Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » TRADICIJE MOSTARA » KUHINJA » Sok od » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Sok od žare koprive Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

120 vrhova žare preliti...



Naèin pripreme
120 vrhova žare preliti sa 6 litara kljuèale vode pa ostaviti da stoji 3 sata.
Zatim ocijediti i u hladan ocijeðen sok dodati 6kg šeæera, limuntosa 10 kesica i ekstrakt od kruške (radi ukusa).
Ostaviti da stoji 24h uz povremeno miješanje!
Polsije presuti u boce.
Jako ukusan i zdrav sok.

    Više o receptima:
      http://www.bosanskikuhar.ba/recept/sok-od-zare-koprive/

___________________________________________________________________

    05-23-2012 14:14 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..6 kg secera =6 litara vode ..to je agda za baklavu nije sok ..ukusan jeste a da je nesto zdrav nemoze mi niko rec .. 13.gif

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    05-23-2012 15:23 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    mora li zara biti mlada ili moze i starija

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    05-23-2012 17:38 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    dubravka
    SexNepoznat

    Poruka: 534
    Location: beograd

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    I ja mislim da se moze staviti 3kg secera i limuntusa manje. U svakom slucaju za
    anemicne izuzetno dobar, a prirodan lek.
    Ovde se uveliko bere zova, i to je lep sok.

    05-23-2012 18:11 dubravka is offline Posalji email za dubravka Pregledaj poruke od dubravka Dodaj dubravka u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11491
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ovo je , kako kazu stari lijek za anemiju...od mlade zare neki prave fil za pitu...

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    05-24-2012 07:50 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    cheri cheri is a Female
    moder u peMziji




    Poruka: 3810
    Location: Svizzera

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Kopriva je inaèe zdrava, èaj od koprive piju za bubrege...
    Boga mi æu ovo kad-tad probati napraviti, samo sa manje šeæera 10.gif

    06-05-2012 19:30 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7086
    Location: BiH
    pokretac teme Thread Started by green

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Mi smo probali, pravo je dobar sok, samo nigdje nisam mogao pronaæi ekstrakt od kruške, pa smo ubacili od banane, ali super je ispalo. 13.gif

    ___________________________________________________________________

      06-05-2012 20:05 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      cheri cheri is a Female
      moder u peMziji




      Poruka: 3810
      Location: Svizzera

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Probaæu ja to sigurno, jer po ovom što piše trebao bi biti i ukusan. Samo jedno potanje: Jeste li sve po receptu pravili, i kolièinu šeæera?

      06-05-2012 20:23 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
      cheri cheri is a Female
      moder u peMziji




      Poruka: 3810
      Location: Svizzera

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      "pitanje" 01.gif

      06-05-2012 20:24 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7086
      Location: BiH
      pokretac teme Thread Started by green

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Pa da, ovo je ustvari sirup (sok na razrjeðivanje s vodom), od napisane mjere izaðe 8 litara sirupa, pa sigurno je to 100 litara soka, možda i više, zavisi kako ko voli da razrijedi.

      ___________________________________________________________________

        06-05-2012 20:26 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        cheri cheri is a Female
        moder u peMziji




        Poruka: 3810
        Location: Svizzera

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        E onda æu i ja sve ovako kako je napisano, mislim da tako i treba 10.gif ipak je to sirup, mora biti puno jaèi od obiènog soka koji se ne razvodnjava.

        06-05-2012 20:31 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
        green green is a Male
        Super Moderator


        Poruka: 7086
        Location: BiH
        pokretac teme Thread Started by green

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Probao sam, umjesto obiène vode, s sarajevskim kiseljakom, dobije se nešto kao Šveps 02.gif kao boza. Jako je pitko, i s kiselom i s obiènom vodom sa èesme. Ma odlièan napitak.

        ___________________________________________________________________

          06-05-2012 20:44 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
          cheri cheri is a Female
          moder u peMziji




          Poruka: 3810
          Location: Svizzera

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Sigurna sam da je super. A veæ sam i pomišljala da je vjerovatno dobar i sa kiseljakom, hvala za recept 10.gif

          06-05-2012 20:51 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
          luka ters
          SexNepoznat



          Poruka: 5212
          Location: on the face of the place

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          secer ne secer... al nekako je uobicajeno u tim starinskim receptima da ide 1kg secera na litar vode .... a nije nam plaho ni smetalo kad smo bili mladji
          danas pravila sok od zove. 5 litara samo. nek se nadje.
          spucala me nostalgija.
          a nekad mi je "na usi" izlazio.
          eh.

          ___________________________________________________________________
          "... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
          a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

          06-05-2012 21:03 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
          cheri cheri is a Female
          moder u peMziji




          Poruka: 3810
          Location: Svizzera

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od luka ters:

            secer ne secer... al nekako je uobicajeno u tim starinskim receptima da ide 1kg secera na litar vode .... a nije nam plaho ni smetalo kad smo bili mladji
            danas pravila sok od zove. 5 litara samo. nek se nadje.
            spucala me nostalgija.
            a nekad mi je "na usi" izlazio.
            eh.


          Jašta, vazda su se pravili sokovi, te od zove, te od nane ... Ja volim prirodne sokove, vazda radi sokovnik... Ali je dobro i ovo uraditi, kako reèe ti- nek se naðe...Napraviæu ga vala i ja ili me neæe bit' 02.gif

          06-05-2012 21:30 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
          djemila djemila is a Female
          Naj-Moder 2008




          Poruka: 11491
          Location: Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          E, juce sam rucala pirjan od zare..(prilog filetima) ali pirjan je odlican...

          ___________________________________________________________________
          Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

          06-07-2012 15:39 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
          nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com