Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » TRADICIJE MOSTARA » KUHINJA » pe » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tweetymo tweetymo is a Female
moforaja




Poruka: 3089
Location: dvica kruzno oko hita

peèeni ajvar Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

e hajmo domacice
narocito vi starije
imam jedan recept za ajvar i do sad sam ga uvijek uz majku pravila al ove bih godine pokusala samostalno
pa me zanima kako vi to radite

___________________________________________________________________
Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

10-29-2008 22:40 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
Mostarka83 Mostarka83 is a Female
Legally Blonde




Poruka: 3490
Location: U Cernici

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mislim da ima tema o ajvarima i zimnicama, pogledaj tamo, pisali smo puno.

___________________________________________________________________
JaMojaTi.gif

10-29-2008 22:57 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
tweetymo tweetymo is a Female
moforaja




Poruka: 3089
Location: dvica kruzno oko hita
pokretac teme Thread Started by tweetymo

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ama nesto mi se neda sad traziti majke mi
a treba mi ono brzinski

___________________________________________________________________
Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

10-30-2008 10:12 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tico, omjer roge : patlidžani je cca 1:5kg. Polako sve oèisti, ispeci u rerni, ohladi u kesi, oguli, samelji, uspi u veliku šerpu, promješaj. E onda dodaj zaèine tipa sol, ulje, ljute paprièice, sitno sjeckan bijeli luk. Poèni na šporetu (kolu) dok ne poènu oni mjehuriæi vrenja da iskaèu, onda ubaci u zagrijanu rernu. Zašto rernu? Pa da ne štrca po šporetu a da ti možeš sto drugih stvari za to vrijeme da uradiš. Kad se sjetiš naiði pored pekare, otvori je i promješaj 01.gif . Gotovo je kad se ona masa fino zgusne kako se tebi sviða. Raèunaj da æe ohlaðena biti još malo gušæa. Kad skontaš da je gotovo, izvadi šerpu iz rerne a ubaci na zagrijavanje pripremljene tegle. Onda paljom sipaj u njih vruæ ajvar i vraæaj u rernu. Ostavi tegle otvorene dok se skroz sve ne ohladi. Onda fino uzmi ulje, sipaj po površini i zatvaraj tegle. Smjesti ih negdje na hladno i jednu po jednu tamani 01.gif

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

10-30-2008 11:05 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
tweetymo tweetymo is a Female
moforaja




Poruka: 3089
Location: dvica kruzno oko hita
pokretac teme Thread Started by tweetymo

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

10.gif 10.gif 10.gif 10.gif
hvala carmela

___________________________________________________________________
Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

10-30-2008 21:56 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com