Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » NACIJA i NAROD » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): « prethodna 1 2 3 [4] 5 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Rondo Rondo is a Male
stalni dopisnik


Poruka: 1085

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od liberty:

    De malo rucnu na tok debate......
    Sasvim je svejedno ko medju Srbima i Hrvatima (ali Bosnjaci 21.gif ) zeli ili ne zeli prihvatit cinjenicno stanje jer su internacionalne organizacije 1992 priznale suverenu BiH. One su priznale Bosance i Hercegovce, gradjane RBiH, a niti jedan narod, a time niti bosnjacki narod. Narod je uglavnom kulturoloska, politicka i slicna kategorija. U domenu drzavnopravnom, nacija je gotovo jedina relevantna, a kao takva je i priznata kao 177. clanica UN, te jos i danas kao takva u UN slovi, crno po bijelom, u svim dokumentima.

    Bosnjacka nacija-drzava je LAZNI CILJ, sa stvarnim ciljem unistenja INTERNACIONALNO PRIZNATE DRZAVE BiH I NEJNIH PRIZNATIH GRADJANA, BOSANACA I HERCEGOVACA, a svakako medju njima i onih sa bosnjackim narodnim profilom. Rondo ,forsiranje laznog cilja ima pravi cilj da Bosnjake ostavi bez maticne drzave, bez internacionalnog priznanja, te da agresiju 1992-1995. retroaktivno REDEFINIRA u gradjanski rat, rat plemena, vjerski rat, itd. .. te time sve branioce RBiH, npro. Armiju RBiH, policiju RBiH, te ostale ucesnike obrane u drzavnim sturukturama, svede na nivo cetnika ... te ih tako lokalno i internacionalno od tog momenta retroaktivnog mijenjanja pravne definicije rata, i tretira.


Vjeruj mi Liberty da se slazem sa 99% ovoga sto si napisao....
Ali tumaciti zakon i pravne akte je jedna virtuoznost. Ti a evo i ja tumacimo povelje UN na jedan nacin dok drugi, mnoze zahebaniji od nas na drugi nacin i onda zbrka...
Hocu da kazem da iz Medjunarodnog prava svako koristi ono sto mu najbolje pase..,
Evo primjera, bombardovanje SCG 1999, bez obzira koliko bilo moralno oprvdano i nase misljenje je da je trebalo uraditi to jos mnogo prije, prema tumacenjima pravnika, je krsenje medjunarodnoga prava!
Kontas sta hocu da ti kazem...

A ovo o Bosnajcima i bosnajckoj drzavi, bojim se da ti ja nisam strana za pregovore..To se dogovori sa SDA i reisom Cericem...

09-25-2005 23:53 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
zgembo zgembo is a Male
avenija kruzno




Poruka: 145

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Indijanac:

    Pa cemo opet za one sto se prave mahniti.

    Nacija nije jednako drzava.

    EMglezi su dobro 4 fudbalska teama napravili, znaju oni zasto.

    Palestinci su nacija a nemaju drzave.

    Eo i Jevreji bijahu toliko godina bez drzave a nacija su bili.

    Sjeverna Italija, ilitiga Juzni Tirol.

    Sa mukom ces ih natjerati da kazu da su Italijanski drzavljani,

    Ali ne pokusavaj da im kazesh da su Italijani.

    I tako dalje, i tako blize....

    Ne zamjerim ja tebi, i ti bi nacionalnu drzavu po uzoru na suisjede sa istoka, zapada, ali taki je grah pao.

    Nema...

    I ne vjeruj da mozesh nekome reci sta je i ubijediti ga.

    Nacionalnost se ne mijenja kao donji ves.

    To si sto si, pa taman propalo 5 carevina.

jevreji nisu nikad bili nacija
jevrejin znaci pripadnik zidovske religije a ne nacije

___________________________________________________________________
Neznalicu ces prepoznati po tome sto odgovara prije nego saslusa, protivi se prije nego razumije i prosudjuje o onome o cemu nema znanja. (BIHARUL ENVAR, DIO 78, S. 278

09-26-2005 01:26 zgembo is offline Pregledaj poruke od zgembo Dodaj zgembo u listu prijatelja
Indijanac Indijanac is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 530
Location: Fuckin' Germany

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

A ha...

E hajmo dalje Zgembaga.

Sta je to sto definishe nase nacije na Balkanu ?

Religija, drugih razlika skoro da i nema.

Znachi, religija je vazniji faktor od drzave (u definisanju nacije).

___________________________________________________________________
Ko bi mogo opjevati redom
sve ljepote divnoga Mostara,
zar se èudiš srce što ga ljubim
sa ljubavlju sinovskoga žara?

09-26-2005 12:36 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
Black_Mamba Black_Mamba is a Female
rodjena




Poruka: 1055

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Indi jesi ti Indijanac po narodnosti il po naciji? 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
Eh kakve je Pesta kupleraje imala

09-26-2005 13:00 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
Indijanac Indijanac is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 530
Location: Fuckin' Germany

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

A izgleda po ubjedjenju 29.gif

___________________________________________________________________
Ko bi mogo opjevati redom
sve ljepote divnoga Mostara,
zar se èudiš srce što ga ljubim
sa ljubavlju sinovskoga žara?

09-26-2005 13:22 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
zgembo zgembo is a Male
avenija kruzno




Poruka: 145

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Indijanac:

    A ha...

    E hajmo dalje Zgembaga.

    Sta je to sto definishe nase nacije na Balkanu ?

    Religija, drugih razlika skoro da i nema.

    Znachi, religija je vazniji faktor od drzave (u definisanju nacije).

Ja mislio ti znas stone a ono 21.gif
Ako sam dobro razumio onda bi po tebi svi pravoslavci na Balkanu trebali biti srbi 21.gif 21.gif 29.gif . Sta su onda makedonci ( ako ih priznas kao naciju 04.gif )
ili Albanci

___________________________________________________________________
Neznalicu ces prepoznati po tome sto odgovara prije nego saslusa, protivi se prije nego razumije i prosudjuje o onome o cemu nema znanja. (BIHARUL ENVAR, DIO 78, S. 278

09-26-2005 14:15 zgembo is offline Pregledaj poruke od zgembo Dodaj zgembo u listu prijatelja
liberty liberty is a Male
brato




Poruka: 645
Location: Washington
pokretac teme Thread Started by liberty

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    A ovo o Bosnajcima i bosnajckoj drzavi, bojim se da ti ja nisam strana za pregovore..To se dogovori sa SDA i reisom Cericem...



Sto se tice SDA liderstva i njene cjelokupne politike -- godinama je u cementiranom partnerstvu sa SDS. 21.gif

BiH i njeni preostali odani gradjani, pogotovo oni iz bosnjackog naroda, trebaju republikanski koncept, republikansku partiju i nepotkupljene i nepotkupljive ljude. Takvih je malo i nemaju platforme za okupljanje i djelovanje.Glupo je cak i gubiti vrijeme vise ponavljati kakvo i koliko su smece ovi sadasnji krkani.

___________________________________________________________________
Prosla recesija.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane liberty dana 09-26-2005 u 15:08.

09-26-2005 14:30 liberty is offline Pregledaj poruke od liberty Dodaj liberty u listu prijatelja
Rondo Rondo is a Male
stalni dopisnik


Poruka: 1085

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od liberty:

      A ovo o Bosnajcima i bosnajckoj drzavi, bojim se da ti ja nisam strana za pregovore..To se dogovori sa SDA i reisom Cericem...



      Sto se tice SDA liderstva i njene cjelokupne politike -- godinama je u cementiranom partnerstvu sa SDS
    . 21.gif

    BiH i njeni preostali odani gradjani, pogotovo oni iz bosnjackog naroda, trebaju republikanski koncept, republikansku partiju i nepotkupljene i nepotkupljive ljude. Takvih je malo i nemaju platforme za okupljanje i djelovanje.
      Glupo je cak i gubiti vrijeme vise ponavljati kakvo i koliko su smece ovi sadasnji krkani
    .


Snijeg ce!!!
Slozih se sa Lybertijem... 28.gif

09-26-2005 23:35 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
Indijanac Indijanac is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 530
Location: Fuckin' Germany

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od zgembo:

        citat od Indijanac:

      A ha...

      E hajmo dalje Zgembaga.

      Sta je to sto definishe nase nacije na Balkanu ?

      Religija, drugih razlika skoro da i nema.

      Znachi, religija je vazniji faktor od drzave (u definisanju nacije).

    Ja mislio ti znas stone a ono 21.gif
    Ako sam dobro razumio onda bi po tebi svi pravoslavci na Balkanu trebali biti srbi 21.gif 21.gif 29.gif . Sta su onda makedonci ( ako ih priznas kao naciju 04.gif )
    ili Albanci


Zgembaga, sto ne citash pazljivije ? 29.gif

Religija je jedan od faktora.

Jedan a ne jedini.

Pa pored religije, postoji i jezik.

A poslije jezika drzava, istorija, tradicija.

Kontash ?

Sto ce reci, Srbi nisu Makedonci, niti obratno.

Razlika - jezicna ...

Itd i tako blize...

I ne podmeci mi nikakve velikosrpske platforme ni nepriznavanje Makedonaca.

Nije to moj sport.

A ne nosim ni sajkacu 29.gif

___________________________________________________________________
Ko bi mogo opjevati redom
sve ljepote divnoga Mostara,
zar se èudiš srce što ga ljubim
sa ljubavlju sinovskoga žara?

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Indijanac dana 09-27-2005 u 01:02.

09-27-2005 01:02 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
zgembo zgembo is a Male
avenija kruzno




Poruka: 145

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Palestinci su nacija a nemaju drzave . Imali su je , to si zaboravio 14.gif
Bosnjaci su nestali ko nacija za vrijeme boljsevika ali eto sad su nacija i imaju drzavu , doduse zajednicku sa srpskohrvatskom dijasporom ali su ipak relativna vecina

___________________________________________________________________
Neznalicu ces prepoznati po tome sto odgovara prije nego saslusa, protivi se prije nego razumije i prosudjuje o onome o cemu nema znanja. (BIHARUL ENVAR, DIO 78, S. 278

09-27-2005 12:14 zgembo is offline Pregledaj poruke od zgembo Dodaj zgembo u listu prijatelja
Indijanac Indijanac is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 530
Location: Fuckin' Germany

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zgembo, relativne vecine su relativne 19.gif

___________________________________________________________________
Ko bi mogo opjevati redom
sve ljepote divnoga Mostara,
zar se èudiš srce što ga ljubim
sa ljubavlju sinovskoga žara?

09-27-2005 18:49 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
Rondo Rondo is a Male
stalni dopisnik


Poruka: 1085

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

"E moj Alberte, sve ti je relativno u zivotu"

-punica Alberta Einsteina, inace vojvodjanka,o njegovoj teoriji relitiviteta- 13.gif 13.gif 13.gif

09-28-2005 00:21 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
liberty liberty is a Male
brato




Poruka: 645
Location: Washington
pokretac teme Thread Started by liberty

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ustav kaze.....
7. Državljanstvo
Postoji državljanstvo Bosne i Hercegovine, koje reguliše Parlamentarna skupština i državljanstvo svakog entiteta koje regulišu sami entiteti, pod uslovom da:

Svi državljani bilo kojeg entiteta su, samim tim, državljani Bosne i Hercegovine.
Nijedno lice ne može biti arbitrarno lišeno državljanstva Bosne i Hercegovine, ili državljanstva entiteta, ili na drugi naèin ostavljeno bez državljanstva. Niko ne može biti lišen državljanstva Bosne i Hercegovine, ili entiteta, po bilo kojem osnovu kao što je pol, rasa, boja, jezik, vjera, politièko ili drugo mišljenje, nacionalno ili socijalno porijeklo, povezanost sa nacionalnom manjinom, imovina, roðenje ili bilo koji drugi status.
Sva lica koja su bila državljani Republike Bosne i Hercegovine, neposredno prije stupanja na snagu ovog Ustava, su državljani Bosne i Hercegovine. Državljanstvo lica koja su naturalizovana poslije 6.4.1992. godine, a prije stupanja na snagu ovog Ustava, regulisaæe Parlamentarna skupština.
Državljani Bosne i Hercegovine mogu imati državljanstvo druge države, pod uslovom da postoji bilateralni ugovor izmeðu Bosne i Hercegovine i te države kojim se to pitanje ureðuje, a koji je odobrila Parlamentarna skupština u skladu sa èlanom IV, stav 4, taèka (d). Lica sa dvojnim državljanstvom mogu glasati u Bosni i Hercegovini i u entitetima samo ako je Bosna i Hercegovina država njihovog prebivališta.
Državljanin Bosne i Hercegovine u inostranstvu uživa zaštitu Bosne i Hercegovine. Svaki entitet može izdavati pasoše Bosne i Hercegovine svojim državljanima, na naèin kako je to regulisala Parlamentarna skupština. Bosna i Hercegovina može izdavati pasoše onim državljanima kojima pasoš nije izdat od strane entiteta. Uspostaviæe se centralni registar svih pasoša izdatih od strane entiteta i od strane Bosne i Hercegovine.

    http://www.ustavnisud.ba/?lang=bs&page=texts/constitution/article01

___________________________________________________________________
Prosla recesija.

10-03-2005 15:24 liberty is offline Pregledaj poruke od liberty Dodaj liberty u listu prijatelja
glumica glumica is a Female
Trn u oku


Poruka: 4415

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

e bas ti fala na ovoj temi...
koju cu prostudirat sutra..
kod mene evo, rat u kuci 02.gif

doso sin iz skole......
''e mama, ucili smo o aleksi santic....uciteljca kaze da je on srpski pisac''
meni odmah krv u glavu...
kaze moj djuvegija;jasta je vec srpski..
a ja odmah za vratove..
kako bolan srpski..rodjen u mostaru...on je prvo MOSTARSKI...HALO BOLAN...MOSTARSKI PJESNIK...
so ne svojataju ALIJU KEBU 08.gif

    i meni ce ti djuvegija;ti mijesas nacionalnost i narodnost

i muhajem zbog tog dodjoh na istoriju da bi otvorila temu..kad ono..vec postoji...

kaRem ja..pa bola..sto ne kazu...bosanski pisac...srbin iz mostara...ili sta vec..ne moRes ga ubijedit da je aleksa jedino MOSTARAAAAAAACCCCCCCCCCCCCCCCCC
toliko me je jamio ifrizlik...
da pisem vako z brda z dola........


tako da vise ne znam ni sta sam...ni ko sam ni okle sam


a iz guzice...rekla bi u mene mi moja rahmetli nenaaaaaaaaaaa
08.gif 08.gif 08.gif 08.gif







~55~ ~109~ ~112~ ~166~ ~168~ ~167~ ~175~



MORAM VAKO..NE MERE DRUGACIJE

11-16-2005 23:28 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
antiprotivan antiprotivan is a Male
moforaja




Poruka: 2825
Location: Norway

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

eh, glumice, mene to ne cudi sada nimalo, ali me dobro zacudilo kad sam slucajno pogledao skolski program, tamo negdje, lupam, evo recimo oko 1988, serija o knjizevnosti, srpski pisci, i sad se nabrojalo nekoliko njih, poznatih pisaca iz Srbije, i medju njima Aleksa Santic, a ja ono blenuo ko telac, nista mi nije bilo jasno... mislim znao sam da je covjek srbin, ali je on mostarski, odnosno bosanskohercegovacki pisac, tada je jos postojala Jugoslavija, pa sam mislio da je srpski pisac svaki pisac iz Srbije, pa taman da se zove Muhamed !!!

___________________________________________________________________

    21.gif

    11-17-2005 00:40 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ...na nasim prostorima ljudi il nece il ne zele da nauce osnovne pojmove ..prvo sta je religija ?? .. sta je nacija ?? sta je narod ??? ..i iz tog neznanja ljudi cesto padaju u sopstvenu zamku odnosno stavljaju sebe u vrlo nezgodnu situaciju odnosno prave jednu linju ..ako ides u pravoslavnu crkvu na ispovjest bogu automatski se vezes za narod i za naciju ,po toj liniji se stice dojam na nasim prostorima da su svi pravoslavci srbi il svi katolici hrvati ..to svatanje vazi samo u okvirima nasih prostora odnosno na prostorima bivse jugoslavije ..


    .,,sve nase bivse republike odnosno danasnje drzave trebalo bih posmatrati po principima i kriterijumu ujedinjenih nacija i to su drzave odnosno drzave zajednice naroda a ne zajednicu nacija ..kad kazemo nacija na nasim prostorima mislimo odma na srbe hrvate i bosnjake i poistovjecujemo ih odma sa nacijom ..a u stvari to su narodi koji sacinjavaju jednu zajednicu odnosno naciju i koja kasnije sacinjava jednu naciju odnosno drzavu ..da bude jasnije ,,drzava je u stvari nacija i po tom principu ujedinjene nacije sacinjavaju ja msilim preko sto i osamdeset drzava odnosno nacija ..a ni u kojem slucaju naroda jer naroda ima mnogo vise i njihov broj je utvrdjen sigurno i mislim da je trenutno utvrdjeno postojanje oko 3500 naroda ....

    ..to sto danas imamo slucajeve da se neki od knjizevnika naziva nekim pripadnikom neke nacije to ima vise za cilj politickog odnosno drzavotvornog dokazivanja nekog naroda ..jer ako neko kaze i dokaze da u bosni i hercegovini zive tri nacije onda je dokazano da u njoj postoje i tri drzave ..a kako je nacija po povelji ujedninjenih nacija drzava te je iz tog razloga i dovoljan razlog da se kroz imena knjizevnika dokazuje i drzavotvornost nekog od naroda sa tim cinjenicama i dokazima se kasnije ide u dokazivanje i vecih politickih ciljeva a samim tim i ne postojanje neke od drzave ,sto kasnije daje legalno pravo za raspad il podjelu neke drzave na vise djelova a kasnije i pripajanjem svojim maticama gdje ce sacinjavati i potpisati opet onu istu povelju gdje se obavezuju i izjavljuju da su oni drzava naroda i cine jednu naciju ..

    ..kljuc citava problema i temelj svih nesuglasica lezi upravo u tom svatanju odnosno prezentovanju pojma drzava narod nacija ....i na tom problemu je pao i zapeo i dejstonski ustav i novi ustav koji je evo vec na putu i koji vec dugo lezi u ladicama visokih duznosnika i cijeli lom oko predloga za novi ustav lezi upravo na tim pojmovima ..i zato me nimalo ne cudi sto u svim tim nastavnim planovima i programima vec dugo i gotovo po pravilu svakim danom sve vise i vise pojavljuju sadrzaji sa tom tematikom ..znaju oni vrlo dobro ko je bio i Aleksa Santic i Mesa Selimovic naravno i Ivo Andric ...

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    11-17-2005 03:33 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    liberty liberty is a Male
    brato




    Poruka: 645
    Location: Washington
    pokretac teme Thread Started by liberty

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Odlicna konstatacija. Dobra analiza i dijagnoza.Primjer za nedokaznogh Indijanca

    U Kanadi se uzima zdravo za gotovo da su svi Kanadjani pripadnici kanadske NACIJE. Dakle, u popisima stanovnistva to je 100 posto vec deklarirano, a priori. Jedino je interesantno u Kanadi, dakle, saznati koje sve narodne grupe ili slicne grupe postoje, odn. kako se ko po tom pitanju deklarira. Malo je tih Kanadjana koji ce, recimo, putovati u Kinu, Japan, Tajvan, Francusku, ... i tamo se predstaviti kao bilo ko drugi – formalno – nego kao Kanadjanin(mada pricai engleski i francuski cijeli Qubek). To je doseg zapadne civilizacije, da se te stvari ZNAJU, a ne da se brka i ovakva smutnja pravi kada neko ne zna razliku izmedju Naroda i Nacije. Niko pripadnicima bosnjackog naroda u SAD ne brani da se, nakon sto prihvate Americko drzavljanstvo i postanu gradjani SAD – dakle, da po stoti put ponovim, postanu NACIONALNO AMERIKANCI – sebe ujedno deklariraju i kao dio globalnog korpusa bosnjackog NARODA. Vi mozete biti Bosnjak u sred New York City-a, u sred Los Angelesa, no problem whatsoever.Sa ulaskom u EU ovaj nas problem ce biti rijesen jednom za svagda....

    Da zakljucim, Ujedinjene nacije su 1992. godine priznale Republiku Bosnu i Hercegovinu kao drzavu njenih GRADJANA, a njeni gradjani su Bosanci i Hercegovci, dakle, nacionalno Bosanci i Hercegovci. Unutarnja pitanja, koje grupe ima u bilo kojoj drzavi, nije fokus Ujedinjenih nacija i opcenito Internacionalnog prava. Ta pitanja su rijesena u Ustavu svake drzave. Ustav RBiH je 1992. godine PRIZNAT, jer priznati jednu drzavu ustvari znaci, formalno-pravno, priznati njen Ustav! U tom su Ustavu, priznatom 1992. godine, sva ostala unutarnja pitanja povoljno i kvalitetno rijesena, sto je ujedno misljenje preko 100 drzava koje su RBiH tada i priznale, kao i UN, svakako.

      Tuzba je i dalje u Sudu, podrzimo i trazimo njen uspjesan, finalni moment. Moment dobijanja spora BiH protiv SRJ odn. njene pravne nasljednice SCG, za agresiju, ratne zlocine i genocid.

    ___________________________________________________________________
    Prosla recesija.

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane liberty dana 11-17-2005 u 08:24.

    11-17-2005 08:10 liberty is offline Pregledaj poruke od liberty Dodaj liberty u listu prijatelja
    alaga alaga is a Male
    moforaja




    Poruka: 5566
    Location: Zabrdalje

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Glumka
    jesi vec izmarisala djuvegiju






















    cinjenicama 04.gif 19.gif 35.gif

    ___________________________________________________________________
    UT TU MIHI , ITA EGO TIBI

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane alaga dana 11-18-2005 u 09:45.

    11-18-2005 09:44 alaga is offline Pregledaj poruke od alaga Dodaj alaga u listu prijatelja
    glumica glumica is a Female
    Trn u oku


    Poruka: 4415

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    jesam..malo..zauzet je ...
    ima precas u mejtefu

    11-18-2005 09:59 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
    beli beli is a Male
    moforaja




    Poruka: 4109
    Location: USA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od liberty:

      Odlicna konstatacija. Dobra analiza i dijagnoza.Primjer za nedokaznogh Indijanca

      U Kanadi se uzima zdravo za gotovo da su svi Kanadjani pripadnici kanadske NACIJE. Dakle, u popisima stanovnistva to je 100 posto vec deklarirano, a priori. Jedino je interesantno u Kanadi, dakle, saznati koje sve narodne grupe ili slicne grupe postoje, odn. kako se ko po tom pitanju deklarira. Malo je tih Kanadjana koji ce, recimo, putovati u Kinu, Japan, Tajvan, Francusku, ... i tamo se predstaviti kao bilo ko drugi – formalno – nego kao Kanadjanin(mada pricai engleski i francuski cijeli Qubek). To je doseg zapadne civilizacije, da se te stvari ZNAJU, a ne da se brka i ovakva smutnja pravi kada neko ne zna razliku izmedju Naroda i Nacije. Niko pripadnicima bosnjackog naroda u SAD ne brani da se, nakon sto prihvate Americko drzavljanstvo i postanu gradjani SAD – dakle, da po stoti put ponovim, postanu NACIONALNO AMERIKANCI – sebe ujedno deklariraju i kao dio globalnog korpusa bosnjackog NARODA. Vi mozete biti Bosnjak u sred New York City-a, u sred Los Angelesa, no problem whatsoever.Sa ulaskom u EU ovaj nas problem ce biti rijesen jednom za svagda....

      Da zakljucim, Ujedinjene nacije su 1992. godine priznale Republiku Bosnu i Hercegovinu kao drzavu njenih GRADJANA, a njeni gradjani su Bosanci i Hercegovci, dakle, nacionalno Bosanci i Hercegovci. Unutarnja pitanja, koje grupe ima u bilo kojoj drzavi, nije fokus Ujedinjenih nacija i opcenito Internacionalnog prava. Ta pitanja su rijesena u Ustavu svake drzave. Ustav RBiH je 1992. godine PRIZNAT, jer priznati jednu drzavu ustvari znaci, formalno-pravno, priznati njen Ustav! U tom su Ustavu, priznatom 1992. godine, sva ostala unutarnja pitanja povoljno i kvalitetno rijesena, sto je ujedno misljenje preko 100 drzava koje su RBiH tada i priznale, kao i UN, svakako.

        Tuzba je i dalje u Sudu, podrzimo i trazimo njen uspjesan, finalni moment. Moment dobijanja spora BiH protiv SRJ odn. njene pravne nasljednice SCG, za agresiju, ratne zlocine i genocid.

    Fino receno Liberty, samo shto je ucinjen pritisak na nashe ljude, pa je dugo vremena bila u opticaju verzija da ce vlada sve koji su ovde(u USA) otpisati sa popisa stanovnishtva, automatski i iz knjige rodjenih, tj. izgubice drzavljanstvo...
    Cak se pisala i peticija u vezi uvoga...

    ___________________________________________________________________
    audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
    autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
    Princ cuvaj mjesto na seciji....

    11-18-2005 14:27 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
    Stranica (5): « prethodna 1 2 3 [4] 5 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com