Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Kompletan spisak zatvorenika Golog otoka na internetu » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od taxi:

    jugovina u ŠveCkoj...... vidim ja po tebi i starom 29.gif
Teshka jugovina. Treba chaja.

01-12-2014 02:03 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Fali mi jedan post 14.gif 14.gif 14.gif 14.gif bice da je do mene 16.gif ili do kompa.

Bilo govora o ljudima sa 3,4 5 banki i vise

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

01-12-2014 11:29 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od semirizsvemira:

    Drugo donekle, je fakt da su u 2 sv. ratu crkve i dzamije obilato pomagale 'domace izdajnike' i bile na strani fashista. Sto ce reci da lako opravdati SKJ sto nije dao vjerske slobode
    Makso ovo si lupno ko Maksim po diviziji . Pojma nemas . Potrazi pismo koje su uputile sve hodze zajednicki Ustaskoj vlasti u Sarajevu . Zato ne lazi i ne lupaj kad pojma nemas . U to doba kad su oni uputili pismo Ustaskom doglavniku za zastitu svih civila ( i jevreja ) na podrucju BiH , na drugoj dtrani su komunisti i cetnici ratovali protiv muslimanske milicije 19.gif Draza i Tito zajedno ruku pod ruku ( ovaj dio povijesti si bio odsutan sa casa kad se ucilo . Shala mala ovo nisi mogao procitati u nasim skolskim knjigama a nisi mogao procitati ni o masovnim egzekucjiama muslimana u istocnoj Bosni i Sandzaku . Nisi mogao ni procitati kad su partizani usli u Novi Pazar i pobili 3000 civila 19.gif


Znas li gdje je bila bista Maksima i ko ju je skinuo???? ruka mu otpala dabogda

OK. Poslale hodze pismo Ustaskoj vlasti u Sarajevu. U pravi si.

SS Handzar, SS Kama i SS Skenderbeg (ova potonja albanska) su ratovale protiv ustasa i cetnika, jelde? I isli su na mezu sa osnivacima Golog Otoka?

Pa kasnije osnivaci Golog Otoka iz cista mira udarili po muslimanima ( i samo po muslimanima) ne imajuci u vidu pismo koje si ti spomenuo
21.gif 21.gif

Tuga


P.S.
ne mislim ici u dugotrajno prepiranje sa tobom. Ti imas argumenata, koje vadis iz konteksta i stavljas gdje im nije mjesto.

Pozzz

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

01-12-2014 11:37 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od semirizsvemira:

        citat od pasha:

          citat od semirizsvemira:

            citat od pasha:

          kada bih poredio onaj sistem u nekadasnjoj jugi i ove nakon juge sisteme ovi su gori milion puta
        Po cemu su ovi gori . Nemoj samo napamet nego konkretno . Ja ne mislim da je jedan sistem dobra ako u njemu ima mnogo ljudi koji ispastaju . Gdje nema pravednosti to ne traje dugo . Zamisli u Turskoj sultan se sudi sa jednim neimarom , krscaninom i kadija optuzi sultana da je uzurpirao privatno vlasnistvo doticnog neimara i da je presuda odsijecanje ruke i Sultan stavi ruku , pozove egzekutore i u zadnjem trenu ovaj neimar potresen pravednoscu zaustavi uz nekoliko pokusaja egzekuciju ruke . Sultanova ruka osta citava a covjek primi Islam . Tvoj je zadatak da nam otkrijes imena 19.gif Ja to rekoh o sultanima a mozes zamisliti kako su pravedni bili Muhammed s.a.w.s i ashabi ( medju njima i cetverica halifa ) I onda to stavit u kontest ovoga sa Golim otokom . Pa Muhammed s.a.w.s je kaznjavao zarobljenike time da su mogli slobodno hodati i poducavati narod , tj skolovati narod . Koja teska kazna .Ljude je najvise privlacila pravednost kod muslimana . I zato je taj sistem trajao 1300 Godina .

      po svemu su gori, ovi su nas zavadili da se mrzimo kako bih vladali, sjedili su svaki dan zajedno i smisljali kako ce mo se mrziti
      evo ti si meni otkrio da je sultan okrivljen a i da se neimar dozvo tobe, kakve to ima veze sa nasim politicarima?
      kada bih im sudili nebih imali cime jest pa bih malo mozda i liniju dotjerali, eno ih zadundili pravo!
      poredis Muhameda s.a.w.s. sa ovim smrtnicima koji su se umislili kao da su bogovi, tobe jarabi
      po cemu je gore, recimo nekada zaspes na klupi u parku a ujutro se probudis neko te pokrio a danas nesmijes ostaviti cipele kada udjes na namaz u dzamiju neko ce ih klepiti, recimo da bih dobio posao na tenderu moras biti clan SDA, HDZ-a ili SDS-a ovisi na kojoj treritoriji konkurises
      primjerice musliman ne moze vladati u RS-u ili srbin u federaciji a da se kandidujes u predsjednistvo moras biti jedan od ova tri naroda, to je politicki goli otok
      koja je sloboda kada ne smijes doci svojoj kuci i traziti povrat svoje licne imovine
      nije nam valjala ona drzava a zakoni i sudstvo su zadrzani iz bivse juge samo oni koji su i prije vladali promijenuli kapu i sada vladaju
    Joj jesi ti sve ti se mora nacrtati . Govorio sam ti o pravednosti a ti nista ne kontash .
    Cuj mogo spavati u parku na klupi . Danas ljudi imaju para , zive u vlastitim stanovima i ako nemaju gdje idu u hotele . Jos mi podvali da je skolovanje bilo besplatno 13.gif Ako nisi bio clan Partije , mogo si biti doktor nauka , dzaba ti 19.gif Ustav koji nam je nametnut je takav kakav je pa ga ne moze promjeniti ni ti ni ja ni Tihic a ni Dodik . To sto se tice politike . Povrat svoje imovine je izvrsilo Preko 80 posto ljudi u BiH jedino IZ nije dobila povrat imovine a ona je ogromna, zato sto je to otela KPJ i dala tadasnjoj drzavi . Niko mene nije zavadio u ratu , trebas biti dobar budala pa ne skontati da su nam komsije zabile dva puta noz u ledja a sami tim rat nam je nametnut . Ti si od onih , a ima ih jos, sto za rat okrivljuju Aliju rahmetli a to rade uglavnom komunisticki nostalgicari i pobjeglice podrumasi 19.gif Cilj je bio da nas nestane pa smo stali u odbranu nasih gradova i ulica i sela da ne izmasakriraju nasu djece roditelje . Ako to nisi skonto dzabe ti sve godine i tebi i bilo komjem drugom Bosnjaku . Hej bola skontali dobrovoljci sa svih strana svijeta ali Bosnjaci Sarajeva , Mostara , Banja Luke Prijedora nisu . Zar nisu nadjeni liste za odstrel u mnogim gradovima pa cak i u Mostaru pa i od ustasa i cetnika . Znas li ko ih je pravio tvoje i moje komsije Niko mene ne moze zavaditi sa gen Divjakom , Pudaricem , Kjujicem koje pozdravim ,i svi drugi ,uvijek kad ih sretnem( da sad ne nabrajam sve one znane i neznane neBosnjake ) . Oni mene ne znaju ali im se fino javim i osjecas radost na njihovim licma kad im se obicni ljudi jave Ostavi te bajke nekom drugom . bajke


nesto sam ti napisao pa obrisao, reci ces moderator kako smijes tako pisati
evo ja sam govorio o slobodi a sloboda povlaci sa sobom i pravednost
ja za rat ne krivim Aliju a nisam bio ni u podrumu, jesma protjeran od dusmana a sada me handre vjerski idioti
ja poticem iz porodice u kojoj je mama klanjala sve vakat namaze a babao zatvarao zastore da neko od partijskih kolega ne vidi
nije nama muslimanima bio lahko a najgore je sto danas svakakva shusha predstavlja taj nas islam i govori o njemu pa ga krivo shvataju
nije islam stjati mirno u safu i cekati da ti hodza kaze sta ces raditi, islam je slobodna vjera koja se prilagodzava covjeku na putu prema bogu
ja poznajem jos koliko hoces ljudi koji nisu dobili svoju imovinu nazad, a ko je obezbjedio da imaju danas stanove privatno, rad i sistem koji je bio za radnika a ne prevarante kao danas
evo ja nisam dobio svoju imovinu nazad!

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

01-12-2014 12:24 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od makso:

    Fali mi jedan post 14.gif 14.gif 14.gif 14.gif bice da je do mene 16.gif ili do kompa.

    Bilo govora o ljudima sa 3,4 5 banki i vise



Makso, sjecas li se koja je tema? ova ili neka druga??

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

01-12-2014 13:12 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH
pokretac teme Thread Started by green

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

"a ovi sa 5 banki i više..."

na polovici stranice

    http://moforaja.com/thread.php?threadid=31407&sid=&threadview=0&hilight=&hilightuser=&page=2

___________________________________________________________________

    01-12-2014 13:36 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11483
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Bravo Green 10.gif

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    01-12-2014 14:03 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    makso makso is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 2849
    Location: andaluzija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Do mene 26.gif

    Pardonifikacija, nesto sam ocoravio u zadnje vrijeme 08.gif 08.gif

    hvala green 10.gif

    ___________________________________________________________________
    prest'o sam 18.gif

    01-12-2014 22:04 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    eno i mog prezimena...doduse jedan ali zajebo ocito 19.gif

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      01-13-2014 10:31 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      semirizsvemira semirizsvemira is a Male
      raja


      Poruka: 1860

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od pasha:

            citat od semirizsvemira:

              citat od pasha:

                citat od semirizsvemira:

                  citat od pasha:

                kada bih poredio onaj sistem u nekadasnjoj jugi i ove nakon juge sisteme ovi su gori milion puta
              Po cemu su ovi gori . Nemoj samo napamet nego konkretno . Ja ne mislim da je jedan sistem dobra ako u njemu ima mnogo ljudi koji ispastaju . Gdje nema pravednosti to ne traje dugo . Zamisli u Turskoj sultan se sudi sa jednim neimarom , krscaninom i kadija optuzi sultana da je uzurpirao privatno vlasnistvo doticnog neimara i da je presuda odsijecanje ruke i Sultan stavi ruku , pozove egzekutore i u zadnjem trenu ovaj neimar potresen pravednoscu zaustavi uz nekoliko pokusaja egzekuciju ruke . Sultanova ruka osta citava a covjek primi Islam . Tvoj je zadatak da nam otkrijes imena 19.gif Ja to rekoh o sultanima a mozes zamisliti kako su pravedni bili Muhammed s.a.w.s i ashabi ( medju njima i cetverica halifa ) I onda to stavit u kontest ovoga sa Golim otokom . Pa Muhammed s.a.w.s je kaznjavao zarobljenike time da su mogli slobodno hodati i poducavati narod , tj skolovati narod . Koja teska kazna .Ljude je najvise privlacila pravednost kod muslimana . I zato je taj sistem trajao 1300 Godina .

            po svemu su gori, ovi su nas zavadili da se mrzimo kako bih vladali, sjedili su svaki dan zajedno i smisljali kako ce mo se mrziti
            evo ti si meni otkrio da je sultan okrivljen a i da se neimar dozvo tobe, kakve to ima veze sa nasim politicarima?
            kada bih im sudili nebih imali cime jest pa bih malo mozda i liniju dotjerali, eno ih zadundili pravo!
            poredis Muhameda s.a.w.s. sa ovim smrtnicima koji su se umislili kao da su bogovi, tobe jarabi
            po cemu je gore, recimo nekada zaspes na klupi u parku a ujutro se probudis neko te pokrio a danas nesmijes ostaviti cipele kada udjes na namaz u dzamiju neko ce ih klepiti, recimo da bih dobio posao na tenderu moras biti clan SDA, HDZ-a ili SDS-a ovisi na kojoj treritoriji konkurises
            primjerice musliman ne moze vladati u RS-u ili srbin u federaciji a da se kandidujes u predsjednistvo moras biti jedan od ova tri naroda, to je politicki goli otok
            koja je sloboda kada ne smijes doci svojoj kuci i traziti povrat svoje licne imovine
            nije nam valjala ona drzava a zakoni i sudstvo su zadrzani iz bivse juge samo oni koji su i prije vladali promijenuli kapu i sada vladaju
          Joj jesi ti sve ti se mora nacrtati . Govorio sam ti o pravednosti a ti nista ne kontash .
          Cuj mogo spavati u parku na klupi . Danas ljudi imaju para , zive u vlastitim stanovima i ako nemaju gdje idu u hotele . Jos mi podvali da je skolovanje bilo besplatno 13.gif Ako nisi bio clan Partije , mogo si biti doktor nauka , dzaba ti 19.gif Ustav koji nam je nametnut je takav kakav je pa ga ne moze promjeniti ni ti ni ja ni Tihic a ni Dodik . To sto se tice politike . Povrat svoje imovine je izvrsilo Preko 80 posto ljudi u BiH jedino IZ nije dobila povrat imovine a ona je ogromna, zato sto je to otela KPJ i dala tadasnjoj drzavi . Niko mene nije zavadio u ratu , trebas biti dobar budala pa ne skontati da su nam komsije zabile dva puta noz u ledja a sami tim rat nam je nametnut . Ti si od onih , a ima ih jos, sto za rat okrivljuju Aliju rahmetli a to rade uglavnom komunisticki nostalgicari i pobjeglice podrumasi 19.gif Cilj je bio da nas nestane pa smo stali u odbranu nasih gradova i ulica i sela da ne izmasakriraju nasu djece roditelje . Ako to nisi skonto dzabe ti sve godine i tebi i bilo komjem drugom Bosnjaku . Hej bola skontali dobrovoljci sa svih strana svijeta ali Bosnjaci Sarajeva , Mostara , Banja Luke Prijedora nisu . Zar nisu nadjeni liste za odstrel u mnogim gradovima pa cak i u Mostaru pa i od ustasa i cetnika . Znas li ko ih je pravio tvoje i moje komsije Niko mene ne moze zavaditi sa gen Divjakom , Pudaricem , Kjujicem koje pozdravim ,i svi drugi ,uvijek kad ih sretnem( da sad ne nabrajam sve one znane i neznane neBosnjake ) . Oni mene ne znaju ali im se fino javim i osjecas radost na njihovim licma kad im se obicni ljudi jave Ostavi te bajke nekom drugom . bajke


        nesto sam ti napisao pa obrisao, reci ces moderator kako smijes tako pisati
        evo ja sam govorio o slobodi a sloboda povlaci sa sobom i pravednost
        ja za rat ne krivim Aliju a nisam bio ni u podrumu, jesma protjeran od dusmana a sada me handre vjerski idioti
        ja poticem iz porodice u kojoj je mama klanjala sve vakat namaze a babao zatvarao zastore da neko od partijskih kolega ne vidi
        nije nama muslimanima bio lahko a najgore je sto danas svakakva shusha predstavlja taj nas islam i govori o njemu pa ga krivo shvataju
        nije islam stjati mirno u safu i cekati da ti hodza kaze sta ces raditi, islam je slobodna vjera koja se prilagodzava covjeku na putu prema bogu
        ja poznajem jos koliko hoces ljudi koji nisu dobili svoju imovinu nazad, a ko je obezbjedio da imaju danas stanove privatno, rad i sistem koji je bio za radnika a ne prevarante kao danas
        evo ja nisam dobio svoju imovinu nazad!
      Do tebe je . Nije Islam stajati u safu . Nego sta je. U svakom slucaju nije slaviti nevjernicke praznike , valjda se u tome mozemo sloziti . Ja poticem iz porodice u kojoj se klanjalo , postilo i molilo Allahu i krili smo to od drugih ili nismo to bas javno radili . U Sarajevu je malo lakse bilo biti musliman nego u Mostaru sto jes jes . Moj otac nikad nije bio komunista i odmah znas sta to znaci . Ne treba crtati . Po Mostaru su uradjene cistke jos u ranom poslijeratnom periodu i reci da si musliman i da ides u dzamiju je postalo tabu . Oni koji su isli poslije cistki praceni su i etiketirani . I U sarajevu je bilo svasta , ljudi su hapseni i ljudi su se bojali ici u dzamiju . Sada svak moze reci da nije tako bilo ali jeste , tako je bilo . Ljudi su zivjeli u strahú , mogo te je kómsija Srbin za sitnicu prijaviti i da te pojede mrak i da nestanes zauvijek ili da se vratis iz zatvora nakon 10-15 godina

      ___________________________________________________________________
      "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
      (Johann Wolfgang Goethe)

      01-13-2014 14:42 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
      makso makso is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 2849
      Location: andaluzija

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od semirizsvemira:
        Do tebe je . Nije Islam stajati u safu . Nego sta je. U svakom slucaju nije slaviti nevjernicke praznike , valjda se u tome mozemo sloziti . Ja poticem iz porodice u kojoj se klanjalo , postilo i molilo Allahu i krili smo to od drugih ili nismo to bas javno radili . U Sarajevu je malo lakse bilo biti musliman nego u Mostaru sto jes jes . Moj otac nikad nije bio komunista i odmah znas sta to znaci . Ne treba crtati . Po Mostaru su uradjene cistke jos u ranom poslijeratnom periodu i reci da si musliman i da ides u dzamiju je postalo tabu . Oni koji su isli poslije cistki praceni su i etiketirani . I U sarajevu je bilo svasta , ljudi su hapseni i ljudi su se bojali ici u dzamiju . Sada svak moze reci da nije tako bilo ali jeste , tako je bilo . Ljudi su zivjeli u strahú , mogo te je kómsija Srbin za sitnicu prijaviti i da te pojede mrak i da nestanes zauvijek ili da se vratis iz zatvora nakon 10-15 godina


      10.gif
      Na ovaj post nemam sta dodati

      sigurno je bilo toga, i puno vise nego sto je trebalo

      16.gif 16.gif

      ___________________________________________________________________
      prest'o sam 18.gif

      01-13-2014 17:41 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9503
      Location: uh jebo te

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od makso:

            citat od semirizsvemira:
          Do tebe je . Nije Islam stajati u safu . Nego sta je. U svakom slucaju nije slaviti nevjernicke praznike , valjda se u tome mozemo sloziti . Ja poticem iz porodice u kojoj se klanjalo , postilo i molilo Allahu i krili smo to od drugih ili nismo to bas javno radili . U Sarajevu je malo lakse bilo biti musliman nego u Mostaru sto jes jes . Moj otac nikad nije bio komunista i odmah znas sta to znaci . Ne treba crtati . Po Mostaru su uradjene cistke jos u ranom poslijeratnom periodu i reci da si musliman i da ides u dzamiju je postalo tabu . Oni koji su isli poslije cistki praceni su i etiketirani . I U sarajevu je bilo svasta , ljudi su hapseni i ljudi su se bojali ici u dzamiju . Sada svak moze reci da nije tako bilo ali jeste , tako je bilo . Ljudi su zivjeli u strahú , mogo te je kómsija Srbin za sitnicu prijaviti i da te pojede mrak i da nestanes zauvijek ili da se vratis iz zatvora nakon 10-15 godina


        10.gif
        Na ovaj post nemam sta dodati

        sigurno je bilo toga, i puno vise nego sto je trebalo

        16.gif 16.gif


      imam ja jednu, posto je izvukao jednu recenicu iz konteksta
      islam jeste stajati u safu ali to nije bila misao, kod nas je hodza postao kao i poslanik
      to nije isam, hodza je obican covjek koji zna vise od ostalih i nista vise

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      01-14-2014 12:15 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com