Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » Volio bih da je ovo laz radi vece citanosti! » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Volio bih da je ovo laz radi vece citanosti! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

MOSTAR
Prekida se nastava u školama zbog širenja šuge?
U Mostaru se pojavila šuga, a zbog pojave te bolesti navodno bi moglo doæi i do zatvaranja škola i vrtiæa, prenosi lokalni portal MoInfo.ba, kojem su iz mostarskih zdravstvenih institucija rekli kako pomno prate situaciju sa širenjem šuge.
Velièina slova:

Škola (Foto: ilustracija)
Za spreèavanje širenja šuge, ali i nastanka zaraze, najbitnija higijena s obzirom na to da se bolest prenosi kontaktom. Samo u posljednjih mjesec dana u Mostaru je evidentirano više od stotinu novooboljelih, dok se smatra da je taj broj daleko veæi zbog neevidentiranja u zdravstvenim institucijama.
Prema dostupnim informacijama najteže je stanje u bivšim opæinama Stari grad i Sjever. Šugi pogoduje i zima, jer se grupe ljudi kreæu u zatvorenom i neprozraèenom prostoru.

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

02-19-2013 00:08 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pasha, na žalost nije šala nego istina.
Samo da znaš u kakvim uvjetima pojedinci žive nebi povjerovao.

02-19-2013 00:12 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te
pokretac teme Thread Started by pasha

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

uslovi pa nije sapun skup, higijena je uvijek bila prva i osnovna stvar u naseg naroda, nemar i neodgovornost

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

02-19-2013 00:20 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pasha:

    uslovi pa nije sapun skup, higijena je uvijek bila prva i osnovna stvar u naseg naroda, nemar i neodgovornost



nije nikad bilo do sapuna, sve je uvjek bilo do pojedinca i njegovog naèina života, svašta se naselilo i dovoljno je to znati.

02-19-2013 00:27 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te
pokretac teme Thread Started by pasha

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

desilo i desava se vazda a mi ce mo nijemo promatrati da nas neko zarazi hapatitom ili shugom...

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

02-19-2013 00:31 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te
pokretac teme Thread Started by pasha

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nekada davno sam bio tonac u narodnom pozoristu i u to vrijeme smo radili predstavu "Jahaci Apokalipse" pa me je asociralo
moze li sve ovo biti neki nagovjestaj po biblijskom vjerovanju jahaca koji se pojavljuju na dan apokalipse:
Prvi jahaè [uredi]

Prvi jahaè dolazi na bijelom konju, predstavlja antikrista i njegova uloga je da zavede ljude i navede ih na jedne protiv drugih. Nosi luk, a na glavi mu je vijenac. On je "osvajaè" koji ima misiju podrediti èovjeèanstvo. Takoðer, ima metaforièko znaèenje za pohlepu u ljudima koja ih je dovela do Apokalipse.
Drugi jahaè [uredi]

Drugi jahaè dolazi na crvenom konju. Crvena boja simbolizira krv koja se prolijeva u ratovima. Dobiva snagu da uništi mir na zemlji, nastavi rat koji je zapoèeo prvi jahaè, i natjera da se ljudi ubijaju meðusobno. U ruci drži maè kao simbol rata. Njegovo metaforièko znaèenje su ratne strahote.
Treæi jahaè [uredi]

Treæi jahaè jaše crnog konja i dolazi kao posljedica rata i razaranja drugog jahaèa. On ce donijeti veæ pokorenom svijetu glad i bolest. U ruci drži vagu kao znak hrane koju mjereæi oduzima i uništava. Jaše govoreæi: "jednu hrpu pšenice za groš, tri hrpe jeèma za groš, a ulja i vina neæe biti"
Èetvrti jahaè [uredi]

Èetvrti jahaè "Smrt" (jedini imenovani jahaè) dolazi na bljedunjavo zelenom konju. Zelena boja je znak teško bolesnih i nedavno umrlih ljudi, a blijeda nijansa oznaèava truljenje. Prati ga bog starih Grka - Had, koji simbolizira pakao. Njemu je dana moæ svih prethodnih jahaèa, te ubija ratom, glaðu, bolešæu i divljim zvijerima.

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

02-19-2013 00:36 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pasha:

    desilo i desava se vazda a mi ce mo nijemo promatrati da nas neko zarazi hapatitom ili shugom...


ništa mi tu nismo u stanju uèiniti sve dok mjerodavni nešto ne pokrenu,a njima svaka ovakva situacija ide u prilog, zaborave se njihove malverzacije, skrene se sa pitanja politike na ovakve probleme koji su u današnje vrijeme nezamislivi.

02-19-2013 00:50 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..svemu tome doprinjela neimastina ,ocekivat je zimi da se shuga javlja ,.nema svako mogucnosti da grije bojler svaki dan ,bojleri troshe struju , shamponi i higijenske potrepstine dostigle su zapadne cjene, .ali opet to ne opravdava shugu ..ali dobrim djelom je pospjeshena i ekonomskim stanjem stanvnistva ..

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-19-2013 01:55 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
tulpe tulpe is a Female
wicked


Poruka: 3040

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Viribus:

        citat od pasha:

      uslovi pa nije sapun skup, higijena je uvijek bila prva i osnovna stvar u naseg naroda, nemar i neodgovornost



    nije nikad bilo do sapuna, sve je uvjek bilo do pojedinca i njegovog naèina života, svašta se naselilo i dovoljno je to znati.


Stvarno mi je dosta vise ovih tvojih nehumanih izjava 08.gif imas li ti dokaz za to.. kako mozes to tako jednostavno tvrditi??

02-19-2013 10:17 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tulpe, hajmo mi na Kaladont.. 23.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

02-19-2013 11:23 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
tulpe tulpe is a Female
wicked


Poruka: 3040

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

23.gif

02-19-2013 11:32 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

meni ovo nije cudno...kad sam bila trudna osugala sam se u brankovcu na ct-u....do ct-a...tamo negdje dakle osmi mijesec trudnoce isla privatno bas iz higijenskih razloga...anw...odem tamo i lijepo se osugram...odem odmah dermatolog i prvo pitanje joj je bilo jesam li bila u brankovcu i jesam li do sad isla privatno...dakle nisam bila prva kojoj se to desilo...
a da ne kazem jade moje poslije carskog reza...od infekcije jetre zbog nehigijenske sprice sam mogla umrijet...
najveci izvor zaraze su javne ustanove poput bolnica, skola, vrtica itd...
ja zaista nisam rasista...ali ciganka koja se ne pere godinu dana i ja da legnemo na isti krevet na kojem se ne mijenja onaj papir je van svake pameti...
i jos ono kad ti doju one cistace a ti na intenzivnoj i one domestosom pocnu cistit....pa ja je umalo nisam infuzijom gadjala....

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    02-19-2013 11:40 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    tulpe tulpe is a Female
    wicked


    Poruka: 3040

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Bas nikom ne mozes vjerovati.. ja sam ovdje, kad mi se djete opeklo , nisam dala prici cistacicama, a setrama sam uvijek morala ukazivati na pravilnost. Nisu znale zavoja staviti, pa sam ja kasnije popravljala, jer nisu htjele to uraditi drugi put. Djete raskrvavljivalo cesanjem, a ja kasnije bila optuzena da sam na sopstvenu ruku mjenjala!! zavoj.. apsurd koliko su nemarni, i nekad se stvarno stidim svog zanimanja 29.gif

    02-19-2013 12:09 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
    Viribus Viribus is a Male
    moforaja


    Poruka: 5295

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tulpe:

          citat od Viribus:

            citat od pasha:

          uslovi pa nije sapun skup, higijena je uvijek bila prva i osnovna stvar u naseg naroda, nemar i neodgovornost



        nije nikad bilo do sapuna, sve je uvjek bilo do pojedinca i njegovog naèina života, svašta se naselilo i dovoljno je to znati.


      Stvarno mi je dosta vise ovih tvojih nehumanih izjava 08.gif imas li ti dokaz za to.. kako mozes to tako jednostavno tvrditi??



    o èemu ti ženo prièaš i što to tebi smeta, zašto èitaš,? a pogotovu komentiraš?????. 35.gif 21.gif

    02-19-2013 13:23 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
    tulpe tulpe is a Female
    wicked


    Poruka: 3040

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    21.gif

    02-19-2013 13:27 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
    luka ters
    SexNepoznat



    Poruka: 5212
    Location: on the face of the place

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    kako ide onaj vic:
    pitali cigu: kupaš li se ti cigo?
    kupam brate, ljeti jednom - zimi malo rjeðe 04.gif

    ajd boga ti, od peksinluka niko nije umro, od hladnoæe bome jest.

    nego ozbiljno, šta su sad tu digli dreku,odjednom se niko ne sjeæa onih lavora po školama što su nas tjerali da umaèemo ruke (svi ðuture, bljak) - dezinfekcija protiv žutice

    ___________________________________________________________________
    "... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
    a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

    02-19-2013 14:08 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..ja mislim da je prosjek 400 maraka penizijeau BiH .dok ljudi poplacaju sve dazbine koje imaju ,onda troskovi za hranu i lijekove ,nije tesko izracunati da velo malo novca ostaje za higijenu ..ja se cuim kako nema veci broj oboljelih od zaraznih bolestiju ..

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    02-19-2013 14:14 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com