Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Tito » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (11): « prva ... « prethodna 5 6 7 [8] 9 10 11 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od semirizsvemira:

        citat od vjetar:

      ..znam ja kako demagozi razmisljaju 07.gif

      ..josh sam bolji sta i kako zene misle 07.gif
    Ovo vjerovatno za sebe govoris 19.gif <Navijao si za ABiH iz ugodnih zapadnih toplih domova . <Sto ne odoste u Sjevernu Koreju pa da tamo sirite ideje brozovog jadnog sistema . <Nego na truhli Zapad 19.gif




Sjeverna Koreja danas i ondašnja Jugoslavija - niðe veze ni u blizu Sema.



-------------------

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

10-09-2013 12:57 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od mikani:

    Opet ti se pobrkalo u glavi dragi Semire. Nisam ja nigdje otišao nego ostao ovdje cijelo vrijeme sa puškom i branio se od fašizma kao i dedo mi èeteres i neke.
    Dobro se sjeæam mada ne vjeruješ da sam išao na fakultet bez dinara plaæanja. Trebalo je samo uèiti.
    Dobro se sjeæam da su se pojavile i kockarnice ali raritetno i ni u kom sluèaju da puste dijete unutra. danas su kladionice druga kuæa našoj omladini (i djeci bogami).
    Dobro se sjeæam da je bilo siromašnih ali nikako ovako siromašnih i gladnih. Da je socijala puuuno bolje funkcionisala.
    Dobro se sjeæam da je kako kažeš bilo porodica koje su živjele u garsonjerama i jednosobnim stanovima, ali i da su to dobili bez naknade od države. Danas bi mogli crknuti na ulici - država ne bi ni znala da postoje.
    Moja plata je i sad oko sedamsto ali nemoj mi reæi da je i za to kriv Tito. Ne idem do Gradca, nemam ni želje. Nauživao sam se mora i svih "morskih draži" u onom crnom vremenu. Danas pošaljem ponekad ženu i malog. Za to se skupi nekako.
    Alija jest prekrižio bosanske Hrvate i Srbe uzimajuæi ime Bošnjak kao ekskluzivno ime za muslimane što je po meni najveæa izdaja Bosne i Hercegovine. Pa se èak ispoèetka govorilo "Bošnjaci muslimani" kao jedinstven pojam. Ali to je veæ druga tema.
Niko nije dobio stan od drzave vec je nova vlast dala ceritifikate sa kojima si mogao otkupiti stan . Tako da je to jedna notorna laz . Knjige za skolovanje je meni poklanjala svake godine Jovanka Broz tako da mi stari nije morao dizati kredite da nas skoluje . Bas joj hvala . Jedna od zabluda komunisticke diktature je bratstvo i jedinstvo a najveci plus je mito i korupcija ili toga mozda nije bilo . Redovi za benzin , par nepar , redovi za mlijeko , za hljeb , demonstracije mladih ,pobune ugusene u krvi , odlazak nezaposlenih u strane zemlje . Podjes vani ko turista ne daju ti na banci tvoju vlastitu ustedjevinu da podignes . Na granici mozes ponijeti 500 maraka . Ma pravo nam bilo . Plate kasnile , nacionalno pitanje nerijeseno sto je direktno uticalo na deseti genocid nad Bosnjacima .Da ne govorim o nacinu gradnje i socijalistikom stilu arhitekture 13.gif Pa dovoljno je vidjeti danasnje Sarajevo i Sarajevo prije 30 godina 10.gif O nepravdi i jadu prema malim ljudima da ne govorim. Dov oljno je pogledati prvi serijal TLN a pa da ti sve bude jasno

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

10-09-2013 12:59 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Semire,

samo mi još jedna stvar nije jasna,
kažeš da su se tvoji borili protiv èetnika i ustaša, a oèito nisu bili ni partizani, zanima me u kojoj su vojsci onda bili?

10-09-2013 13:25 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od chaba:

    Semire,

    samo mi još jedna stvar nije jasna,
    kažeš da su se tvoji borili protiv èetnika i ustaša, a oèito nisu bili ni partizani, zanima me u kojoj su vojsci onda bili?



..vjerovatno u domobranima 13.gif

..

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-09-2013 14:50 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Palo mi je na pamet, ali koliko znam, nisu ratovali protiv ustaša, a nisu nešto puno ni protiv èetnika...
Misterij pravi 07.gif

10-09-2013 15:05 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..mozda ce nam reci u kojoj vosjci mu je bio dedo 13.gif ako mi neznamo

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-09-2013 15:20 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od chaba:

    Semire,

    samo mi još jedna stvar nije jasna,
    kažeš da su se tvoji borili protiv èetnika i ustaša, a oèito nisu bili ni partizani, zanima me u kojoj su vojsci onda bili?
Prvo debe upitaj gdje su tvoji bili . Moji su bili u partizanima a neki od moje familije imaju i spomenik na partizanskom . Ponosim se antifasistickom prosloscu . A dedo mi je bio u austrougarskoj vojsci i gonjo cetnike do Grcke toliko su hrabri bili a trcanje im je bila najjaca disciplina 13.gif

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

10-09-2013 17:33 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Podjeca me na Srebrenicu , Prijedor
Od oko 540.000 Nijemaca koliko ih je živjelo u Jugoslaviji do 1941. godine, oko 95.000 se našlo u sklopu njemaèkih, maðarskih i hrvatskih vojnih jedinica, a oko 245.000 Nijemaca je evakuirano u Njemaèku prije nego što je Jugoslavija obnovljena pod Titovim režimom.[39] U razdoblju od listopada 1944. do travnja 1945., preostalih oko 200.000 Nijemaca našlo se u Titovoj Jugoslaviji. Još od 1941. do 1944. je u napadima partizana na njemaèka naselja okrutno ubijeno oko 1.500 civila. U razdoblju od listopada 1944. do lipnja 1945. okrutno je strijeljano ili na neki drugi naèin ubijeno oko 9.500 muškaraca i žena.[39] Krajem 1944. oko 8.000 žena i 4.000 muškaraca deportirano je u SSSR. S iznimkom od oko 8.000 ljudi, preostalih oko 170.000 etnièkih njemaèkih civila (od djece do starijih osoba) je u razdoblju od 1945. do 1948. godine bilo otjerano u logore. Oko 51.000 žena, djece i staraca podleglo je bolestima, gladi, drugim nedaæama. Od ukupno oko 64.000 žrtava u Jugoslaviji u razdoblju od 1941. do 1948., oko 40.000 je dokumentirano imenom i prezimenom.[39] Mirko Tepavac, istaknuti partizanski i komunistièki rukovodilac za Banat, osobno je napisao da je jugoslavenska vlada "pobjednièki samozadovoljno" izvršila pogrom i genocid nad njemaèkom manjinom nakon rata.[40] Neki od najpoznatijih logora za Nijemce nakon rata bili su sabirni logor Velika Pisanica, sabirni logor Josipovac, radni logor Valpovo, Logor Kniæanin (Rudolfsgnad) i logor Krndija[41]

Nijemci u Hrvatskoj smanjeni su sa 98.990 pripadnika prema popisu stanovništva 1931. na samo 10.114 1948., dakle ostao je samo 1 od 10 Nijemaca.[42]

Nijemci u Vojvodini takoðer su bili podvrgnuti torturi. 1931. bio je registriran 328.631 Nijemac u toj pokrajini, èime su bili treæa najbrojnija zajednica, iza Srba i Maðara. 1948., bilo ih je još samo 28.869,[43] a taj broj se nastavio smanjivati do 1980-ih.

U Sloveniji je prije rata bilo oko 24.000 Nijemaca. 1948., samo se još 1.824 osoba izjasnilo kao Nijemci a 745 kao Austrijanci. Najmanje 9.000 je prisilno deportirano od jugoslavenskih vlasti a ostali su dobrovoljno otišli ili su ubijeni

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

10-09-2013 18:13 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Na osnovu te i takve pravde, samo u Beogradu je bez ikakvih istražnih radnji, suda i suðenja tokom 1944/45. likvidirano oko 20.000 ljudi. Svi oni koji su za vreme okupacije bilo šta radili (železnièari, poštari, pekari, glumci, profesori, kelneri...) po definiciji su bili "sluge okupatora i narodni neprijatelji" i završavali su u jarugama po celom tadašnjem predgraðu Beograda.

Ako je takva sudbina bila obiènih ljudi, Srba u Srbiji, onda samo mogu da zamislim šta je snašlo etnièke Nemce, ili budimo precizniji - nemaèke žene, decu i starce, koji sasvim sigurno nisu uèestvovali u ratu!!!

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

10-09-2013 18:17 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od semirizsvemira:

        citat od chaba:

      Semire,

      samo mi još jedna stvar nije jasna,
      kažeš da su se tvoji borili protiv èetnika i ustaša, a oèito nisu bili ni partizani, zanima me u kojoj su vojsci onda bili?
    Prvo debe upitaj gdje su tvoji bili . Moji su bili u partizanima a neki od moje familije imaju i spomenik na partizanskom . Ponosim se antifasistickom prosloscu . A dedo mi je bio u austrougarskoj vojsci i gonjo cetnike do Grcke toliko su hrabri bili a trcanje im je bila najjaca disciplina 13.gif
hvala na odgovoru, znaèi partizani, titova vojska. Èestitam

10-09-2013 19:50 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od green:

    Jovanka je napisala knjigu... koja je aktuelna ovih dana...




Tito code name Hashimaga

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

10-09-2013 20:42 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
mikani mikani is a Male
trudim se


Poruka: 171

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vidim ja Semire da ti ipak voliš Titu. Ko cura kad svašta prièa o momku a zaljubljena u njega. Kako bi se inaèe ponosio na roditelje koji su se borili uz tog velikog èovjeka.
A od te ljubavi pobrkali ti se u glavi i certifikati i genocid i arhitektura, Pa ispade da ljudi nisu imali stanova dok im ovi danas nisu dali certifikate...Pa gdje su dotad stanovali. A što gledaš arhitekturu Sarajeva. Pa lakše ti je pogledaj arhitekturu Mostara onog vremena i Mostara danas.
Ma šta ti ja prièam , znaš ti sve ovo , ali ti teško priznati ljubav...

10-10-2013 20:01 mikani is offline Pregledaj poruke od mikani Dodaj mikani u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Prirodnim slijedom svih ovih (i drugih) postova i pisanja - meni se samo od sebe pojavljuje jedno pitanje:

Šta bi ti semire uradio da si bio na "bravarovom" mjestu, u datom vremenu i datim situacijama i okolnostima?

Zemlju je trebalo držati na okupu, sva strujanja amortizovati i voditi svijet inaèe vrlo sklon neslozi u jednom pravcu - koji je - kad se poredi s ovim svim danas - doveo do jednog stepena i stope pozitivnog - sve u svemu - razvoja - o kom se danas može sanjati... Ovo su èinjenice.

Zar misliš da je i za njega bilo moguæe biti politièar bez pravljenja nerijetko bolnih i teških kompromisa?



-------------------------

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

10-10-2013 20:44 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..Tito je imo samo srecu ili znanje da bude jezicak na vagi izmedju istoka i zapada.jedni i drugi mu davali koliko je htjeo ..do podne bio na istoku a posle podne na zapadu ..ko filandra na krovu .okreco se kako vjetar pushe 07.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-10-2013 20:57 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ma ja Tito bio èivija i pito se
Juga i on bili garant mira u svijetu

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

10-11-2013 00:21 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Stari Grad:

    Prirodnim slijedom svih ovih (i drugih) postova i pisanja - meni se samo od sebe pojavljuje jedno pitanje:

    Šta bi ti semire uradio da si bio na "bravarovom" mjestu, u datom vremenu i datim situacijama i okolnostima?

    Zemlju je trebalo držati na okupu, sva strujanja amortizovati i voditi svijet inaèe vrlo sklon neslozi u jednom pravcu - koji je - kad se poredi s ovim svim danas - doveo do jednog stepena i stope pozitivnog - sve u svemu - razvoja - o kom se danas može sanjati... Ovo su èinjenice.

    Zar misliš da je i za njega bilo moguæe biti politièar bez pravljenja nerijetko bolnih i teških kompromisa?



    -------------------------
Nebi nista radio , isto ko ni on sto nije nista uradio 13.gif Njegov nerad koshta 200 hiljada Bosnjaka zivota i razórena BiH

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

10-11-2013 08:17 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hahahahaha cuj garant mira u svijetu 13.gif 13.gif Dobra ti ova

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

10-11-2013 08:18 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne nego si se ti pitao. A usha . pogledaj malo oko sebe ... ko je sve to izgradio ...SDA? Turci I Austrougari su neshto ali vechinu ...Josip Broz.

10-11-2013 08:19 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ma ja Tito zapali kubanku, viski preda se, gromadni prsten na prstu
i onda kaže Rusima i Amerikancima - vako æemo

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

10-11-2013 13:55 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

što se meno lièno tièe problem je što su komunisti na èelu sa Titom zaustavili razvoj politièko ekonomskog sistema , ne samo zaustavili nego ga vratili unazad
kako vidimo taj 50 godišnji eksperiment nas je skupo koštao a konaèni bilans nije još na vidiku

prije II sv. rata na ovim prostorima je bio kapitalizam sa privatnim vlasništvom što su komunisti okrenuli
u državnu svojinu gdje su neki narodi bili ravnopravni ali su neki bili ravnopravniji od drugih

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

10-11-2013 14:05 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
Stranica (11): « prva ... « prethodna 5 6 7 [8] 9 10 11 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com