Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » FORUMAŠI » IN MEMORIAM » ZAUVIJEK U NASHIM SRCIMA » Hasib Mahmic, Vildan Pehlic, Almir Kasumovic » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)

Hasib Mahmic, Vildan Pehlic, Almir Kasumovic Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

10-26-2013 18:20 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

33.gif 33.gif 33.gif

10-26-2013 18:21 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice



Za rahmetli Almira Kasumoviæa, jednog od trojice navijaèa koji su u saobraæajnoj nesreæi nakon utakmice BiH-Litvanija izgubili život, svi koji su ga poznavali imaju samo rijeèi hvale. Mladiæ koji je od svega u životu najviše volio svoju vjeru, pa onda domovinu, uvijek je bio vedar i nasmijan i spreman da priskoèi u pomoæ drugima. Almir se volio i šaliti ali je i kroz šalu okolini slao snažne islamske poruke. Prije otprilike pola godine, taènije 9 aprila 2013 g., rahmetli Almir je na svome FB profilu objavio zanimljivu fotografiju. Prvo se uslikao u svježe iskopanom kaburu a zatim napravio fotomontažu na kojoj je sebe ''smjestio'' u kabur. Na fotografiji je napisao: ''Ja Rabbi, neka mi ovo bude najbolji ders. Amin! Sjeti se smrti i kabura. Ovdje ležim ja sutra æeš ti.''

Uz sliku je objavio slijedeæi status:

TI ŠTO STOJIŠ KRAJ KABURA MOG
RAZMISLI MALO O STANJU SVOM
JER SAM I JA BIO ŠTO SI I TI
A TI ÆEŠ SUTRA BITI OVO ŠTO SAM JA.

Na preporuku jednog prijatelja kako dotiènu fotografiju treba ukloniti da ''ne straši narod'', Almir je napisao: ''To malo da prepadnem ove što se boje smrti! He he nama je ovdje leæi danas ili sutra. Ja sam isprobao da vidim kako je i nešto me presjeklo da budem bolji. Ne bojte se vi još ste mladi. Idemo po redu. Ha-ha samo znajte, smrt je bliža od jake, a šta smo pripremili za onaj svjet? Budimo bolji, Allah sve vidi, sve se snima....NE BOJTE SE!''

Napisao je takoðer: ''Kad se rodiš uèi ti se ezan a ne klanja namaz. Kad umreš klanja ti se namaz, a ne uèi ti se ezan. Život traje koliko izmeðu ezana i namaza. Iskoristi ga u hajru.''

Da bi komentare zakljuèio slijedeæim rijeèima koje je ponovio dva puta: ''Mezari su nam najbolji vaizi, a ništa ne govore. Svjedoèe samo jednu istinu, svi æemo doèekati da doðemo tamo, pa spremajmo se, niko neæe biti pošteðen. Kako li je teško ostaviti sve na šta smo navikli, porodicu, topao dom, posao, dunjaluk, i otiæi dole, dva metra ispod zemlje, sresti se sa svojim djelima. Poènimo na vrijeme spremati naš kabur, pa æe nam smrt biti radost, a ne strah.''

Na dženazi rahmetli Almira i njegovih drugova, Vildana Pehliæa i Hasiba Mahmiæa, prisustvovao je veliki broj ljudi iz èitave BiH i dijaspore. Njihova dženaza je barem na jedan dan ujedinila sve Bošnjake opæenito a Krajišnike posebno, koji su se na zaista dostojanstven naèin oprostili od njih. Više od deset hiljada ljudi je tog dana zajedno tugovalo i Uzvišenom Allahu upuæivalo dove da se smiluje ovim mladiæima. Sigurni smo da bi Almir, da je imao priliku još jednom progovoriti iz kabura, ali ovog puta onog iz kojeg neæe ustati do Sudnjega dana, svim prisutnim na svojoj dženazi još jednom poruèio ono što je uz spomenutu fotografiju veæ savjetovao svojim poznanicima i prijateljima na FB profilu. (A. D.)

saff.ba

10-26-2013 18:22 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
adanes adanes is a Female
moforaja




Poruka: 3041
Location: rondo

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

33.gif 33.gif 33.gif

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif

10-26-2013 18:58 adanes is offline Posalji email za adanes Pregledaj poruke od adanes Dodaj adanes u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4421
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

33.gif 33.gif 33.gif

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

10-26-2013 21:53 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Rahmet im lijepoj dusi 33.gif 33.gif 33.gif

10-26-2013 21:57 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
bjelopoljac bjelopoljac is a Male
bice nesto od mene


Poruka: 350
Location: USA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

10-27-2013 00:55 bjelopoljac is offline Pregledaj poruke od bjelopoljac Dodaj bjelopoljac u listu prijatelja
Japrak Japrak is a Male
moforaja




Poruka: 2118
Location: kad bi i ja znao

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

33.gif 33.gif 33.gif

___________________________________________________________________

    10-27-2013 09:04 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
    Ricina Ricina is a Male
    raja




    Poruka: 1932
    Location: Predaleko od Mostara

    .. Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Allahrahmetile... Mladi momci...Steta..

    ___________________________________________________________________
    "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 10-27-2013 u 11:07.

    10-27-2013 11:06 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
    Behma Behma is a Male
    rodjeni


    Poruka: 766
    Location: zemlja dembelija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    33.gif

    10-28-2013 06:14 Behma is offline Pregledaj poruke od Behma Dodaj Behma u listu prijatelja
    pala pala is a Male
    raja




    Poruka: 1586
    Location: Avenija 77

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    33.gif 33.gif 33.gif

    ___________________________________________________________________
    VELEZ JE GOROSTAS KAO PLANINA PO KOJOJ JE DOBIO IME

    10-31-2013 15:33 pala is offline Pregledaj poruke od pala Dodaj pala u listu prijatelja
    Snjeza Snjeza is a Female
    samo sto nisam


    Poruka: 1026

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    33.gif 33.gif

    11-23-2013 00:19 Snjeza is offline Pregledaj poruke od Snjeza Dodaj Snjeza u listu prijatelja
    nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com