Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Zabranjena svinjetina i krscanima u Bibliji » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 2 [3] 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

"Pig hearts have not yet been used as a successful replacement for a human heart and there are a few reasons for this. Although the pig heart is approximately the same size as a human heart and has the same pumping capacity as a human heart, it is still not a human heart. The human body generally rejects anything foreign that is placed in our bodies. When a human receives a transplant from a human donor, there are many drugs that are used to help the body accept the organ. This happens by suppressing the immune system so that it will not reject the new heart. However, there are scientists who are attempting to genetically modify pigs so that the human body will not attack the donor pig heart." - See more at:

    http://www.enotes.com/homework-help/why-pigs-hearts-used-most-heart-transplants-191163#sthash.IwY3GcOs.dpuf


"pig hearts are not used in humans where a transplant is required. There have been a couple of reported attempts to do the same, but they have failed due to the pig's organ being rejected by the human immune system.

Though the pig's heart is very similar in anatomy, function and structure to the human heart it is not a perfect match. Scientists are conducting studies to use stem cell research to make the pig heart totally compatible with that of the human. This will not lead to their being rejected by the immune system and also ensure that they are a perfect fit to the requirements of the human body."
- See more at:
    http://www.enotes.com/homework-help/why-pigs-hearts-used-most-heart-transplants-191163#sthash.IwY3GcOs.dpuf

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

12-25-2013 00:38 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

za ljudsko srce se koriste kravlji zalisci , koji se "ugradjuju " sa100% uspjesnosti ,mislim
za lzamjenu za ljudske srcane zaliske

12-25-2013 01:09 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4418
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

...pade mi na pamet imam komsincu bosanku,sin joj jednom otisao u drugi grad na praksu,imao smjestaj i hranu.Sad ona prica pitam sina sta jedes,a on kaze nema mama nista,vec svinja 13.gif

...mi polegli 13.gif

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

12-25-2013 02:24 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

pitao bi ja toga tko je izmislio pravila, kad nemaš što pojesti, kad si gladan i stomak se zalijepio za leða, bili tada ista pravila važila, ili su to samo pravila za malu raju.Jednog Uskrsa kad je bio post,, doðem kod veleèasnog ,a pred njim brdo hrane, pitam ga kako to jede kad je post, a on mi onko punih usta odgovori ;"Grijeh izlazi, a ne ulazi na usta."

12-25-2013 11:24 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od STECAK:

    Nista ,ja , drukcije nisam pricao sa ef.Ahmet Biberom( ako znas o kome govorim) nego kako ovdje pisem i covjek mi nikad nije rekao da su moja pitanje i misljenja uvrediva za Islam.Nidje veze @sema , konju gumeni.



Znam ja ko je Ef. Ahmed Biber.....sada je Allahrahmetile 33.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

12-25-2013 12:48 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

u Kur'an-u stoji da je Bog a.s. neposlusne ljude pretvorio u svinje i da je to razlog sto se ne smije svinjetine jesti
viribus, da bih spasio zivot imas dozvolu da konzumiras nesto sto je zabranjeno vjerski, recimo neke ptice ili recimo pica ali je svinjetina zabranjena u svakom slucaju, koliko ja znam

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

12-25-2013 13:52 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..ako cemo religiozno da odgovorim Viribusu ..ja sam jedne prilike pito jednog hodzu po pitanju jedenja svinjetine u nuzdi ..on je rekao da je dozvoljeno pojesti tek toliko da covjek utoli glad ukoliko nema drugog izbora hrane ,ne prejedat se ni tada ..jer ne bi smjeli dozvoliti da umremo od gladi ..sutra vec moze doci neka druga nafaka koja nam je dozvoljena ..tako da vjera ni po tom potanju nije toliko kruta kako je neki zele prestaviti ili ocrniti ..sto bi sad jeo svinjetinu ako se nadjem u nekom marketu gdje ima izobilje proizvoda od onoga sto mi je dozvoljeno .

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

12-25-2013 14:00 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja dajem ruku na panj, da smo svi mi u životu okusili svinjetinu, hajmo reæi 99,99% nas!

žvake Orbit ili veæina žvaka u sebi imaju emulgator koji se dobija iz svinjskog mesa
i tako dalje... razni želei, kroasani, Snickers èokoladice itd.

i šta ima veze... to se ionako ne može nazvati mesom, radi se o promilima

___________________________________________________________________

    12-25-2013 14:05 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..green ,sta sad ako je neko okusio to treba da znaci da nije vjernik i da ne moze biti vjernik i treba da nastavi da jede ako je to nekad radio ..smisao vjere i jeste u tome da te uci ili nauci da mjenjash loshe navike koje su u skladu sa vjerom ..ako neki proizvodjac bez nasheg znanja koristi u svom proizvodu svinjsku mast ili zelatin a to nije deklarisano na etiketi proizvida nije mi ni grijeh to da pojedem u neznanju ..ja jednom kupovo djeci gumene bombone ..pridje meni jedan Arap i kaze vidim da si stranac i pita uz to jesam li musliman ..kazem ja da jesam ..on je bio kulturan i rece mi mozda i neznam ali u tim gumenim bombonama se nalazi svinjski zelatin ..od tog dana ja vishe nisam pojeo ni jednu gumenu bombonu ..da sam nastavio to bi bio moj svjesni grijeh ..ovako sve sto sam pojeo bilo je iz neznanja i prema tome nije mi sigurno bio grijeh

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    12-25-2013 14:13 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ako vec pricamo o muslimanima i o muslimanima treba naglasiti da su bosanski /muslimani imali
    tesku zadacu opstati kao "pravi /pravcati muslimani s obzirom na njihovo okruzenje ,pa tako neznam koliko imam/o prava reci -"ha nisu oni pravi muslimani barem su se jednom (sto iz neznanja) omrsili".
    A i mnogi iz drugih religijskih konfesija "kao da su imali cilj" da sto vise minimiziranju njihov nacin ,i stil zivljenja svojim laskavim "ubjedjenjima"da jedenje svinjetine nije nista,a poslije bi se i to koristilo kao "oruzje"- ma daj nisi ti pravi musliman .

    12-25-2013 14:28 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ako je moj grijeh sto ja konzumiram nesto molim dragog Allaha da mene kazni ne nikoga pored mene, svako za svoje grijehe ispasta ni hodza, ni pop, ni fratar a ni papa nemoze da ti oprosti i skine s tebe, nase je da ispastamo za grijehe na sudnjm danu, ja svoje znam...

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    12-25-2013 14:42 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    berber berber is a Male
    moforaja


    Poruka: 4418
    Location: Na Tepi

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ...neki koji bas hoce da se striktno drza da ne jedu svinjetinu su mi pricali da se svinjetina stavlja u gotove sve,cak u sladoled,slatkise i svugdje negdje...da ne pise slovima u sastavu hrane,vec pod nekim brojevima sa jednim ili dva slova.Meni se to ne odgonetava,niti se smatram grijesnim ako na takav nacin pojedem nesto.Dovoljno mi je da ne jedem svinjsko meso,niti suhomesnate svinjske proizvode.Situaciju gdje nemam sta jesti vec samo svinjetinu ne mogu zamisliti.To nisam prezivio ni za vrijeme rata.Ako nema bas nista jesti otkud da se pojavi samo svinjetina 21.gif

    ___________________________________________________________________
    nema vise ni tepe

    12-25-2013 15:12 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..Dobro rece stecak ,zadatak svih ostali konfesija jeste da ti pruzi ne grjesnu sliku da grijeh ne ulazi na usta vec iz usta ,onda te udari po prstima pa ti kaze jebiga jeo si ..od kud sad da si ti musliman ,onda kad ni to ne pomaze onda se smishlja novi naziv ..turbo folk musliman ..musliman na baterije itd itd ..sve sa ciljem da podapinju ili da skrecu ljude sa nekog puta koji su izabrali ..jer tesko je nositi breme na sebi da si nekad bio nevjernik i jeo svinjetinu sa svojim drugom i danas kad te sretne taj isti prijatelj a ti mu kazes ,izvini zurim na dzumu ..onda taj prijatelj kaze svako danas postaje musliman ..sto je taj prijatelj posjecivo crkvu nedeljom redovno i jeo dozvoljeno mu meso i pice to nema nikakve veze i to je normalno ,samo postati musliman je uvjek trn u oku pa cak trn u oku onim muslimanima koji za sebe kazu da su ateisti ,ponekad mi se cini da su ti ateisti muslimani puno gori od ovih ostali i da su ti najglasniji i da se uvjek obrusajuhavaju na vjernike muslimane vec na vjernike iz ostalih religija ,

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane vjetar dana 12-25-2013 u 16:03.

    12-25-2013 15:38 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..koliko smo bombardovani svim prevarama u nashoj ishrani to se vishe ne moze ni sagledati ,nedavno afera sa konjskim mesom drmala je evropom ..ko zna od kada i koliko tona konjskog mesa su ljudi pojeli pod deklaracijom govedje mljeveno meso ..ko sad zna jeli u tom mljevenom mesu bilo i par procenata i svinjskog mesa , prevare su poroizvodjacima opravdane ,jer oni zive od profita a svinjsko meso i konjetina je daleko jeftinije na trzistu ..kad se samelje na mashinu prepoznat ga ne mozesh a cjena mu ide pod govedinu i zarada automatski veca

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    12-25-2013 15:45 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7086
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    koliko se pašæadi u æevapima na Bašèaršiji pojelo... a nismo znali 29.gif

    ___________________________________________________________________

      12-25-2013 15:55 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..sumnjam da jesmo ..ali nismo znali i neznamo josh uvjek ,ali dok ne saznamo ja cu opet pojesti cevape u cevapcinici kod zelje

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 12-25-2013 u 15:58.

      12-25-2013 15:58 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      makso makso is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 2849
      Location: andaluzija

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od green:

        koliko se pašæadi u æevapima na Bašèaršiji pojelo... a nismo znali 29.gif


      Ili u Milija, preko puta masinske skole 13.gif 13.gif 13.gif

      Povrh svega toliko veliki da smo govorili " dabogda ti cuna bude bila ko cevapi u Milija"

      13.gif 13.gif 13.gif

      zeleni, chafiru 11.gif

      ___________________________________________________________________
      prest'o sam 18.gif

      12-25-2013 16:44 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
      berber berber is a Male
      moforaja


      Poruka: 4418
      Location: Na Tepi

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Vjetre,u pravu si da muslimani najostrije osudjuju jedni druge,sta vise ponasamo se ko spijuni...neki sto poste prate ko ne posti,onda oni sto ne poste kritikuju one sto samo poste,a ne ponasaju se ljudski i tako bez kraja i konca.

      ___________________________________________________________________
      nema vise ni tepe

      12-25-2013 16:53 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..uvjek se u kolace stavljo prashak za pecivo da tjesto naraste ,,tako i mili guro prashka da mu se cevapi napushu .. 13.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      12-25-2013 16:53 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11483
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      "Svaki iskreni vjernik, bilo koje vjere, na pravom je putu,
      sve dok ne poène da govori o tome kako su drugi na pogrešnom"

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      12-25-2013 16:55 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      Stranica (4): « prethodna 1 2 [3] 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com