Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » SPORT » kk-lokomotiva 3 Votes - Average Rating: 4.673 Votes - Average Rating: 4.673 Votes - Average Rating: 4.673 Votes - Average Rating: 4.673 Votes - Average Rating: 4.67 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (39): « prva ... « prethodna 28 29 30 [31] 32 33 34 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
zalik13 zalik13 is a Male
moforaja




Poruka: 4619
Location: Rio de Zalik

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od denani:

    Ja nosim dresove ... ako nista za treninga


06-04-2010 21:44 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8040

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od zalik13:

        citat od denani:

      Ja nosim dresove ... ako nista za treninga






Dzida legenda jos iz Srednje skole ....

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

06-04-2010 21:46 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
zappa zappa is a Male
brato




Poruka: 538
Location: evropska unija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ma ovo je Kantarevac,kakav Zaostrog !!??

___________________________________________________________________
arguing over the internet is like a participating at the Special Olympics.Even if you win ... you are still retarded

06-05-2010 01:19 zappa is offline Posalji email za zappa Pregledaj poruke od zappa Dodaj zappa u listu prijatelja
zalik13 zalik13 is a Male
moforaja




Poruka: 4619
Location: Rio de Zalik

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od zappa:

    ma ovo je Kantarevac,kakav Zaostrog !!??


moja greska,jeste mali kantarevac. 28.gif

ova slika je trebala biti:

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane zalik13 dana 06-05-2010 u 07:46.

06-05-2010 07:42 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
zalik13 zalik13 is a Male
moforaja




Poruka: 4619
Location: Rio de Zalik

Kvalifikacije za popunu druge lige Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Lokosi su pet puta igrali tzv. kvalifikacije za popunu Druge savezne lige ex- Jugoslavije. Kakva je to bila snažna i moæna liga dovoljno govori podatak da je ispred Druge lige bila samo Prva liga ex-Jugoslavije, a da je samim plasmanom u Drugu ligu klub se svrstavao meðu 20-tak ili 25 klubova, s obzirom na velièinu grada iz koga KK Lokomotiva dolazi, u državi koja je brojila 23 milijuna stanovnika!!! Još da je bila dvorana!!!!

    Prve kvalifikacije su bile 1968. godine u Tuzli, druge 1969. u Puli, treæe 1970. godine u Sloveniji, u Trbovlju,
Te 1970. godine Lokosi su opet igrali kvalifikacije za popunu druge lige ex- Jugoslavije, ali na kvalifikacijama u Trbovlju, u Sloveniji, nisu uspjeli. Kao pomoæ treneru Dabiæu, došao je Tripko Adžiæ, poznati trener, koji je takoðer išao sa ekipom na pripreme u tradicionalno okupljalište mostarskih košarkaša, u Zaostrog, te je on i vodio ekipu na veæ spomenutim, neuspjelim kvalifikacijama u Trbovlju. Po povratku sa neuspjelih kvalifikacijskih utakmica u Trbovlju, za neuspješan nastup su oznaèena èetiri razloga; Te kvalifikacije u Trbovlju nije igrao Bruno Soèe koji je veæ bio napustio Lokomotivu i otišao u KK Bosna, druga kljuèna stvar je bila, lom prsta kapetana Slobodana Bobe Dabiæ, te je kao treæa loša stvar po Lokose apostrofirana loše suðenje, posebno Ilije Matijeviæ, Naime, na utakmici protiv Rudara iz Trbovlja, suðenje je bilo zbilja domaæinsko, Rudar je bio favoriziran, kao ilustracija koristi iskljuèenje Zvonimira Ðonte Buntiæ, kojemu je to bila jedna od utakmica karijere. Buntiæ, iako po vokaciji nije bio nikad izraziti strijelac, veæ do kraja poluvremena, prije koga je nepravedno bio iskljuèen, dao je dvadesetak koševa, koji su bili rezultat fantastiènih skokova Dražena Dalipagiæ, ali i Ðontine lukavosti. Lokomotiva je na poluvremenu imala 20 koševa prednosti, ali je loše suðenje i utjecalo da domaæin, Rudar izbori pobjedu. Kao èetvrti razlog se apostrofira odlazak Željka Budimir u KK Jugoplastika. Kao moralni pobjednici iz Trbovlja, iz Slovenije su se vratili: Dražen Dalipagiæ- Prajo, Zvonimir Buntiæ- Ðonta, Slobodan Dabiæ- Boba, Saša Dalipagiæ- Caka, Danilo Pudar- Dane, Senad Ibrulj- Sena, Teofik Bajgoriæ- Tofa, Nebojša Vuèiniæ- Buæko, koji su bili glavni igraèi i nositelji igre KK Lokomotive.
    èetvrte 1971. u Tuzli, koje su bile uspješne
, , Pripreme za kvalifikacije u Tuzli su održane u beogradskom Košutnjaku, KK Partizan, koji je namjeravao uzeti Dražena Dalipagiæ, odmah po završetkukvalifikacija , se pobrinuo za sve. U pripremnom periodu, Lokosi su pobijedili u sve èetiri pripremne utakmice, neki poznati treneri iz KK Partizan su pomogli u pripremi ekipe, a i bili su u Tuzli kao savjetnici, sve zasluge ipak pripadaju igraèima na èelu sa Draženom Dalipagiæ, te struènim stabom KK Lokomotiva na èelu sa dugogodišnjim trenerom Slobodanom Dabiæ. Te, 1971. godine, u Drugu ligu su ušli, KK Lokomotiva i KK Sloboda iz Tuzle, koja je i bila domaæin kvalifikacija, Dražen Dalipagiæ se i nije vratio sa ekipom u Mostar, nego su ga odmah odveli u Beograd, da ne bi završio u Splitu, jer je, imao potpisanu pristupnicu i za Jugoplastiku.
    a pete i posljednje su bile 1972. godine u Splitu,
odmah nakon ispadanja iz Druge lige ex- Jugoslavije. -Za kvalifikacioni turnir u Splitu 1972, gdje se tražilo mjesto za Drugu saveznu ligu, „Lokosi“ su se, zaista, dobro pripremil.- Pobijedili su sisaèku „Kroacija“, sinjski „Alkar“ i bijeljinski „Radnik“. Meðutim, izgubili su od „Celja“ iz istoimenog grada i ljubljanske „Ilirije“. Ovi drugi imali su u svojim redovima jednog prvoligaškog igraèa koji je te, iste godine nastupio u dva kluba. Zato smo uložili žalbu, ali...Da je bilo pravde, iste godine vratili bi se meðu drugoligaše.
Ovako Do prvog velikog rezultata KK Lokomotiva je došla veoma brzo, samo deset godina od osnutka kluba, a u svojoj osmoj takmièarskoj sezoni. Kao i drugi klubovi toga vremena, Lokosi su nekoliko godina poèeli obavljati pripreme, njihovo omiljeno mjesto je bio Zaostrog, generacijski se ekipa dobro popunila na svim mjestima, a trener je bio Slobodan Dabiæ. Stasali su Saša i Dražen Dalipagiæ, Danilo Pudar, Senad Ibrulj, te je stasao i branièki dvojac Teofik Bajgoriæ i Zvonimir Buntiæ, koji je mogao igrati i krilnog igraèa zbog svoje velike brzine, a njima se prikljuèuju veliki talenti Željko Budimir-Žika i Nebojša Vuèiniæ-Buæko. Uz izvrsnog Brunu Soèe, KK Lokomotiva je spremna na svoj prvi veliki rezultat, plasman u Drugu ligu bivše države. Jednu sezonu, 1968. KK Lokomotiva je za trenera imala Fazliju Krpo, da bi trener ponovno postao Slobodan-Boba Dabiæ.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane zalik13 dana 06-07-2010 u 21:52.

06-07-2010 21:50 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
zalik13 zalik13 is a Male
moforaja




Poruka: 4619
Location: Rio de Zalik

Darko Blazevic i Emir krpo Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

citat od Aide Cemalovic
"emire ko dodje u mostar a ne popije kafu sa tobom ko da i nije bio u mostaru"

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane zalik13 dana 07-11-2010 u 12:23.

07-11-2010 12:23 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
zalik13 zalik13 is a Male
moforaja




Poruka: 4619
Location: Rio de Zalik

Senad Ibrulj: Poèeli smo s kožnom loptom na Kantarevcu Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Senad Ibrulj: Poèeli smo s kožnom loptom na Kantarevcu
- Mi smo, kao i svi u Mostaru, prvo poèeli šutati loptu, jer smo gledali igraèe Veleža, pa i iz drugih krajeva bivše države kako igraju iza Gimnazije. Meðutim, kad se poèeo graditi Kantarevac, polako smo prelazili na košarku, jer smo tada prvi put vidjeli prave košarkaše, u dresovima i trenerkama - kaže u razgovoru za Studio 88 Senad Ibrulj, raji poznatiji kao ''Lija'', nekadašnji košarkaš Lokomotive, koji je nakon igraèke izgradio uspješnu sudijsku karijeru...
- Sjeæam se iz tih vremena, ekipe u kojoj su bili Slobodan Dabiæ Boba, Zvonko Iliæ Div, Fazlija Krpo, Teofik Bajgoriæ Tofa, Bruno Soèe, Marijan Jovanoviæ, Edo Arpadžiæ, Nedžo Prljeta, Dragiša Vuèiniæ, Slobodan Draškoviæ – Ljuti, Omer Hojlaš, pa neizostavni Zvonimir Buntiæ – Ðonta. Tamo negdje 1964. godine stiže nova ekipa, u kojoj su pored mene bili Danilo Pudar – Kenjac, Ismet Žugor – Žaga, Saša Dalipagiæ – Caka, Dražan Dalipagiæ – Praja, Gordan Primorac – Ðoga, Nikola Rodiæ, Žika Budimir, Iva Pepi Dujmoviæ, Buæko Vuèiniæ.....



Na pripremama u Zaostrogu Dalipagiæ S., Pudar D., Dalipagiæ D., Buntiæ Z., N.N. Vuèiniæ N., Ibrulj S., Pehliæ F., Kordiæ B.,(Mlaði Kadet)


To je bio definitivo zlatni period mostarske košarkaše, Lokomotiva je igrala u to vrijeme drugu ligu Jugoslavije.

- Tada je bila jaka ''republièka liga'' u kojoj su igrali Borac Banja Luka, Sloboda i Jedisntvo iz Tuzle, Mlada Bosna, pa Bosna, Sloga Doboj, Radnik iz Bijeljine, Zenica. Putovanja na utakmice su bila maratonska, Æirom smo se vozili do Sarajeva po 6-7 sati. Kasnije je stigla Druga liga i putovanja i utakmice po cijeloj bivšoj Jugoslaviji, a sa svakog od tih putovanja se pamte anegdote. Bilo ih je bezbroj, od prvih susreta sa semaforima, pa do hotela..ili igranja utakmica po vruæinama u 12 na Kantarevcu



Nakon igraèke karijere, uslijedila je sudijska...

- Igraèku karijeru sam završio 1973. godine, ali nisam otišao iz košarke. Nakon igraèke karijere uslijedila je sudijska, a suðenjem sam se bavio 10-12 godina. Bilo je i velikih utakmica, recimo, utakmice pred odlazak reprezentacije Jugoslavije na Olimpijadu u Moskvu 1980. godine. Tu utakmicu sam sudio, a igrala je Jugoslavija protiv tzv. amerièke All Stars ekipe.

broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane zalik13 dana 07-11-2010 u 12:59.

07-11-2010 12:47 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
zalik13 zalik13 is a Male
moforaja




Poruka: 4619
Location: Rio de Zalik

emir,vucinic mladjan i fazlija krpo Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

citat od Aide Cemalovic
"emire ko dodje u mostar a ne popije kafu sa tobom ko da i nije bio u mostaru"



    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane zalik13 dana 07-16-2010 u 10:29.

    07-16-2010 00:14 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
    zalik13 zalik13 is a Male
    moforaja




    Poruka: 4619
    Location: Rio de Zalik

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice



    Goranko Andric,Emir Krpo,Emir Cupina

    07-21-2010 22:45 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
    zalik13 zalik13 is a Male
    moforaja




    Poruka: 4619
    Location: Rio de Zalik

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Radenko Raka Vujadinovic stigao iz Kalgarija pa smo se sastali u Eri.Prije nekoliko godina proglasio me ambasadorom svih generacija Lokosa.

    07-22-2010 21:23 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
    Dzoni
    SexNepoznat

    Poruka: 1
    Location: Boston, USA

    RE: juniori KK Lokomotive 1987/88 god. Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od zalik13:



      hvala perry na slikama koje si sacuvao,i u slijedecim danima postavicu sve koje si mi ustupio za arhivu Lokosa.



    Aaaaaaa. Svaka cast na ovoj slici.
    Da popunim upitnik: Dzenan Bubalo - Dzoni
    Ispravka: Dole desno pored Dzonija nije Redzic nego Sead Omanovic - Sejo (rahmetli).

    Up'o sam bio u nakvu nostalgiju, poceo prebirat' po sjecanjima, sjetio se Lokosa, sjeo za kompjuter da vidim ima li ista na vebu, i vidi na sta nabasah. Totalno mi se film poceo da vrti unazad, lica i imena ljudi iz tog "zivota" se polako pocela vracati...
    Slika je, ja mislim, napravljena u proljece '88, generacija '71/'72, Kantarevac (naravno), najvjerovatnije protiv Mladosti. Sliku sam i ja imao, "ostala mi u stanu", nikad pronadjena. Ako ima neko ovu fotografiju bez slova na njoj i u malo vecem formatu, do neba bih bio zahvalan da mi je posalje. Ako postoji jos koja slika ove generacije, sa mnom ili bez mene, volio bih da ih neko posta ili mi ih posalje. Mozda sa Borackog Jezera '86 ???
    Pozdrav svima sa ove slike gdje god i na kojem god svijetu bio.
    Osim ljudi na ovoj slici, na pamet mi padaju jos i Ibrica Rajkovic (Ibro Dirka nash), Tabak (mladji), Alan Dziho, i jos par lica - imena nikako da "nadodju".

    Moja "karijera" sa Lokosima je bila kratka i vrtila se oko kadetskog i nesto malo juniorskog tima ('85-'88). Trenirali me Raka, Tofa i Prina. Puno lijepih uspomena, prave mostarske zajebancije i liskaluka, ali i jakih treninga na Kantaru i po mostarskim skolama, ukljucujuci i "prijateljske" duele u Rodocu, protiv uvijek fizicki jacih "pitomaca". Uz sve to su isle, a da nismo bili svjesni, i zivotne lekcije o radu, ustrajnosti, prijateljstvu, postovanju...
    Sad' vec malo serendam :), ali me vjerovatno neche puno biti na ovom forumu, pa da se istresem dok mogu.
    Moje vrijeme i moj doprinos u Lokosima su mali kad se gleda na istoriju kluba, ali to vrijeme je ostavilo veliki trag u meni, obiljezilo onaj dio zivota koji se najvise pamti.

    Svaka cast raji koja odrzava ovaj forum u zivotu.
    Hvala na fotografiji i probudjenim uspomenama. Pardon za dugacak post, spucale me emocije.
    01.gif 01.gif 10.gif

    08-06-2010 08:12 Dzoni is offline Posalji email za Dzoni Pregledaj poruke od Dzoni Dodaj Dzoni u listu prijatelja
    zalik13 zalik13 is a Male
    moforaja




    Poruka: 4619
    Location: Rio de Zalik

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dzoni,
    dobro nam dosao na forum.
    heja heja Lokosi

    Posalji mejl adresu,dobices sliku.

    imas privatnu poruku

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane zalik13 dana 08-06-2010 u 08:52.

    08-06-2010 08:51 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
    zalik13 zalik13 is a Male
    moforaja




    Poruka: 4619
    Location: Rio de Zalik

    andric i dzonlez Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    08-06-2010 13:52 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
    zalik13 zalik13 is a Male
    moforaja




    Poruka: 4619
    Location: Rio de Zalik

    Sjeæanje na legendu mostarske košarke Zvonimira Buntiæa-Ðontu Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice





      http://www.pogled.ba/sport/kosarka/3778-sjeanje-na-legendu-mostarske-koarke-zvonimira-buntia-ontu

    08-12-2010 18:18 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
    zalik13 zalik13 is a Male
    moforaja




    Poruka: 4619
    Location: Rio de Zalik

    i ove godine Tiho me posjetio u Mostaru Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice



    citat od Aide Cemalovic
    "emire ko dodje u mostar a ne popije kafu sa tobom ko da i nije bio u mostaru"

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane zalik13 dana 08-16-2010 u 15:19.

    08-16-2010 14:33 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
    zalik13 zalik13 is a Male
    moforaja




    Poruka: 4619
    Location: Rio de Zalik

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice



    Tiho Crnogorac,Ilija Volaric,Emir Krpo

    08-16-2010 14:41 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
    zalik13 zalik13 is a Male
    moforaja




    Poruka: 4619
    Location: Rio de Zalik

    Josko Peric i Darko Blazevic Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    08-16-2010 15:32 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
    zalik13 zalik13 is a Male
    moforaja




    Poruka: 4619
    Location: Rio de Zalik

    Emir Krpo i Miro Milicevic Raga Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    08-20-2010 13:46 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
    zalik13 zalik13 is a Male
    moforaja




    Poruka: 4619
    Location: Rio de Zalik

    Miljkovic,Garmaz,Dalipagic Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    08-22-2010 16:08 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
    zalik13 zalik13 is a Male
    moforaja




    Poruka: 4619
    Location: Rio de Zalik

    Cik i Emir Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    08-23-2010 00:15 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
    Stranica (39): « prva ... « prethodna 28 29 30 [31] 32 33 34 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com