Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Crnogorske familije u Mostaru » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
KULJE1969 KULJE1969 is a Male
raja




Poruka: 1794
Location: Brace Krpo 19

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Knjiga se zvala Prezimena u Crnoj Gori, Vukote i Akima Miljaniæa.A sto se tice ovog sto prica napamet odakle su Jakupovici da mu ubacim nesto iz knjige gdje su sve zivjeli Jakupovici.
Jakupoviæ, jedni iz Zete uselili se u Podgoricu, drugi iz Kuèa u Èmanjak (Novi Pazar); Ljutiæ i Crljanice (Pljevlja) i podruèno Potpeæe a u Pljevljima 1889. god.; Bijelo Polje; Plav; iseljenici iz Knež Dola (Oputne Rudine), Nikšiæ u Fatnici (Hercegovina), porijeklom su iz Crvenog Dola u Èevu (Cetinje)

02-16-2011 03:04 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jebi ga kulje bole znaš od èovjeka èiji je pradeda i otac iz TUZA, valjda im pogriješili u rodnom listu.

02-16-2011 10:53 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
KULJE1969 KULJE1969 is a Male
raja




Poruka: 1794
Location: Brace Krpo 19

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

zna i on izgleda bolje od onih sto su pisali tu knjigu i zapisivali sva ta plemena i prezimena po citavoj Cg

02-17-2011 01:15 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Koljenoviæ...

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    02-17-2011 13:02 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    Viribus Viribus is a Male
    moforaja


    Poruka: 5295

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Kulje èovjek roðen u Tuzima ili je jadan zaboravo gdje se rodio , gdje mu je roðen praðed ðeda i otac, izvini ali taj što je pisao knjigu nije onda dobro upoznat, èovjek o kojem ti sad prièam je u godinama 83 da je neko mlaði mislio bih i ja da nezna.

    02-17-2011 23:43 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
    KULJE1969 KULJE1969 is a Male
    raja




    Poruka: 1794
    Location: Brace Krpo 19

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    To su istrazivanja radili ljudi gdje je nekad neko zivio i gdje se preselio itd to nije samo gdje neko zivi u Cg prezime nego i gdje se naselio u Srbiji i u Bih itd sve to stoji u toj knjizi,a u nas je poznato da mnogi saraju napamet jer misle da nesto znaju cak ti sto misle da nesto znaju su u stanju da onoga koji je nesto svojim ocima vidio da ubjedjuju da nije.

    02-18-2011 01:16 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
    KULJE1969 KULJE1969 is a Male
    raja




    Poruka: 1794
    Location: Brace Krpo 19

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Evo klikni na ovaj sajt imaju i plemena i prezimena u Cg

      http://www.montenegro.org.au/prezimena.html

    02-18-2011 01:21 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
    Viribus Viribus is a Male
    moforaja


    Poruka: 5295

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    kulj iskreno reèeno neznam ništa o drugim prezimenima ali o ovome dobro znam žena mi je crnogorka, sinoæ sam sa puncem raspravljo o prezimenu i tvrdnjama autora, punac prièa svoju prièu i nemam razloga da mu nevjerujem.

    02-18-2011 09:30 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
    KULJE1969 KULJE1969 is a Male
    raja




    Poruka: 1794
    Location: Brace Krpo 19

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ta knjiga govori nesto cak nesto sto nijedan Crnogorac nece priznati da je tako.Da je familija Petrovic od koje je potekao Njegos ,a i oni Karadjordjevici iz Srbije obe kraljevske porodice da su mjesane sa Kuchima tvrdo ch,a za to pleme se zna da je to pleme mjesavina Albanaca i Slavena gdje Srbin i Crnogorac priznati da mu je kralj ili Car mjesan sa Albancima.Zato je ta knjiga tabu tema u Cg i vrlo je moguce da je istinita.

    02-19-2011 01:06 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
    Viribus Viribus is a Male
    moforaja


    Poruka: 5295

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    može biti da je tako, ali ovaj nema razloga lagati, Tuzi su vukojebina na tromeði nije baš ni neko mjesto roðenja za pohvalu.

    02-19-2011 01:37 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
    Ricina Ricina is a Male
    raja




    Poruka: 1932
    Location: Predaleko od Mostara
    pokretac teme Thread Started by Ricina

    .. Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Zaboravili smo i Orahovac , Milacic , Cokovic,Dervisevic....Ima u Mostaru.
    Moj otac je rodjen u Podgorici , a njegov otac u Fundini kod Podgorice. Moja hala (tetka) se udala u Tuze i tu imam 100 rodjaka... Tuzi nisu bas neka vukojebina , to je grad za sebe... Dobro su bogati... Albanska granica je 12 km od Tuza...
    Rekose da su Asovici iz Rozaja... Ne bi se slozio...
    Asovici su iz Kuca...Imam i sada u Mostaru "Cojstvo i junastvo" od Marka Miljanova iz Kuca..

    ___________________________________________________________________
    "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 02-19-2011 u 10:04.

    02-19-2011 10:03 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
    KULJE1969 KULJE1969 is a Male
    raja




    Poruka: 1794
    Location: Brace Krpo 19

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    mogu biti neki djelovi familije da su dosli i do Rozaja nikad ne znas gdje neko od familije selio pogotovo kako cemo znati sta je bilo prije 100 godina i vise.

    02-19-2011 22:27 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
    Baltazar Baltazar is a Male
    samo sto nisam




    Poruka: 1255

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Cuj Tuzi vukojebima . 30.gif Nisu bola vukojebina 13.gif Ima mozda 6 hiljada stanovnika.Mozda malo vise doslo im je kineza 13.gif Mala varos na jedno 10km od Podgorice.Bio 2 put 19.gif Imaju dobar Taekwondo club u Tuzima.Ovaj moj jaran je iz Tuza Siptarcina ( mi ga tako zovemo 05.gif ) Ko vas zanima iz Tuza,mogu da ga pitam?. Valjda zna,pa niiiiJesuu Tuze L. A. pa da ne zna,cush boga ti 24.gif

    ___________________________________________________________________
    Jaaa,moja ti sto se ispricasmo 04.gif

    03-01-2011 07:26 Baltazar is offline Posalji Email za Baltazar Pregledaj poruke od Baltazar Dodaj Baltazar u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7086
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    zanimljivo za èitati...
    bila je online knjiga i za prezimena iz Hercegovine, pa je neko pokrenuo pitanje autorskih prava i skinuto sa interneta... ako neko ima link, neka javi

    ___________________________________________________________________

      03-26-2014 00:01 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com