Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Tito » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (11): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

s tom razlikom što danas ne možeš ni šupalj zub izvadit, ako nemaš 30 KM da platiš...
a da ne prièamo o školstvu...

___________________________________________________________________

    10-11-2013 14:27 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    i to je direktna posljedica 50 godisnjeg eksperimenta

    jer danasnje drustvo nije definitivno napustilo odlike komunistickog rezima niti primjenilo odlike kapitalistickog

    treba placat porez da se popuni budzet iz koga se onda finansira sociajlno, zdravstveno itd

    danas niko ne placa porez ili zanemarljiv broj

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    10-11-2013 14:57 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od pravimostarac:

      ma ja Tito zapali kubanku, viski preda se, gromadni prsten na prstu
      i onda kaže Rusima i Amerikancima - vako æemo




    ..nije on nista govorio njima vako cemo ,vec se oni bojali da se on ne okrene jednim ili drugma .zato su oni njemu titrali jaja i davali mu kredite i on ih je samo maximalno muzo i mirno spavo ..treba mu i zbog toga kapu skinut jer trebalo je i to znat

    ..uvjek je dobro drzo ove kerove na lancu sto su danas na vlasti .posle njegove smrti kerovi se otrgnushe i popishase sve sto je dobra bila .

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    10-11-2013 15:22 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    Boza Boza is a Male
    moforaja




    Poruka: 4600
    Location: ni na nebu ni na zemlji

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Kratak,jasan i pametan komentar Vjetre
    Pravi Mostarac svaki politicki rezim treba posmatrati u vaktu i prostoru na kome se odigravo
    Naravno da je i Tito pravio greske,ali morash priznat da je civilizacijski uzdigo jednu VUKOJEBINU

    10-11-2013 15:39 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..da nije bilo ovoga onda bi i Titova velicina bila mala ili zanemariva ,posto smo pokazali da nismo civilzaciski dorasli i da smo se u zvjerstvima zijednacili sa zverima onda se namece razmishljanje da je Tito ipak bio vlicina kad je mogo toliko zla drzat pod kontrolom

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    10-11-2013 16:45 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    sto se tice Tita ja nisam od onih koji ga mrze- da se razumijemo
    posmatram samo sa kritickog stanovista

    nevidim zasto je Jugoslavija bila tako znacajna i postojala bojaznost da se ne prikloni ovim ili onim

    Tito je mogo radit onoliko koliko su mu pustali uzicu

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    10-11-2013 16:58 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    zar zaista neko misli da bi amerika i rusija zaratile radi SFRJ, Cube, Sirije, itd
    ili da su te zemlje jezicak na vagi svjetskih odnosa
    samo sitne monete za pokusurivanje i nista vise

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    10-11-2013 17:17 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    Boza Boza is a Male
    moforaja




    Poruka: 4600
    Location: ni na nebu ni na zemlji

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nije te niko ni svrsto u mrzitelje Tita,to nemoze biti nijedan covjek koji voli nash Mostar
    Vishe su oni igrali kako on svira,nego sto je on igro kako oni sviraju
    Plivo je kao da je rodzen na Neretvi i sviju ih je u datom trenutku preveslo
    Nije imo Babu da ga gura,a pola dunjaluka ga proglasilo Babom
    Malo je precherivo sa Hashimagom,ali nema zene koja ce rechi da je to Haram
    Samo Unis je 1976 godine imo 470 programa dugorocne proizvodne kooperacije sa vodecim zapadnoevropskim
    americkim i japanskim vodecim firmama

    10-11-2013 17:22 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
    Boza Boza is a Male
    moforaja




    Poruka: 4600
    Location: ni na nebu ni na zemlji

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Mislim da nema gore bolesti na svijetu od mrznje,pogotovo Tita
    Primjetio sam da na ovom Forumu na srecu postoji samo par ljudi koji to ne kriju,pa neka
    im je Bog na pomoci

    10-11-2013 17:37 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od pravimostarac:

      sto se tice Tita ja nisam od onih koji ga mrze- da se razumijemo
      posmatram samo sa kritickog stanovista

      nevidim zasto je Jugoslavija bila tako znacajna i postojala bojaznost da se ne prikloni ovim ili onim

      Tito je mogo radit onoliko koliko su mu pustali uzicu



    Ako veæ posmatraš stvari sa kritièkog stanovišta, onda bi trebalo sve relevantne èinjenice uzeti u obzir.

    A to da je upravo prostor bivše Jugoslavije (ovo je èinjenica) od itekako bitnog geopolitièkog znaèaja, kao prostor gdje se susreæu istok i zapad, i time i geografski nimalo nebitan, je nešto što se možda tebi može èiniti beznaèajnim. Ja mislim da nije nimalo nebitno u širim okvirima.

    Takoðe, kao društveni model, bilo je vrlo bitno pokazati da Jugoslavija ne treba i ne može opstati i trebalo je srušiti radije nego da ostane èitava.



    ------------

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    10-11-2013 17:51 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ja stvari posmatram kritièki sa svog stanovišta što neznaèi da je taèno
    jednostavno to je moje gledište

    neslažem se da je Juga od bitnog položaja u geoplitièkom smislu
    jer da jeste rat bi bio zaustavljen u trenu ili u kratkom vremenskom razdoblju a krivci i.e. agresori bi bili kažnjeni
    Grèka pala i cijela Evropa skoèila da ih izvuèe kreditima i kapom i šakom

    Za mene se istok i zapad geopolitièki susreæu u Turskoj euro/azija

    zašto misliš da su je iznenada nakon 50 godina htjeli srušiti kao model
    SFRJ su srušili nacionalisti iznutra

    svi srbi u jednoj državi, hrvatska do drine, srbija do karlobaga i sliæne parole sjeæaš se
    pa su onda slovenci pull the plug
    Alija pokušavo da pliva jer je vidio da se u takvim iskljuèivim planovima Muslimanima nepiše dobro

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    10-12-2013 00:29 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od pravimostarac:

      Ja stvari posmatram kritièki sa svog stanovišta što neznaèi da je taèno
      jednostavno to je moje gledište


    Stvar mišljenjâ je jedno, diskutovati èinjeniène fakte kao da su stvar mišljenja ne potpada pod kritièki ni korektan naèin voðenja debate - korektan i u faktualnom smislu .

        citat od pravimostarac:

      neslažem se da je Juga od bitnog položaja u geoplitièkom smislu


    Možemo se i ja i ti ne slagati s tom - opet èinjenicom - dobro poznatom i u drugim zemljama.
    Opet je to stvar fakata, a ne šta ko misli i želi da misli.

    Samo jedna mala ilustracija vrijedna razmišljanja:

    Razgovarao sam s prijateljem rodom iz Irana, perzijac, koji je razgovarao sa svojim roditeljima o ratu kod nas, i oni su mu ni pet ni šest sami rekli kako bivša Juga leži upravo onako kako i ja rekoh i da je taj prostor oduvijek bio od izuzetnog geopolitièkog znaèaja.

        citat od pravimostarac:

      jer da jeste rat bi bio zaustavljen u trenu ili u kratkom vremenskom razdoblju a krivci i.e. agresori bi bili kažnjeni


    Upravo suprotno - da bi se ovladalo jednim prostorom i indirektno i direktno najlakše i najpametnije je to uraditi time što pustiš druge da urade posao za tebe na terenu - stara i dobro oprobana metoda.

    Divide and conquer, i to bez ulaska, okupacije, ili primjene sile.

    Vic u svemu je bilo naæi ljude i skupine ljudi spremne za to. Nikom upravo i nije bilo u interesu da onakva zemlja opstane i bude prije svega samostalna i da drži vlastite resurse pod vlastitom kontrolom.

        citat od pravimostarac:

      Grèka pala i cijela Evropa skoèila da ih izvuèe kreditima i kapom i šakom


    Jes, raspadoše se anamo oni, mada nije ni Grcima mane u nekim pogledima...

        citat od pravimostarac:

      Za mene se istok i zapad geopolitièki susreæu u Turskoj euro/azija


    Moguæe, mada nikad nisu bili pod istim pritiskom kao mi kroz vijekove. Plus što smo mi bliže Evropi nego oni i upravo na meði - prelazu. To je isto èinjenica, neosporiva.

        citat od pravimostarac:

      zašto misliš da su je iznenada nakon 50 godina htjeli srušiti kao model


    Htjeli su oni to kontinuirano tokom njenog postojanja, a ne odjednom, i to nije nikakva tajna, postoji mnoštvo dokumenata koji to mogu lako potvrditi.

        citat od pravimostarac:

      SFRJ su srušili nacionalisti iznutra


    Jesu, ali to nikad ne bi mogli uèiniti bez podrške izvana. Što onda vojska nije izvršila državni udar tokom zaoštravanja krize u Jugi, kada se èekalo samo na doslovno jednu komandu, šta misliš?

    I gdje i za koga danas i veæ odavno je radio onaj koji tu naredbu svjesno nije htjeo da izrekne?

        citat od pravimostarac:

      svi srbi u jednoj državi, hrvatska do drine, srbija do karlobaga i sliæne parole sjeæaš se
      pa su onda slovenci pull the plug


    Valjda su bili lijepo otjerani sa one sjednice kad su izašli grupno... Juga je mogla opstati bez Slovenije, tu je Ðilas bio u pravu.

        citat od pravimostarac:

      Alija pokušavo da pliva jer je vidio da se u takvim iskljuèivim planovima Muslimanima nepiše dobro


    Vidio je, ali je istorijski i ispravnost mnogih njegovih odluka u najmanju ruku i diskutabilna, a i urodila je i katastrofalnom situacijom za narod za koji se on predstavljao da ga vodi.

    O njemu ovdje ne bih trošio previše rijeèi, mada je i bio u manje više nemoguæoj situaciji u onom vremenu.




    --------------------

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 10-12-2013 u 01:15.

    10-12-2013 01:15 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Možemo se i ja i ti ne slagati s tom - opet èinjenicom - dobro poznatom i u drugim zemljama.
    Opet je to stvar fakata, a ne šta ko misli i želi da misli.

    Samo jedna mala ilustracija vrijedna razmišljanja:

    Razgovarao sam s prijateljem rodom iz Irana, perzijac, koji je razgovarao sa svojim roditeljima o ratu kod nas, i oni su mu ni pet ni šest sami rekli kako bivša Juga leži upravo onako kako i ja rekoh i da je taj prostor oduvijek bio od izuzetnog geopolitièkog znaèaja.


    Znaèi mišljenje nekog Iranca je fakat kako proizilazi iz ovog tvog mišljenenja
    tvoje mišljenje plus mišljenje perzijanca jednako je fakat

    a moje mišljenje je samo mišljenje

    šsta kvalifikuje tvoje plus njihovo mišljenje da bude fakat ili èinjenica

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    10-12-2013 03:56 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Upravo suprotno - da bi se ovladalo jednim prostorom i indirektno i direktno najlakše i najpametnije je to uraditi time što pustiš druge da urade posao za tebe na terenu - stara i dobro oprobana metoda.

    Divide and conquer, i to bez ulaska, okupacije, ili primjene sile.


    Rimljani, Tatari, Amerikanci, Nijemci, Turci izgleda ovo nisu nikad skontali nego su srljali da okupiraju prostore


    I šta je to neko dobio što je za njega uraðen poso na terenu na ovim prostorima osim možda pokusnog multifunkcionalnog poligona

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    10-12-2013 04:04 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Jesu, ali to nikad ne bi mogli uèiniti bez podrške izvana. Što onda vojska nije izvršila državni udar tokom zaoštravanja krize u Jugi, kada se èekalo samo na doslovno jednu komandu, šta misliš?



    Æini mi se hoæeš da kažeš da vojska nije bila izvršila udar i da nije bila instrument Miloševiæa

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    10-12-2013 04:08 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5249
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od pravimostarac:

      Jesu, ali to nikad ne bi mogli uèiniti bez podrške izvana. Što onda vojska nije izvršila državni udar tokom zaoštravanja krize u Jugi, kada se èekalo samo na doslovno jednu komandu, šta misliš?



      Æini mi se hoæeš da kažeš da vojska nije bila izvršila udar i da nije bila instrument Miloševiæa
    E hajd sad odgovori ......chini mu se da si chedomir . 11.gif

    10-12-2013 04:48 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..sa padom berlinskog zida Jugoslavija vishe nije bila interesantna kao gesostrateski cilj .sa aspekta tehnoloske moci prirodnih bigastava trebalo je demontirat jednu tako jaku drzavu ..znam da je Ante Markovic trazio 5 milijardi dolara od MMFa kojega na zalosta nije dobio a dobli ga Madjari a ne mi ,tako navodi Woren Zimermn u svojoj knjizi o raspadu Jugoslavije ...da je juga opstala kao cjelina ekonomski bi predstavljali opasnost mngim zemmljama zapada ,pravili Avione ,brodove ,hidro i nuklearne centrale ,nije postojala svjetska tehnlogija u kojoj mi nismo mogli parirat na svjetskom trzistu ,kolike poslove smo radili u Iraku ,Iranu Libiji ,milione dolara su se slijevala na racune nashe drzave .imali smo prirodna bogastva rude ,shume vodu ,rijecni potencijal .sta nismo imali ,jedino sta nismo imali mozga da sve to zadrimo ..taj pileci mozak kosto nas je drave zivotai danas od triglava do djevdjelije morat cemo raditi za kapitalisu koji ce nam davati mrvice od svoga profita ,sta je danas dodvodjenje stranog investitora ,nista drugo vec dovodjenje robovlasnika koji ce za bagatelu kupovati nashu zemlju ,fabrike i sve sto mu bude interesantno a dobro jeftino ..neka su nas nguzili kad nismo znali ..danas lezite bravi i valjajte se ..tako nam treba i tako ce nam biti josh 50 godina

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    10-12-2013 12:17 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ali kako
    ali zasto

    pa zar nismo dobili demokraciju

    ma ,ljudi, sta je ovo
    i dokle ce ovo 'vako vise

    10-12-2013 14:38 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11483
    Location: Mostar
    pokretac teme Thread Started by djemila

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

      ..sa padom berlinskog zida Jugoslavija vishe nije bila interesantna kao gesostrateski cilj .sa aspekta tehnoloske moci prirodnih bigastava trebalo je demontirat jednu tako jaku drzavu ..znam da je Ante Markovic trazio 5 milijardi dolara od MMFa kojega na zalosta nije dobio a dobli ga Madjari a ne mi ,tako navodi Woren Zimermn u svojoj knjizi o raspadu Jugoslavije ...da je juga opstala kao cjelina ekonomski bi predstavljali opasnost mngim zemmljama zapada ,pravili Avione ,brodove ,hidro i nuklearne centrale ,nije postojala svjetska tehnlogija u kojoj mi nismo mogli parirat na svjetskom trzistu ,kolike poslove smo radili u Iraku ,Iranu Libiji ,milione dolara su se slijevala na racune nashe drzave .imali smo prirodna bogastva rude ,shume vodu ,rijecni potencijal .sta nismo imali ,jedino sta nismo imali mozga da sve to zadrimo ..taj pileci mozak kosto nas je drave zivotai danas od triglava do djevdjelije morat cemo raditi za kapitalisu koji ce nam davati mrvice od svoga profita ,sta je danas dodvodjenje stranog investitora ,nista drugo vec dovodjenje robovlasnika koji ce za bagatelu kupovati nashu zemlju ,fabrike i sve sto mu bude interesantno a dobro jeftino ..neka su nas nguzili kad nismo znali ..danas lezite bravi i valjajte se ..tako nam treba i tako ce nam biti josh 50 godina



    Bravo Vjetre, u " Sridu " 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    10-12-2013 15:32 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od pravimostarac:

      Možemo se i ja i ti ne slagati s tom - opet èinjenicom - dobro poznatom i u drugim zemljama.
      Opet je to stvar fakata, a ne šta ko misli i želi da misli.

      Samo jedna mala ilustracija vrijedna razmišljanja:

      Razgovarao sam s prijateljem rodom iz Irana, perzijac, koji je razgovarao sa svojim roditeljima o ratu kod nas, i oni su mu ni pet ni šest sami rekli kako bivša Juga leži upravo onako kako i ja rekoh i da je taj prostor oduvijek bio od izuzetnog geopolitièkog znaèaja.


      Znaèi mišljenje nekog Iranca je fakat kako proizilazi iz ovog tvog mišljenenja
      tvoje mišljenje plus mišljenje perzijanca jednako je fakat

      a moje mišljenje je samo mišljenje

      šsta kvalifikuje tvoje plus njihovo mišljenje da bude fakat ili èinjenica



    Niðe veze - potpuno izvræeš šta sam vrlo jasno rekao: to je samo bila jedna ilustracija.

    Èinjenica je da taj prostor jeste (posmatran i smatran) kao prostor od ne malog geopolitièkog znaèaja.

    Šta bilo ko od nas osjeæa i smatra o toj èinjenici je nešto drugo.


    --------------------

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    10-12-2013 16:36 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    Stranica (11): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com