Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » LOM » Ukazao se J.B. TITO » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 2 [3] 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5952
Location: U podrumu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pasha:

    meni je glupo ono "jebo vas Tito"...
    dobro evo da sada ima neko rjesenje, a nema opet koja je recenica, jebo vas Tito
    mi smo uvijek minimizirali i ponizavali uspjehe velikana kao on ili nobelovaca ili uspjesnih biznismena...
    nama samo odgovara neko ko je zastao i glup samo da nije bolji


.......to, pasha......! 10.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

09-06-2018 14:06 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
Zico Zico is a Male
trudim se


Poruka: 221
Location: daleko od govana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jeb'o vas Tito 11.gif ...

Drzavu pravio na grbaci seljaka (moga djeda u zatvor strpali sto im nije dao jednu od dvije krave), oduzimajuci I'm i ono malo sto bi sebi nakupili. Ne bih trebao ni spominjati ljude koji su prije njega na posten nacin, sa svom svojom sposobnoscu, uspjeli stvoriti nesto za sebe, a on im je to zdusno oduzimao...pod krilaticom brastva i jedinstva. Pa bolan, ubiti ga radi toga sto je odnio krevet majci, a on je karao svaku vece drugu na drugom krevetu...i svi smo jednaki.

Nismo, niti cemo ikad biti. Neko je pametniji, neko gluplji, neko sposobniji, neko smotaniji. Neko zasluzije vise, neko manje.

On je doveo neobrazovanu bandu (crvenu 35.gif ) na vlast, koja nista nije imala prije tog rata, pa su kao paraziti zivjeli na racun seljaka i radnog svijeta.

Pasha, izvini, ti pricas iz ove perspektive. Pusti to bolan. To tamo nije normalno i ne bi se trebalo porediti ni sacim na ovom svijetu. Jebote, kao paradigmu tome tamo stavljate Tita. Nikada vam nece biti bolje kada ne vidite da su ovi sada sve naucili od Titovih tifuza. Sve ista GOVNA, lopav do lopova...samo mi nemoj govoriti oni su nam davali, ovi ne daju.

To je parola covjek prosjaka. Zivili smo ko govna u onoj drzavi, lijeni bili, slabo radili, bjezali sa posla...to ti je govnarija koja se protegla na sadasnje vrijeme, samo sto ovi to prodaju pod plastom demokratije i nekakvog kvazikapitalizmna. Tako vam je tamo sto je Tito postojao, sto ih je tako obrozavao i naucio...

Nije, bolan, bolja jedna struca u hladu, nego dvije na suncu. Kurca, posjeksmo sume u tih 30-tak godina i nigdje hlada. Pa dodje kriska hljeba na suncu...jebiga, brastvo i jedinstvo...zivio Tito.

I nemoj mi Tita i Andrica u istu vrecu. Jedan je bio lopov i ubica, drugi umjetink sa perom u ruci.

@ Ciufut
Kako je bolan ono dobra muzika 28.gif ...nisi ti normalan. Previse dole bivas 16.gif .
Stanislav je legenda, tek sam ga nedavno skontao. Sve karte po Evropi prodate, a u Kanadu i ne dolazi (ovdje nas plebs slusa ovo sto si ti nakacio---jebem ti Balkan). Zato, odoh kod Trumpa da ga vidim :). Nije normalno, sta radi sa onom tamburom.

A za tebe, jebo te Titi dva puta 35.gif . To je bila karina, kakva rtevolucija i te trice. Che je bio revoluicionar, Tile je bio govnar, hedonista, picka, itd...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Zico dana 09-06-2018 u 16:09.

09-06-2018 16:08 Zico is offline Pregledaj poruke od Zico Dodaj Zico u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

…. jer ziv je, ziv je tito.

rece miso maric, kojeg bi ja postavio za gradonacelnika mostara.

golemo zico imas averziju prema titu. to su neki duboki korjeni, jer I sam kazes da ti je familiju ostetio.

ali moras se malo odaljiti I pogledati ko je tito. iskljuci emocije.


smrt fasizmu!

*nije on djaba plasiro ovu frazu u raju. pogledaj danas mostar i koliko ima fasizma u njemu. znao je tile sta radi.

da je bogdom poziviio hiljadu godina, eventualno bi istrijebio svu gamad.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

09-06-2018 19:55 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dobar je Zico...

Njegovo misljenje.

Mada nije koherentan. Kakav bolan CHE?
šta je on radio? Išao u druge zemlje i dizao revolucije.

Tito je istjerao švabe i odjebo Staljina. Nije mala stvar.
A bila su druga vremena. Koliko saveznici pobili švaba?
Koliko su saveznici popljaèkali?

U ona vremana.... imaš/nemaš... daj!!!

Pa se slave Èerèil, truman i de gaule...

I mog su obojicu deda zajebó komunizam i nacionalizacija 45g. Pa je bilo ponovo spletki 50ih i 60ih...

Ali jebiga. Trebamo gledati iz globalne perspektive. Perfektni sistem ne postoji. Kad se sve sabere i oduzme sa titom smo bili u plusu

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

09-06-2018 20:37 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5952
Location: U podrumu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Zico:

    Jeb'o vas Tito 11.gif ...


....Zico, odslušaj i odgledaj ovo do kraja pa èeš (možda) razumjeti šta ti @garinca govori....! 07.gif

    WQzqV-6-4do

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

09-06-2018 21:25 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Zico:

    Jeb'o vas Tito 11.gif ...

    Drzavu pravio na grbaci seljaka (moga djeda u zatvor strpali sto im nije dao jednu od dvije krave), oduzimajuci I'm i ono malo sto bi sebi nakupili. Ne bih trebao ni spominjati ljude koji su prije njega na posten nacin, sa svom svojom sposobnoscu, uspjeli stvoriti nesto za sebe, a on im je to zdusno oduzimao...pod krilaticom brastva i jedinstva. Pa bolan, ubiti ga radi toga sto je odnio krevet majci, a on je karao svaku vece drugu na drugom krevetu...i svi smo jednaki.

    Nismo, niti cemo ikad biti. Neko je pametniji, neko gluplji, neko sposobniji, neko smotaniji. Neko zasluzije vise, neko manje.

    On je doveo neobrazovanu bandu (crvenu 35.gif ) na vlast, koja nista nije imala prije tog rata, pa su kao paraziti zivjeli na racun seljaka i radnog svijeta.

    Pasha, izvini, ti pricas iz ove perspektive. Pusti to bolan. To tamo nije normalno i ne bi se trebalo porediti ni sacim na ovom svijetu. Jebote, kao paradigmu tome tamo stavljate Tita. Nikada vam nece biti bolje kada ne vidite da su ovi sada sve naucili od Titovih tifuza. Sve ista GOVNA, lopav do lopova...samo mi nemoj govoriti oni su nam davali, ovi ne daju.

    To je parola covjek prosjaka. Zivili smo ko govna u onoj drzavi, lijeni bili, slabo radili, bjezali sa posla...to ti je govnarija koja se protegla na sadasnje vrijeme, samo sto ovi to prodaju pod plastom demokratije i nekakvog kvazikapitalizmna. Tako vam je tamo sto je Tito postojao, sto ih je tako obrozavao i naucio...

    Nije, bolan, bolja jedna struca u hladu, nego dvije na suncu. Kurca, posjeksmo sume u tih 30-tak godina i nigdje hlada. Pa dodje kriska hljeba na suncu...jebiga, brastvo i jedinstvo...zivio Tito.

    I nemoj mi Tita i Andrica u istu vrecu. Jedan je bio lopov i ubica, drugi umjetink sa perom u ruci.

    @ Ciufut
    Kako je bolan ono dobra muzika 28.gif ...nisi ti normalan. Previse dole bivas 16.gif .
    Stanislav je legenda, tek sam ga nedavno skontao. Sve karte po Evropi prodate, a u Kanadu i ne dolazi (ovdje nas plebs slusa ovo sto si ti nakacio---jebem ti Balkan). Zato, odoh kod Trumpa da ga vidim :). Nije normalno, sta radi sa onom tamburom.

    A za tebe, jebo te Titi dva puta 35.gif . To je bila karina, kakva rtevolucija i te trice. Che je bio revoluicionar, Tile je bio govnar, hedonista, picka, itd...


slusaj drug...i mom su dedi uzeli ducan u trebinju i ostavili ga da radi u njemu kao zadrugar...pa sta...takva vremena bila...takozvana nacionalizacija dobara , ukidanje prfivatnog vlasnistva...halo bolan...1947-a...u americi jase KKK i crnci nemaju prava kao pascad...englezi jos imaju robove u svojim kolonijama...staljin ubija koga god stigne...probaj malo staviti stvari u kontekst svog vremena...
ova prica da niko nista nije radio...to su gluposti...jugoslavija je imala najvecu stopu ekonomskog rasta u evropi sezdesetih...stvarani ekonomski giganti...izvozila se pamet i znanje i gradile hidrocentrale , nuklearke , pravile brane i hidrocentrale po iraku i drugim "bratskim" zemljama...za skupe pare---postojali giganti poput energoinvesta , rade koncara , pravila se auta i avioni...tu pricu o truloj drzavi prodaji nekom drugom...ta je trula drzava obrazovala vise doktora , inzinjera , ekonomista i ostalih akademaca negoli citava skandinavija za isto vrijeme...vrijednost jednog sistema nije samo u brutonacionalnom dohotku nego i u sistemu socijalne sigurnosti , obrazovanja , zdravstva, fukcionisanju sudstva itd...moj dedo jest ostao bez ducana u trebinju i tvoj dedo bez jedne krave , ali su zato unuci i mog i tvog dede postali pravnici , doktori , ekonomisti itditd...i sa svojim diplomama uspjeli u najnaprednijim zemljama zapada...do mog oca niko ni na ocevoj ni na majcinoj strani nije fakulteta zavrsio , a u sledecoj generaciji su svi Fakultete imali...ne znam kako je u kanadi ali u americi danas fakultete mogu zavrsavati samo djeca bogatih.l..nisam nikada rekao da je tito bio andjel ili da je juga bila najbilja na svijetu...ali bila je bolja of svih zemalja danasnjeg regiona a boga mi i od mnogih zapadnih "demokratija"...da ne pricamo o drzavama koje su bile pod sovjetskom cizmom...ti to tako ne dozivljavas i to je potpuno OK , ali mislim da si u velikoj zabludi...

09-07-2018 00:11 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

i jos nesto...tito jest bio hedonista...jebes ga...balkanac...ali nije bio govnar...a picka pogotovo...da imalo poznajes njegovu biografiju ne bi nikada to napisao...picke ne ratuju protiv najjace vojne sile tog vremena...i na picke se ne organizuje jedana od velikih ofanziva treceg rajha...halo bolan...tteci rajh i hitlerovi generali organizuju ofanzivu i gube stotine elitnih specijalaca/padobranaca , samo da bi uhvatili ili ubili jednu "picku"...mnogo cudno...
heroj...picka je bio drazakoj
zamisli tu situaciju kako hitler i njegovi generali stoje nad kartama male bosnice zemlje i planiraju kako ce da uhvate jednu picku...iliti bandita...i on ih opet izradi...hahahaha...legenda...


    https://www.youtube.com/watch?v=3ptDqUbP1i4

09-07-2018 00:22 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od makso:

    Dobar je Zico...

    Njegovo misljenje.

    Mada nije koherentan. Kakav bolan CHE?
    šta je on radio? Išao u druge zemlje i dizao revolucije.

    Tito je istjerao švabe i odjebo Staljina. Nije mala stvar.
    A bila su druga vremena. Koliko saveznici pobili švaba?
    Koliko su saveznici popljaèkali?

    U ona vremana.... imaš/nemaš... daj!!!

    Pa se slave Èerèil, truman i de gaule...

    I mog su obojicu deda zajebó komunizam i nacionalizacija 45g. Pa je bilo ponovo spletki 50ih i 60ih...

    Ali jebiga. Trebamo gledati iz globalne perspektive. Perfektni sistem ne postoji. Kad se sve sabere i oduzme sa titom smo bili u plusu


svi smo bili u plusu osim zica koji je bio u minusu za dedinu kravu... 02.gif

ps. zico , 45-e je u jugi bila glad...jesi cuo za trumanova jaja i slicne mjere da se ljudi spasu da ne umru od gladi...tu ti je i ta krava zaglavila...mozda je otisla u dom za nezbrinutu djecu u mostaru...ko zna...mozda je zrva dedine krave spasila mnogo malih zivota...kako god bilo , ja mislim da je vrijeme da nakon sedamdeset godina ti pokojnom titi tu dedinu kravu halalis... 02.gif

09-07-2018 00:56 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zico,
ako vec ima neko da kaze nesto sto je suprotno onom sto se o titu pise onda nije, jebo te tito
osvrnuo sam se na tu frazu jer slusham ove danasnje glupane i svaku recenicu zavrsi, JEBO TE TITO
da bih ispao frajer i kotirao u okruzenju koristi se tom frazom
pogledj temu, mostarske familije pa hajde da vidimo gdje su zavrsile porodice DxIho, Parovici, Santici...
ko kje ostao i kako zive?
mi smo nase intelektualce i zasluzne gradjane bacili podnoge i ispljuvali...

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

09-07-2018 07:47 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
Litice Litice is a Male
moforaja


Poruka: 3411
Location: Melbourne

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

10.gif

___________________________________________________________________
33.gif

09-07-2018 08:04 Litice is offline Pregledaj poruke od Litice Dodaj Litice u listu prijatelja
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5952
Location: U podrumu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od garinca:

    i jos nesto...tito jest bio hedonista...jebes ga...balkanac...ali nije bio govnar...a picka pogotovo...da imalo poznajes njegovu biografiju ne bi nikada to napisao...picke ne ratuju protiv najjace vojne sile tog vremena...i na picke se ne organizuje jedana od velikih ofanziva treceg rajha...halo bolan...tteci rajh i hitlerovi generali organizuju ofanzivu i gube stotine elitnih specijalaca/padobranaca , samo da bi uhvatili ili ubili jednu "picku"...mnogo cudno...
    heroj...picka je bio drazakoj
    zamisli tu situaciju kako hitler i njegovi generali stoje nad kartama male bosnice zemlje i planiraju kako ce da uhvate jednu picku...iliti bandita...i on ih opet izradi...hahahaha...legenda...


      https://www.youtube.com/watch?v=3ptDqUbP1i4


.....Evo šta kaže Hajnrih Himler o Titu, ovo ja posebno za @Zicu stavljam.....! 07.gif

    3DZa4AvwSq4

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

09-07-2018 08:28 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
Zico Zico is a Male
trudim se


Poruka: 221
Location: daleko od govana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Imate tamo sto imate radi Tileta i njegovih pionira, jeb'o vas on 35.gif .

Ti gharinca meni pricas price iz citanke 02.gif .

To je sve bila neobrazaovana parazitska bagra...

Jebote, bila cista diktatura, skoro da je despotizam dobio ime po njemu, a vi placate za tim vaktom. Mazohisti...

Niste vi normalni...I sa vam opet u istoj drzavi...ma bjezi

04.gif

09-07-2018 19:49 Zico is offline Pregledaj poruke od Zico Dodaj Zico u listu prijatelja
Zico Zico is a Male
trudim se


Poruka: 221
Location: daleko od govana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

...pa sta, takva vremena bila...

Pa sta, neka sad narod crkne tamo, ko ih jebe...neka se pokolju do zadnjeg...takva vremena sada...

Bjezi garincha...oduzmite mu taj pasos, da se vise ne pati 02.gif ...

09-07-2018 20:01 Zico is offline Pregledaj poruke od Zico Dodaj Zico u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Zico:

    Imate tamo sto imate radi Tileta i njegovih pionira, jeb'o vas on 35.gif .

    Ti gharinca meni pricas price iz citanke 02.gif .

    To je sve bila neobrazaovana parazitska bagra...

    Jebote, bila cista diktatura, skoro da je despotizam dobio ime po njemu, a vi placate za tim vaktom. Mazohisti...

    Niste vi normalni...I sa vam opet u istoj drzavi...ma bjezi

    04.gif


28.gif

09-10-2018 16:09 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
Zico Zico is a Male
trudim se


Poruka: 221
Location: daleko od govana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sve je on rekao :)...

    ORJUQV9k_Xc

09-10-2018 18:38 Zico is offline Pregledaj poruke od Zico Dodaj Zico u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Zico:

    Imate tamo sto imate radi Tileta i njegovih pionira, jeb'o vas on 35.gif .

    Ti gharinca meni pricas price iz citanke 02.gif .

    To je sve bila neobrazaovana parazitska bagra...

    Jebote, bila cista diktatura, skoro da je despotizam dobio ime po njemu, a vi placate za tim vaktom. Mazohisti...

    Niste vi normalni...I sa vam opet u istoj drzavi...ma bjezi

    04.gif
Neobrazovana ? parazitska ? bagra? Ko u to vrijeme ...po tebi je bio avangarda? Ko je mogao pokrenuti tu skupinu neobrazovanih ljudi da izgrade fabrike (umjesto crkvetina,dzamijetina i raznih bogomolja) da izgrade stotine shkola i nekolicinu unirveziteta koji u dohlwedno vrijeme postashe priznati u zapadnom vilajetu. Ko izgradi bolnice u Zagrebu, Beogradu, Ljubljani......BAGRA ?

09-11-2018 20:38 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Zico Zico is a Male
trudim se


Poruka: 221
Location: daleko od govana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

I drugi su gradaili...bez rusenja crkvi, dazmija i sinagoaga (kurac, nije smio srusiti nijednu sinagogu...)

Prvo, on je otimao narodu, pa lagao svijetu...(taman onoliko koliko traje pola ljudskog zivota).

To nije moglo tako dovijeka.

Ja uvijek kazem da zarad dobrog zivota nekih tricavih tridesetak godina nashi parazitskih oceva, mi djeca smo morali jesti govna iducih 30-tak godina, a njihovi unuci ce lizati ostatke buducih 30.

Jebes to. Tito i komunizam je bila pogresna stvar u pogresno vrijeme. Nismo mi bolan imali nista u poredjenju sa Zapadom. To su nas lozili, kao sto je Kastro lozio Kubance ili ovaj kreten Kim Korejance. Samo malo blaza verzija, pa je bilo lakse prividno oprati umazane ruke.

Ne kukajte za komunizmom. Mi smo bili 100 godina iza Zapada, Kastro 200, a Kim 300. Ako ga vec dizete u nebesa, onda poklopite usi i jedite govna iducih 70 godina, dok drustvo ne sazre i dodje na jedan ljudski nivo.

Ja to trubim zadnjih 20 godina da amo ne moze dobro biti iducih 70 godina. Mi to svakako necemo doziviti, a pitanje je hoce li i nasa djeca. Zasto, titovci moji, zasto? Samo jos garincha vjeruje, pa cak i glasa svake godine :( i time izglasa sto je tamo. Bravo!

Cujem stalno: Oni tamo kradu, oni nam ne daju. Pa ko su oni, u picku lijepu materinu. Oni su mi. Mi smo glasali za taj rat. Mi smo nosili puske. Koliko je vas dobrovoljno uzelo pusku i pucalo po svom dojucerasnjem jaranu. Pustite te foloskule da ste se branili od okupatora, da ste ovo, ono. Fucking BS. Pucali ste sto ste divlji, sto ste 100 godina iza svijeta. Sada ce Garincha da spominje krvolocne Engleze...Pa oni su prolazili kroz to prije 100-200 godina. Sada su to doveli na jedan suptilniji nivo (to je vec druga tema).

Napravili skole i bolnice. Koje skole? One u kojima su se kupovale diplome. Koje bolnice? One u kojima nisi mogao izvaditi zub bez napunjene najlon kese. Pa ja sam se opet rodio kada sam otisao normalno kod doktora u uvoj mojoj novoj "krvolocnoj" drzavi.

Serete po vlastitim nogama.

I za kraj. Onoga dana kada shvatite da se ne smije ici protiv volje naroda, onda ce vam biti jasnije da je taj sistem bi sve, ali ne nesto za pohvaliti. Trebali bi se stiditi toliko da ga vise nikada ne spominjemo, ka sto se zdrav Nijemac stidi Hitlera i sa gadjenjem i nekim tuznim izrazom lica mu spomene ime (samo onda kada mora).

Ne smiju se dirati bogomolje (one tvoje crkvetine i dzamijetine). Te bogomolje su dio toga naroda hiljadama godina. Samo glup i pokvaren covjek moze sebi dati za pravo da rusi sto je Tito porusio. Nije on bio glup, ali jeste bio bezobrazan, ufuran, parazitski letio na krilima rata, poput krpelja. Ne smije se uskratiti ljudskom bicu pravo na religiju, jer mu time uskracujes pravo na slobodu. To zna obrazovan covjek, ne parazirtski covjek, pametan covjek, bez obzira je li vjernik ili ateista.

Sve je bilo na silu, cista represija, diktatura nosena na toj foloskuli skola i bolnica.

Ne znam ko je gore imao odgovor na Che-a. On jeste pravi revolucionar. Uradio je sto je uradio na Kubi. Nije na kraju poput parazita i govanra Tita obukao bijelo odjelo, napunio gulag, oteo seljaku, postavio oko sebe poluobrazovanu bandu, rusio crkve i dazmije, etc...Nijedna crkva koju su Spanci napravili nije srusena na Kubi. Znaci zavrsio posao i otisao u drugu drzavu da proba uraditi isto. E, to je prava stavr, ne kretenizam koji smo mi gutali 40 godina. On (Tito) je samo bio oportunista i nista vise.

Fino sam gore napisao. Mazohisti. Dugo ste godina na koljenima cucali i tako bili guzeni, da bi znali da postoji i malo drugaciji seks :).

JEBO VAS TITO!!!!!

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Zico dana 09-12-2018 u 14:19.

09-12-2018 14:15 Zico is offline Pregledaj poruke od Zico Dodaj Zico u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

evo ovak...sda ovo vise nije zajebancija...pricas teske gluposti...ko je rusio bogomolje?!!!...navedi bar jednu bogomolju koja je srusena od partizana i komunisticke vlasti...o cemu bolan ne bio pricas?...jesi li normalan?...pa bogomolje su se obnavljale i nove pravile...pogledaj samo na mostar i mostarske bogomolje...ko je vjeru i religiju zabranjivao?...nisi mogao biti komunista i biti vjernik (mada je i takvih bilo)...ali imao si izbor...nisi MORAO biti komunista...

ko je otimao narodu???...je li ti znas sta je nacionalizacija ?...bio je novi sistem i nova vremena...seljaci se Jesu tjerali u zadruge...ali to je radjeno ne da bi se seljaci opljackali nego da bi se narod prehranio...da bi se prehranili radnici , stanovnici gradova..svi su se morali zrtvovati da bi se zemlja obnavljala...a zemlja je bila totalno porusena...i Jesu cinjene greske u svemu tome...ali nije to cinjeno da bi se tito ili vrh drzave obogatili nego da bi se drzava gradila i razvijala...i nemoj da kakis da su ti ljudi bili prevareni...moji su i na majkinoj i na ocevoj strani bili normalno imucni ljudi...u poratnim godinama se tesko zivjelo i dedi Jesu uzeli ducan ali mu se sin obrazovao i postao shef u fabrici i potomci su se svi obrazovali...mozes li ti vidjeti ikakvih vrijednosti u tome da je skolstvo bilo dobro i besplatno...da je zdravstvo bilo besplatno...da je sigurnost u drzavi bila na najvecem nivou...da nakon ranih pedesetih niko nije bio gladan...da se nepismenost iskorijenila...
i ta prica kako se tada kralo i posudjivalo i da se na tome zivilo...o cemu bolan pricas...mi smo i raduili i privredjivali...STVARALI...gradili...pa znas li ti sta je sve samo u mostaru napravljeno za tih jebenih cetrdeset Godina...laz je velika da je sve napravljeno na pozajnmicama...

skole i diplome...doktori i mito...to nije bila greska sistema i josipa broza tita nego odraz pokvarenosti pojedinih ljudi...svi nisu kupovali diplome i svi u bolnicama nisu trazili mito...

ako neko sere po vlastitim nogama onda si to ti DRUZE Zico...nisi ni malo realan...

ti Titi ne mozes onu dedinu kravu oprostiti...jebla te krava i tito zajedno 18.gif

ps. ce je cjenio tita izuzetno...

09-12-2018 16:35 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
Zico Zico is a Male
trudim se


Poruka: 221
Location: daleko od govana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Garincha, tvoj problem je sto ti uzimas zdravo za gotovo sto su ti na astal stavljali dok si odrastao. Neko drzi biblilju ili kuran ispod jastuka, neko Hesea 02.gif , neko sanja svaku vece Raskoljnikova, ti cuvas bukvar. Ne citanku, nego onaj komunisticki bukvar 02.gif .

Gdje si ti rastao i cime su te hranili :P.

Prije par godina sjedim sa mojim jaranom u Hanu. I gledamo tamo u desno...Kaze on meni da su se jebeno pomucili da bi nasli potomke (cini mi se Corovice), kako bi regulisali zemlju za ponovnu gradnju Sinan pasine dzamije u tvome MOSTARU, koji su tvoji IDOLI porusili davne 1949-te da bi napravili teniske terene. Da li trebam uopste pisati da je taj dragulj bio napravljen davne 1473-ce.

Neki dan sam slucajno nabasao na neki clanak (pojma nisam imao o tome, ta to se ne uci u tvome usranom bukvaru) o tome kako je jedna grupa Hrvata sa Visa kolektivno prelazila u pravoslavlje izmedju ona dva rata. Cak su uspjeli napraviti i predivnu crkvu na tom Visu (je li ono Tile volio Vis). I pazi, nema crkve vise na tom mjestu. Porusena je od strane komunistickih vlasti, a sav material je iskorscen i ugradjen za izgradnju gradskog setalista i spomenika NOB-u.

Da li bi trebao jos nabrajati :)? Ne mogu, nemam damara, moj Mustafa.

Prema tome, seres po svojim nogama, debelo seres.

Jesi mogao biti vjernik, ali si imao sanse za bilo kakvim poslom kao sto danas imaju sanse djeca tamo ako nisu u nekakvoj stranci. Morali su se gaziti slavski kolaci rodjenim majkama, da bi se doakzivao "zdrav" komunisticki duh. Nije on morao, ali bi zavrsio tamo odakle se tesko vracalo.

Jebala te krava. To je moj djed po maminoj strain. Komunista bio, ratnik, svi mu izginuli, a na kraju mu otimali. Bolan, ima ljudi sa velikim ponosom, koji nece dati na sebe, koji se nece povijati ka svakom suncu. Kostalo ga je zivota, jer su mui narusli zdravlje u gulagu radi te krave. Trebali bi ovi dole da donesu zakon, pa da od svoje dijaspore uzmu pola imovine...takvo vrijeme sada, tesko, gladan narod, etc...Daj Garincha pola :)...Nabijem ja njih i tu pricu. Hranili su sebe i svoju bandu parazitsku tom politikom. Go se komunisticki seljak sljegao u gradove u fotelje, pa se morao prehraniti. Poserem se ja na to garincha. To ti je onaj paratizam koji ja forsiram :). Ne znam da su to, recimo, Francuzi radili.

Sve ovo trenutno tamo je produkt i skola tog sistema za kojim placate, a u isto vrijeme serete po ovom. Znaci, serete po vlastitim nogama, cipele vam se ne vide of fekalija :).

Ziv ti meni bio!

09-12-2018 17:09 Zico is offline Pregledaj poruke od Zico Dodaj Zico u listu prijatelja
Zico Zico is a Male
trudim se


Poruka: 221
Location: daleko od govana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

I samo da ti dodam za ovo skolstvo...

Posteno bi bilo, da je sin tvoga dede bio vlasnik te fabrike, a ne director :). Tako je trebalo biti, jer je to tvoj dedo taj ducan svojim radoim stekao. Pa bolan, Garincha, sta mislis da bilo koji drugi sistem ne bi podigao obrazovanost. Ta mi smo bili na dnu, moralo je krenuti u suprotnom smjeru. I mislis da se ne bi izgradilo, etc...

Besplatno skolstvo, zdrastvo...halo bolan. Nije to bilo besplatno. Sve se to naplacivalo. I ovdje gdje zivim je sve to besplatno ako si na dnu drustvene ljestvice. Cime se to mi ponosimo, dede ti tvoga? Prazninom, uvijenim lazima, beskrupuloznim svinjarijama.

Ta prica je toliko jeftina, da mi se povraca.

Ovako brato...sve sto je dzabe svakako nevalja :).

I imas onoliko koliko si drugima dao, a ne koliko si im uzeo...rece jedan wise man 23.gif .

09-12-2018 17:53 Zico is offline Pregledaj poruke od Zico Dodaj Zico u listu prijatelja
Stranica (4): « prethodna 1 2 [3] 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com