato




                  Poruka: 817
                  Location: Mostar

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Ma Itaka je zakon.- Sigurno najatraktivnija zemlja stare Europe.
                  Nekad davno, k'o studenat, obas'o stopom. Sjeverni dio malko detaljnije. Jug je prekrasan. Ko voli arhitekturu, kultuu i istoriju naice na pravu riznicu.
                  A najkulturnija su im vina i italijenke. Boze sto su kulturne i temperamntne. 05.gif 05.gif

                  ___________________________________________________________________
                  Budi na kojoj si

                  07-18-2005 13:58 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
                  Armani Armani is a Male
                  avenija kruzno


                  Poruka: 170
                  Location: Belize

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od Enigma:

                    Ja Vas pitam koji Vam se grad/zemlja dojmila i u kojoj bi se mogli vidjeti/zivjeti ako iskljucimo BiH.


                  Evo gdje bi mogao zivjeti:

                  Barcelona - Spanija
                  Buenos Aires - Argentina
                  Hong Kong - Kina
                  Stockholm - Svedska

                  ___________________________________________________________________

                    [/COLOR][/CENTER] [/SIZE]

                    07-18-2005 13:59 Armani is offline Posalji email za Armani Pregledaj poruke od Armani Dodaj Armani u listu prijatelja
                    nepoznat
                    Gost


                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Meni se svidja Sjeverna Italija - blizu predivna Austrija i skijaski center Innsbruck,
                    ma sve nadomak ruke... 05.gif

                    Verona - 27.gif

                    07-18-2005 13:59
                    nepoznat
                    Gost


                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        citat od daors:

                      Ma Itaka je zakon.- Sigurno najatraktivnija zemlja stare Europe.
                      Nekad davno, k'o studenat, obas'o stopom. Sjeverni dio malko detaljnije. Jug je prekrasan. Ko voli arhitekturu, kultuu i istoriju naice na pravu riznicu.
                      A najkulturnija su im vina i italijenke. Boze sto su kulturne i temperamntne. 05.gif 05.gif




                    10.gif

                    07-18-2005 14:00
                    Jova Krcun Jova Krcun is a Male
                    Ibro dirka nas




                    Poruka: 442
                    Location: Mostar

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Ma Italija je zakon. Ebi ga Ferrari jesi i ti nasao mjesto gdje ces doci. Cuj Rimini 21.gif
                    Pa bolan i prije rata je Rimini bio poznat sto su u njemu obitavali svi lopovi iz bivse Juge i sva ciganija. Da si produzio samo malo juznije tim autoputem prema Anconi, ima jedno predivno mjestasce pod nazivom Senigallia. Plaza ko sto neko rece kilometarski duga. Lezaljke se fala bogu naplacuju, ali makar znas sta i kako, jer to su sve privatne plaze i iskreno receno nisam mogao naci opuska na plazi, a kamo li kakvog smeca. Inace te privatne plaze se 2 puta sedmicno bukvalno preoru i onda se opet sve to fino poslozi, tako da plaza izgleda ko nova. More uopste nije bilo prljavo (ako ne racunamo sto se zamuti, jer je obala od sitnog pjeska), a za porodicne ljude je vise nego idealno, posto do duboke vode ima dosta popoci, pa je idealno da mozes pustiti djecu, a da se ne sekiras previse.

                    Kad krenes od Milana prema Riminiju takodje imas prekrasno zabavno mjesto koje se zove Mirabilandija i to ti je bukvalno zabavni grad, slican Diznilendu. Sav je opasan starinskim zidinama, a u jednom zidu je cak ugradjen i jedrenjak. U tom zabavnom parku nema kakve zabave nema, a karta koja nije nimalo jeftina (25 eura) vazi za 2 dana, jer je 1 dan bukvalno malo da bi se sve obislo. Sto se tice javnih WC-a tu je stanje katastrofalno, jer je na drzavnim jaslicama, pa se tu okuplja svakakva halasa, a slicno je i na mjestima gdje svraca dosta putnika namjernika, jer i njih ima svakakvih. Zato kad udjes u neki normalan kafic ili restoran i odes u WC mozes komotno jesti u njemu, ali brato moras platiti da bi u njega usao 19.gif
                    Italija je takva zemlja, da sve sto u njoj valja, mora i da se plati. Za italijane je sasvim normalno da placaju to sto sjede za stolom. Sjecam se kad sam bio u Firenzi da je u kaficu za sankom kafa bila 1000 lira, a za stolom 1500 19.gif
                    Zbog toga nasi ugostitelji koji poznaju italiju, talijanima obavezno naplacuju i stol i stolicu na kojoj sjede 19.gif

                    Roma vjecni grad, prelijep i samo ici od starine do starine i uzdisati. Obavezno preporucujem svratiti na Fontanu di trevi. Izbjegajite zeljeznicku stanicu, pogotovo javni WC, jer tamo ima svega i svacega.

                    Firenza po meni drugi po ljepoti grad. Spoj novoga i staroga, tako skladno ukomponovan, da se skoro i ne osjeti prelaz. Inace manjeg grada, a da u njemu vise sviraju sirene, vatrogasnih, policijskih i kola hitne pomoci, ja u zivotu ne vidjeh 19.gif
                    Ako mislite negdje sjesti i jesti i nesto popiti ili pojesti, pod obavezno izbjegajite dio oko Ponte Vekia, jer je tamo porcija sladoleda (3 kugle) 24 marke 13.gif

                    Proslo ljeto sam bio kod rodbine na ljetovanju u jednom malom mjestascu pod nazivom Arcevia, koje je planinski kraj udaljen nekih 25 minuta voznje od primorskog mjesta Senigallia. Tako fino u toku dana spicim na kupanje, a poslije podne se vratim nazad u Arceviu i treba ti jorgan da se pokrijes kad spavas 19.gif


                    E sad kad usporedimo cijene u Hrvatskoj i u Italiji, treba se dobro zamisliti. U Hrvatskoj je lezaljka najmanje 5 KM po danu, a u Italiji 3 eura. U italiji imas zagarantovano mjesto za tu lezaljku, a u Hrvatskoj moras ustati u 7 sati ujutro da bi zauzeo mjesto na plazi. More u Hrvatskoj jeste cisto i prozirno, jer nema sitnog pjeska, ali dok plivas u moru, sa lijeve strane glave ti je kospica od breskve, a sa desne polukrvav tampon. Divno nema sta. Dok nabadas noge po buljcima na plazi, moras dobro da pazis da ne stanes na neciju tek bacenu upaljenu cigaru, a o gostoljubivosti osoblja, jednostavno nemam rijeci. U Makarskoj kad sam porucio kafu i kolu, samo sto mi je nije sa vrata zavitljala ko frizbi i onda mi poluljubazno rece 21 kunu (nesto jace od 5 maraka) Sadrzaji na plazi su cudo jedno. Imate sve vrste zabave, od skupljanja smeca po plazi do slaloma izmedju motora i automobila na ulicicama udaljenim samo par metara iznad plaze. Cijene u hotelima su na divnom nivou i samo Sheraton ne bi pozavidio na cijenama, a o kvalitetu soba i namjestaju koji je izradjen u vrijeme Inforbiroa, je suvisno i raspravljati. Na kraju kad usporedimo sedmodnevni polupansion u nekom od "srednjih" hotela u Hrvatskoj i sedmodnevni boravak u Antaliji (Turska) za iste pare sa uracunatom povratnom avionskom kartom i aranzmanom All Inclusive, gdje je u placenu cijenu sve uracunato za sta uzmete u krugu hotela, upitate se sigurno s pravom Antalija ili Makarska 21.gif

                    Viva Italia 10.gif

                    ___________________________________________________________________
                    Ti si meni sve, ti mi hranis pse i kad tebe neima tesko mi je 10.gif

                    07-18-2005 15:54 Jova Krcun is offline Pregledaj poruke od Jova Krcun Dodaj Jova Krcun u listu prijatelja
                    Mokac Mokac is a Female
                    opticka varka




                    Poruka: 526
                    Location: Velez MOSTAR

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Turkish rulez 35.gif

                    ___________________________________________________________________
                    Aquí se queda la clara,
                    La entrañable transparencia
                    De tu querida presencia,
                    Comandante Che Guevara.

                    07-18-2005 16:26 Mokac is offline Homepage of Mokac Pregledaj poruke od Mokac Dodaj Mokac u listu prijatelja
                    Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                    Postavi novu temu Odgovori
                    Go to:
                    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com