Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Gdje je ono pitanje o Muhammedu? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
nik obrisan
Gost


Gdje je ono pitanje o Muhammedu? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

... razmisljala sam jutros o tome, pa sam htjela postaviti jos jedno pitanje.




U suri An-Nur (Svjetlost) Allah dz.s. spominje da djeca moraju pitati roditelje za dopustenje u ulazak u njihove prostorije kad dostignu polnu zrelost. Moze li neko ko je pametniji od mene logicno i jasno objasniti kada je zensko polno zrelo? Po mom misljenju najranije od 16 godina. I da napomenem ovdje: ratujem protiv hadisa i svih ljudi koji ih nazivaju islamom. Plaho ih mrzim tacnije 01.gif i njih i one koji su se usudili da ih napisu, i one kojima odgovaraju. Plaho plaho... 01.gif

10-07-2005 12:02
nik obrisan
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

01.gif

10-07-2005 12:44
Jova Krcun Jova Krcun is a Male
Ibro dirka nas




Poruka: 442
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tema o Muhammedu je uklonjena na zahtjev autora teme.

___________________________________________________________________
Ti si meni sve, ti mi hranis pse i kad tebe neima tesko mi je 10.gif

10-07-2005 13:37 Jova Krcun is offline Pregledaj poruke od Jova Krcun Dodaj Jova Krcun u listu prijatelja
nik obrisan
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

01.gif aha

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane nik obrisan dana 10-07-2005 u 14:53.

10-07-2005 14:52
kapljica
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sexualna zrelost kod zena nastupa kad dobiju prvu mjesecnicu a to je razlicito od zene do zene. Neke curice dobiju mjesecnicu u 10-toj godini a neke u 16-toj!

10-07-2005 15:01
nik obrisan
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Aha, poznato mi je u kojem periodu pocinje ciklus, kapljice 01.gif

10-07-2005 15:10
kapljica
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od 1_heart:

    Aha, poznato mi je u kojem periodu pocinje ciklus, kapljice 01.gif

pa ne kontam sto onda pitas za polnu zrelost 14.gif
ako imas mjesecnicu sexualno si zrel, bilo tebi 9 ili 20 godina!

10-07-2005 15:17
nik obrisan
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mislim totalno drugacije. Sto znaci, to sto ti nazivas polnom zreloscu, ja nazivam periodom kada kod zenskih pocinje ciklus.
Imas li jos neko objasnjenje na ovo moje pitanje kapljice?

10-07-2005 15:24
kapljica
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

pa govorimo jedno te isto. S tim da ti govoris da je zensko polno zrelo najranie sa 16 godina a to nije tacno!
I objasnih ti kad kod zena pocinje ciklus. Sve zavisi! Moj je poceo kad je meni bilo 13 godina. Normlano je da ja psihicki nisam u tim godinama zrela da se udam i odgajam djecu ali jesam fizicki zrela da zatrudnim i rodim.

10-07-2005 15:30
kapljica
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

edit: a sta je to polna zrelost po tebi?

10-07-2005 15:31
nik obrisan
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kada to dijete bude u stanju da ima svoju spavacu sobu zajedno sa svojim muzem, onda je sexualno zrelo. 01.gif Ukratko.
Potpis:
Edith On Air... 02.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane nik obrisan dana 10-07-2005 u 15:37.

10-07-2005 15:34
kapljica
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od 1_heart:

    Kada to dijete bude u stanju da ima svoju spavacu sobu zajedno sa svojim muzem. 01.gif Ukratko.
    Potpis:
    Edith On Air... 02.gif

Izivni ali to nije spolna zrelost nego psihicka zrelost.

10-07-2005 15:37
nik obrisan
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Osoba koja nije psihicki i dusevno zrela, znaci moralno, ne moze ispuniti uvjet "da cuva svoje stidno mjesto". Do tad su roditelji duzni da se brinu o njemu. Da ga upucivaju i odgajaju. Opsirnije. 01.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane nik obrisan dana 10-07-2005 u 15:42.

10-07-2005 15:41
kapljica
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od 1_heart:

    Osoba koja nije psihicki i dusevno zrela, znaci moralno, ne moze ispuniti uvjet "da cuva svoje stidno mjesto". Do tad su roditelji duzni da se brinu o njemu. Da ga upucivaju i odgajaju.

Ma slazem se ja s tobom u potpunosti ali ta osoba je bez obzira na to sto zakonski roditelji treba o njoj da se brinu do 18-te godine spolno zrela za sexualne odnose. Bez obzira sto nije psihicki zrela da donosi odredjene odluke moze stupiti u sexualne odnose i rodit dijete.
Ma uglavnom, mislim da si se ti pogresno izrazila jer spolna zrelost obicno nastupa prije psihicke zrelosti.

10-07-2005 15:46
nik obrisan
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Da kapljice, ono zna da je polno sazrijelo, ali to ne znaci da je u stanju da se suoci sa sexualnoscu. Razumijes li me sad?
Ko hoce da pada u nesvijest neka cita danasnju literaturu 01.gif ili jednostavno par hadisa.
Ja sam se vise interesovala za medicinske i druge naucne stavove sa ovom temom.

10-07-2005 16:01
MadMax
SexNepoznat



Poruka: 481
Location: Sin City

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Jova Krcun:

    Tema o Muhammedu je uklonjena na zahtjev autora teme.

Jel bilo negativnih postova ili?
Bash me interesovalo jel mozzemo razmjeniti misljenje.
Shteta.

___________________________________________________________________

    10-07-2005 16:26 MadMax is offline Pregledaj poruke od MadMax Dodaj MadMax u listu prijatelja
    nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com