Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » 11. 09. 2001. Dvije godine poslije ! » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Ferrari Ferrari is a Male
mister foruma '03, '04




Poruka: 1841
Location: Maranello

11. 09. 2001. Dvije godine poslije ! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo navrsava se 2 godine od teroristickih napada u New York-u i Washington-u
Pa bi volio da se malo prisjetimo tih trenutaka , volio bi da svako napise
gdje je bio kad je cuo za te napade , da napisemo nase prve utiske iz tih dana.
I da napisemo jeli nam se zivot promjeno nakon 11.09.01.

Bio sam na poslu , i bilo je izmedju 15 - 16 sati popodne , kad su na radiju javili da
je avion udario u "neku" zgradu u Americi , ali da nemaju vise podataka.
U prvi mah sam mislio da je neki mali avion udario u neku malu kucicu
ne sluteci o kakvoj se tragediji radi.
Onda su opet javili da je jos jedan avion udario u jednu zgradu i da se tu ne moze raditi o slucajnosti.
Nakon nekih 15 minuta je radio javio potpunu vijest
da se radi o teroristickom napadu i da je srusen WTC .
Tu noc sam do ponoci gledo TV i sve TV stanice su samo o tome javljale
Jedino sto me je zbunjivalo u tim prvim danima nakon
tog napada je bilo , da su odma svi znali ko je to uradio .
I krivac je bio pronadjen u roku od 2 sata.
danas nakon 2 godine , je puno toga jasnije,
Amerika je vodila 2 rata , i ostaje pitanje smije li se na Terorizam odgovarati
prijetnjom ostatku svijeta i krsenjem svih medjunarodnih prava ?


Ali kao i u svim konfliktima najvise nastradaju nevini ljudi !
kako god u New Yorku , tako isto u Afganistanu i u Iraku .
Niko od "osumnjecenih" nije uhvacen , otvaraju se novi konflikti
a predsjednik Bush trazi od Kongresa novih 80 milijardi Dollara
za "odrzavanje mira" u Iraku i Afganistanu.
I niko ne zna sta da se dalje radi.

Pa eto interesuje me kako ste vi sve to dozivjeli ,
i sta mislite kako ce se sve to zavrsiti ?



Slika Uzasa

___________________________________________________________________
Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

09-09-2003 18:36 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17887
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nerado se toga sjecam ferrari .......
ova slika gore sto si je postavio ... ja sam to gledo uzivo iz mog offica.
i kad je pala prva, pa druga .... ma grozota jedna covjece ......
kad je pala zgrada prvo sto sam pomislio - covjece pa ljudi su unutra, neki su cak i plakali u oficu (mozda sam i ja malo :-))

ove zgrade sto su pale su samo desetak blokova od mene i do naj je doso onaj val prasine i paljevine.

ne ponovilo se .....

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

09-09-2003 18:47 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
rimda rimda is a Male
raja




Poruka: 1827
Location: BULEVAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ti Tana kako hoces ali ja bi ipak ovu heftu otisao "na bolovanje", ovamo se suska da su to prije dvi godine uradili zidovi (nekako svi bili bolesni) pa ne dodjose taj dan na posao.. ne znam ima li istine u tome no gdje ima vaatre ima i diima... pa ti sad vidi... a da mi tebi ne do bog sta bude sta onda (znas kako ja to znam zakuhat, jedino me ti vadis)....

___________________________________________________________________
38.gif Admir Stupac 38.gif

09-09-2003 18:57 rimda is offline Posalji email za rimda Pregledaj poruke od rimda Dodaj rimda u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17887
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

sve je moguce rimda, nikad necemo znati

ali ne ponovilo se ......

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

09-09-2003 18:59 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Maggie Maggie is a Female
moforaja




Poruka: 2736
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja sam se vracala od zubara, 9 ujutro. Pozurila kuci, sestra mi pripazila malog prije posla, pa nema smisla da razgulim. I tako dok vozim slusam radio, govore nesto sruseno, rat, teroristi. Taman sam u tom trenutku sligla do kuce, te izletila iz auto, trka da palim TV. Ja i sestra sjele i nevjerujemo sta gledamo. Upravo tako nevjerica. Onda nelagoda, zalost i strah. Neobjasnjiv osjecaj. Citav dan sam provela gledajuci TV. Zao mi je svi jadnih i neduznih ljudi. Uvijek nastradaju nevini.

Sto se tice politike i Bush-a 08.gif ja ga licno ocima ne mogu. Bush misli da moze igrati peksine igre sa svakom malom drzavom i da moze da radi sta hoce. Ocito ne moze. U engleskom postoji uzrecica:"What goes around comes around" i po meni je to ono sto se upravo dogodilo u ovom slucaju.

___________________________________________________________________

    09-09-2003 19:05 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
    rimda rimda is a Male
    raja




    Poruka: 1827
    Location: BULEVAR

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tana:

      sve je moguce rimda, nikad necemo znati

      ali ne ponovilo se ......


    Slazem se Tana ali znas ti onu nasu kako bog kaze "cuvaj se robe pa cu te i ja cuvati"....

    ___________________________________________________________________
    38.gif Admir Stupac 38.gif

    09-09-2003 19:08 rimda is offline Posalji email za rimda Pregledaj poruke od rimda Dodaj rimda u listu prijatelja
    beli beli is a Male
    moforaja




    Poruka: 4109
    Location: USA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Bio na poslu, sve prekinulo raditi,
    ostali negdje do 1h poslije rucka,i onda
    iz sigurnosnih razloga(posto radimo za jednu naftnu firmu)
    svi kuci, a u medjuvremenu zena vracena s'posla,
    djeca pustena iz skole, i onda po hiljadu puta gledali na tv
    (razlicite tv stanice).Ma zajeb totalni osjecas da nisi vise siguran nigdje
    pogotovu od terorista koji ne prave razliku izmedju ljudi, djece, zena,
    imaju samo jedan cilj da uniste sto vise....
    Ne ponovilo se nikad i nigdje vise.....

    ___________________________________________________________________
    audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
    autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
    Princ cuvaj mjesto na seciji....

    09-09-2003 19:09 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
    daors daors is a Male
    brato




    Poruka: 817
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ja cu te dane pamtit, ne zbog tornjeva, vec nako.
    Lezim ja u bolnici, taman prohodo, skinuli mi onu elektroniku, kad trci medicinska sestra i vice: "napali ameriku, napali ameriku". Raja u sobi se zgledava mislimo napusila se. Al ona nastavila buncat. Mi svi odmahujemo glavom i ne vjerujemo. Kad ce ti jedan: "Pa sve je more oko nje mogu samo rusi nuklearnim, a opet sto bi prnuli su u sisu". E tad je nasto muk. Ja sam jedini bio mobilan pa sam otiso do tv da provjerim. Ja se zanio gledajuc i zaboravio na raju, kad jedan vice iz sobe: "jel kapitulirala". Tad sam posto svjesan sta se desava. Mislim da sam bio ravnodusan poslije onoga sta smo mi prosli ovdje. Zao mi je samo neduznih ljudi koji su stradali.

    I kas smo vec kod tornjeva nije mi jasna jedna stvar. Vidjeli smo sta jedan avion moze uradit onolikim kolosima od tornjeva, al mi nikako nije jasan ona slucaj sa avionom sto je pao na Pentagon. Samo ga malko okrzno, a inace nigdje traga od tog aviona. Sjetite se cisterne u Zaliku, roknula mi ispred prozora. POslije smo nalazili ostatke cisterne stotonama metara oko solitera. Gledali smo i druge avionske udese pa se mogao vidjeti da avion ne moze isparit bez obzira kolika eksplozija i udes bili. Ovo me buni i to je misterija koja baca sumnju na sve.

    ___________________________________________________________________
    Budi na kojoj si

    09-09-2003 19:28 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
    tekija2 tekija2 is a Female
    carica decembra '03


    Poruka: 1116

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sjecam se tog uzasnog jutra budim se u 9 sati izlazim iz spavace sobe,muz mi sjedi pred tv i vrti glavom kad ce ti na to, nesto se desava sa Ny upravo je udario avion u zgradu nakon nekoliko min udara i drugi zapanjena sjela i posmatram u momentu izgledalo kao neki akcioni film 21.gif .A posto mi muz vozi kamion to jutro u 4 sata ujutro upravo stigo iz NY.

    Uzas zalosno sta se desilo kako je onim familijama koji su izgubili rodbinu 26.gif .

    Najtezi trenutak kad sam cula da su teroristi dozvolili putnicima da uzmu svoje hendije i da se oproste sa familijama 21.gif .
    Sto znaci da su svjesno znali da idu u smrt 15.gif

    Neponovilo se nikad vise.

    ___________________________________________________________________
    ZaGuzicu.gif

    09-09-2003 19:58 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
    Rondo Rondo is a Male
    stalni dopisnik


    Poruka: 1085

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sjedio sam na kafi sa prijateljem, taman predavanja zavrsila za taj dan kad jedna cura upali tv i pojaca. Kaze :"frka u NYC" Taman u to prikazuju kako je onaj prvi avion udario (snimka) a zatim i kako onaj drugi udara. Pitanje je bilo ko je i sta je? Poslije sam tv gledo cijeli dan i noc. Pitao sam se dokle moze ljudska glupost i fanatizam da vodi i koji ideali mogu da natjeraju covjeka da u dari u nevinoga covjeka? Osjecao sam se izuzetno prazno tih prvih dana jer je na tv-u non-stop bio NYC i ground zero.Ponovo sam osjecao kako je covijek i covjekov zivot nisu vrijedni pisljiva boba u glavama idiota. Prvi put sam se tako bezpomocno osjecao na heliodromu..Bas sto sam prezivio sto sam prezivio i sto je covjek izgubio dragih i bliskih ljudi kod nas u ratu nisam bio ravnodusan kada sam vidio one ljude kako u panici pokusavaju da spase ljudske zivote ispod rusevina, nego sam se suosjecao sa njima. One vatrogasce i policajce te familije koje su izgubile svoje najblize kad sam vidio tuga me spopala a pogotovo sto Tekija kaze kad su se culi pozivi od mobitela i poruke od ljudi sto su ostavljali svojim najblizim kad su saznali da idu u smrt. Tuga..Bitno sam bio potreseniji od napr. kolega sveda koji su se ponasali bas onako kao i mi davno kad je na tv bio rat Irak-Iran ili Libanon. Njihova rekacija je bila ona "ma daj prebaci na nesto drugo" Nisam ravnodusan na slicna dogadjanja i budem ljut kad se desi veliki masakar nad palestincima ili kad neki samoubica raznese sebe i jos desetak neduznih izraelaca u Jerusalemu, zbog one neduzne djece u Iraku sto nastradase zbog par idiota na svijetu. Zasto-pitam se i zbog koga? Zar ljudi ne vide da taj radikalizam ne vodi nicemu nego samo jos vecem nasilju?
    Nikad se ne ponovilo nigdje!!!

    A Bush ko Bush 21.gif
    Bas sam citao jedan intervju sa Al Goreom gdje covjek fino kaze (i po meni je istina) da je Amerika poslije 11.9. imala podrsku cijelog svijeta te da je mogla zajedno sa UN i ostalom medjunaradnom zajednicom zajedno poci u suzbijanje terorizma i nepravde u svijetu ali je Bush sa svojom unilateralnom politikom uspio da za samo godinu dana okrene situaciju te da Amerika tu podrsku od svijeta potpuno izgubi zahvaljujuci Bushu i masivnim ratom protiv neprijatelja za kojeg ne zna ni gdje je, ni sta je, ni gdje trenutno djeluje...

    09-10-2003 00:47 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
    supa93 supa93 is a Male
    rodjeni




    Poruka: 780
    Location: ta nisam iz Èapljine . . .

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ja sam bio na poslu i javise mi da se nesto desava u NY, kad sam dosao kuci imao sam sta vidjeti...vatru i srusene tornjeve - vratili mi se neki ratni filmovi...ma ne ponovilo se nesto tako ....

    ___________________________________________________________________
    Samo 4 mil. imaju srecu da zive u BiH, ostali nemaju tu srecu . . . ali imaju sve ostalo!

    09-10-2003 14:06 supa93 is offline Posalji Email za supa93 Pregledaj poruke od supa93 Dodaj supa93 u listu prijatelja
    supa93 supa93 is a Male
    rodjeni




    Poruka: 780
    Location: ta nisam iz Èapljine . . .

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    A BUSH je SHUPAK najveci na svijetu-seronja obicni.

    ___________________________________________________________________
    Samo 4 mil. imaju srecu da zive u BiH, ostali nemaju tu srecu . . . ali imaju sve ostalo!

    09-10-2003 14:07 supa93 is offline Posalji Email za supa93 Pregledaj poruke od supa93 Dodaj supa93 u listu prijatelja
    supa93 supa93 is a Male
    rodjeni




    Poruka: 780
    Location: ta nisam iz Èapljine . . .

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Krije se pod maskom nekog mirotvorca a u stvari je on jedan obican terorista koji glumi svjetskog policajca...jadna Amerika sa njim.

    ___________________________________________________________________
    Samo 4 mil. imaju srecu da zive u BiH, ostali nemaju tu srecu . . . ali imaju sve ostalo!

    09-10-2003 14:09 supa93 is offline Posalji Email za supa93 Pregledaj poruke od supa93 Dodaj supa93 u listu prijatelja
    supa93 supa93 is a Male
    rodjeni




    Poruka: 780
    Location: ta nisam iz Èapljine . . .

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    jes vala, hara i ti si papak ko i bush-al nema veze

    ___________________________________________________________________
    Samo 4 mil. imaju srecu da zive u BiH, ostali nemaju tu srecu . . . ali imaju sve ostalo!

    09-10-2003 14:47 supa93 is offline Posalji Email za supa93 Pregledaj poruke od supa93 Dodaj supa93 u listu prijatelja
    Ferrari Ferrari is a Male
    mister foruma '03, '04




    Poruka: 1841
    Location: Maranello
    pokretac teme Thread Started by Ferrari

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Harise zamolio bi te da ne pises vise ovakve poruke 08.gif
    Stidi se svojih godina , da je to napiso neki balavac nebi mu zamjerio
    a ti si kao neki student , i dozvoljavas sebi da se ovako ponasas 08.gif







    Harisova poruka je premjestena u Kantu za Smece !
    To je bila najnehumanija poruka koju sam ikad procito 21.gif

    ___________________________________________________________________
    Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

    broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Ferrari dana 09-10-2003 u 15:29.

    09-10-2003 15:05 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
    obrisana
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    treba se sjetiti i obiljeziti taj dan

    dan, kada je na hiljde nevinih ljudi ,izgubilo zivote

    ne ponovilo se

    09-10-2003 16:06
    obrisan
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    kad oni u amrici budu zalili ljude koje su oni pobili sirom svijeta onda cu i ja zaliti njihove

    a to za brisanje samo vi brisite naviklo se ovdje vise na to


    vec sam odgovorio na pp moderatoru a i javno cu ovdje


    ne moramo bit svi istomisljenici da bi se druzili


    jednoumlje nicemu ne vodi a na dobrom ste putu ka tome


    hvala na paznji


    P.S. samo me interesuje sta je sljedeci potez hladjenje il ban

    09-10-2003 16:11
    Maggie Maggie is a Female
    moforaja




    Poruka: 2736
    Location: daleko

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Mi svi imamo dobre i lose dana, mozda je Ferrari shvatio Harisovu poruku mnogo surovije, nego sto je poruka trebala da zvuci.
    I dalje mislim da svi mi imamo pravo misljenja, sto Ameri kazu Freedom of Speach.

    Svakome po jedna 33.gif od mene 01.gif

    ___________________________________________________________________

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Maggie dana 09-10-2003 u 17:15.

      09-10-2003 17:12 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
      Jova Krcun Jova Krcun is a Male
      Ibro dirka nas




      Poruka: 442
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Harise pokazi da si iznad amera (udarila te daca 38.gif po pachi) 25.gif 19.gif

      ___________________________________________________________________
      Ti si meni sve, ti mi hranis pse i kad tebe neima tesko mi je 10.gif

      09-10-2003 17:27 Jova Krcun is offline Pregledaj poruke od Jova Krcun Dodaj Jova Krcun u listu prijatelja
      tekija2 tekija2 is a Female
      carica decembra '03


      Poruka: 1116

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Evo sta pise u oslobodzenju.


      Pojavio se novi snimak napada na Njujork

      NJUJORK - Uoci druge godisnjice teroristickih napada na Sjedinjene Drzave, u New Yorku se pojavila videovrpca s jedinim zasad poznatim snimkom na kojem se vidi kako oba aviona udaraju u nebodere Svjetskoga trgovinskog centra. New York Times pise da je ceski imigrant i gradjevinski radnik Pavel Hlava uspio snimiti ove jedinstvene kadrove. Rijec je o drugom zasad poznatom snimku udara u prvi neboder. Medjutim, prvi je snimljen odozdo i nije mogao posluziti za analize brzine, udara i drugih bitnih podataka, dok se vjeruje da ce ovaj koji je snimio Hlava biti u tom smislu puno korisniji. Savezni istrazitelji, koji jos uvijek proucavaju kako je doslo do rusenja nebodera, vjeruju da bi novi snimak mogao pomoci objasnjenju zasto je doslo do rusenja. Hlava se vozio u dzipu sa svojim bratom po Brooklynu i snimao novom videokamerom u daljini Svjetski trgovinski centar u trenutku kad je doslo do prvog napada. U trenutku udara drugog aviona vec su bili blizu Svjetskog trgovinskog centra. Po pisanju New York Timesa, Pavel Hlava i njegov brat Josef pokusali su ranije prodati ovu vrpcu, ali bez uspjeha. Do snimka je naposljetku dosao jedan fotoreporter i odnio ga u New York Times.

      (Fena)

      ___________________________________________________________________
      ZaGuzicu.gif

      09-10-2003 22:44 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
      Stranica (6): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com