Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » TRADICIJE MOSTARA » KUHINJA » Recepti za kolace bez da se peku » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Muntahta Muntahta is a Female
moforaja




Poruka: 8353
Location: Tamo gdje je moja dusa.

Recepti za kolace bez da se peku Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

SASTOJCI

-2 kg jabuka
-2 pudinga od vanilije
-300 gr secera
-600 ml.vode
-2 slag kreme od vanilije

POSTUPAK
U serpu staviti 400 ml.vode i 300 gr.secera.U to ubaciti izribane jabuke i kuhati desetak minuta uz stalno mijesanje drvenom kasikom.
U preostalih 200 ml. vode umutiti 2 pudinga od vanilije( dr.oetker) sa 4 kasike secera i usuti u serpu sa kuhanim izribanim jabukama.Kuhati 10 minuta na laganoj vatri.
U tepsiju staviti red piskota umocenih u mlijeko(ona strana na kojoj nema secera).Po tome iskrenuti kuhane jabuke sa pudingom.Premazati sa dvije kesice umucene slag kreme od vanilije.Po vrhu posuti cokoladnim mrvicama,orasima.Po zelji.
Prijatno

___________________________________________________________________
Prestani brinuti o tome ko te ne voli
ko ima vise ili ko sta radi.
Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

11-06-2011 21:39 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sve je ovo ok ali poseban je doživljaj kad domaæica stavlja kolaè u rernu.... 01.gif

11-06-2011 22:54 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
antiprotivan antiprotivan is a Male
moforaja




Poruka: 2825
Location: Norway

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Muntahta, probaj ovaj !

150 gr secera
4 jaja
3 dl slatkog vrhnja
200 gr. cokolada sa ljesnjacima
100 gr. cokolade za kuhanje
fildzan kafe

Izmiksati secer i jaja u jednu posudu, a u drugu izmiksati slatko vrhnje, te onda to dvoje lagano izmijesati.
Istopiti obje cokolade u kafi, malo ohladiti ali da se ne stvrdne, i zatim umijesati zajedno sa ostalim.

Smjesu staviti u neki kalup, a onda u zamrzivac !

Doduse ne znam je li isti osjecaj kad se kolac stavlja u rernu i u zamrzivac, ali meni je malo vazniji onaj osjecaj kad jedem kolac..
Kad ga jedem u gostima jako rijetko imam priliku dobiti taj osjecaj kad ga je domacica stavljala u rernu, obicno stignem kad je vrijeme jesti. 27.gif

___________________________________________________________________

    21.gif

    11-07-2011 01:35 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od antiprotivan:

      Muntahta, probaj ovaj !

      150 gr secera
      4 jaja
      3 dl slatkog vrhnja
      200 gr. cokolada sa ljesnjacima
      100 gr. cokolade za kuhanje
      fildzan kafe

      Izmiksati secer i jaja u jednu posudu, a u drugu izmiksati slatko vrhnje, te onda to dvoje lagano izmijesati.
      Istopiti obje cokolade u kafi, malo ohladiti ali da se ne stvrdne, i zatim umijesati zajedno sa ostalim.

      Smjesu staviti u neki kalup, a onda u zamrzivac !

      Doduse ne znam je li isti osjecaj kad se kolac stavlja u rernu i u zamrzivac, ali meni je malo vazniji onaj osjecaj kad jedem kolac..
      Kad ga jedem u gostima jako rijetko imam priliku dobiti taj osjecaj kad ga je domacica stavljala u rernu, obicno stignem kad je vrijeme jesti. 27.gif


    je li kafa onako prije nego je napravis ili fildzan zaljevuse...one jutarnje hahaha...jao mi pitanja ali da znam da se ne zeznem...djeluje lagan za napravit...mogla bi probat danas 01.gif

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      11-07-2011 08:52 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      antiprotivan antiprotivan is a Male
      moforaja




      Poruka: 2825
      Location: Norway

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ma ja mislim da umjesto kafe mozes iscijediti i pola narandze ako volis mix od narandze i cokolade, a stavis fildzan napravljene kafe, samo da imas malo tecnosti kad se cokolada topi da bude mrvicu rjedje..

      I nemoj da je cokolada sa cijelim ljesnjacima, nego sa mljevenim !
      A naravno moze i bez ljesnjaka, to je samo osnovni recept pa se zajebajes kako ti je ceif..

      ___________________________________________________________________

        21.gif

        11-07-2011 11:43 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
        taxi taxi is a Male
        Liska mjeseca avgusta




        Poruka: 18170
        Location: M&R

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ja vise volim.... peku 11.gif

        ___________________________________________________________________

          11-07-2011 11:46 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
          cheri cheri is a Female
          moder u peMziji




          Poruka: 3810
          Location: Svizzera

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Evo i od mene jedan, torta od plazma keksa, jedan od mojih omiljenih:

          Potrebno je:

          300 gr mljevenog plazma keksa
          150 gr mljevenih oraha
          5 jaja
          100 gr èokolade
          250 gr maslaca
          250 gr šeæera
          2 dl soka od naranèe
          za zaljev još 500 gr šeæera


          Priprema:

          Odvojiti žumanjke od bjelanjaka, umutiti žumanjke sa šeæerom i dodati tome umuæeni maslac, izrendanu èokoladu, sok od naranèe, mljevene orahe i mljeveni keks.

          Masu izjednaèiti i oblikovati, potom je izliti u suhu tepsiju (ne peèe se). Bjelanjke dobro umutiti i onda u njih sipati (miješajuæi) skuhan zaljev od pola kila šeæera i 2 dl vode.
          Preliti preko torte i izravnati. Ostaviti da odstoji par sati u frižideru.

          11-07-2011 13:36 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
          Muntahta Muntahta is a Female
          moforaja




          Poruka: 8353
          Location: Tamo gdje je moja dusa.
          pokretac teme Thread Started by Muntahta

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Jos jedan kolac bez pecenja 01.gif

          U tepsiju poredati piskote,koje su sa donje stranu(ona strana gdje nema secera) umocene u mlako mlijeko.
          Po piskotama poredi banane prerezane na pola(uzduz) jedna uz drugu.Banane posuti sokom od limuna.

          FIL:

          U 600 ml.mlijeka skuhati dva pudinga od cokolade(od tih 600 ml.uzeti malo mlijeka da se umuti puding sa tri kasike secera).Kuhati pet minuta na laganoj vatri uz stalno mijesanje.U ohladjeni skuhani puding dodati stic i po putera(125 gr.) i ruma po zelji(najbolji je onaj bijeli u malim uskim bocicama).
          Fil presuti preko banana.
          Umutiti dvije slag kreme od vanilije.
          Po vrhu mozes posuti mrvicama cokolade i orasima,a mozes i rastopiti cokoladu sa malo mlijeka i poprskati odozgo.

          ___________________________________________________________________
          Prestani brinuti o tome ko te ne voli
          ko ima vise ili ko sta radi.
          Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Muntahta dana 11-07-2011 u 20:55.

          11-07-2011 20:55 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
          cura iz Mostara cura iz Mostara is a Female
          ne more meda




          Poruka: 35
          Location: Kuvajt (cesto idem u mostar)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Evo ja sam, i ako imam samo 14 godina, i zivim u kuvajtu, sama spremila smokvaru bas kakvu je moja pra nena Habiba rahmetli pravila, joj kako me taj miris podsjetio na nju i
          mostar 26.gif
          Super je ispalo, svim se prijateljicama svidjelo, svi su pitali za recept, ali nazalost nije moguce to da naprave jer sam ja donjela pezmez iz mostara 13.gif

          sastojci-
          1 solja ulja
          1 solja vode
          6 malih soljica pekmeza od smokava
          1 mala soljica mlijeka
          2 1/2 soljica brasna
          2 kasike griza
          1 prasak za pecivo
          500g secera

          1) ulje, vodu, 3 fildzana pekmeza i mlijeko prokuhajte zajedno, a zatim dodajte brasno i griz.

          2) pomastite pleh, dodajte smjesu i prelijte je serbetom koji cete napraviti od 500g secera i tri fildzana mekmeza i malo vode.

          3) Nakon sto zalijete, vratite u pekaru na 1 min.
          njezno nozem nacrtajte nekoliko linija i servirajte uz sladoled sta god zelite al' ja to samo stavim u frizider i nakon nekoliko sati izvadim i pojedem, 10.gif
          joooj nostalgijeee 15.gif

          ___________________________________________________________________

            11-09-2011 16:27 cura iz Mostara is offline Pregledaj poruke od cura iz Mostara Dodaj cura iz Mostara u listu prijatelja
            cura iz Mostara cura iz Mostara is a Female
            ne more meda




            Poruka: 35
            Location: Kuvajt (cesto idem u mostar)

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            jao, izvinite, ovo treba da se pece, nisam procitala naslov, samo sam procitala recepti za kolace!!! bas sam corava 12.gif
            al' haj boga ti, nadam se da ce vam se svidjeti smokvara, samo ne stavljajte previse secera u serbet 01.gif

            ___________________________________________________________________

              11-09-2011 16:30 cura iz Mostara is offline Pregledaj poruke od cura iz Mostara Dodaj cura iz Mostara u listu prijatelja
              djemila djemila is a Female
              Naj-Moder 2008




              Poruka: 11491
              Location: Mostar

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Dobro dosla @Cura iz Mostara... 33.gif .ako imas samo 14 godina, svaka cast kad si se usudila napraviti smokvaru..

              ___________________________________________________________________
              Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

              11-09-2011 17:41 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
              mostarac na sluzenom mostarac na sluzenom is a Male
              moforaja




              Poruka: 2481
              Location: milano

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              35.gif





              jos malo pa ce i baklavu rasukat

              Djemka ide li tebi od ruke 19.gif

              ___________________________________________________________________
              Kad si ljut -broj do cetri ,kad si jako ljut-psuj

              11-09-2011 21:59 mostarac na sluzenom is offline Pregledaj poruke od mostarac na sluzenom Dodaj mostarac na sluzenom u listu prijatelja
              djemila djemila is a Female
              Naj-Moder 2008




              Poruka: 11491
              Location: Mostar

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Ma nema sve u "sesnest" 07.gif

              ___________________________________________________________________
              Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

              11-09-2011 23:38 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
              cura iz Mostara cura iz Mostara is a Female
              ne more meda




              Poruka: 35
              Location: Kuvajt (cesto idem u mostar)

              Smile Hvala Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od djemila:

                Dobro dosla @Cura iz Mostara... 33.gif .ako imas samo 14 godina, svaka cast kad si se usudila napraviti smokvaru..


              Hvala vam puno @djemila 02.gif i bolje vas nasla

              ___________________________________________________________________

                11-11-2011 10:56 cura iz Mostara is offline Pregledaj poruke od cura iz Mostara Dodaj cura iz Mostara u listu prijatelja
                nove poruke | aktuelne teme | forum
                Postavi novu temu Odgovori
                Go to:
                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com