Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » Za sve danasnje mame i tate... » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (8): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Ferrari Ferrari is a Male
mister foruma '03, '04




Poruka: 1841
Location: Maranello

...ako si rodjen(a) poslije 1979., onda ne ulazi ... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dobio sam danas ovaj tekst u e-mailu ,
    malo me neka nostalgija spucala
    i razmisljam o nasem djetinjstvu ,
    i gledam ovu danasnju djecu , i njihove igre 21.gif
    ne bi im dao dan moga djetinjstva , za sve njihove play statione i game cube
    a sto je najgore ,tako su nama nekad stariji govorili ,
    a vjerovatno ce ova danasnja djeca isto tako govoriti ,
    nekoj buducoj generaciji 21.gif









...ako si rodjen(a) poslije 1979., onda ovo nema veze s tobom...nestani!!! danasnja djeca se pakuju u vatu...

ako si ako dijete zivio(la) u 50im, 60im ili 70im godinama, stvarno je tesko povjerovati da smo tako dugo prezivjeli!
kao djeca smo sjedili u autima bez pojaseva i airbag-ova. nasi krevetici su bili obojeni bljestecim bojama punim olova i kadmijuma. flasice iz apoteke smo mogli bez teskoca otvoriti, isto tako flasice sa izbjeljivacem. vrata i ormari su bili stalna prijetnja za nase prstice. na biciklu nikad nismo nosili kacigu. pili smo vodu iz slavine a ne iz flase.
pravili smo vozila od kutija za sapune, i otkrivali smo tokom prve voznje niz brdo, da smo zaboravili kocnicu...s tim smo se pomirili poslije nekoliko spustanja...ujutro bismo napustali kucu da bi se igrali. ostajali bismo napolju cijeli dan, a kuci smo morali tek kada se ulicne svjetiljke upale. niko nije znao gdje smo bili, a mi nismo imali cak ni mobitel sa sobom!!!...
dobijali smo posjekotine, lomili smo kosti i zube, i niko nije bio optuzivan zbog toga. bile su to ipak samo nezgode. niko nije bio kriv osim nas samih. niko nije pitao za "starateljstvo". sjecas li se poneke "nezgode"? tukli smo se i udarali dok ne poplavimo. s tim smo morali zivjeti, jer odrasle to nije interesovalo. jeli smo kekse, hljeb sa kajmakom i buterom, pili mnogo a ipak nismo postali debeli. pili smo sa prijateljima iz iste flase, i niko nije umro od posljedica. nismo imali: playstation, nintendo 64, x-box, videoigrice, 100 televizijskih kanala, filmove na videokasetama, surround sound, vlastite televizore, racunare, internet-chat-rooms... imali smo prijatelje. izasli bismo jednostavno napolje i sretali ih na ulici. ili bismo odlazili njihovim kucama i zvonili. ponekad nismo uopste morali zvoniti nego bismo odmah ulazili. bez termina i bez znanja roditelja (i jednih i drugih)...niko nas nije vozio nikud i niko nas nije sacekivao poslije skole ili bilo cega... kako je to samo bilo moguce? izmisljali smo igre sa palicama i loptom. i jeli smo crve. a predskazanja se nisu ispunila: crvi nisu zivjeli zauvijek u nasim stomacima, a sa palicama i nismo bas izbili mnogo ociju...lopte je smio igrati samo ko je bio dobar. ko nije bio dobar, morao je nauciti da zivi sa razocarenjima. imali smo svoje stripove. patili smo sa blekom, zagorem i tex willerom, kasnije sa alanom fordom...neki ucenici nisu bili tako pametni kao ostali. padali su na testovima i ponavljali razrede. to nije dovodilo do emotivnih roditeljskih sastanaka ili cak do promjena ocjenjivanja znanja...
nasa djela su ponekad imala posljedice.to je bilo jasno i niko se nije mogao sakriti. ako bi neko od nas prekrsio zakon, znalo se da ga roditelji nece izvuci iz govana. cak naprotiv: roditelji su bili istog misljenja kao i policija! zamisli!...nase generacije su dale gomile inovativnih ljudi koji rjesavaju probleme i izumitelja sa spremnoscu na rizik. imali smo slobodu, neuspjehe, uspjehe i odgovornost. sa svim tim smo izlazili na kraj a i ti pripadas tome.

cestitamo!

___________________________________________________________________
Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

10-03-2004 14:01 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
GARAVUSA GARAVUSA is a Female
Misiica ljeta 07




Poruka: 8664
Location: Holland

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

e nisam odavno nista bolje , a istinitije procitala 10.gif

___________________________________________________________________

    NIJE LAKO BITI JA ! ! !

10-03-2004 14:40 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
zorro13 zorro13 is a Male
trudim se




Poruka: 194

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ima ona pjesma "Lijepi dani mog djetinjstva, komad hljeba al gladan ne osta...". Ta pjesma puno toga govori.

___________________________________________________________________




          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane zorro13 dana 10-03-2004 u 14:42.

          10-03-2004 14:42 zorro13 is offline Pregledaj poruke od zorro13 Dodaj zorro13 u listu prijatelja
          shpica shpica is a Female
          hrcak




          Poruka: 2339
          Location: visim sa plafona

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          10.gif

          ___________________________________________________________________
          nopityA.gif

          10-03-2004 15:16 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
          Plastic Plastic is a Male
          moforaja


          Poruka: 2533
          Location: space

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ja sam ko djete se igrao sa gundeljom, kako!??? zavezem mu nogo koncem i pustim ga da leti......sta cu nij edo mene, kad mi majka nije htijela kupiti igracku koju sam vidio u Nami 26.gif , ali zivili Gundelji 10.gif 35.gif

          10-03-2004 15:50 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
          shpica shpica is a Female
          hrcak




          Poruka: 2339
          Location: visim sa plafona

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          imali smo klikere i to ako si sretan shestoperce

          puhaljku rucni rad + shaka gloginja = merak!!





          stvarno....sta sve djeca danas imaju i opet se dese stvari kao Columbine shooting, i to ne jednom godisnje....

          ___________________________________________________________________
          nopityA.gif

          10-03-2004 15:55 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
          Maja Maja is a Female
          bice nesto od mene


          Poruka: 307
          Location: Oslo

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Drugim rjecima, nismo bili razmazeni i picajzle ko djeca danas, meni se cini da su gori roditelji od djece....jebaji ga, druga danas vremena, nema vise gloginja ni pracaka, ni zajebavanja zena, ni gadjanja jajima....

          ___________________________________________________________________
          Zivjeli 100 godina!

          10-03-2004 18:09 Maja is offline Posalji Email za Maja Pregledaj poruke od Maja Dodaj Maja u listu prijatelja
          nik obrisan
          Gost


          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          :o) Da da, treba znati odgojiti djecu bez gloginja. Tako vam je to uvjek bilo. :o)

          10-03-2004 18:15
          shpica shpica is a Female
          hrcak




          Poruka: 2339
          Location: visim sa plafona

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          joooj djemka gdje se plohe sjeti hahaaaa!!!

          aberecke abertude - nisu bile potrebne playstation, a povazdan si vani na mostarskom cholopeku i nimalo ti to ne smeta.

          u podrumu moje zgrade raja napravila "klub romana" gdje si mogao doci i posuditi roman koji nisi citao - bleka, kapetana mikija, zagora, texa, alan forda.....

          eh kako neko zna biti zadovoljan sa tako malo, a kako nekom drugom nikad nije dosta - to je meni vjecna misterija u zivotu. ovo se ne odnosi samo na djetinjstvo i djecu tada i sada, nego na ljude inace. homo sapiensi i njihova evolucija kao da ide sa boljeg na gore, a kao da ne bi trebalo tako da bude.....ili je to normalno, a ja nisam??

          ___________________________________________________________________
          nopityA.gif

          10-03-2004 18:59 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
          nidze veze nidze veze is a Female
          miss foruma '05


          Poruka: 4765
          Location: na stolu

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          super tema 10.gif

          ___________________________________________________________________

            Ljudi su, opcenito,
            nalik na pse koji pocnu lajati
            cim izdaleka zacuju
            lajanje drugih pasa.

          10-03-2004 20:21 nidze veze is offline Posalji email za nidze veze Pregledaj poruke od nidze veze Dodaj nidze veze u listu prijatelja
          Luna Luna is a Female
          bice nesto od mene




          Poruka: 279
          Location: gdje Dunav ljubi nebo

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Tacno...svi mi patimo za tim nekim detaljima naseg djetinjstva...i ja isto tako ne mogu da zamislim kako ovdje djeca ne igraju lastisa...ne hvataju razne instekte, igraju se limuna i narandze, oduzimanja polja itd. Ali nazalost je stvarno tako da se vremena mjenjaju i da nasa djeca ne mogu sebi predstaviti da budu zadovoljni sa sitnicama koje su nas cinile sretnim...
          Ali na kraju krajeva, ni mi sebi nismo mogli zamisliti igreti se igrackama koje su za nase roditelje bile vrhunac....

          Samo me zanima kakva ce ova generacija biti kada odraste....

          ___________________________________________________________________
          Ustvari, covjekova sreca zavisi od toga koliko je proklet

          10-04-2004 14:06 Luna is offline Pregledaj poruke od Luna Dodaj Luna u listu prijatelja
          Plastic Plastic is a Male
          moforaja


          Poruka: 2533
          Location: space

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Neretva je bila moj playground, play station i te tamo neke trice, dodjes kuci pa onako lijepo "mirises" na RUSOVINU, a mater te oklagijom oko stola ganja, "opet si bio na Neretvi???? Jesam i prezivio!!!!" 04.gif 35.gif

          10-04-2004 14:44 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
          antiprotivan antiprotivan is a Male
          moforaja




          Poruka: 2825
          Location: Norway

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Meni daleko Neretva bila, piika li se Radobolja ??

          ___________________________________________________________________

            21.gif

            10-04-2004 14:54 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
            Plastic Plastic is a Male
            moforaja


            Poruka: 2533
            Location: space

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Koliko je to ovdje otislo predaleko, ja radim sa djeom uszrasta od 4 do 11 godina, nema sanse da bi se zaderao na dijete, ne da nema, NESMIJEM, ako hocu da ga uzmem za ruku, moram ga uzeti oko zgloba, nikako na za ruku-dlan, jer to ovdje u devijantnim zemljama smatraju sexualnim actom, 21.gif , ni Pomislit da bi djete sjeo u krilo, ili pomilovao po glavi, NO WAY!!!! Da bi ostao na samo sa jednim djetetom u prostoriji ni to nema sanse....pa reko osta smo mi napravljeni, i kako su nas i ko nas je odgajao 21.gif 21.gif
            Ja sam jednom prilikom, rukavicom "udario" dijete, u stvari potapsao, ne znam kako to nazovem,. po ramenu, i mala u plac i direktno kod direktora skole, i ja naravno zavrsim pisuci izvjestaj sta se desilo. Direktor ( headteacher ) skole kaze; Nisi to trebao uraditi, sad moramo cekati da vidimo sta ce roditelji da kazu......" I roditelji ne urade nista, ....a moglo jebiti svasta, navodno da sam mogao izgubiti posao....Pa sta bi bilo sa nasim uciteljima, kuci sam dolazio svki dan vecih usiju 04.gif , njih bi vjesali na Musali????

            10-04-2004 14:54 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
            shpica shpica is a Female
            hrcak




            Poruka: 2339
            Location: visim sa plafona

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od antiprotivan:

              Meni daleko Neretva bila, piika li se Radobolja ??


            mmmm

            hvatanje onih malih zabuljaka u radobolji, a sve skakuces ko i zaba sa jednog presushenog dijela na drugi 13.gif

            pa onda u bare na onaj vir...kako se zvao vir majke ti (neciji vir, ali ne znam ciji).....e tu je bilo preko glave vode da te raja more tranguze baciti 08.gif 13.gif 13.gif

            aman 26.gif

            ___________________________________________________________________
            nopityA.gif

            10-04-2004 15:13 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
            TigricaX TigricaX is a Female
            zvrk hanuma




            Poruka: 6105
            Location: Nesvrstana

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Nama bilo jedno vrijeme zanimljivo da se igramo "Sport Billy i Sport Lilly" 19.gif Ja se ventrala po garazama i skakala u ugalj (bila kotlovnica blizu) i mama mi nije mogla naprati koliko sam mogla upeksiniti. Hebi ga, bila sam Lilly u akciji 13.gif

            ___________________________________________________________________
            "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
            i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

            broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane TigricaX dana 10-04-2004 u 15:39.

            10-04-2004 15:34 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
            antiprotivan antiprotivan is a Male
            moforaja




            Poruka: 2825
            Location: Norway

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od shpica:

                  citat od antiprotivan:

                Meni daleko Neretva bila, piika li se Radobolja ??


              mmmm

              hvatanje onih malih zabuljaka u radobolji, a sve skakuces ko i zaba sa jednog presushenog dijela na drugi 13.gif

              pa onda u bare na onaj vir...kako se zvao vir majke ti (neciji vir, ali ne znam ciji).....e tu je bilo preko glave vode da te raja more tranguze baciti 08.gif 13.gif 13.gif

              aman 26.gif



            uhh, bilo je vise tih virova, evo se sjetih jednog....Vickov vir... dalje stalo, ne dolazi mi nista na pamet...

            ___________________________________________________________________

              21.gif

              10-04-2004 15:36 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
              shpica shpica is a Female
              hrcak




              Poruka: 2339
              Location: visim sa plafona

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              krenes naravno pored prodavnice na balinovcu (drzavne) pa ides naravno hahaa u bare....pa prodjes ono prosirenje gdje se odvajala trimusha i raja obicno pecala na kamenju, pa jos gore ima neka njiva....pa onako sav pritisnut svim sto si ponio za rucak, vodu i to....prepjesacis tu njivu i onda stignes na taj vir, kad ono nema mjesta na travi, raja zablatila sve !!!!! 08.gif

              ja mislim da jeste Vickov vir, jer vir se zove po tom ciki cija je "njiva" a kome nije smetalo da se raja paku (ili nije znao?) ne'nam bila sam mlada, cak premlada da me tranguze ikad bace *srecom* 13.gif

              ___________________________________________________________________
              nopityA.gif

              10-04-2004 15:42 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
              antiprotivan antiprotivan is a Male
              moforaja




              Poruka: 2825
              Location: Norway

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              hahah, onda je to vickov vir, koji opisujes...

              Ja sam se tu kupao, ma znao je on, pravio se samo da ne zna... a na onome prosirenju sto spominjes, gdje se odvaja trimusha, e tu smo igrali lopte, trimusha jos nije postojala ni u glavama onih koji je napravise...

              btw, ja nisam bio premlad da me tranguze bace, bio sam bacen, vise puta, a kad sam malo porastao, onda sam i ja bacao...sto ti je odgoj i slatka osveta...

              ___________________________________________________________________

                21.gif

                10-04-2004 15:46 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
                shpica shpica is a Female
                hrcak




                Poruka: 2339
                Location: visim sa plafona

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                e onda smo fakat bili skupa na vickovom viru i to puno puta....sto se bolan ne bio ne javi 13.gif 13.gif

                jes ti bio onaj sto je imao obicaj donijeti veliki plavi suncobran, velike udobne stolice za suncanje i argetu pastetu a mi raja jedemo kavade i hepokovo vrhnje???

                ___________________________________________________________________
                nopityA.gif

                10-04-2004 15:49 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
                Stranica (8): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                Postavi novu temu Odgovori
                Go to:
                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com