Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Kompletan spisak zatvorenika Golog otoka na internetu » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ako postoji kriticna masa u populaciji koju nece privuci neke parasocijalisticke partije poput SDP, Liberala itd nevidim razloga da se ponovo ne kandiduje Socijalisticka parija

ili je sve to samo šuplja u narodu ono dosta mi je više ovih ultranacionalnih partija

ne mogu govoriti za druge ali što se tièe SDA oni sa Islamom imaju veze koliko i Dobrica Æosiæ

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

01-10-2014 21:36 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pravimostarac:

    nije mi jasno ako je tolika nostalgija za KPJ ili Kp BiH sto ne izadje na izbore
    kad citas po novinama i vako na forumima pobjedili bi glatko
Zato shto pravih ljudi shto su mislili dobro za cjeli kolektiv sve vishe izumire. Sad je vrijeme za novi narashtaj da glasa , a u tom narashtaju nema puno glava koje razmishljaju zdravo.

01-10-2014 21:51 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pravimostarac:



    ne mogu govoriti za druge ali što se tièe SDA oni sa Islamom imaju veze koliko i Dobrica Æosiæ


vjernik koji zna za život Muhammeda a.s. nikad sebi nebi dozvolio da se voza u Audiju od 200.000 km
a pogotovo dok postoje javne kuhinje

gdje je tu Iman

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

01-10-2014 21:53 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

vjera je UVIJEK bila korištena u politièke svrhe
nikad politika u vjerske

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

01-10-2014 21:55 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo sad demokracije,vjerskih sloboda,ljudskih prava,socijalne zashtite i opshteg progresa pa nije zgodno dirati u ovo
blagostanje i kvariti opshti ugodjaj

01-10-2014 21:59 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

demokracija, vjeska prava i slobode, ljudska prava, progres su univerzalne i vjeène

problem je u tome da li æe se use, misuse ili abuse
pravilno ili pogresno primjenjivati ili zloupotrebljavati

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

01-10-2014 22:05 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

To je bilo I u komunizmu. Ideologija je dobra ali u realizaciji iste zataji ljucki faktor.

01-10-2014 22:18 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pravimostarac:

        citat od pravimostarac:



      ne mogu govoriti za druge ali što se tièe SDA oni sa Islamom imaju veze koliko i Dobrica Æosiæ


    vjernik koji zna za život Muhammeda a.s. nikad sebi nebi dozvolio da se voza u Audiju od 200.000 km
    a pogotovo dok postoje javne kuhinje

    gdje je tu Iman


10.gif 10.gif 10.gif tamana tako

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

01-10-2014 22:19 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

        citat od makso:

      Malo se udaljavam od teme, ali...

      Upravo sam cuo slucaj 10-godisnje djevojcice, koju je brat (taliban) odredio da je vrijeme da pogine za Allaha. natovarili eksploziva na nju i ostavili je pored neke vode. No medjutim mala se prepala i zavristala u nezgodnom trenutku. Tako se razotkrio atentat....
      I na kraju ne moze mala kuci, izdala je islam i brata.... 16.gif 16.gif
      Nema veze sa onim sto pricate, ali se sjetio i da podijelim sa vama.


      Da se sad vratim na temu. Donedavno smo sve teme na forumu convergirali u politiku, a zadnjih mjeseci prelivamo u religiju 13.gif . To je izgleda tendencija sadasnja, sutra vidjecemo

      Zanimljivo je da su tadasnji komunisti negirali boga (ateizam), i u vrijeme golog otoka nije bilo lako biti vjernik.
      Znaci, katolici, pravoslavci, muslimani, su donekle u pravu kad roncaju na komunizam. Rekoh donekle, jer nisu uglavnom u pravu. Vec 50-ih je pocelo da popusta. Ko je htio mogao je da se moli, ali u tom slucaju "Adios Partija, adios funkcije, adios privilegije". (vidimo 50 godina kasnije kako bivsi komunisti postaju vjernici, ne znam je li im se bog ukazao, ili glad za funkcijama)

      Drugo donekle, je fakt da su u 2 sv. ratu crkve i dzamije obilato pomagale 'domace izdajnike' i bile na strani fashista. Sto ce reci da lako opravdati SKJ sto nije dao vjerske slobode

      Opet malo paralela. U tadasnjoj Spaniji su se redovno streljali oni koji nisu isli na misu, a u boljsevickim zemljama obrnuto.
      I tada je SFRJ bila ispred svog vremena.
    10.gif . Tako je isto bilo kad su Turci doshli . Adios funkcije adios privilegije , ako nisi preshao na Islam .


I s takvom se motivacijom i Ratko nasladi pred kamerom - "konaèno smo se osvetili Turcima za bunu protiv dahija" …
… mislim stvarno vrijedno 21 vijeka.…

Hoæe li ikad s adrese ovog nicka išta osvanuti o tom zašto su stanovnici Bosne (mahom bogumili i puk proganjan i s juga i sa sjevera) u prvom redu uopšte prešli na taj Islam, i kakvo je za koga bilo stanje s privilegijama prije dolaska Turaka?



-----------------------

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

01-10-2014 22:30 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pravimostarac:

    nije mi jasno ako je tolika nostalgija za KPJ ili Kp BiH sto ne izadje na izbore
    kad citas po novinama i vako na forumima pobjedili bi glatko


Mislim da nije nostalgija za KPJ. Nostalgija je za boljim zivotom.
Ljudi su se vise cijenili, moral je bio veci, bilo je bezbrizno.
Nostalgija je uglavnom medju inteligencijom i gradjanstvom. Onima na selu je vazda bilo svejedno, a danas im je mozda i bolje kad su se zaposlili u firmama po partijskim vezama, i zaposjeli stanove u gradovima, a usput i dalje idu na sela da uzgajaju voce i povrce koje kasnije prodaju u gradu (ne svi, ali sigurno ima veliki broj seljaka svih nacija u ovoj situaciji)

I Socijalisti ne bi pobijedili iz vise razloga:
- izasli su iz mode i imaju svojih afera
- previse rascjepkani (desetine lijevih partija)
- strah (obicnog naroda je STRAH da ne pobijedi NJIHOVA nacionalna stranka 21.gif )
- konzervativci uvjek imaju osiguran procenat glasova, tako da i u nasem slucaju barem 30-40, ako ne i vise % glasova svakog od naroda idu 'njihovoj' nacionalistickoj stranci

Da bi pobijedio socijalizam potreban je JAK COVJEK, sa karizmom, da povuce za sobom proletarijat i siromasne, i da 'zarazi' ideologijom narod.

Takvog covjeka na Balkanu uglavnom nema. Sve dobre ubiju u pojam brzo ili bukvalno likvidiraju

i ako bi recimo ja sutra glasao za Komsica, jer mi se svidja kao covjek i kao partija, sta bi se desilo?
Po sadasnjem zakonu moram da glasam za muslimana da ne bi hrvati bili majorizirani. Drugim rijecima, dok je Dejtonskih pravila, na vlasti su nacionalisti, ali to je druga tema


pozzz

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

01-10-2014 22:32 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

davno je naš narod reko

slušaj sta hodža prièa ali ne radi kako hodža radi

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

01-10-2014 22:33 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

slažem se sa nostalgijom za boljim životom

mislim da tu nostalgiju više hrane oni što su razmijenili 4 tu banku a pogotovo 5 tu nego oni mladji
dijelom što njihov život pomalo prolazi ili što su u dijaspori ili...

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

01-10-2014 22:37 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Stari Grad:

        citat od prowler2:

      10.gif . Tako je isto bilo kad su Turci doshli . Adios funkcije adios privilegije , ako nisi preshao na Islam .


    I s takvom se motivacijom i Ratko nasladi pred kamerom - "konaèno smo se osvetili Turcima za bunu protiv dahija" …
    … mislim stvarno vrijedno 21 vijeka.…

    Hoæe li ikad s adrese ovog nicka išta osvanuti o tom zašto su stanovnici Bosne (mahom bogumili i puk proganjan i s juga i sa sjevera) u prvom redu uopšte prešli na taj Islam, i kakvo je za koga bilo stanje s privilegijama prije dolaska Turaka?



    -----------------------


Stari, nemoj uvjek biti zlomislen 11.gif . Ima dosta istine u Prowlerovom postu, a ne odnosi se samo na Bosnu. Te su se stvari desavale i u Srbiji, i u Bugarskoj, i U Makedoniji, Albaniji, u svim zemljama otomanskog carstva.
To se desilo u Srednjevjekovnoj Spaniji, sa arapima, pa onda sa Zidovima ili krizarima, kako je kome odgovaralo...

U ovome grmu se krije zec, KAKO KOME ODGOVARA, tako se prekraja povijest/istorija... Ratko je prica za sebe, da je Tito tu on bi zavrsio na Golom Otoku 08.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

01-10-2014 22:40 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pravimostarac:

    slažem se sa nostalgijom za boljim životom

    mislim da tu nostalgiju više hrane oni što su razmijenili 4 tu banku a pogotovo 5 tu nego oni mladji
    dijelom što njihov život pomalo prolazi ili što su u dijaspori ili...


Oni mladji su ratna i poratna djeca, odrasla uz mrznju i nasisana vjerom i nacijom. Treba proci nekoliko generacija uz boljitak da bi novije generacije uzrasle bez mrznje.

A ovi sa 5 banki i vise, mamu im njihovu, oni su zapoceli rat 08.gif 08.gif mozda ne direktno ali su krivi, bili zu prevaga i mogli su nesto vise uraditi, mislim

Glede dijaspore, pazi sad ovo.
Zivio sam u malom (drustvenom) stanu u Mostaru. Normalna mostarska obitelj. Sve standard. Stari Fiat i biciklo.
Sad zivim na 150 metara od mora, imam ogromnu kucu, i bmw-a
A nostalgican 11.gif 11.gif jelde da nema smisla? 14.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

01-10-2014 22:48 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ili sto su zivjeli zivot dostojna covjeku.
Ovi danas ,momci, djevojke , narod- jednostavno ne zna sta znaci bolje i ljepse vec jedino kad vide neke stare dokumentarne filmove koji su u boji a oni zbog pomanjkanja nekih ocnih celija vide to kao "daltonist" u sivo /bjeloj boji.Al' sta ces - tesko je slijepom docarati boje, gluhom otpjevati naj ljepsu pjesmu, pred krme prosuti bisere i dragulje 07.gif jer kad na krmacu stavis karmin /ona je opet krmaca.
Kakva nostalgija -otese mi 20 godina zivota i unazadise zemlju za 50 godina -a i danas govore " sutra ce ti biti gore al' za tvoje dobro" pa dje to ima .Donose i provode "nakve" zakone u ime drzave a drzave ovak'e nidZe na svijetu nema. 21.gif

01-11-2014 23:31 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pasha:

        citat od semirizsvemira:

          citat od pasha:

        kada bih poredio onaj sistem u nekadasnjoj jugi i ove nakon juge sisteme ovi su gori milion puta
      Po cemu su ovi gori . Nemoj samo napamet nego konkretno . Ja ne mislim da je jedan sistem dobra ako u njemu ima mnogo ljudi koji ispastaju . Gdje nema pravednosti to ne traje dugo . Zamisli u Turskoj sultan se sudi sa jednim neimarom , krscaninom i kadija optuzi sultana da je uzurpirao privatno vlasnistvo doticnog neimara i da je presuda odsijecanje ruke i Sultan stavi ruku , pozove egzekutore i u zadnjem trenu ovaj neimar potresen pravednoscu zaustavi uz nekoliko pokusaja egzekuciju ruke . Sultanova ruka osta citava a covjek primi Islam . Tvoj je zadatak da nam otkrijes imena 19.gif Ja to rekoh o sultanima a mozes zamisliti kako su pravedni bili Muhammed s.a.w.s i ashabi ( medju njima i cetverica halifa ) I onda to stavit u kontest ovoga sa Golim otokom . Pa Muhammed s.a.w.s je kaznjavao zarobljenike time da su mogli slobodno hodati i poducavati narod , tj skolovati narod . Koja teska kazna .Ljude je najvise privlacila pravednost kod muslimana . I zato je taj sistem trajao 1300 Godina .

    po svemu su gori, ovi su nas zavadili da se mrzimo kako bih vladali, sjedili su svaki dan zajedno i smisljali kako ce mo se mrziti
    evo ti si meni otkrio da je sultan okrivljen a i da se neimar dozvo tobe, kakve to ima veze sa nasim politicarima?
    kada bih im sudili nebih imali cime jest pa bih malo mozda i liniju dotjerali, eno ih zadundili pravo!
    poredis Muhameda s.a.w.s. sa ovim smrtnicima koji su se umislili kao da su bogovi, tobe jarabi
    po cemu je gore, recimo nekada zaspes na klupi u parku a ujutro se probudis neko te pokrio a danas nesmijes ostaviti cipele kada udjes na namaz u dzamiju neko ce ih klepiti, recimo da bih dobio posao na tenderu moras biti clan SDA, HDZ-a ili SDS-a ovisi na kojoj treritoriji konkurises
    primjerice musliman ne moze vladati u RS-u ili srbin u federaciji a da se kandidujes u predsjednistvo moras biti jedan od ova tri naroda, to je politicki goli otok
    koja je sloboda kada ne smijes doci svojoj kuci i traziti povrat svoje licne imovine
    nije nam valjala ona drzava a zakoni i sudstvo su zadrzani iz bivse juge samo oni koji su i prije vladali promijenuli kapu i sada vladaju
Joj jesi ti sve ti se mora nacrtati . Govorio sam ti o pravednosti a ti nista ne kontash .
Cuj mogo spavati u parku na klupi . Danas ljudi imaju para , zive u vlastitim stanovima i ako nemaju gdje idu u hotele . Jos mi podvali da je skolovanje bilo besplatno 13.gif Ako nisi bio clan Partije , mogo si biti doktor nauka , dzaba ti 19.gif Ustav koji nam je nametnut je takav kakav je pa ga ne moze promjeniti ni ti ni ja ni Tihic a ni Dodik . To sto se tice politike . Povrat svoje imovine je izvrsilo Preko 80 posto ljudi u BiH jedino IZ nije dobila povrat imovine a ona je ogromna, zato sto je to otela KPJ i dala tadasnjoj drzavi . Niko mene nije zavadio u ratu , trebas biti dobar budala pa ne skontati da su nam komsije zabile dva puta noz u ledja a sami tim rat nam je nametnut . Ti si od onih , a ima ih jos, sto za rat okrivljuju Aliju rahmetli a to rade uglavnom komunisticki nostalgicari i pobjeglice podrumasi 19.gif Cilj je bio da nas nestane pa smo stali u odbranu nasih gradova i ulica i sela da ne izmasakriraju nasu djece roditelje . Ako to nisi skonto dzabe ti sve godine i tebi i bilo komjem drugom Bosnjaku . Hej bola skontali dobrovoljci sa svih strana svijeta ali Bosnjaci Sarajeva , Mostara , Banja Luke Prijedora nisu . Zar nisu nadjeni liste za odstrel u mnogim gradovima pa cak i u Mostaru pa i od ustasa i cetnika . Znas li ko ih je pravio tvoje i moje komsije Niko mene ne moze zavaditi sa gen Divjakom , Pudaricem , Kjujicem koje pozdravim ,i svi drugi ,uvijek kad ih sretnem( da sad ne nabrajam sve one znane i neznane neBosnjake ) . Oni mene ne znaju ali im se fino javim i osjecas radost na njihovim licma kad im se obicni ljudi jave Ostavi te bajke nekom drugom . bajke

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

01-12-2014 00:55 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Drugo donekle, je fakt da su u 2 sv. ratu crkve i dzamije obilato pomagale 'domace izdajnike' i bile na strani fashista. Sto ce reci da lako opravdati SKJ sto nije dao vjerske slobode
Makso ovo si lupno ko Maksim po diviziji . Pojma nemas . Potrazi pismo koje su uputile sve hodze zajednicki Ustaskoj vlasti u Sarajevu . Zato ne lazi i ne lupaj kad pojma nemas . U to doba kad su oni uputili pismo Ustaskom doglavniku za zastitu svih civila ( i jevreja ) na podrucju BiH , na drugoj dtrani su komunisti i cetnici ratovali protiv muslimanske milicije 19.gif Draza i Tito zajedno ruku pod ruku ( ovaj dio povijesti si bio odsutan sa casa kad se ucilo . Shala mala ovo nisi mogao procitati u nasim skolskim knjigama a nisi mogao procitati ni o masovnim egzekucjiama muslimana u istocnoj Bosni i Sandzaku . Nisi mogao ni procitati kad su partizani usli u Novi Pazar i pobili 3000 civila 19.gif

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

01-12-2014 01:06 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH
pokretac teme Thread Started by green

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

svemire, znaš li da imaš najgoru mahanu na svijetu...
svaka ti reèenica na forumu poèinje: "vi pojma nemate, pojma nema ovaj, pojma nema onaj"

moja bi ti nana dala nadimak - PAMETAR 13.gif

___________________________________________________________________

    01-12-2014 01:10 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    semirizsvemira semirizsvemira is a Male
    raja


    Poruka: 1860

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od green:

      svemire, znaš li da imaš najgoru mahanu na svijetu...
      svaka ti reèenica na forumu poèinje: "vi pojma nemate, pojma nema ovaj, pojma nema onaj"

      moja bi ti nana dala nadimak - PAMETAR 13.gif
    Pa ne znam lagati , ja govorim istinu 10.gif

    ___________________________________________________________________
    "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
    (Johann Wolfgang Goethe)

    01-12-2014 01:16 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
    taxi taxi is a Male
    Liska mjeseca avgusta




    Poruka: 18170
    Location: M&R

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    jugovina u ŠveCkoj...... vidim ja po tebi i starom 29.gif

    ___________________________________________________________________

      01-12-2014 01:23 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
      Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com