Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Jovanka Broz » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera
pokretac teme Thread Started by cheri

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hvala, Hogar, 10.gif meni bi ovo bilo interesantno, nabavicu knjigu.

05-15-2009 16:00 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
sara sara is a Female
moforaja




Poruka: 5288
Location: bogu za ledjima

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hvala cheri lijepo je procitat 10.gif
Za mene je Jovanka bila samo supruga TITA uz to bila je i dama . 33.gif

___________________________________________________________________
Drzite srecu kao pticu: sto njeznije i lakse ?Bude li se osjecala slobodnom ostace Ti rado u ruci" 33.gif

05-15-2009 16:23 sara is offline Pregledaj poruke od sara Dodaj sara u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera
pokretac teme Thread Started by cheri

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od sara:

    Hvala cheri lijepo je procitat 10.gif
    Za mene je Jovanka bila samo supruga TITA uz to bila je i dama . 33.gif


10.gif I za mene. Ove price o zavjerama nikad mi nisu bile uvjerljive, ja je bas tako vidim kako i ti rece.

05-15-2009 16:38 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera
pokretac teme Thread Started by cheri

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Morala sam ovo postaviti, nije obicni clanak iz novina, nego interesantna, lagana i zabavna kratka prica covjeka koji ju je posjetio i u ovim teskim godinama, a poznavao je dobro i nju i Tita.
Bas je ostala gospodja kakva mi je izgledala i prije. 33.gif
Za one koje zanima...ja sam vec procitala. I vidjela slike, Jovanka ista, bez obzira na godine.

    http://www.ilustrovana.com/2003/2321/1.htm

05-15-2009 18:18 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

bogati jel ona nasljednica one imovine ili su to titici rasfuckali

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

05-15-2009 18:39 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera
pokretac teme Thread Started by cheri

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pasha:

    bogati jel ona nasljednica one imovine ili su to titici rasfuckali


Rasfuckali, Pasha, rasfuckali...tako bar izgleda.

05-15-2009 20:40 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

evo s Indexa:

Jovanka Broz: Živim iz inata, snalazim se kako umijem i moram

NAKON godina medijske šutnje u ekskluzivnom intervjuu za beogradsku Politiku udovica bivšeg jugoslavenskog predsjednika Josipa Broza Tita, Jovanka Broz, progovorila je o tome zašto više ne odlazi na Titov grob i o tome kako od 1980. godine živi bez osnovnih graðanskih prava.

Od Titove smrti Jovanka "privremeno", veæ 29 godina, živi u kuæi na Bulevaru mira 75. Iz nje rijetko izlazi. Nedavno su je posjetila dvojica ministara vlade Srbije, Rasim Ljajiæ i Ivica Daèiæ te su obeæali da æe uèiniti sve što je u njihovoj moæi da se njena situacija poboljša. Unatoè brojnim medijskim ponudama, koje su joj mogle donijeti i financijsku sigurnost, Jovanka Broz je godinama šutjela i skrivala se od medija i javnosti.

"Poruèili su mi da šutim i budem sretna što su me ostavili živu?!"

Kad ju je novinarka Politike upitala zašto je prestala svake godine na dan Titove smrti, 4. svibnja, odlaziti u Kuæu cvijeæa, Jovanka je odgovorila: "Ne idem, jer ne želim da me tamo, ispred Kuæe cvijeæa, doèekuje Ognjen Grkoviæ, nekadašnji tajnik generala Nikole Ljubièiæa koji me je odmah nakon Titove smrti tražio da potpišem papir na kojem piše da sve ostavljam državi, što sam ja odbila. Rekla sam da to niti mogu niti hoæu, jer moram od neèega živjeti, a on mi je prenio Ljubièiæevu poruku da šutim i budem sretna što su me ostavili živu?! Ne želim da se sa osmjehom, kao da ništa nije bilo, fotografiram za novine i sa Maricom Trljin i Rankom Bugarèiæem koji su kasnije sudjelovali u toj prljavoj uroti. Kako ih nije sram pogledati me u oèi? Da tim fotografijama u novinama javno operu svoj obraz. Godinama sam pisala prosvjedna pisma, molila da me ti ljudi ne doèekuju, ali uzalud. Eto, zašto me nema na grobu mog supruga", pojasnila je Jovanka Broz.

Dodala je i kako veæ godinama nema automobil kojim bi mogla doæi do Titova groba: "Doduše, onaj koji mi je prije dosta godina povremeno bio na usluzi jest bio star, ali je neobièno da je na popravku veæ nekoliko godina. A ako bih zamolila nekog roðaka da me odveze, morala bih to prijaviti i tražiti dozvolu".

"Izbacili su me kao kofer, u spavaæici, bez ièega"

"Odmah nakon Titove smrti izbacili su me kao kofer iz Užièke 15, u spavaæici, bez ièega, bez prava da uzmem bar neku našu zajednièku fotografiju, neko pismo, knjigu, odjeæu, i bez moje volje su me strpali u kuæu, rekoše privremeno, u kojoj živim gotovo tri desetljeæa. S jedne strane, za javnost je bio prireðen velièanstven pogreb na koji su došli skoro svi državnici svijeta da tom velikom èovjeku odaju poèast, a s druge, imate ljude koji su sa mojim suprugom posljednjih godina njegova života radili što su htjeli, takoðer i sa mnom, i na kraju me pokrali. Imate takve kao što je spomenuti Grkoviæ, koji je nagraðen èinom, valjda za nedjela koja je poèinio prema meni", isprièala je Jovanka Broz.

Ni do dan danas, Jovanka nije stekla pravo na Titovu mirovinu. "Da ne mogu dobiti Titovu mirovinu jer nemam dokumenata, a i zato što Tito `nije imao plaæu`, priopæio mi je u prisustvu nekih nazovipravnika, 12. srpnja 1982. godine Fadilj Hodža. Nikada nisam dobila bilo kakvo rješenje o mirovini. Toèno je da dobivam neku naknadu, ali koju i od koga nikada nisam saznala. Gospodin Ljajiæ je prvi politièar koji se zainteresirao za moj sluèaj. A kao supruga predsjednika države, ali i kao borac, kao potpukovnik i nositelj Spomenice imam pravo, kao i svaki graðanin, na mirovinu i imam pravo na adekvatan smještaj, a ne privremeni, odakle me uvijek netko može izbaciti kad hoæe. Sreæom, služilo me je zdravlje pa sam sama mogla voditi raèuna o sebi, kao živjeti iz inata. Snalazim se kako umijem i moram. I sad æe pljuvati po meni da bi sebe zaštitili i prikrili svoje prljave tragove i nedjela. Veæ godinama se ovdje vodi strašna kampanja protiv Tita, godinama se raspiruju strasti, umjesto da se smiruju", rekla je Titova udovica.

05-24-2009 14:26 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice





05-24-2009 14:28 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera
pokretac teme Thread Started by cheri

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Chaba 10.gif
Bas sam nedavno citala o ovom njenom neodlazenju na Titov grob, pa kazu da nekad ode rano ujutro, dok jos nema nikoga. A djuturum, Boga mi, nista vise...mada se dobro drzi i stvarno lijepo izgleda, ali su se godine nabirikale, mislim da je presla 80-u...vidi joj hebene starosti... 33.gif

05-24-2009 14:41 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
sara sara is a Female
moforaja




Poruka: 5288
Location: bogu za ledjima

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Boze moj imali u tom narodu imalo ljuskosti ili barem malo postovanja prema TITOVOJ udovici 21.gif STRASNO 21.gif

___________________________________________________________________
Drzite srecu kao pticu: sto njeznije i lakse ?Bude li se osjecala slobodnom ostace Ti rado u ruci" 33.gif

05-24-2009 15:52 sara is offline Pregledaj poruke od sara Dodaj sara u listu prijatelja
BMW BMW is a Male
rodjeni




Poruka: 851

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kakvo je zaljenje ona je ubila naseg Demu sto se zna i koliko jos sto se ne zna i to sto zivi nije zasluzila .Nije je Tito bez razloga izolovo dzubretarka stara smrt je za nju nagrada

___________________________________________________________________
Nemam potpis

05-24-2009 16:50 BMW is offline Posalji Email za BMW Pregledaj poruke od BMW Dodaj BMW u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera
pokretac teme Thread Started by cheri

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma, eto....to za rahmetli Djemu...nikakva zvanicna optuzba, nikakav proces..niko ni jednu rijec, pa mi nesto tesko da to prihvatim tako zdravo za gotovo, bez i jednog jedinog dokaza. A sjecam se i ja kad se o tome pricalo.. I sve je ostalo na tome.

Ne mozemo mi to znati nikad 100%. Kad vidim i cujem dokaze, bilo u vidu svjedocenja, dokumenata, bilo cega...moci cu i povjerovati u to...a do tada ostaje samo nedoumica.
Who knows?

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane cheri dana 05-24-2009 u 21:34.

05-24-2009 21:22 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
BMW BMW is a Male
rodjeni




Poruka: 851

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Slucajno mi je NEKO bio na takvom mjestu gdje se znalo sta se desilo i kako a to sto nije izslo u javnost nije se ni smjelo nesto reci jer je jos uvijek bila njegova zena koja se od toga dana pa ni dana danasnjeg nije pojavila u javnosti .

___________________________________________________________________
Nemam potpis

05-25-2009 22:38 BMW is offline Posalji Email za BMW Pregledaj poruke od BMW Dodaj BMW u listu prijatelja
Sanel_ Sanel_ is a Male
guster




Poruka: 52
Location: u zemlji cuda

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Znam da cu naici na neka oprecna misljenja ali Titov Snjezana, bolnicarka Jovanka, rodom iz SAO Krajine, je likvidirala Dzemala. B. jer je on bio prvi Bosnjo kome je Tito dao premijersko mjesto, posto je trebalo nafte i poslova s islamskim svijetom.

    Titi zamjerim jer je
lansirao parolu: "spremajte se kao da ce sutra biti rat". Zato su ga Slobo i Franjo poslusali, a Alija nije bio na casu - opravdano- bio u zatvoru.

Jer Bosnjaci su bili nacija u turskom i austrijskom vaktu a kod njega tek kad je zafalilo nafte i nesvrstani.

Jer je poslije drugog svjetskog rata abolirao cetnike, pa smo imali Srebrenicu i hiljade bosnjackih grobnica, a danas americke antifasiste na Ravnoj Gori.

Jer je mogao hapsiti zlocince a nije, pa mu je Karla del Ponte obradjivala posao.

Jer je vladao po modelima: "Drzava, to sam ja" i " Poslije mene potop", pa je umro zajedno s drzavom.

Jer su, nakon njegove smrti, na par hiljada mjesta zasadili po 88 stabala i 88 ruza, a sjecu nadoknadili u Bosni i nad Muslimanima.

Jer mu danas spomenik miniraju isti oni zlocinci koji su ga okruzivali. U njegovo vrijeme su napredovali jer su mu aplaudirali, a nakon njega napredovali jer su ga pljuvali.

Jer je samo on mogao nagovoriti cetnike i ustase na bratstvo i jedinstvo. I nagovorio ih je, pa su zajedno 1992. krenuli protiv BiH.

Jer je govorio o najvecim tekovinama, o bratstvu i jedinstvu, a onda se ispostavilo ratstvo i zlocinstvo.

Zato sto je pred kraj zivota dopisiv´o s cetnicima i ustasama, a oni mu se kleli: "Druze Tito primili smo pismo, cuvat cemo bratstvo i jedinstvo"

Jer su mu uz bratstvo i jedinstvo trebali neprijatelji, pa se okruzio samo licemjerima i lazovima, koji su cekali dan kada ce pokrenuti svoje zlocinacke namjere.

Zato sto su, kad je umro, lili suze, pa se kasnije ispostavilo da su plakali od srece.

Jer jeu Foci 1942 godine tvrdio da su muslimani poseban narod, a onda ih 16 godina poslije drzao u leru.

Jer je stvorio ideju o naoruzanom narodu, a poslije se ispostavilo da su Srbi samo naoruzani.

Zato sto su ga njegovi cuvari bratstva i jedinstva pokusali deset puta likvidirati, sve dok jednom nije legao pod noz u Ljubljani, gdje ga je KOS uspavao za sva vremena.

05-30-2009 19:12 Sanel_ is offline Pregledaj poruke od Sanel_ Dodaj Sanel_ u listu prijatelja
Provler2 Provler2 is a Male
moforaja




Poruka: 3154
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

13.gif 13.gif 13.gif 13.gif To Sanele nek si nam otvorio ochi 13.gif 13.gif A usha seljachino 21.gif

05-30-2009 22:18 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
nedjo nedjo is a Male
avenija kruzno


Poruka: 113
Location: tamo daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sanele
Jedi govna.
Mlatish praznu slamu.

___________________________________________________________________
mostarac

05-30-2009 23:17 nedjo is offline Pregledaj poruke od nedjo Dodaj nedjo u listu prijatelja
Sanel_ Sanel_ is a Male
guster




Poruka: 52
Location: u zemlji cuda

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Provler2:

    A usha seljachino 21.gif


      citat od nedjo:

    Sanele
    Jedi govna.
    Mlatish praznu slamu.


Nasmijem se vasoj kombinaciji umisljenosti i jednog prizemnog misljenja. 13.gif 13.gif

Moj civilizacijski koncept je prejak za vas dvojicu i lakse je pokusati ugroziti istinu nego je prihvatiti. Seljak je radnik i zemljoradnik a ne sinonim za vase gluposti.

Bolje biti seljak nego emancipovani malogradjanin. :P

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Sanel_ dana 05-31-2009 u 18:07.

05-31-2009 17:55 Sanel_ is offline Pregledaj poruke od Sanel_ Dodaj Sanel_ u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Prva ispovijest Jovanke Broz: Tito je volio žene više od Sulejmana Velièanstvenog

Jovanka Broz otkriva kako je partizanka Jovanka Budisavljeviæ postala drugarica Broz i koji tadašnji državni funkcioneri su je razdvojili od Tita



„Do veæeg približavanja meðu nama došlo je u vrijeme prve operacije kojoj je Tito, zbog bruha, bio podvrgnut 1947. na Brdu kod Kranja. Ta operacija nije prošla lako i jednostavno; u jednom trenutku došlo je i do ozbiljnih komplikacija. Ja sam tih dana bila stalno uz njega. Kad je poèeo da se oporavlja, da bih mu vrijeme skratila, èitala sam mu naše najljepše epske pjesme. Dosta sam ih i napamet znala. A onda sam mu recitovala stihove Alekse Šantiæa, Branka Radièeviæa... Njemu je to bilo nepoznato. Ponikao je i rastao u drugoj sredini. To naše nasljeðe mnogo mu se dopalo. Imala sam utisak da uživa slušajuæi me…



Govorio je kako je njegov život bio težak, ispunjen stresovima, liènim gubicima, svakojakim privatnim nedaæama. ‘I osjeæam da bih s tobom, najzad, osigurao spokojstvo i sreæu,’ kazao je bez okolišanja”.



„Razlika od 32 godine nije predstavljala nikakvu smetnju meðu nama. Naprotiv! Na dobar naèin mi smo se pratili, posebno kad je rijeè o slobodnom vremenu: Tito igra bilijar; nauèim to i ja uz njega. On ide u lov, odlièan je strijelac, ali i ja sam u ratu nauèila da pucam. Odlazimo u ribolov; mene odlikuje veæe strpljenje. Plivamo zajedno; ja bolje od njega. On sa vrlo razvijenim osjeæanjem za muziku; ja bez sluha. O politici da se i ne govori: on tako nadmoæan, ali ni ja nisam bila apolitièna”

Cijeli tekst u Slobodnoj Bosni

12-20-2012 16:40 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera
pokretac teme Thread Started by cheri

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    http://www.bljesak.info/web/article.aspx?a=03387754-bcdd-4fe5-92a6-c9cf29ca2700&c=5de70792-d2d5-4648-8125-5206af0d3357


Mislim da æe ipak uskoro sve tajne, ako ih ima, odnijeti na onaj svijet...

08-23-2013 23:23 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

07.gif

09-17-2013 15:49 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com