Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Mustafa Busulad » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (33): « prva ... « prethodna 7 8 9 [10] 11 12 13 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

,,nije ni to pravilo Green ,,vidi evo imam 56 02.gif i josh se ne mirim sa necim sto ti kazes jednoj strani ,sad sto ja ne mogu da promjenim nesto ne znaci da cu sutiti ili se slagati sa tom stranom ..ovaj forum dobro dodje da ne budem ili ne postanem jednobrazan to jeste jednostran ..sta je prednost stari dana je to sto ne trcis pred rudu uvjek malo sacekas i sve sto si stariji sve si nepovjereni ,evo recimo da se ja sad pitam u nekim krugovima ne bi nikada dozvolio da se pojavi neki Busuladzic bez dobre provjere jeli covjek zaista bio kvisling ,dok neko maldji to odma prihvati i klima glavom i dize ruke za ..ja razumijem i one koji dizu ruke za rad svoje plate i mjesta na kojemu radi i ne bi se valjalo zamjerati centrali ,za suprotna mishljenja od takvi moras biti neovisan finansiski da te boli briga hoce li te neko iskljuciti sa radnog mjesta i hoces li napredovat ..xapad je zato dobar jer te gazda ne moze ucjenjivat kako on hoce ,jer ja odo raditi za drugoga jer mi je isto raditi ali me neces jebavat

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

11-02-2016 17:05 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od green:

    baš nedavno sam gledao onog genijalca Ramba Amadeusa u TV-emisiji i ovako izjavi:

    "Listam ja neke stare novinske èlanke mojih izjava i zaprepastim se kako za mnogo stvari danas imam skroz suprotno mišljenje! Kao da je neki drugi èovjek to izgovorio tada."

    Eh, tako i ja... možda kad doðem u vaše ðuturumske godine, vjerovatno æu razmišljati mnogo bliže ili isto kao vi danas.

    Èovjek se mijenja. Što si stariji i iskusniji, sve manje voliš ulaziti u borbu sa vjetrenjaèama. Nego se prikloni jednoj strani i to je to.


Iskustvo je -skup gresaka koje si nacinio u zivotu"-pa glede toga nije ti ostalo jos puno da zaokruzis svoj opus i kazes
-evo ga ,to je ono dze sam nekoc kikso i napravio gresku i zaHebo se ,sad cu uraditi ovako.i puf -radi frcera -ali jebajiga
nemas vise one godine .
Eeeee,kad se sjetim svih mladalackih gresaka ,doduse malo kasnije sam ih ispravio ali koliko propusta nacinih,pih.
Licno, osobno i personalno ja se nisam priklonio ili priklanjao jednoj strani vec sam uvijek trazio realan i logican pristup stvarima ,medjutim nekada te i okolina u kojoj si gura u nesto ili negdje gdje nisi ni u snu mislio da ces tako strastveno i jako braniti ono za sta nisi mnogo mario ili drzao-mislim na muslimanski(gradski) korpus o religijskom faktoru.
Nisam ni u tridesetim razmisljao "sto to oni imaju protiv mene " a sve je kazala ona nana sa onog videa gdje progone (HVO-) muslimane kad kaze "Samo zato sto smo muslimani".
E, pa kad je tako neka i bude .I onda se procita za kratak period knjiga i knjiga , prodje ti proslost i neke stvari za koje si mislio da su nevazne da su itekako bile onda nekome vazne .Slozis kockice i nedas svoje , a postujes tudje .
Pusti Ramba Amadeusa ja ti preporucujem sa jutrubadure Prof,dr.Besima Spahica -slusajuci njega tek covjek moze da stosta skonta .

11-03-2016 01:54 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..pored toliko pozitivni lkova koje smo imali u ovome ratu nase Bosnjacko rukovodstvo se uhvati bas tih neki sumnjivi likova za koje cak ni oni sami ne mogu danas dokazati dali su bili ili nisu bilu pravedno osudjeni ,sad se ja pitam cemu ili kome treba taj Busuladzic nakon toliko godina ili ime ove skole u Gorazdu
    ..naravno da od Nikoletine ne mozes cuti o tim zlocinima jer njegova stranka baca istu prasinu u oci svome narodu o nevinosti i zlocinu koje su oni pocinili traze takodjer rehabilitaciju Draze Mihajlovica
    ..evo danas Hrvatski funkcioneri iz Hrvatske se bune za uhapsene po osnovu optuznice da su pocinili zlocine prema Srbima ..tako ce za neki 7o godina neko reci da je Karadzic bio svetac ili ce katolicka crkva proglasiti tamo nekog bojovnika HVOa za njihova sveca i tako u krug
On to neche shvatiti. Samo mali odmak od njegovog mishljenja shvata kao napad na boshnjake. To je fobija . Fobija od necheg razlichitog od onoga shto on privatno misli. Sa tim ljudima treba tiho razgovarati. Shapatom...da ne bi popizdili kad im se predochi istina. Takav lik ne zeli stinu. Zakopa se u svoj rov I laje. Zao mi nekad bude takvih. Nekad I ne.

11-04-2016 02:19 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pravimostarac:

        citat od vjetar:

      ..mostarac de mi onda navedi tvoje mishljenje sto bi ga to partizani tek onako olahko streljali ako nije bio u Ustasahan ili suradjivo sa njima ..bilo je na milione ljudi u Jugoslaviji koji nisu bili u ustashama a ni u partizanima pa ih partizani nisu streljali ..zasto bas izabrase njega ..jeli samo zato sto je rekao da je musliman ,cak u to veijeme mnogi ljudi su i tad ishli u Dzamiju klanajali namaze pa ih Partizani ne streljase


    sto su lopine onda hapsile i slale ljude na Goli Otok

    prvo si moro voljet majcicu Rusiju, pa si kasnije platio glavom..svi oni silni na golom otoku bili prijetnja..reakcionari..
A sve muslimani...

11-04-2016 02:21 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    6Ism9wxSi1Y

11-04-2016 05:37 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    F72-NnmRViY

11-04-2016 05:42 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Putujte sa Mustafom I Radovanom.......imbecili.

11-04-2016 05:45 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ge7KoJxSgSc

11-04-2016 06:08 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    lukSkOU_5Mc

11-04-2016 06:15 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Boris Dežuloviæ o Mustafi Busuladžiæu:

    http://www.oslobodjenje.ba/za-one-koji-znaju-citati/kolumne/kad-cigo-vraca-sat/184665

___________________________________________________________________

    11-04-2016 12:36 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..sad kad se nekome iz redova SDA zasmeta rehabilitacija nekog cetnickog vojovde po kojemu neka ulica dobije ime tad ovi sa pravom kazu pa imate i vi naziv uice po covjeku koji je bio Ustaski nastrojen i kojeg su Partizani streljali ..kako u jednom takvom istom omjeru snaga mozemo biti razliciti odnosno na neki nacin smi isti ,ne po velicini ili broju zlocina da me neko pogresno ne svati ali po ideologiji koja se sprovodi po cemu se to razlikujemo od ostalih i nase nas rukovostvo trpa sa namjerom u isti kosh ili isti tor ..ja ne bi da sam u tom toru i takvom bosnjackom korpusu gdje ce me oni gori od mene pecati i nabijati mi na nos ustastvo ii me nazivati necijim cvjecem

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    11-04-2016 12:55 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5249
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od pravimostarac:

      nije vise poenta sta i hoce li se ista vise zvati po njemu

      ovde se govori o beskonacnoj bosnjackoj naivnoti i manipulaciji

      i kad im se desi da se probude u nekom novom genocidu pitati ce se od kud sad ovo
    Ama sve zalost po boshnjama....jadni oni uvijek zrtve . Ima 600 godina su samo zrtve. I kad se se gradile Semine piramide boshnjo je bio argat a svi ostali sjedili sa faraonima I bichevali taj dobri narod. Dobro bola. Jesmo najebali u ovom ratu malo vishe od ostalih ali nemoj bola srati. Mojnwe se plekati u istoriju kad ne znash. Mojne bola preslikavati zadnji rat u prijashnji. U stvari mozesh ali ne pije vode. Koliko se ghod upirao I kmechio.

    11-06-2016 00:26 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5249
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od STECAK:

      Cudi me da pojedincu 24.gif nije smetalo sto su u Sarajevu postojale
      ulice i to 90% srpskih imena i prezimena (oh ,da li su oni i bili Srbi pitanje je )
      ali meni je crnjak da su postojale ulice "vojvode " ili nesto kao sa Kosovskog bojnog
      polja ,.Takvih ulica ,naziva nisam vidjeo u Pristini u kojoj sam bio 1989.(prije Gazimestana) 07.gif
      a U Sarajevu svaka druga pa srpska -svasta.Vuk Brankovic, Vojvode Putnika , Vojvode ,Riste ,
    Onda otidji u Beograd...Tamo ima ulica koje bi ti se mogle svidjeti. 01.gif

    11-06-2016 04:35 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    STECAK STECAK is a Male
    moforaja


    Poruka: 3604
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od prowler2:

          citat od STECAK:

        Cudi me da pojedincu 24.gif nije smetalo sto su u Sarajevu postojale
        ulice i to 90% srpskih imena i prezimena (oh ,da li su oni i bili Srbi pitanje je )
        ali meni je crnjak da su postojale ulice "vojvode " ili nesto kao sa Kosovskog bojnog
        polja ,.Takvih ulica ,naziva nisam vidjeo u Pristini u kojoj sam bio 1989.(prije Gazimestana) 07.gif
        a U Sarajevu svaka druga pa srpska -svasta.Vuk Brankovic, Vojvode Putnika , Vojvode ,Riste ,
      Onda otidji u Beograd...Tamo ima ulica koje bi ti se mogle svidjeti. 01.gif


    Decko ,nemam ja sta da idem u Beograd jer kad sam ja otisao iz Beograda ti jos nisi ni poceo -i tako to,
    a sigurno ni Mostar nisi jos znao koliko ja Beograd.
    Pa zato ne savjetuj jer nikad neznas ko je i gdje i kada i tako to.

    P.S. ako si imao na umu da ja nesto kao ne volim , ove istocno od raja ,prevario si se ,
    valjda ti je jasno iz mojih postova zasto su takvi i prema kome 01.gif

    11-06-2016 05:36 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
    Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
    moforaja




    Poruka: 5952
    Location: U podrumu

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    što ste, boni, legli na kosti ovom rahmetliji Mustafi Busuladžiæu ? Evo sam zbog vas proGooglao o njemu i vidim da nije klao, silovao niti pljaèkao. Pisao je radove iz brojnih oblasti: islamske nauke, kulture, književnosti, historije – naroèito historije muslimana Bosne i Hercegovine, komparativne religije, te pisao o aktuelnim problemima muslimana tog vremena (1932-1944). Mislim da ga nije trebalo ubiti zbog pisanja i govora - za takve stvari je bilo Goli otok a ne strijeljanje.
    Onog režima što ga je strijeljao više nema i sve više izlazi na vidjelo da je taj režim bio puno krvaviji i zloèestiji nego što smo mislili o njemu do sada.

    Zato mislim da je pravo što su po Busuladžiæu nazvali školu - nit je bio zloèinac nit je imao krvave ruke.
    Mustafa Busuladžiæ bio je pisac, publicista, prevodilac, recenzent, kritièar, poliglota koji je pored bosanskog govorio još pet jezika - arapski, turski, njemaèki, francuski i italijanski. Jedan je od najveæih bošnjaèkih intelektualaca 30-ih i 40-ih godina XX stoljeæa, nosilac ideje pokreta Mladi muslimani, antikomunista i antifašista. Bio je zaljubljenik u islam, volio je svoju zemlju Bosnu i svoj narod èijem napretku je posvetio cijeli svoj život, kroz stotine èlanaka i nekoliko publikacija i knjiga.

    Ni danas se ne zna gdje mu je mezar. Ipak, ime Mustafe Busuladžiæa nadživjelo je sistem koji ga je osudio na smrt.

    ___________________________________________________________________
    Moj Mostare ko ti lomi grane,
    ko zavadi mostarske jarane,
    ko to tebi istoriju piše,
    ko to želi da te nejma više.

    broj ispravljanja poruke: 4, zadnji put od strane Sarajlija ba dana 11-06-2016 u 17:54.

    11-06-2016 17:48 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7086
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    "bio jedan od najveæih bošnjaèkih intelektualaca", a ubijen u tridesetoj godini života... 21.gif

    umri mlad, budi lijep leš i ljudi æe ti se diviti. kao James Dean

    ehhh, kad je neko sa par godina intelektualnog rada "jedan od najveæih" onda yebayi ga, piši propalo

    ___________________________________________________________________

      11-06-2016 19:11 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
      moforaja




      Poruka: 5952
      Location: U podrumu

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od green:

        "bio jedan od najveæih bošnjaèkih intelektualaca", a ubijen u tridesetoj godini života... 21.gif

        umri mlad, budi lijep leš i ljudi æe ti se diviti. kao James Dean

        ehhh, kad je neko sa par godina intelektualnog rada "jedan od najveæih" onda yebayi ga, piši propalo


      ......green, strijeljaše ga komunisti koji su po njegovom smaknuèu upotrebljavali njegove radove (zbog kojih ga strijeljaše) jer su im dobro došli pri Rezoluciji Informbiroa:
      Kao iskreni vjernik, koji je osjeæao probleme ummeta kojem je pripadao, Busuladžiæ nije zanemario da piše ni o stanju muslimana u svijetu, naroèito o teroru kojem su bili izloženi muslimani boljševièke Rusije i, opæenito, Sovjetskog Saveza. Njegov rad muslimani u sovjetskoj Rusiji poslužio je komunistièkom režimu kao osnova za optužbu protiv njega, a kasnije, kada je tom istom režimu trebalo materijala protiv Sovjetskog Saveza, nakon Rezolucije Informbiroa, služio se tim istim tekstom zbog kojeg je rahmetli Busulafžiæ osuðen na smrt i nevin strijeljan.

      ......green, dali sad vidiš pravo lice komunista......!?!

      ___________________________________________________________________
      Moj Mostare ko ti lomi grane,
      ko zavadi mostarske jarane,
      ko to tebi istoriju piše,
      ko to želi da te nejma više.

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Sarajlija ba dana 11-06-2016 u 23:01.

      11-06-2016 22:27 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5249
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od vjetar:

        ..sad kad se nekome iz redova SDA zasmeta rehabilitacija nekog cetnickog vojovde po kojemu neka ulica dobije ime tad ovi sa pravom kazu pa imate i vi naziv uice po covjeku koji je bio Ustaski nastrojen i kojeg su Partizani streljali ..kako u jednom takvom istom omjeru snaga mozemo biti razliciti odnosno na neki nacin smi isti ,ne po velicini ili broju zlocina da me neko pogresno ne svati ali po ideologiji koja se sprovodi po cemu se to razlikujemo od ostalih i nase nas rukovostvo trpa sa namjerom u isti kosh ili isti tor ..ja ne bi da sam u tom toru i takvom bosnjackom korpusu gdje ce me oni gori od mene pecati i nabijati mi na nos ustastvo ii me nazivati necijim cvjecem
      Pa to je too tutkume....toooje to Usrani boshnjo, srbine , hrvatino. Trpanje ...trpoanje je bit. Prchim ja svakog Boshnju , Srbu I Kroatu....Prche ihhh sviii. Zato ja odajem svakom Srpchetu , Boshnji I Croatichu svaku chast. Dosljedno pratite svoje partije ima 28 godina. Skicxhite da to nevalja. Gospodo ... ne sazaljevam vas vishe. To ste u biti vi. VI.. glasachi. Mater vam jebem svima. ( glasachima ) ne forumashima.

      11-08-2016 04:10 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      semirizsvemira semirizsvemira is a Male
      raja


      Poruka: 1860

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od green:

        Postavljen od strane NDH i ustaša, pa se može reæi da je i sam bio ustaša.

        Mustafa Busuladžiæ je u jeku II svjetskog rata radio kao novinar režimskih fašistièkih vlasti u Italiji, a koje su program emitovale na hrvatskom jeziku.

        Mrzio je Jevreje.

        Ovo je jedan njegov citat:

        "Kod nas su se ljudi borili protiv Židova i njihovih špekulacija, protiv njihovih prevara i izrabljivanja. Njih je nestalo iz èaršije, ali je u èaršiji ostao židovski duh špekulacije, podvaljivanja, nabijanja cijena i lihvarenja u tolikoj mjeri da se pokvarenost stanovitih trgovaca, bez obzira na vjeru, zasjenjuje rad nestalih Židova".

        Danas je jedna sarajevska škola dobila ime po ovom ustaši.

        Graðanski savez: Školu u Dobroševiæima nazvati Mihajlo Petroviæ, a ne Mustafa Busuladžiæ
        Mihajlo petroviæ je borac Armije BiH, major koji je poginuo braneæi Bosnu i Hercegovinu.

        Naravno, SDA nije dozvolila da škola dobije ime po jednom Srbinu, nego po ustaši Mustafi Busuladžiæu.

        08.gif yebo vam svaki pošteni graðanin ove zemlje Aliju i Alijinog sina

          http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/gradanski-savez-skolu-u-dobrosevicima-nazvati-mihajlo-petrovic-a-ne-mustafa-busuladzic/183988


          http://ba.n1info.com/a119597/Vijesti/Vijesti/Tako-je-govorio-Mustafa-Busuladzic.html
      Covjek citira komunisticki bilten oslobodjenje i N1 . PITAJ BRATA LAZOVA HAHAHAHAHAHAHA

      ___________________________________________________________________
      "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
      (Johann Wolfgang Goethe)

      03-12-2017 18:29 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
      semirizsvemira semirizsvemira is a Male
      raja


      Poruka: 1860

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      I jos navodno podvaljuje kako SDA neda da se jedna ulica zove po Srbinu a ima najmanje pedeset ulica u Sarajevu da se zovu po Srbima i jos toliko po Hrvatima a da ne nabrajam strane drzavljane koji su dobili svoje ulice

      ___________________________________________________________________
      "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
      (Johann Wolfgang Goethe)

      03-12-2017 18:31 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
      Stranica (33): « prva ... « prethodna 7 8 9 [10] 11 12 13 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com