Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Ogranicenja Misli i Djela » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Sjeta Sjeta is a Female
seka




Poruka: 528

Ogranicenja Misli i Djela Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Koliko su vam ogrnicene misli i djela ....

naravno ogranicenja postoje, kulturna, odgojna, zakonska, licna, moralna, itd itd

koliko vam ta ogranicenja smetaju i koliko postujete ogranicenja

kad su u pitanju vase misli

i vasa djela ...

___________________________________________________________________

    02-23-2003 10:04 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
    Profa Profa is a Male
    ne more meda


    Poruka: 36

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    100% Sjeta
    i djela i misli
    Mozda bi bilo bolje da razdvojis na dvije teme ili cak na vise. Ovako, gdje god podjes, nesto te zaustavi ,ukoliko nisi unutar uskih marginala

    02-23-2003 12:02 Profa is offline Posalji email za Profa Pregledaj poruke od Profa Dodaj Profa u listu prijatelja
    babusha babusha is a Male
    Licnost Foruma '03




    Poruka: 2959
    Location: donji trap

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Mislim profa da kad je bar forum i virtuelnost u pitanju , covjek se i ovdje moze malo vise opustiti , premda priznajem da cesto pobrisem nesto sto sam napisao u prvom porivu , ili dobro prepravim.
    Ali ako se pazljivo pise moze se mnogo reci , alegorijama i metaforama. 05.gif

    ___________________________________________________________________



        19.gif

        02-23-2003 12:06 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
        iznogud iznogud is a Male
        o'shta ti je to?


        Poruka: 170

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        meni se cini da sam ogranicen taman u skladu sa svojim svjetonazorima, ni vise ni manje.

        02-23-2003 12:35 iznogud is offline Pregledaj poruke od iznogud Dodaj iznogud u listu prijatelja
        Profa Profa is a Male
        ne more meda


        Poruka: 36

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od babusha:

          Mislim profa da kad je bar forum i virtuelnost u pitanju , covjek se i ovdje moze malo vise opustiti , premda priznajem da cesto pobrisem nesto sto sam napisao u prvom porivu , ili dobro prepravim.
          Ali ako se pazljivo pise moze se mnogo reci , alegorijama i metaforama. 05.gif

        U principu se slazem, ali bi puno lakse bilo diskutovati o malo konkretnijoj temi, npr:
        Kradja-zakonsko ili moralno ogranicenje
        Iskustvo koje usmjerava razmisljanje-sve ili gotovo sve revolucionarne ideje u nauci su dosle od mladih ljudi, a usavrsavanje i nadogradnja dolazi od starijih
        Crna ovca u familiji- koliko tradicija utice na ponasanje i uopste zivot pojedinca
        itd.
        Moja ideja je da ako diskutujemo o necemu, da se vrtimo otprilike oko neke tacke, a ne da se rasplinemo, a moderator nece moci da reaguje, jer se sve vrti unutar zadane teme. Ovu zadnju recenicu i ja jedva shvatih 24.gif , ko je vidio zorom malo gucnuti.

        02-23-2003 16:53 Profa is offline Posalji email za Profa Pregledaj poruke od Profa Dodaj Profa u listu prijatelja
        Sjeta Sjeta is a Female
        seka




        Poruka: 528
        pokretac teme Thread Started by Sjeta

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        hajde da navedemo primjer gdje nam je misao i radnja ogranicena recimo .... odgojem.

        napr.

        kod mene postoji veliko postovanje prema starijima, mada cesto nezasluzeno. Al' eto tako me ucili, mada ako je stariji, moze biti i zli i gluplji ... al' ja nekako naucena da prihvatam ideje i rijeci od starijih.

        Mada se borim, mrsnem, al' ... priznam postoji. Stariji me ogranicavaju i u mislima i u djelu.

        Al' sad kad sam priznala .. 08.gif nece vise ...

        ___________________________________________________________________

          02-23-2003 22:13 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
          Profa Profa is a Male
          ne more meda


          Poruka: 36

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Sjeta:

            hajde da navedemo primjer gdje nam je misao i radnja ogranicena recimo .... odgojem.


            Al' sad kad sam priznala .. 08.gif nece vise ...


          Hoce, hoce 35.gif

          02-23-2003 22:18 Profa is offline Posalji email za Profa Pregledaj poruke od Profa Dodaj Profa u listu prijatelja
          tarik


          Poruka:
          Location: New Amsterdam

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          02-24-2003 00:08 tarik is offline Pregledaj poruke od tarik Dodaj tarik u listu prijatelja
          obrisana
          Gost


          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Osjecam da su mi ponekad potpuno ogranicena i misli i djela. Bez obzira sto se oslanjam na svoja licna uvjerenja, bilo u direktnom razgovoru ili evo ovdje pisuci poruke pazim da ne ignorisem druge ,da ih ne povrijedim mada nekada pozelim da to mogu uraditi sasvim drugacije prema onima koji to ite kako zasluzuju
          Mozda je to ogranicenje bas odgoj ,ali mi smeta

          02-24-2003 00:18
          tana tana is a Male
          rigorozni




          Poruka: 17884
          Location: na prinudnom radu :)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ja sam ogranicen ko balkon 05.gif 02.gif 07.gif

          ___________________________________________________________________
          kad ce mostar mama?

          02-24-2003 04:04 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
          Sjeta Sjeta is a Female
          seka




          Poruka: 528
          pokretac teme Thread Started by Sjeta

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          tana, jadni ....

          kush' plavca stavit ??? 21.gif 21.gif

          ___________________________________________________________________

            broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Sjeta dana 02-24-2003 u 04:28.

            02-24-2003 04:07 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
            tana tana is a Male
            rigorozni




            Poruka: 17884
            Location: na prinudnom radu :)

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            evo dodo sam jos dvojicu 19.gif

            ___________________________________________________________________
            kad ce mostar mama?

            02-24-2003 04:28 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
            babusha babusha is a Male
            Licnost Foruma '03




            Poruka: 2959
            Location: donji trap

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Ono sto moje iskustvo govori je da poslije odredjenog broja godina covjek sabere i inventarise nekakva svoja zivotna ikustva , postane tolerantniji i "mudriji".
            Manje je ogranicen jer je vecina oko njega mladja.
            Voli pametovat i cesto ne osjeti da postaje dosadan.
            Mislim da zna bolje prosudit kad je vrijeme da nesto kaze u lice, kad je bolje biti diplomata , tj ne zalijece se kao ranije.
            Ono sto ja praktikujem je da svakog covjeka , bez obzira na stavove starost , pol, obrazovanje i zivotni put primam kao sebi ravnog.
            Rijetko kad se odlucujem za ignoranciju , a ako se odlucim onda ga baniram zauvijek bez prava povratka.
            Desilo mi se dva tri puta u zivotu 11.gif
            Inace sam uvijek u zivotu pokusao da nadjem uzroke nekoj pojavi i da je shvatim.Pa i ljudskom ponasanju 11.gif

            ___________________________________________________________________



                19.gif

                02-24-2003 05:21 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
                Sjeta Sjeta is a Female
                seka




                Poruka: 528
                pokretac teme Thread Started by Sjeta

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                jeste li zaboravili na tradiciju ... rijec koju licno ne volim ... hajde da vidimo primjere gdje smo uslovljeni tradicijom

                napr ... dorucak, rucak, vecera ....
                svak ima svoje mjesto za stolom
                zna se ko kuha
                zna se ko dize sto
                ko ga postavlja


                ja volim da popijem casu bijeloga za dorucak uz tost. 05.gif vrlo netradicionalan potez koji sam morala izbaciti ... 16.gif

                ___________________________________________________________________

                  02-24-2003 05:28 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
                  iznogud iznogud is a Male
                  o'shta ti je to?


                  Poruka: 170

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  ma sve to zavisi od stanja u glavi. ja se nekad osjecam kao duzz, sa obe strane ogranicen, a nekad kao prava - kako god me pogledas nikad kraja, zvjezde mogu u ruku uhvatit kad se ispruzim... sve to zavisi sto skaces, dokle skaces, s kim skaces, radi koga skaces... ogranicenje je u glavi... ptice su u glavi. sta li je na javi?

                  02-24-2003 06:15 iznogud is offline Pregledaj poruke od iznogud Dodaj iznogud u listu prijatelja
                  Sjeta Sjeta is a Female
                  seka




                  Poruka: 528
                  pokretac teme Thread Started by Sjeta

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  sto?
                  s kim?
                  radi koga?


                  ima tu neke ... fakat ovisi o ovim pitanjima.

                  ___________________________________________________________________

                    02-24-2003 06:18 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
                    iznogud iznogud is a Male
                    o'shta ti je to?


                    Poruka: 170

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    pa ja

                    recimo

                    razmisljao sam o ovome veceras
                    odnosno nekako mi je proletilo pred ocima

                    ajde ti meni reci imam li ja granicu ako

                    sidjem na neretvu, na stijene
                    u ruci mi gitara
                    neretva zamirise zeleno
                    od njenog huka ja osjecam lagani vjetar na licu ispod mosta
                    iz gitare mi lagano ide "napisi jednu ljubavnu"
                    osjecam kako tonem u njene oci dok pjevam
                    zvijezde se po nebu pale kao fenjeri za nass fijaker
                    zavrsavamo flasu vina rujnoga
                    ide i "volio bih da te nisam sreo" od ibrice
                    a lagano se naslanjamo jedno na drugo
                    i iz necije baste svira lagano radio a ja spustim gitaru
                    osjecam kako mi se vrti u glavi
                    kao kad bi upao u vir i gledam iz njega sunce a tonem, tonem u njenim ocima
                    njen obraz mi miluje rame i njena kosa meka mirise na ruzmarin i ljeto
                    i rekoh dlanovi se znoje
                    upitnik igra u stomaku i pecka pecka nece da prodje
                    lagano lagano okrecem glavu i odljepljuje se obraz, trepavice se mrse, a njena usta su meka, meka, vode me daleko, ne znam ni ja da li ce ikad da prestane

                    i gdje je tu meni molim te granica

                    mozda je zora granica, kada se oci bude a usne ne vjeruju
                    traze jos
                    dodju kuci i po zraku michu, traze, ne vjeruju da je to do malocas bilo i da nema vise nikog
                    pitaju se da li je oci da li to bi san
                    oci vide ruke i odjednom su ruke kratke - tek do vrha mojih prstiju a ne do zvijezda
                    i tako sve dok ne dodje vecer... i opet... i gdje je granica... i sta je granica...

                    02-24-2003 06:28 iznogud is offline Pregledaj poruke od iznogud Dodaj iznogud u listu prijatelja
                    Sjeta Sjeta is a Female
                    seka




                    Poruka: 528
                    pokretac teme Thread Started by Sjeta

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    upitaj se

                    sto
                    s kim
                    radi koga

                    i sam ces sebi postaviti granicu.


                    ona zvuci pravo .... znaci brisi sve granice. U stvari ona ih je sama pobrisala svojom pojavom.


                    P.S. dje nadje da joj kosa na ruzmarin mirise 05.gif ... mene to odmah podsjeca na grcku janjetinu

                    ___________________________________________________________________

                      02-24-2003 06:43 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
                      iznogud iznogud is a Male
                      o'shta ti je to?


                      Poruka: 170

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      i na ruzmarin
                      koji ne vene
                      zato bjezi
                      bjezi ptico od mene

                      02-24-2003 06:54 iznogud is offline Pregledaj poruke od iznogud Dodaj iznogud u listu prijatelja
                      Asja
                      Ruzica



                      Poruka: 337

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Granica u djelima

                      u mislima ne.

                      02-24-2003 11:00 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
                      Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                      Postavi novu temu Odgovori
                      Go to:
                      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com