Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Prezime » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
wule wu
SexNepoznat

Poruka: 6

Prezime Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nisam siguran da li ovo spada ovdje, ali se radi o istoriji povijesti jednog - tako kazu - tipicnog hercegovackog prezimena, koje je slucajno, eto, i moje - prezimena Domazet...
Znate li ista o njemu, njegovom porijeklu, zastupljenosti u Hercegovini?

E, da - nisam, bar rodjenjem, Hercegovac ili Mostarac... Sto ne vazi za mog oca i familiju s te strane.

Hvala na odg.

03-31-2004 19:05 wule wu is offline Pregledaj poruke od wule wu Dodaj wule wu u listu prijatelja
Ferrari Ferrari is a Male
mister foruma '03, '04




Poruka: 1841
Location: Maranello

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

wule wu
probaj ovde

    http://www.fokus-tjednik.hr/vijest_arhiva.asp?vijest=225&izdanje=10



obrati paznju na ovaj dio teksta


        Gotovci su postali tek u Vinovu zato što su se tamo priženili, to je u onome kraju oznaka za priženjenoga, jer je došao odnekud "na gotovo". Takvih prezimena ima u Hrvatskoj još - na primjer Domazet ima isto znaèenje

___________________________________________________________________
Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

03-31-2004 19:36 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
wule wu
SexNepoznat

Poruka: 6
pokretac teme Thread Started by wule wu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

OK, ovo je bilo objasnjenje bas u skladu sa tvojim prilogom - desio mi se 'na gotovo'...
:-))
Srecom pa nisam - Gotov'na. Sto ne znaci da nisam - gotovan. :-))

Ima li Domazeta (jos) u Mostaru?
I, da: moji su porijeklom istocnije - na potezu Stolac-Ljubinje...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane wule wu dana 03-31-2004 u 19:43.

03-31-2004 19:41 wule wu is offline Pregledaj poruke od wule wu Dodaj wule wu u listu prijatelja
Kise
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Od Domazeta bar po telefonskom imeniku prije rata u Mostaru su ti bili registrovani:
Domazet Dragan
Domazet Dusan
Domazet Ilija
Domazet Ilinko
Domazet Jovo
Domazet Veselin

Sto ne znaci da ih nije bilo i vise (porodica), samo sto mozda nisu imali registrovan broj telefona.
Ovo su ti pobrojane Domazet porodice znaci koje su zivile bas u Mostaru u samom gradu.

Vjerovatno ih je bilo i vise u gradu, a i siroj okolici.
Mrsko mi sada prekopavati po podrucjima koja se podrazumjevaju kao okolica Mostara ili predgradja istog.

Ne znam ima li ih sada trenutno u MO. Odavno ne cuh za to prezime (doduse nikoga, bar koliko znam 29.gif , ni prije rata nisam znala sa istim, ali sam ti ja "tanka" sa pamcenjem imena i prezimena 11.gif ), ali vjerovatno je da ih ima na ovom podrucju.

Eto... nadam se da ti pomogoh barem malcice 05.gif

P.S. Dobrodosao na moforaja.com 33.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Kise dana 03-31-2004 u 19:54.

03-31-2004 19:52
wule wu
SexNepoznat

Poruka: 6
pokretac teme Thread Started by wule wu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hvala na dobrodoslici. Inace, BL on-line, samo sada izmjestena daleko na evropski sjever...

Mostar - lijep grad, za koji me vezu lijepe uspomene (recimo, kao i za Stolac).
Ne sliftam se, máme mi... :-))

03-31-2004 19:57 wule wu is offline Pregledaj poruke od wule wu Dodaj wule wu u listu prijatelja
Ferrari Ferrari is a Male
mister foruma '03, '04




Poruka: 1841
Location: Maranello

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

probaj ukucati prezime ovde

    http://imenik.tel.net.ba/


ili ovde

    http://www.imenik.telecom.ba/

___________________________________________________________________
Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

03-31-2004 20:03 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
Kise
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Wule wu,

Nema problema odakle si. Vazno je da si raja i da to i ovde pokazes kroz svoje postove10.gif
Ima nas od svuda na forumu, a ja sam samo igrom slucaja i iz MO i u MO 05.gif

Ako podjem jednom sa sestrom tamo u BL na utakmicu javim se da dolazim.
Lijep grad, jedan po meni ljepsi u B&H oduvjek bio, ali kao i svaki nakon rata.... ma znas.... sta da ti pricam.
Dosta raje inace sa ovog podrucja, potez Mostar - Capljina je i otislo u isti za vrijeme rata.
sa nekom rajom sam nazalost pogubila kontakte 16.gif

Cesto sam tamo dolazila kada sam radila za humanitarce pa smo imali ured (imaju ga jos uvijek ali sam ja prestala raditi za njih) u BL. 01.gif

Samo se ti opusti i uzivaj.
Ovo je forum za sve ljude dobre volje bez obzira ko su sta su i odakle su, a pogotovo za one koji vole Mostar i druziti se sa ljudima iz istog 10.gif

03-31-2004 20:06
babusha babusha is a Male
Licnost Foruma '03




Poruka: 2959
Location: donji trap

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Znao sam Anu i Veselina Domazeta
S Anom sam radio jedno vrijeme u Unisu.
Inace jedina do sad bar meni poznata knjiga
nosi naslov "Porijeklo hercegovackih porodica"
a mislim da je sastavljach-pisac Djurasovic.
Znam to po tome jer sam je gledao (i citao)
kod Zdravka Djurasovica koji je svojevremeno radio u Unisu
i pokazao nam knjigu kao raritet
koji je njegov djed napisao.
Koliko znam Zdravko je otishao za Beograd
a da li je josh tamo mozda zna Glumka

___________________________________________________________________



      19.gif

      03-31-2004 20:41 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
      rozalija rozalija is a Female
      trudim se




      Poruka: 239
      Location: Sarajevo

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      wule, je li ti sta u rodu prof. Ante Domazet?

      ___________________________________________________________________

        03-31-2004 22:18 rozalija is offline Posalji email za rozalija Pregledaj poruke od rozalija Dodaj rozalija u listu prijatelja
        wule wu
        SexNepoznat

        Poruka: 6
        pokretac teme Thread Started by wule wu

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Hm, koliko znam, taj profesor nista... A nije da nemam profesora u familiji. Doduse, ONO&DSZ, 'domacinstva' i fizickog vaspitanja. 07.gif

        Hvala svima na chat-u...

        04-02-2004 12:45 wule wu is offline Pregledaj poruke od wule wu Dodaj wule wu u listu prijatelja
        MSM
        SexNepoznat



        Poruka: 6

        RE: Prezime Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od wule wu:

          Nisam siguran da li ovo spada ovdje, ali se radi o istoriji povijesti jednog - tako kazu - tipicnog hercegovackog prezimena, koje je slucajno, eto, i moje - prezimena Domazet...
          Znate li ista o njemu, njegovom porijeklu, zastupljenosti u Hercegovini?

          E, da - nisam, bar rodjenjem, Hercegovac ili Mostarac... Sto ne vazi za mog oca i familiju s te strane.

          Hvala na odg.


        U jednom tekstu o mostarskim porodicama Hivzija Hasandediæ daje spisak most. porodica sa godinom iza prezimena i imena, koja oznaæava" prvi poznati spomen porodice u izvorima"

        Tako stoji podatak: Domazet Mustafa 1875


        __________________

        Iznenadih se kad vidjeh ime.....

        ______________________

        05-17-2005 14:48 MSM is offline Posalji Email za MSM Pregledaj poruke od MSM Dodaj MSM u listu prijatelja
        GARAVUSA GARAVUSA is a Female
        Misiica ljeta 07




        Poruka: 8664
        Location: Holland

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        nas saka u Mostaru bilo a eto imamo svoj sokak u cernici 02.gif

        ___________________________________________________________________

          NIJE LAKO BITI JA ! ! !

        05-17-2005 15:56 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
        Esmer Esmer is a Female
        ne more meda


        Poruka: 29

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Kazu prava si mostarska porodica ako imas sokak nazvan po tvom prezimenu (ovo vazi za

        bosnjacke porodice)

        ___________________________________________________________________
        itd..........

        05-17-2005 20:56 Esmer is offline Pregledaj poruke od Esmer Dodaj Esmer u listu prijatelja
        habiba75 habiba75 is a Female
        raja




        Poruka: 2341
        Location: lebdim

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Esmer:

          Kazu prava si mostarska porodica ako imas sokak nazvan po tvom prezimenu (ovo vazi za

          bosnjacke porodice)


        mislim da ima vise pravih mostraskih bosnjackih porodica nego sokaka 10.gif

        ___________________________________________________________________
        JESAM LI VAM GOVORILA!?

        05-17-2005 22:36 habiba75 is offline Pregledaj poruke od habiba75 Dodaj habiba75 u listu prijatelja
        antiprotivan antiprotivan is a Male
        moforaja




        Poruka: 2825
        Location: Norway

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Esmer:

          Kazu prava si mostarska porodica ako imas sokak nazvan po tvom prezimenu (ovo vazi za

          bosnjacke porodice)


        jes jes... ko santiceva ! 10.gif 35.gif

        ___________________________________________________________________

          21.gif

          05-17-2005 22:46 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
          Mokac Mokac is a Female
          opticka varka




          Poruka: 526
          Location: Velez MOSTAR

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od antiprotivan:

                citat od Esmer:

              Kazu prava si mostarska porodica ako imas sokak nazvan po tvom prezimenu (ovo vazi za

              bosnjacke porodice)


            jes jes... ko santiceva ! 10.gif 35.gif


          zavisi

          ima santica koji se ne dodju 35.gif

          ___________________________________________________________________
          Aquí se queda la clara,
          La entrañable transparencia
          De tu querida presencia,
          Comandante Che Guevara.

          05-18-2005 12:03 Mokac is offline Homepage of Mokac Pregledaj poruke od Mokac Dodaj Mokac u listu prijatelja
          antiprotivan antiprotivan is a Male
          moforaja




          Poruka: 2825
          Location: Norway

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          prevedi, mokac, ko ili gdje se ne dodje ?!?!?

          ___________________________________________________________________

            21.gif

            05-18-2005 12:05 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
            Mokac Mokac is a Female
            opticka varka




            Poruka: 526
            Location: Velez MOSTAR

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            pa santici 14.gif

            ___________________________________________________________________
            Aquí se queda la clara,
            La entrañable transparencia
            De tu querida presencia,
            Comandante Che Guevara.

            05-18-2005 12:10 Mokac is offline Homepage of Mokac Pregledaj poruke od Mokac Dodaj Mokac u listu prijatelja
            antiprotivan antiprotivan is a Male
            moforaja




            Poruka: 2825
            Location: Norway

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            aha, ja..ok..mada opet ne kontam sta si htjela reci... 14.gif

            ___________________________________________________________________

              21.gif

              05-18-2005 12:11 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
              Rondo Rondo is a Male
              stalni dopisnik


              Poruka: 1085

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Santici (ovi Aleksini)su iz sokaka odakle i moji, tacnije cok moje familije! Luka-Dendin sokak

              05-18-2005 19:59 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
              Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com