Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » SPORT » Adem Ljajic izbacen iz reprezentacije Srbije zbog nepjevanja himne » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Radobolja Radobolja is a Male
trudim se


Poruka: 222
Location: Den

Adem Ljajic izbacen iz reprezentacije Srbije zbog nepjevanja himne Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nije cudno sto nece da pjeva himnu,svi nesrbi bi imali problema s tom himnom
prosudite sami
Bože pravde, ti što spase
od propasti dosad nas,
èuj i odsad naše glase
i od sad nam budi spas.

Moænom rukom vodi, brani
buduænosti srpske brod,
Bože spasi, Bože hrani,(*)
srpske zemlje, srpski rod!(*)
(Repeat last two lines)


Složi srpsku braæu dragu
na svak dièan slavan rad,
sloga biæe poraz vragu
a najjaèi srpstvu grad.

Nek na srpskoj blista grani
bratske sloge zlatan plod,
Bože spasi, Bože hrani
srpske zemlje, srpski rod!
(Repeat last two lines)


Nek na srpsko vedro èelo
tvog ne padne gneva grom
Blagoslovi Srbu selo
polje, njivu, grad i dom!

Kad nastupe borbe dani
k’ pobedi mu vodi hod
Bože spasi, Bože hrani
srpske zemlje, srpski rod!
(Repeat last two lines)


Iz mraènoga sinu groba
srpske slave novi sjaj
nastalo je novo doba
Novu sreæu, Bože daj!

Otadžbinu srpsku brani
pet vekovne borbe plod
Bože spasi, Bože brani
moli ti se srpski rod!
(Repeat last two lines)

05-31-2012 22:01 Radobolja is offline Pregledaj poruke od Radobolja Dodaj Radobolja u listu prijatelja
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta




Poruka: 18170
Location: M&R

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dobro.
A što je potpisao kodex ponašanja u kojem piše da svi moraju pjevati himnu?
Ta znao je ,kad je potpisivao kako glasi himna !!

___________________________________________________________________

    05-31-2012 22:12 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    sveti savo siso sneba svojoj seji sneo sepet suhi smokava

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    05-31-2012 22:49 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    makso makso is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 2849
    Location: andaluzija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    21.gif 21.gif

    Prvi put sam procitao tekst himne. Radobolja 10.gif

    Hajmo je analizirati:

    Velica srpstvo. normalno, drzava se zove Srbija.
    Spomenu 5 vjekovnu borbu. To je cista povijest. Mogli su reci i 6 vjekovnu borbu (od pada na Kosovu 1389)

    I sto kaze Taxi, potpisao je ugovor, a profesionalac mora ispostovati ugovor. Mogao je reci Mihajlovicu i da iznadju neko rijesenje........


    Ne, ne branim Mihajlovica. Ne, nemam nista protiv Ljajica

    Svi drzavljani Srbije su srbi (iako su mozda po nacionalnosti bosnjaci, albanci, makedonci, bugari, madjari, crnogorci ili hrvati)

    Svi drzavljani BiH su Bosanci(i hercegovci) ukljucujuci srbe, hrvate, zidove, jugoslovene, bosnjake....


    Skakljiva tema
    Na Balkanu jos skakljivija

    ___________________________________________________________________
    prest'o sam 18.gif

    05-31-2012 22:49 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    razmisljao sam u tom pravcu ali mi je mrsko u laziti u tu diskusiju jer kraja joj nema

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    05-31-2012 22:52 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    dubravka
    SexNepoznat

    Poruka: 534
    Location: beograd

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Svi drzavljani republike Srbije su njeni gradjani, razlicitih veroispovesti,
    s tim sto postuju zakon drzave Srbije, kao i svuda u svetu,
    Postujete li vi, koji ste van Mostara zakone zemlje u kojoj zivitre? Normalno,
    da. Analizirati himnu jedne drzave na ovaj nacin je neukusno.
    Lepo vam je Taxi napisao: svako ko igra za odredjenu zemlju mora
    postovati i njenu himnu. I znati...ili nauciti.

    05-31-2012 22:56 dubravka is offline Posalji email za dubravka Pregledaj poruke od dubravka Dodaj dubravka u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..postovati zemlju zastavu i himnu zemlje u kojoj zivimo je ok .malo mi je degutantno da neko trazi ugovorom od igraca da pjeva himnu dok se ista svira .bilo bi neprimjereno cesat se po guzici ili genitaljama i vrtit se smijati se i izvoditi neke grimase ,ja mislim da je sasvim dovoljno obuc dres sa grbom zemlje za koju igrash i na taj nacin iskazati lojalnost zemlji za koju igrash .ja Zlatana Ibrhimovica jos nikad nisam vidio da pjeva himnu svedske reprenzetacije , mislim da nikad niko to od njega nije trazio ..malo mi je to nacionalisticko preseravanje od strane Mihajlovica ..on je inace bio poznat josh dok je igro za Lazio po svojim nacionalistickim i shovinistickim ispadima ..za tim koji je isto igro nema neku svjetlu istoriju ,od njega me ovo nimalo ne cudi .ali eto moze mu biti

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 06-01-2012 u 00:00.

    05-31-2012 23:59 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    cheri cheri is a Female
    moder u peMziji




    Poruka: 3810
    Location: Svizzera

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pred kraj rata (ili odmah uza rata) sam gledala ovdje na televiziji talijanskoj emisiju u kojoj su Saviæeviæ i Mihajloviæ velièali Arkana i predstavljali ga kao heroja. A navijaèi Lazia, dok je on bio trener su pokazivali transparente posveæene Tigru Arkanu, ne mislim da Talijani poznaju ili vole Arkana.

    Neko ko kaže da je "Arkan heroj srpskog naroda" je meni odvratna gnjida, a to su Mihajloviæeve rijeèi. Pa i kad je trebao preæi u Fiorentinu bili je malo rasprava u sportskim emisijama toj njegovoj bliskoj vezi sa èovjekom kog je tada tražio Interpol.

    O ovom sluèaju: Ljajiæ nije trebao potpisivati, pisalo je da æe morati pjevati himnu, je li èitao ugovor?


    P.s. Dubravka, ne ljuti se i ne primaj sve zaozbiljno, od malo šale glava ne boli, niko ne vrijeða himnu. ( nisi imala priliku èitati zezanja na raèun BiH himne:)))))
    Evo i meni upalo u oèi da u ove nekolike strofe 15 ili 16 puta se ponavlja samo jedna rijeè: srpsko, srpskom, srpskog, srpski, srpska....... ali to nije vrijeðanje, jednostavno upadne u oèi, jer je neobièno

    01.gif

    06-01-2012 00:27 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7086
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ovaj tekst himne prvi put èitam. Otkud u tom tekstu "srpske zemlje", zašto ne stoji "srpsku zemlju"?

    Ako se ova množina odnosi na manji bosanskohercegovaèki entitet Republiku Srpsku, onda je ova himna automatski, sama po sebi, fašistièka.

    06-01-2012 00:35 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    dubravka
    SexNepoznat

    Poruka: 534
    Location: beograd

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ja volim sale,ali, ako ste citali moje postove, nikad ne govorim
    o narodima, nacionalnostima, veroispovestima na ovaj nacin.
    Mnogo je narod propatio, ne treba nicim provocirati...sto se mene
    tice, ja sam kosmopolita, filantrop i vaspitana da volim svakog
    dobrog coveka. To sam i napisala u profilu. Za Greena jedan savet:
    smiri strasti, uci istoriju.

    06-01-2012 08:00 dubravka is offline Posalji email za dubravka Pregledaj poruke od dubravka Dodaj dubravka u listu prijatelja
    taxi taxi is a Male
    Liska mjeseca avgusta




    Poruka: 18170
    Location: M&R

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ana,ljudi....nije himna ovdje problem.
    Kakva je ,takva je.....eto ih tamo.
    Ni "moja" nekom ne valja,a nekom valja.

    Ovdje je problem što je momak nešto potpisao,i onda ne poštuje to što je potpisao.Na stranu to ,poštuje li on himnu....zemlju,selektora.On mora poštovati to što je potpisao,ili razguliti.
    Pa ,u parlamentu rs se svira ta nakva ,za mene strana himna,a ne BiH himna....Zar nije to veæi problem,nego ovo sa ovim momkom!?

    ___________________________________________________________________

      06-01-2012 08:04 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7086
      Location: BiH

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od dubravka:

        Za Greena jedan savet: smiri strasti, uci istoriju.


      Zašto da uèim istoriju? Ne kontam. Kod mene su strasti smirene uvijek.

      ___________________________________________________________________

        06-01-2012 10:58 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ...taxi pitanje kolko ljudi citaju te neke klauzule kad sklapaju ugovor .dosho novi trener i on pravi nove ugovore .donesu ti papire na sto i ti potpishes ..jesu mi igraci neso pismeni .neznam znali se pola i potpisat kako treba 02.gif 02.gif sad ako analizirash ugovor ili ti neko ukaze da krshis ugovor onda mash izbor ..kazi necu pjevat i necu igrat ..ja sam isto za to da se ugovor postuje .ili napusti firmu i poso .

        ..sad novine pishu o tome da bi on pjevo samo nije znao tekst ,rjeci firme i da se njegov otac izvino navijacima treneru i fudbalskom savezu srbije ,obeco da ce njegov sin naucit tekst himne i da nema razoga da neojeva himnu srbije ..ako je tako onda mozemo i ovu temu zatvorit

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        06-01-2012 12:34 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        taxi taxi is a Male
        Liska mjeseca avgusta




        Poruka: 18170
        Location: M&R

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Kakve veze ima njegov otac sa ovim svime???
        Pa momak je punoljetan.
        Isto kao kad bi sad moj rahmetli otac ,da je živ,došao ovdje da se izvinjava ako sam ja nekoga uvrijedio,ili srao nešto što ne treba!?

        Druga prièa je siniša mihajloviæ (namjerno malim slovima). Naime, poznato je da su "najveæi" Srbi oni koji nisu roðeni u Srbiji,isti sluèaj i sa Hrvatima,najveæi Hrvati su roðeni u Hercegovini,pa i Bosni.

        Ljajiæ je originalniji Srbin od mihajloviæa,jer je roðen u Srbiji ....dok je mihajloviæ roðen u Hrvatskoj.E,sad on treba dokazivati da je veæi Srbin od roðenog Beograðanina,npr.
        Ali,sve u svemu....ugovor je ugovor. 10.gif

        ___________________________________________________________________

          06-01-2012 12:49 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
          vjetar vjetar is a Male
          moforaja


          Poruka: 13977
          Location: dk

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ..evo teksta taxi pa procitaj


          Oglasio se i otac fudbalera Adema Ljajiæa: Moj sin bi pjevao himnu Srbije da je znao tekst
          Rekao sam mu da pokuša da se izvuèe dok ne nauèi i da sagne glavu da se ne vidi da li pjeva

          Autor Redakcija | Objavljeno 29.05.2012. u 05:50

          Ljajiæ: Pokušao je eskivirati pjevanje himne, ali...
          Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Siniša Mihajloviæ izjavio je da je fudbalera Adema Ljajiæa udaljio sa priprema zato što nije pjevao državnu himnu, èime je prekršio ugovor koji je potpisao.

          - Svi igraèi na poèetku priprema dobili su ugovor koji su proèitali i potpisali. To je za mene znaèilo da se slažu sa svim odredbama i da æe ih se pridržavati - rekao je Mihajloviæ.

          Slektor Srbije je kazao kako postoje stvari preko kojih ne može i neæe da preðe, a jedna od njih je i nepjevanje državne himne Srbije.
          - Razgovarao sam sa Ljajiæem, ali on nije mogao da mi objasni u èemu je bio problem, rekao je samo da su u pitanju bili privatni razlozi. Žao mi je, on je igraè na koga sam raèunao i ovo nije bila odluka iskljuèivo protiv njega. Isto bi bilo i da je bilo koji drugi igraè to uradio. Trebalo je ranije da prièamo da postoji neki problem, ovako, doveo me pred svršen èin - rekao je Mihajloviæ.

          Oglasio se i otac fudbalera Ljajiæa, Sahmir, koji se izvinio svima koji su se našli uvrijeðenim i objasnio da njegov sin nije pjevao himnu zato što nije znao rijeèi. On je naglasio da se Ademov patriotizam ne dovodi u pitanje.

          - Želio bih da se izvinim svima koji su se našli uvrijeðeni èinom mog sina Adema i da me shvate kao roditelja - rekao je Sahmir Ljajiæ, dodajuæi da ne želi da se preko leða njegovog sina vode politièka prepucavanja.

          On je naveo da ga je prije utakmice sa Španijom sin Adem pozvao i pitao šta da radi u vezi sa pjevanjem himne i da je problem što ne zna rijeèi, a da mu je on rekao da onda pokuša nekako da se izvuèe dok ne nauèi i da sagne glavu da se ne vidi da li pjeva.

          - Želio sam da zamolim sve roditelje, pa i Sinišu Mihajloviæa kome sam neizmjerno zahvalan za sve što je uèinio kao trener za mog sina. Adem od svoje desete godine igra za reprezentaciju Srbije. Odbio je ponude mnogih reprezentacija i patriotizam je time sigurno pokazao - rekao je Ljajiæ.
          Podijeli na: Facebook del.icio.us Digg StumbleUpon Twitter

          ___________________________________________________________________
          laku vam noc pijuni

          spavajte ko lavovi i ko kraljevi

          06-01-2012 12:54 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
          green green is a Male
          Super Moderator


          Poruka: 7086
          Location: BiH

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Eh, bravo, Taxi. Siniša Mihajloviæ je 100% iskompleksirani Srbin, koji je gladan dokazivanja svoga patriotizma.

          ___________________________________________________________________

            06-01-2012 12:57 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
            taxi taxi is a Male
            Liska mjeseca avgusta




            Poruka: 18170
            Location: M&R

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            a što velikim slovima,moj green 28.gif

            ___________________________________________________________________

              06-01-2012 13:11 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
              taxi taxi is a Male
              Liska mjeseca avgusta




              Poruka: 18170
              Location: M&R

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Èuj ,neæe pevati?
              Ima da pevaš kad si potpisao.

              ___________________________________________________________________

                06-01-2012 14:30 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
                vjetar vjetar is a Male
                moforaja


                Poruka: 13977
                Location: dk

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                ..hoce hoce .naucice on jos koju pesmu 02.gif

                ___________________________________________________________________
                laku vam noc pijuni

                spavajte ko lavovi i ko kraljevi

                06-01-2012 14:49 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
                berber berber is a Male
                moforaja


                Poruka: 4439
                Location: Na Tepi

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Sto hajvan nije zjevo ko sval.

                ___________________________________________________________________
                nema vise ni tepe

                06-01-2012 18:16 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
                Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                Postavi novu temu Odgovori
                Go to:
                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com