Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » NAUKA » Bukvar » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Bukvar Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dobra noc, svima vama, koji kao i ja gubimo vrijeme tipkajuci u ovo gluho doba noci, mjesto da spavamo ili da jastuke mijenjamo po padezima 11.gif

Imam ovdje dvojicu pionira, jednom je 3, jos je mal, ali drugi puni 8 godina brzo i upravo je krenuo u 2 razred osnovne.

Blecak me zahebaje i nece iz inata nista nasega da razumije, tako da sam naumio jedno vanskolsku aktivnost. Kad mu kolege uce engleski, nek on hajvan uci tatin jezik (bosanski, srpsko-hrvatski, svejedno koja je varijanta)

Ima li ko da zna gdje se moze nabaviti BUKVAR. Da li ga iko ima skaniranog? Ima li ga ONLINE?

Sta se sada kod nas uci u prvom osnovne? kakve se knjige trose?

16.gif 16.gif 16.gif 16.gif
sorry, nisam u toku, nemojte mi zamjeriti

Hvala unaprijed

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

09-18-2011 23:48 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Makso, mogu ti preporuèiti jedan vrlo koristan blog, a na njemu je more korisnih linkova, autori bloga su studenti naših balkanskih jezika, istina, veæ tri godine ništa ne objavljuju novo, ali je bez obzira na to, pomenuti blog toliko koristan, da je i dan-danas aktuelan, to jest ima skoro 2 miliona posjata.

Link:

    http://bosanskijezik.blogger.ba/
25.gif

Nije baš prilagoðen za osmogodišnje dijete, ali u linkivma na njemu lijevo, vjerujem da ima stvari koji æe te odvesti do "bukvara" kojeg tražiš, ili sliènih knjiga.

___________________________________________________________________

    09-19-2011 01:03 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    MoNeRa MoNeRa is a Female
    avenija kruzno


    Poruka: 116
    Location: Ovdje nisam a tamo me nema...

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Jedan mali tips za Maksu:
    Ja imam sedmogodisnjaka(skoro 8 01.gif ) koji ide u 3. razred u NO.Imali smo isti problem sa jezikom, bukvar, nasa slova...nema sanse nece ni da cuje dok nismo dosli na ideju da potrazimo nesto na nasem jeziku sto je u okviru njegovih interesa..u njegovom slucaju je bio Ben 10 i neki slicni junaci....izuzetno je napredovao...sad cita Zagora i Bleka sve u 16.(Poceo se interesirati sta smo mi citali kad smo bili njegovog doba). U svakom slucaju to je kod nas imalo efekta....DVD+stripovi i male knjige sa "vaznim" junacima.

    09-19-2011 08:36 MoNeRa is offline Pregledaj poruke od MoNeRa Dodaj MoNeRa u listu prijatelja
    makso makso is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 2849
    Location: andaluzija
    pokretac teme Thread Started by makso

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    10.gif Hvala Green, pogledacemo 10.gif

    MoNeRa, to sam pokusao sa starijim kada je imao 3-4 godine, i fino je islo.
    Nas crtani, nasa bajka, slabo je pricao, ali je razumio. Otkada se rodio mladji, i ovaj posao u skolu, tesko.

    Najgore je sto je najblize dijete sto prica nas jezik na minimalno hiljadu(tisucu) killometara od nas 16.gif

    Nema druge, nego 'na silu'. Zato i trazim bukvar 13.gif

    hvala


    P.S.
    nego sta je ovo, trebao sam staviti post na politiku, niko se ne javlja, bogte

    ___________________________________________________________________
    prest'o sam 18.gif

    09-19-2011 10:37 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
    MoNeRa MoNeRa is a Female
    avenija kruzno


    Poruka: 116
    Location: Ovdje nisam a tamo me nema...

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ne znam djeca su razlicita kao i njihova interesovanja, moj nije nikad imao priliku da se igra sa "nasom djecom" ali voli da cita sta on voli...kod nas "sila" ne pomaze 04.gif
    U svakom slucaju sretno 10.gif

    09-19-2011 11:06 MoNeRa is offline Pregledaj poruke od MoNeRa Dodaj MoNeRa u listu prijatelja
    makso makso is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 2849
    Location: andaluzija
    pokretac teme Thread Started by makso

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Cao ponovo, raja 01.gif

    Ovo ide, polako ali sigurno 10.gif

    Mali ima (znati)zelju.

    MOrao sam poceti, i iskoristio sam djelove kursa koje sam birvaktile davao spancima. Kurs je za odrasle, ali eto, nesto sam prilagodio.

    I neki dan naletih na ovu stranicu

      http://www.razredna-nastava.net
    10.gif 10.gif 10.gif 10.gif

    Svaka im cast. Odlicna stranica. Hrvatska je, ali nema veze. cak ima dio za srpske manjine 04.gif

    Ne bi bilo zgoreg da neko u nasoj drzavi napravi neku slicnu stranicu


    Pozz veliki

    ___________________________________________________________________
    prest'o sam 18.gif

    10-24-2011 20:06 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    e svaka ti cast makso....meni iskreno nije jasno kako roditelji koji odgajaju djecu van svoje drzave nemaju volje da svoju vlastitu djecu upoznaju sa njihovim projeklom, jezikom i kulturom...u mene od muza sestricne...samo englesi pricaju....meni je to grozno...ne znaju beknut naseg jezika...
    ne druzenje s nasom djecom nije opravdanje za to....evo u mene od muza brat isto odrastao u americi pa prica nas jezik...ni jednog naseg prijatelja nema niti je ikad imao...sve je to do roditelja...

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      10-25-2011 08:13 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      KULJE1969 KULJE1969 is a Male
      raja




      Poruka: 1794
      Location: Brace Krpo 19

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Mnogi znaju ,ali nece da ga pricaju.

      10-26-2011 00:26 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      moji znaju pricat odlicno ..samo ponekad kazu ..drvova i konjova

      ..ne sekiram se mnogo ..kad su nas ucili danski ucitelji su nam govorili ..nadoce to nista se ne sekiraj te ..danas kad pogledam ..nadoslo je ..

      ..makso samo pricaj ´sa njima u svojoj kuci na nashem jeziku a djeca izmedju sebe ce pricati engleski ..tako moji pricaju sa mnom nash a kad se obracaju jedno drugome pricaju na danski ..vjerovatno im je lakse ili su navikli tako ..

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      10-26-2011 01:59 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      makso makso is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 2849
      Location: andaluzija
      pokretac teme Thread Started by makso

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Meni ide tesko, raja 16.gif

      Najblize djete sa nasih prostora je hiljadama kilometara daleko 16.gif a mama moje djece je njihova i ne zna( i nece da zna, mada ono sto hoce razumije) nimalo naseg jezika.

      Vas gore na sjeveru ima na tone. U kucama se prica nas jezik, sastaju se nase familije....

      Ovo kod mene, sjeca jednom u hefti vide dedu i nenu i sa vrata odmah : "nena, quiero pita", "dedo, dame zumo de bosnia" i to je sve 13.gif

      ___________________________________________________________________
      prest'o sam 18.gif

      10-26-2011 09:48 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      pa fino to rijesis...ti komuniciras s njima na nasem jeziku...

      u mene rodica nasa, muz joj albanac, zive u svedskoj....3 djece.... prica tri jezika 01.gif

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane refleksija dana 10-26-2011 u 11:48.

        10-26-2011 10:41 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..evo rekla ti je refla..ne koristi sa nima nista drugo osim svog jezika ,,oni po svom kad pitaju ti odgovaraj na nash ..ako im budes odgovaro na ono sto oni hoce nece nikad naucit ..poshalji ih cesce kod dede i nene pa ce oni progovorit puno brze

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        10-26-2011 11:40 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        MoNeRa MoNeRa is a Female
        avenija kruzno


        Poruka: 116
        Location: Ovdje nisam a tamo me nema...

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ja mislim da treba poceti pricati sa djecom na razlicitim jezicima od malena (sto ranije to bolje.. da steknu naviku da se upotrebljavaju 2 jezika) i naravno po principu " jedna osoba-jedan jezik" i onda oni lakse razdvajaju recimo 2 razlicita jezika i uce ih uporedo. Sve pomaze.... bilo da je dedo ili dvd 02.gif , ovi sto imaju dede blizu su sretniji 05.gif a i ovi drugi se snadju samo ako im se konsekventno jedan od roditelja obraca na maternjem (ili drugom) jeziku.

        10-26-2011 11:51 MoNeRa is offline Pregledaj poruke od MoNeRa Dodaj MoNeRa u listu prijatelja
        pasha pasha is a Male
        Super Moderator




        Poruka: 9503
        Location: uh jebo te

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ja nisam stvarno imao nikakvih problema ni sa djecom ni sa zenom svi pricaju, citaju i pisu nas
        nas=norveski 02.gif

        ___________________________________________________________________

          neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
        Oscar Wilde

        10-26-2011 16:49 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
        KULJE1969 KULJE1969 is a Male
        raja




        Poruka: 1794
        Location: Brace Krpo 19

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        I ja sam vjetre u Dk isto je tako i kod mene samo ja takvima svojim baritonom odgovorim glasno na nasem.

        10-27-2011 01:12 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
        Alibaba Alibaba is a Male
        moforaja




        Poruka: 5511
        Location: Malo vamo malo dole

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Fina svedska
        Po zakonu ti mora omogucit
        dopunsku nastavu na matrnjem
        dok je djete u osnovnoj skoli
        tako se sva nasa djece bar jednom hefticno
        skupe u istom razredu sa nasom uciteljicom 19.gif 05.gif

        PS. raja idu na tu nastavu i u Gimnaziji (izborni predmet
        i popravljaju prosjek preko maternjeg

        ___________________________________________________________________
        IMA SE, MORE SE 23.gif 18.gif

        broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Alibaba dana 10-27-2011 u 13:06.

        10-27-2011 13:04 Alibaba is offline Pregledaj poruke od Alibaba Dodaj Alibaba u listu prijatelja
        nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com