Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » * * * 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (14): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
glumica glumica is a Female
Trn u oku


Poruka: 4415

Ciji ste Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

mamini i tatini!!!!
tako je bilo nekad...

danas mi nesto..''behutan'' dan....sva sam nakva, da prostite..ukakana

maloprije citam malove..raja mi pise.....holandija..kanada....da ne nabrajam sve one meridijane, na koje nas baci sve ovo sto se izdesavalo zadnjih desetak i vise godina....

stekosmo nove navike...zivimo drugacije zivote od onog mostarskog...imamo (valjda) novu raju..prijatelje....
al opet...

ko sto mi to najbolje znamo...nisu nama ti gradovi...mostar...niti mogu, ko sto nikad i nece biti...a opet..sumnjam da ce se ko od nas i vratiti u mostar...
ja, bar, necu

pa dje smo...
sta smo..
ciji smo...

nisam beogradjanka,
a nisam ni mostarka...mislim na ovaj sadasnji mostar....dosta puta sam bila od 97...
tako da imam debelih razloga sto ovako pricam (da ne detaljisem, jer mislim da je nebitno za ovu temu)

kako vi sebe dozivljavate?

osjecate li se mostarkom/mostarcem....
da ne nabrajam sad sve gradove..drzave...
i
sto vrijeme vise prolazi....

NICIJA SAM

samo
SVOJA

12-11-2005 00:38 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
Nepoznata1
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tako nekako kao i ti....siroce svoga grada....usvojena od ovog hladnog...
samo svoja....

12-11-2005 01:55
antiprotivan antiprotivan is a Male
moforaja




Poruka: 2825
Location: Norway

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

a nekad se i samog sebe skoro odreknem...

___________________________________________________________________

    21.gif

    12-11-2005 02:34 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
    MadMax
    SexNepoznat



    Poruka: 481
    Location: Sin City

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ja sam Zeusov..i josh necciji.. 11.gif 19.gif

    ___________________________________________________________________

      12-11-2005 03:13 MadMax is offline Pregledaj poruke od MadMax Dodaj MadMax u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ne znam, ja se osjecam mostarkom iako je to tesko obzirom u sta se Mostar pretvorio i u sta se iz dana u dan pretvara. Tacno je da ne smijes niti trebas da sjedis i gledas to mutiranje ali zna bit tesko stalno se boriti sa onim vjetrenjacama, osjecas se kao da si u zoni sumraka.
      Eto ja nekako s aspekta osobe koja zivi u Mostaru, sigurno se vi u dijaspori osjecate isto na drugaciji nacin 19.gif 02.gif

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        12-11-2005 19:26 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        TigricaX TigricaX is a Female
        zvrk hanuma




        Poruka: 6105
        Location: Nesvrstana

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Sarajka, Kanadskog drzavljanstva 18.gif

        Cardak ni na nebu ni na zemlji, osoba s dvije domovine - jedna u srcu, druga na papiru. Kad idem u BiH, idem kuci, kad se vracam u Kanadu, vracam se kuci.

        Dom je tamo gdje ti je srce, sve ostalo je mjesto boravka.

        ___________________________________________________________________
        "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
        i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

        12-11-2005 19:55 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
        GARAVUSA GARAVUSA is a Female
        Misiica ljeta 07




        Poruka: 8664
        Location: Holland

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Mostarka i samo mostarka , niti hocu niti zelim biti necija druga .

        a i ovo samo svoja je bas prava recenica i super dok je tako 10.gif

        ___________________________________________________________________

          NIJE LAKO BITI JA ! ! !

        12-11-2005 20:09 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
        amra p. amra p. is a Female
        carica mjeseca maja




        Poruka: 5017
        Location: DK

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Chardak ni na nebu ni na zemlji !
        Naravno da imam nekakav zivot ovdje i nove prijatelje ali misli svaki dan lete dole. Nikako se otrgnuti od onih misli " sta je moglo biti ..." . Ode covjek na poso , druzi se sa prijateljima (kad se stigne), ode do prodavnice , kina, itd. ali na vece kad se sve smiri odose misli .
        Cija sam ??? Ne znam stvarno, mislim da bih i sama volila da nadjem odgovor, bilo bi mi dusi lakse . Znam samo da mi srce nije ovdje , na hladnom sjeveru.

        ___________________________________________________________________

          28.gif

          12-11-2005 21:36 amra p. is offline Pregledaj poruke od amra p. Dodaj amra p. u listu prijatelja
          Edo Edo is a Male
          Bad Company




          Poruka: 2324
          Location: Somewhere in time......

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Mostar u Srcu Velez do Groba.....ma gdje god bio i zivio 01.gif

          ___________________________________________________________________

          12-11-2005 22:23 Edo is offline Pregledaj poruke od Edo Dodaj Edo u listu prijatelja
          glumica glumica is a Female
          Trn u oku


          Poruka: 4415
          pokretac teme Thread Started by glumica

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Pola zivota isto pitanje, gdje sam, gdje pripadam....Ziggy je imao dobar potpis, od Maka Dizdara,
            "Kako svom izvoru da se vratim"


          izvor je u meni..
          izvor je mostar..
          izvor svega ovoga sto pisem ovde..zbog cega jesam na oba foruma...

          a vratiti se svom mostaru...vjeruj mi...
          svaki put kad odem dole, sam svjesna da sam sve dalje i dalje od ovog danasnjeg mostara...
          a vratiti se nekadasnjem mostaru, mogu jedino ovde...
          u prici sa prijateljima...
          u sjecanjima sto svojim, sto njihovim...sto vas sviju koji pisete
          gledajuci stare fotografije...

          rece gore gara:
            Mostarka i samo mostarka , niti hocu niti zelim biti necija druga


          naravno gara...
          nisu li zelje jedno...
          a zivot ovaj nas kojim zivimo...nesto sasvim drugo
          bez obzira, koliko ja zelim da ostanem ono sto jesam, MOSTARKA....
          kad uhvatim sebe da kazem nesto ekavicom.. 02.gif
          pa kad odem u mostar...vidim ulice koje nose imena da bi se iole normalan svijet postidio..
          pa kad vidim feredze.....

          nije to moj mostar...
          niti cu ja biti njegova

          12-11-2005 22:59 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
          adis b adis b is a Male
          rambling reck




          Poruka: 1083

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Edo:

            Mostar u Srcu Velez do Groba.....ma gdje god bio i zivio 01.gif


          samo da dodam
          i Bosna i Hercegovina...

          10.gif 10.gif

          ___________________________________________________________________
          ...

          12-11-2005 23:01 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
          Rondo Rondo is a Male
          stalni dopisnik


          Poruka: 1085

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Nije problem u toj deklarativnoj "ciji si" pa kazes Ja sam taj i taj nego je vise taj problem da te neki svrstavaju tamo a da te i ne pitaju...
          A licno niti drkam na hinmu niti mi se dize na zastavu (takav nisam nikada bio) ali mi se ova drzava (BiH za neupucene) SVE VISE I VISE GADI....fuj...

          P.S.Treba li elaborirati mozda?

          12-12-2005 00:53 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
          habiba75 habiba75 is a Female
          raja




          Poruka: 2341
          Location: lebdim

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od GARAVUSA:

            Mostarka i samo mostarka , niti hocu niti zelim biti necija druga .

            a i ovo samo svoja je bas prava recenica i super dok je tako 10.gif
          33.gif

          ___________________________________________________________________
          JESAM LI VAM GOVORILA!?

          12-12-2005 23:35 habiba75 is offline Pregledaj poruke od habiba75 Dodaj habiba75 u listu prijatelja
          al capone al capone is a Male
          moforaja




          Poruka: 5015
          Location: grad andjela

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          mostarac i uvjek cu biti mostarac 23.gif 18.gif

          ___________________________________________________________________



            http://www.youtube.com/watch?v=yqErQ-OeIoY

            12-13-2005 04:29 al capone is offline Posalji email za al capone Homepage of al capone Pregledaj poruke od al capone Dodaj al capone u listu prijatelja AIM Screenname: shef YIM Screenname: no name
            PST PST is a Female
            samo sto nisam




            Poruka: 1156
            Location: vazda u kuci

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            mislila sam da je zezanje pa da napise odmah odgovor na pitanje
            ciji ste - bila pticija , a sada sam nicija
            zbog ozbiljnosti teme salu na stranu zna se da sam Mostarka i to svugdje potenciram
            mada vec cetvrt vijeka ne zivim u Mostaru ja se jos uvijek osjecam tako
            zanimljivo cak i moja djeca koja su rodjena u Sloveniji govre da su Mostarci , pa kada natrce ne pravog Mostarca tu tek nastaju problemi jer dovoljno ne poznaju svako mostarsko cose

            12-13-2005 13:31 PST is offline Homepage of PST Pregledaj poruke od PST Dodaj PST u listu prijatelja
            obrisana
            Gost


            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            znam
            ko sam ,sta sam , cija sam
            znam svoje korijenje ...to ce uvijek biti isto ....to se ne mijenja
            i da ce me vuci tamo , sve dok sam ziva ...znam i to

            ali znam, i sta osjecam ... i sta me boli

            to kosmarno klupko losih stavri , ne smotah ja ...ono, mi samo daje osjecaj grca u zeludcu
            i knedle u grlu i drzi me na distanci od lijepih i prijatnih stvari
            mostarka sa svedskim drzavljanstvom ...hm 29.gif

            voljela sam citati stihove od Hamze Hume

            "Ponesoh zvuke iz rodnog kraja i cio vijek ih cujem
            Oni me prate na javi i snu da iz njih ljepotu kujem"

            ili

            " Znam, nemam te druze, ali ti ipak pisem
            po jatu lasta sto vrh mene kruze
            po jesenjem vjetru sto put juga ode
            po zeljama sto me u zavicaj vode "


            i danas citam ove stihove ..ali za razliku od ranije ,
            danas ih istinski dozivljavam

            12-14-2005 01:40
            zlatan zlatan is a Male
            bice nesto od mene




            Poruka: 498
            Location: svedska

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Boze sacuvaj da samo pomislim da sam nesto drugo nego mostarac 19.gif

            Dobro je tigrica rekla: Dom je tamo gdje ti je srce, sve ostalo je mjesto boravka.











            mada se ovo ovo "mjesto baravka" malo oteglo, ali sta se moze 21.gif

            ___________________________________________________________________

              12-14-2005 02:03 zlatan is offline Posalji Email za zlatan Homepage of zlatan Pregledaj poruke od zlatan Dodaj zlatan u listu prijatelja
              gandalf gandalf is a Male
              Mo-Starac




              Poruka: 4676
              Location: NEBUCHADNEZZAR

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              A sta to znaci biti Mostarac, i da li je to nesto na sta covjek moze/mora/smije da bude ponosan?

              ___________________________________________________________________
              Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
              Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

              12-14-2005 08:24 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
              GARAVUSA GARAVUSA is a Female
              Misiica ljeta 07




              Poruka: 8664
              Location: Holland

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              ja sam apsolutno ponosna , pogotovo kad me neko pita bilo da su stranci il neki nashi - bosanci


              ja punih usta iz Mostara 05.gif

              ___________________________________________________________________

                NIJE LAKO BITI JA ! ! !

              12-14-2005 08:34 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
              gandalf gandalf is a Male
              Mo-Starac




              Poruka: 4676
              Location: NEBUCHADNEZZAR

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Golemo je kad covjek moze biti ponosan na nesto sto sam nije izabrao da bude, niti je svojim radom i vrijednostima to zasluzio.

              Ne kontam....

              ___________________________________________________________________
              Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
              Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

              12-14-2005 09:05 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
              Stranica (14): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com