Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » *** Zashto Bog dopushta zlo? *** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (7): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nije Antisa prvi put
slazu se nevjernik i vjernik svaki put
kad se radi o osobama koje imaju ljudske kvalitete, imaju covjecnosti u sebi

01-12-2005 21:26
Dosadno
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

dragi moj Antiprotivni sta kazes na to da ce svakako za nekih 100 godina najkasnije svi ljudi koje oko sebe vidis i nevidis, znaci svih 6 milijardi nestat...... umrijet.... nece skoro niko ostat...

tada ce u grobu biti i ja i ti i vjernik i nevjernik i onaj koji je dobro cinio i onaj koji je zlo radio.... svi...

a ovakva pitanja kojima ti ovdje odgovore trazis posavjetovala bi ti da ih trazis iz knjiga od naucnjaka koji ti mogu dati odgovor a ne na forumu gdje svak lupeta sta mu na pamet padne... a pitanje je veliko jeli sve to tako ili nije... bar procitaj nesto od nekog ko je kompetentan dati takve odgovore pa sam odluci imali smisla...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Dosadno dana 01-12-2005 u 21:28.

01-12-2005 21:27
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zasto u svim svetim knjigama pise :

"CUVAJ SE ROBE SAM , PA CU TE I JA CUVATI"

01-12-2005 21:33
antiprotivan antiprotivan is a Male
moforaja




Poruka: 2825
Location: Norway

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Lelo, slazem se, ali eto ja cesto imam tu "srecu" da naletim na "vjernike" koji lupetaju dogmama umjesto da koriste svoju glavu, zato sam ovako reagovao, i drago mi je...

Dosadno, hvala ti na savjetu, ja mislim da se mogu pohvaliti da sam prilicno "nacitan", medjutim, knjige imaju jednu losu osobinu, a to je da ne mozes diskutovati sa njima...one kazu svoje...i tacka....
Diskusija je meni uvijek interesantna, ne u cilju dokazivanja "moje istine" drugima, nego u cilju obogacivanja saznanja, od svakoga se moze nauciti nesto, i od onoga koji na ulici cisti cipele posteno zaradjujuci za zivot, kao i od vodecih svjetskih umova citajuci njihove knjige... Sve dok se diskutuje kulturno i sa argumentima, kao i medjusobnim respektom, nema te teme, i nema te osobe, sa kojom ja ne bih diskutovao.... 01.gif

___________________________________________________________________

    21.gif

    01-12-2005 21:37 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17884
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    naravno da bog sve vidi i sve zna.

    ali nemojte ovo "sve vidi" bukvalno uzeti, to ne znaci da ON u svakom trrenutku prati svakog covjeka na svijetu.

    to jednostavno znaci da kad dodje vakat, tj kada stanes pred njega jednog dana, u tom trenutku ce ON znati sve detalje tvog zivota. sve ama bas sve. i onda ce donijeti odluku.

    ljudi nemojte mi zamjeriti sto odgovaram na pitanja, sve sto govorim je naravno samo moje misljenje. inace volim da trazim logiku u stvarima i da sebi stvari objasnjavam logicki.

    bog nas ja napravio i vjerovatno je da nasa ljudska logika kolko tolko odgovara NJEGOVOJ.
    da ne budem zabune - kazem logika, a ne kazem nase znanje, informacije, mogucnosti i tako dalje

    .... e ako je ovo istina onda nasa zdrava logika moze da nam odgovori na neka pitanja uz pomoc nauke.

    ap drago mi je da ateisti i teisti mopug da vako razgovaraju iako se ne slazu po najosnovnijem pitanju a to je NJEGOVO postojanje. 10.gif

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    01-12-2005 21:44 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    zucko zucko is a Female
    puterica


    Poruka: 80

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    mene i dalje kopka pitanje zasto se velicina "losih" dogadjaja desi medju sirotinjom, i zasto i dalje sirotinja je ta koja se pati....

    dosadno, nemislim da si upravu kada si posavjetovala AP da trazi odgovore u knjigama od kompetentnih ljudi...jer i sve te kjnige su na bazi njihovih misljenja i licne filozofije i pogleda na zivot. nemoj da me pogresno shvatis, naravno treba se knjige uvijek drzati, ali istovremeno nesmatram da forumasi lupetaju sta im na pamet padne jer je pitanje takvo da zaista i nema odgovora. sve je na bazi naseg licnog misljenja ma koliko god "glupo" drugoj osobi to bilo.... 01.gif

    nebismo trebali da zaboravimo da su prije nas mnoge civilizacije postajale i nestale, i da zaista (barem koliko vjernici smatraju) ovaj svijet je samo mali dio onoga sta nas ocekuje. dakle, ovdje smo na nekoj vrsti prinuznog rada. zalost jeste kad se desi prirodni haos i pobrise stotine hiljada nevinih ljudi, kao sto su zemljotresi tsunami vulkani i slicno...koji zele to mogu da smatraju Bozijim davanjem, ili oni koji nevjeruju u neku jacu snagu mogu da smatraju takve dogadjaje jednostavno djela prirode...???

    ako sam pogresno shvatila pitanje ili mozda nekoga uvrijedila, halali te 01.gif

    ___________________________________________________________________
    *od koljevke pa do groba najljepse je u koljevci*

    01-12-2005 22:20 zucko is offline Posalji Email za zucko Pregledaj poruke od zucko Dodaj zucko u listu prijatelja
    Maggie Maggie is a Female
    moforaja




    Poruka: 2736
    Location: daleko

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Antisa, cuj crvi, eto te ko i mene 07.gif

    ___________________________________________________________________

      01-12-2005 22:27 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
      antiprotivan antiprotivan is a Male
      moforaja




      Poruka: 2825
      Location: Norway

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      hehehe, pa ja nemogu dugo biti ozbiljan, pa moram i najozbiljniju diskusiju "malo zaciniti", tek da je interesantnije.. 04.gif

      ___________________________________________________________________

        21.gif

        01-13-2005 00:59 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
        MadMax
        SexNepoznat



        Poruka: 481
        Location: Sin City
        pokretac teme Thread Started by MadMax

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Dosadno:

          dragi moj Antiprotivni sta kazes na to da ce svakako za nekih 100 godina najkasnije svi ljudi koje oko sebe vidis i nevidis, znaci svih 6 milijardi nestat...... umrijet.... nece skoro niko ostat...

          tada ce u grobu biti i ja i ti i vjernik i nevjernik i onaj koji je dobro cinio i onaj koji je zlo radio.... svi...

          a ovakva pitanja kojima ti ovdje odgovore trazis posavjetovala bi ti da ih trazis iz knjiga od naucnjaka koji ti mogu dati odgovor a ne na forumu gdje svak lupeta sta mu na pamet padne... a pitanje je veliko jeli sve to tako ili nije... bar procitaj nesto od nekog ko je kompetentan dati takve odgovore pa sam odluci imali smisla...


        Krivo mi je na neki nacin,kad forumash,kao na primjer ti (
          uzimam u obzir samo ovu temu na kojoj diskutujemo
        ) ne procita (citaj "preleti pogledom") sve dosadashnje postove i covjeka koji se javno izrazava kao ateist pokushavash prizemljiti na najodvratniji nacin. 16.gif
        Forum jeste mjesto za razmjenu misljenja,kao takav je i zamisljen,i naravno ne mozemo imati svi isti arshin za sve.Anw,
          ne osjecaj se napadnutom s' moje strane,ja sma samo iskren i ne dijelim ruze


        Smatram sebe vjernikom,musliman sam,vjerujem da postoji visha sila,vjerujem da postoji Bog,jedan i jedini.Ne vjerujem u zabrobni zivot,a pogotovo ne vjerujem u kompetentne ljude za koje ti rece da bi mogli dati odgovor.
        Sve knjige je neko napisao,prilagodio svakoj relegiji.Dobro bi bilo kad bi se poshtovale,bilo bi manje ratova,manje medjusobnog unishtenja.Al' se ne poshtuju.
        Bijah u ratu,i vidjeh da su oni "kompetentni"
          cast izuzecima
        ,najgori..
        Cuo sam negdje prije; da je veci vjernik koji da sadaku od srca,onoliko koliko moze,neg onaj shto provodi vrijeme nad pustecijom i ne ispushta tespih iz ruke.
        Mozda "vjernik" nije prava rijec,ne mogu da se sjetim bolje.

        Anw,drago mi je da imamo razlicita misljenja i drago mi je da diskutujemo i ne oduzimamo pravo diskutovanja bacanjem parshine u oci i davanjem neke bezzvez argumentacije 01.gif

        ___________________________________________________________________

          01-13-2005 01:34 MadMax is offline Pregledaj poruke od MadMax Dodaj MadMax u listu prijatelja
          Dosadno
          Gost


          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od MadMax:

            a pogotovo ne vjerujem u kompetentne ljude za koje ti rece da bi mogli dati odgovor.
            Sve knjige je neko napisao,prilagodio svakoj relegiji.....


          meni je velika razlika kad odgovor na moje pitanje procitam od velikom islamskog naucnjaka npr. Al Ghazalia koji je citav svoj zivot izucavao Kuran i koji mi citira ajete o toj temi - nego kad neko ko mozda nikad u zivotu ni Kuran procitao nije pocne da naglaba o tome....

          hajde nema veze samo vi dalje pisite nemojte da ja smetam 11.gif

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Dosadno dana 01-13-2005 u 08:45.

          01-13-2005 08:44
          Black_Mamba Black_Mamba is a Female
          rodjena




          Poruka: 1055

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Al Ghazalia ili Al Antiprotivni pitanje je sad 13.gif

          Svi ljudi su kompetentni da imaju svoje misljenje i da tumace razne knjige i fenomene na svoj nacin. U tome i jeste problem i Kurana i Biblije da je napisano na takav nacin da svako moze da tumaci kako hoce i navlaci mlin na svoju vodu. Ja sam procitala Kuran jednom al i sto puta da sam ga procitala sigurno ga nebi shvatila i tumacila kao Al Ghazalia. Ne zato sto sam gluplja i nepismenija, nego zbog kulture, jezika, porijekla i ostalih (p)referens frames(jo jesam ovo dobro rekla 35.gif )

          Al da se vratimo na sustinu : Svako je kompetentan da diskutuje, zato i sluze diskusije . Nije ovo skola pa da se uce stvari od kompetentnih ljudi.

          ___________________________________________________________________
          Eh kakve je Pesta kupleraje imala

          01-13-2005 09:18 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
          antiprotivan antiprotivan is a Male
          moforaja




          Poruka: 2825
          Location: Norway

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Znaci po tome, Dosadno, ovdje niko nista nema da kaze...sve je vec receno u nekoj od knjiga, a mi treba da citamo...

          Sta mislis, da ukinemo forum, ne vidim svrhe za diskusijom onda... ??

          ___________________________________________________________________

            21.gif

            01-13-2005 15:20 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
            Dosadno
            Gost


            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            dobra ideja - ja sam za 19.gif

            01-13-2005 15:45
            antiprotivan antiprotivan is a Male
            moforaja




            Poruka: 2825
            Location: Norway

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            znao sam ! 18.gif

            ___________________________________________________________________

              21.gif

              01-13-2005 15:45 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
              alaga alaga is a Male
              moforaja




              Poruka: 5566
              Location: Zabrdalje

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Brato lakse je ukinut razmisljanje,04.gif 19.gif 35.gif

              ___________________________________________________________________
              UT TU MIHI , ITA EGO TIBI

              01-13-2005 15:49 alaga is offline Pregledaj poruke od alaga Dodaj alaga u listu prijatelja
              antiprotivan antiprotivan is a Male
              moforaja




              Poruka: 2825
              Location: Norway

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              a sad malo Ozbiljno, g-djice Dosadno...

              Ti ocito aludiras na mene kad kazes "neko ko naglaba a nije mozda ni Kuran procito..."

              Pa, slusaj, evo procesljaj ovaj forum od-do, i nadji da ja negdje nesto naopako pisem o Kuranu, citiram nesto sto nisam procitao, pametujem o Kuranu, ili ga i jednom rijecju vrijedjam,
              i ja cu se ovdje i tebi i svima ostalima javno izvinuti...

              Uzgred, za razliku od mnogih ovdje koji se Kuranom busaju a procitali su prve tri stranice, sad kad sam povucen za jezik, da kazem da ga jesam procitao, od-do, iz ciste znatizelje, isto kao sto sam procitao i bibliju i sveto pismo...

              Jesi li ti procitala sve to ??

              sto se mog misljenja tice, prvo nisam htio reagovati prenaglo na tvoj post, nego blago, a evo drugi su jace reagovali. I to mi je drago.
              Ja sam samo dao svoje misljenje, ono moze biti ispravno ili pogresno, moze ti se svidjati ili ne, ali nemas ga razloga omalovazavati, i to javno ovdje...ako ti se ne svidja, ignorisi ga, kao sto ga ignorisu i drugi, koji se ne slazu sa njim, ili, jos bolje, pokusavaju diskutovati i dati svoje misljenje i svoje argumente...
              Svi oni koji diskutuju su daleko bolji, bez obzira sta kazu, i koje teze zastupaju, od onih praznoglavaca koji lupaju samo ono sto su drugi vec davno rekli..

              Previse je nazalost onih koji lako negiraju i kritikuju sve ono sto drugi rade, ili kazu, a bez da sami ista novo imaju reci, ili uraditi, popraviti ili pomoci... 21.gif

              ___________________________________________________________________

                21.gif

                01-13-2005 15:56 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
                Gianni Gianni is a Male
                raja




                Poruka: 2201
                Location: North see

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Obicno ide ovako , nadzu se dva suprotna razmisljanja jedno misle da je ono u pravu a drugo takodze isto ...i onda ubjedzivanje pa ko ce popustit a ko nece ..onda se budi inat pa predze na vrjedzanje i sve tako u nedogled ...


                i onda kazu sto bude rata 05.gif

                ___________________________________________________________________
                There are no wrong choices; there are only different choices.

                01-13-2005 16:12 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
                Dosadno
                Gost


                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Gospodine Antiprotivni,

                nisam uopste mislila na tebe da naglabas nego na one koji tebi ili drugim, kada nesto u vezi vjere pitas, pogresne odgovore daju.

                nije vazno meni je zao sad zbog tog mog malog savjeta. Zaboravi.

                ps. bogami ko da sam ti dala savjet da uzmes pusku i ubijes se 21.gif

                01-13-2005 16:17
                antiprotivan antiprotivan is a Male
                moforaja




                Poruka: 2825
                Location: Norway

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Ovdje ima dosta raje na forumu, i ja mislim da mogu da se pohvalim da se prilicno dobro slazem i fino zezam, a i prodiskutujem ozbiljno, kad treba, sa velikom vecinom... 10.gif

                Ne znam zasto, ali, Dosadno, ovo nije prvi put da se ti i ja pocnemo "prepirati" oko necega, pa mozda i zbog toga imamo vec unaprijed spremne bodlje...

                Meni je naravno krivo zbog toga, jer ne vidim razloga, moguce da sam se zeznuo i pogresno protumacio, i zato se izvinjavam...za ostatak teksta se ne izvinjavam, a ispade da se i slozizmo u tome...

                Ja cu pokusati da malo bolje citam tvoje postove, a ako mi nesto nije jasno, pitat cu, da ne bih dolazio u situaciju da se pogresno razumijemo...nema potrebe... 33.gif

                Gianni, to si dobro primijetio, obicnio i ide tako...ali ima jedna mala sitna razlika samo, ja ne pokusavam nikoga nagovoriti niti ubijediti u nesto, niti govorim a niti mislim da sam samo ja u pravu.
                Na kraju, to mi i u potpisu stoji...

                ___________________________________________________________________

                  21.gif

                  01-13-2005 16:40 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
                  Black_Mamba Black_Mamba is a Female
                  rodjena




                  Poruka: 1055

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od alaga:

                    Brato lakse je ukinut razmisljanje,04.gif 19.gif 35.gif


                  13.gif 13.gif Alaga dobra ova. Mozda je razmisljanje vec ukinuto, zato nastadose raznorazni forumi? 19.gif

                  ___________________________________________________________________
                  Eh kakve je Pesta kupleraje imala

                  01-13-2005 17:02 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
                  Stranica (7): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                  Postavi novu temu Odgovori
                  Go to:
                  preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com