Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Zrtve u Drugom svjetskom ratu » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
liberty liberty is a Male
brato




Poruka: 645
Location: Washington

Zrtve u Drugom svjetskom ratu Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    http://www.jasenovac.org/victimslist/index.asp


Manipulacije sa zrtvama .....
Izgleda SRNA jos nije umrla, jer plasiranje cjelokupnog broja zrtava u ovaj link je vise nego smjesno i zalosno tako da mnogi pomisle da se radi o zrtvama Maksovih mesara i nemojte se zavaravati.......

___________________________________________________________________
Prosla recesija.

06-02-2005 01:56 liberty is offline Pregledaj poruke od liberty Dodaj liberty u listu prijatelja
liberty liberty is a Male
brato




Poruka: 645
Location: Washington
pokretac teme Thread Started by liberty

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jeli neko pronasao koga ovde???

Ja jesam par rodjaka..... 16.gif

___________________________________________________________________
Prosla recesija.

06-02-2005 17:14 liberty is offline Pregledaj poruke od liberty Dodaj liberty u listu prijatelja
bejrut bejrut is a Male
proplivo




Poruka: 16
Location: indonezija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

pa dobro de librty,nek lazu srbi,700 000 previse jelde,ne lazu sigurno 100%,,eto more i 90 % da lazu,opet osta cifra od 70 000.al hajde de i to nije tacno vec po muhamedu filipovicu 33 000,,i on to zna,e okle zna ne zna ni on sam...al jebes 33 000,,po tebi je mozda 3300 il 330,,,na lazu maxovi mesari,,,

___________________________________________________________________
ako snjeg bude ikada pad'o,kao one noci po nama
ti mu nemoj kriti lice,vec ga hvataj usnama......

07-13-2005 06:01 bejrut is offline Pregledaj poruke od bejrut Dodaj bejrut u listu prijatelja
liberty liberty is a Male
brato




Poruka: 645
Location: Washington
pokretac teme Thread Started by liberty

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

U naveliko citiranoj "Enciklopediji Holokausta" (New York 1990.) iznosi se mitomanski podatak o 600.000 ubijenih u Jasenovcu.

Realnost je sasvim drukèija. U Jasenovcu je poginulo ukupno izmeðu 83.000 i 100.000 ljudi, od toga oko 57.000 Srba, 18-19.000 Židova, te oko 12.000 Hrvata i Bošnjaka.

Ukupan broj poginulih Srba - civila na podruèju NDH iznosio je 166.000.


Inaèe, ove podatke u nekoliko javnih istupa iznosio je i dr. Ivo Goldstein, po meni jedan od ponajboljih savremrenih hrvatskih povjesnièara. Naravno, to je bilo dovoljno da ga neki srpski ultranacionalisti nazovu èak i ustašom (iako je frajer Židov i iako mu je dvije treæine rodbine zaglavilo u Jasenovcu).




P.S. Bošnjaèki institut u Sarajevu - èiji je utemeljitelj Adil-beg Zulfikarpašiæ - objavio je 1998. popis žrtava Jasenovca prema podacima Statistièkog zavoda Jugoslavije. Tu se nalazi nešto manje od 60.000 imena. Cifra izmeðu 83.000-100.000 je Žerjaviæeva i Koèoviæeva - ako se ne varam (neovisno jedan od drugog). Beogradski Muzej genocida - nakon što su udijelili crveni karton mitomanu Bulajiæu koji nije dao progovoriti o broju ispod 700.000 samih Srba - tvrdi da imaju spisak od 80.000 poimenièno ustanovljenih žrtava Jasenovca i da se podaci trenutno sreðuju (dodaju se eventualno nova imena i uklanjaju se ponavljanja).

___________________________________________________________________
Prosla recesija.

07-13-2005 11:00 liberty is offline Pregledaj poruke od liberty Dodaj liberty u listu prijatelja
Kat Kat is a Female
Agent Kat




Poruka: 165
Location: Punjab

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Liberty, tebi stvarno nije dobro.
I nemoj molim te se odnositi prema svima nama svima kao da smo maloumni, tj, da ne znamo razmisljati za sebe.
Ja tebe necu ni pokusati da ubijedim u ono sta mislim o Jasenovcu i manipulisanju brojevima. Ali nemoj ni ti mene. Molim te. Ne mogu jeftinih trikova.

___________________________________________________________________
Does the body rule the mind
or does the mind rule the body?

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Kat dana 07-13-2005 u 11:11.

07-13-2005 11:11 Kat is offline Pregledaj poruke od Kat Dodaj Kat u listu prijatelja
liberty liberty is a Male
brato




Poruka: 645
Location: Washington
pokretac teme Thread Started by liberty

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Svatko zna da su srbi od uvijek imali najacu propagandu i da oni vole falsificirati brojke o svojim zrtvama a u isto vrijeme negirati da su bas oni ubojice i koljaci.

___________________________________________________________________
Prosla recesija.

07-13-2005 11:16 liberty is offline Pregledaj poruke od liberty Dodaj liberty u listu prijatelja
adis b adis b is a Male
rambling reck




Poruka: 1083

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nije mi jasno sto ste se "digli" protiv covjeka
nikoga ne vrijedja, iznosi samo cinjenice

i treba sa istinom na vidjelo izaci

___________________________________________________________________
...

07-13-2005 13:01 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
Mokac Mokac is a Female
opticka varka




Poruka: 526
Location: Velez MOSTAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

tu mi je dedin brat bio ubijen

___________________________________________________________________
Aquí se queda la clara,
La entrañable transparencia
De tu querida presencia,
Comandante Che Guevara.

07-18-2005 16:44 Mokac is offline Homepage of Mokac Pregledaj poruke od Mokac Dodaj Mokac u listu prijatelja
nepoznat
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Meni malo cudan ovaj "raspored" imena u kompoziciji sa prezimenom;

HADŽI ANÐELOV ZDRAVKO DIME TITOV VELES 1890
HADŽI JOVANOVIÆ BORIVOJE LAZAR BUJANOVAC 1915
HADŽI MITKO ANTE SPIRE SKOPJE 1926
HADŽI PETROVIÆ MILIVOJE ÈEDOMIR VALJEVO 1920
HADŽI POPOVSKI DIMÈE PAVLE BITOLA 1921
HADŽI TONIÆ SINIŠA DRAGUTIN PROKUPLJE 1901
HADŽI TONIÆ STOJAN SINIŠA PROKUPLJE 1923




I ja sam nasla svoje rodbine..s mamine strane. 33.gif
(nije ni cudo sto "visim" na mostarskom forumu...kad su mi preci odatle)

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane nepoznat dana 07-18-2005 u 17:07.

07-18-2005 17:02
Rondo Rondo is a Male
stalni dopisnik


Poruka: 1085

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

E svasta,
uz duzno postovanje svim jasenovackim zrtvama koji su stradali od ustaske kame ova stranica je ipak smijesna!
Ja znam ko mi je od familije stradao u Jasenovcu i ima ploca na partizanskom u Mostaru od tog rodjaka.
Trazeci ovdje tu osobu naletim na ovu nebulozu n 48-oj stranici ovog sajta.
Zena zrtva se zove Zagorka a prezime Djuric, Place of Origin stoji, pazi ovo, "Aleksa Santic" 14.gif
E gdje bi to mjesto moglo biti svega vam? 21.gif 21.gif 21.gif
Sam sajt po sebi je stvarno potkusurivanje nevinim zrtvama zarad nekih interesa.

07-18-2005 21:01 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
ksale ksale is a Male
mofo beba


Poruka: 4

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Aleksa Santic je selo kod Sombora

01-26-2006 21:39 ksale is offline Pregledaj poruke od ksale Dodaj ksale u listu prijatelja
VolimRodjene VolimRodjene is a Male
rodjeni




Poruka: 1037
Location: Prve proleterske 1

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ZAGORÈIÆ GLIGORIJE LUKO NOVI SAD 1893
ZAGORÈIÆ ÐORÐE VASA NOVI SAD 1907
ZAGORÈIÆ SAVA PAJA ÈENEJ 1885

    ZAGORÈIÆ MUHAMED SALKO MOSTAR 1920

ZAGORÈIÆ GAVRO ILIJA NOVI SAD 1903
ZAGORÈIÆ SLAVKO DUŠAN NOVI SAD 1928
ZAGORÈIÆ SPASOJE NIKOLA ÈAÈAK 1908
ZAGORÈIÆ MILADIN MIŠO NOVI SAD 1917
ZAGORÈIÆ RADOJLA GLIGORIJE KAMENICA 1923
ZAGORÈIÆ GLIGORIJE LUKA NOVI SAD 1893
ZAGORÈIÆ GORDANA STEVAN VINKOVCI 1929
ZAGORÈIÆ RADENKO MIKAILO SEVOJNO 1920
ZAGORÈIÆ KATICA RADE PLATIÈEVO 1926
ZAGORÈIÆ SAVA STEVAN NOVI SAD 1930
ZAGORÈIÆ MILADIN MIŠA NOVI SAD 1919
ZAGORÈIÆ MILAN PAVLE KARAN n.a.
ZAGORÈIÆ MILOSAV ILIJA NOVI SAD 1908

Ovaj covjek nije poginuo u Jasenovcu, nego Jula 1943. godine u Izgorima kod Gacka kad je sa jos jednim prijateljem upao u cetnicku zasjedu gdje su ih cetnici isjekli na komade. Poslao sam mail njima na stranici i rekao im da nisu nista bolji od ratnih zlocinaca koji su pogubili zrtve ako oni te iste zrtve koriste u svrhu dnevne politike za ostvarenje svojih politickih ciljeva i da sa time samo ponizavaju zrtve fasistickog rezima.

___________________________________________________________________

    02-03-2006 01:09 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
    VolimRodjene VolimRodjene is a Male
    rodjeni




    Poruka: 1037
    Location: Prve proleterske 1

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Evo nasao sam jos metodom slucajnog uzorka, a izvor mi je knjiga SPOMENICA MOSTARA. na spisku se nalaze i sljedeci ljudi:

    Narodni Heroj Hacam Mithad od oca Hasana poginuo je 15. avgusta 1942. godine na Konjuhu
    Hacam Nedžad od oca Hasana poginuo je juna 1942. godine u cetnickom puchu u Glavatichevu kod Konjica
    Haèam Emina od oca Hasana poginula je na Sutjesci kao bolnicarka 1943. godine

    ___________________________________________________________________

      02-03-2006 01:32 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
      hrvat hrvat is a Male
      ne more meda




      Poruka: 33
      Location: SWEDEN

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od liberty:

        Svatko zna da su srbi od uvijek imali najacu propagandu i da oni vole falsificirati brojke o svojim zrtvama a u isto vrijeme negirati da su bas oni ubojice i koljaci.


      bravo dechko slazem se s tobom od rijeci do rijeci... 27.gif

      ___________________________________________________________________
      10.gif MOSTAR-STOLNI GRAD 10.gif

      02-03-2006 19:39 hrvat is offline Pregledaj poruke od hrvat Dodaj hrvat u listu prijatelja
      VolimRodjene VolimRodjene is a Male
      rodjeni




      Poruka: 1037
      Location: Prve proleterske 1

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      a ko je od tvojih bio s one strane casti u jasenovcu, a sudeci po tvom avataru ne sumnjam da ih je bilo i da su neki i prezivili "krizni put" na kojem je stradalo 50 miliona nevinih Hrvata koji ni za sta nisu bili krivi

      ___________________________________________________________________

        02-03-2006 21:01 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
        hrvat hrvat is a Male
        ne more meda




        Poruka: 33
        Location: SWEDEN

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        da da bilo je pripadnika regularne hrvatske vojske i iz nase obitelji, a sto i nije cudno nadam se.. a Bleiburg je bio i nikada vishe nece se ponoviti, sada smo mi pobjednici i pishemo pravila..... 18.gif 18.gif

        ___________________________________________________________________
        10.gif MOSTAR-STOLNI GRAD 10.gif

        02-03-2006 21:12 hrvat is offline Pregledaj poruke od hrvat Dodaj hrvat u listu prijatelja
        VolimRodjene VolimRodjene is a Male
        rodjeni




        Poruka: 1037
        Location: Prve proleterske 1

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ah regularne hrvatske vojske koja je prodala istru i dalmaciju 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif
        a to sto ste vi pobjednici vidicemo. Nemoj mislit da su komunisti neaktivni i da sjede skrstenih ruku. Kad-tad, a onda...

        ___________________________________________________________________

          02-03-2006 21:30 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
          rimda rimda is a Male
          raja




          Poruka: 1827
          Location: BULEVAR

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          jes jes jes, nek si mu reko POTPISUJEM.... 13.gif

          ___________________________________________________________________
          38.gif Admir Stupac 38.gif

          02-03-2006 21:31 rimda is offline Posalji email za rimda Pregledaj poruke od rimda Dodaj rimda u listu prijatelja
          hrvat hrvat is a Male
          ne more meda




          Poruka: 33
          Location: SWEDEN

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od VolimRodjene:

            ah regularne hrvatske vojske koja je prodala istru i dalmaciju 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif
            a to sto ste vi pobjednici vidicemo. Nemoj mislit da su komunisti neaktivni i da sjede skrstenih ruku. Kad-tad, a onda...


          ma shto ti znash o svemu tome... dali jesu jer se moralo dati, sve ima svoju cijenu, pa Alija je dao pola drzave RSK... pa sta, to je "kostalo toliko"... A sad ce se sve vratit nadam se...

          a u svezi komunista saaaanjaj........ 30.gif

          ___________________________________________________________________
          10.gif MOSTAR-STOLNI GRAD 10.gif

          02-03-2006 21:44 hrvat is offline Pregledaj poruke od hrvat Dodaj hrvat u listu prijatelja
          rimda rimda is a Male
          raja




          Poruka: 1827
          Location: BULEVAR

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          a vidju vidju Vranceticha.... 13.gif

          ___________________________________________________________________
          38.gif Admir Stupac 38.gif

          02-03-2006 21:47 rimda is offline Posalji email za rimda Pregledaj poruke od rimda Dodaj rimda u listu prijatelja
          Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com