Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » AUTO MOTO KLUB » Dokle vise » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Ferrari Ferrari is a Male
mister foruma '03, '04




Poruka: 1841
Location: Maranello

Angry Dokle vise Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Gledam sinoc vjesti na BHTV , najavljuju poskupljenje goriva za ne znam koko posto
sad ce litar Dizela kostati oko 2 KM , pa to je dostiglo 'Evropski' nivo , 08.gif
ja se pitam ko si moze dole priustiti voznju autom , jos uz to ako mu auto malo vise trosi ?

Ne znam dokle ovo misli rasti , u nas je isto Litar Dizela preso 1€ ,ali ako usporedimo ove plate i one u BiH onda je jos i jeftin.

Mnogi za to vide krivicu zbog rata u Iraku , drugi u ovim belajima u Meksickom zaljevu ,
treci opet tvrde da su za sve krivi Kina i Indija , jer se one nenormalno brzo razviaju
i njima treba sve vise i vise goriva i to jednostavno trenutno niko ne moze podmiriti.
Slusam neki dan Njemackog Kancelara Schröder-a koji kaze da ce njegov cilj biti da Njemacku sto prije 'rjesi' ovisnosti o 'Crnom Zlatu' i da ce Njemacka uraditi sve da
pronadje neku alternativu Nafti.
Kolko ce im to uspjeti ne znam , ali znam da skoro sve sto je 'Svabo' dosad obeco da je i uradio , a on ovo pitanje stavlja u sami vrh intresa Njemacke kao drzave, pa ostaje da se vidi
kako ce oni to rjesiti.
Jos rece da je realna cjena sirove Nafte ustvari manja za 20% od sadasnje cjene , ali da tih 20% uzimaju raznorazni meshetari (preprodavaci) i da su USA i GB striktno protiv toga
da im se zabrani meshetarstvo.
Ako jos tome dodamo da se u nekim drzavama porez na gorivo krece i do 110% onda mozete misliti ko od toga ima najvecu korist , ali jedno je sigurno , posmatraci sumnjaju
da je ovo poskupljenje dozivilo svoj vrhunac , trenutna cjena Barela je negdje oko 70 dollara (prije par godina je bila oko 9 dollara) i da ce nazalsot cjene i dalje rasti ,
i oni cisto sumnjaju da ce se cjena goriva u skoroj buducnosti smaniti na neki normalni nivo.

Jer 'neko' jednostavno ima interes da stanje ostane kakvo jeste.
Haj da vidim kako je kod vas kolka je trenutna cjena benzina kod vas , i dali kad idete da 'tocite'
kazete DO DASKE 19.gif ili je ono ko u mog komsije ,
kaze on ja uvjek sipam 20 € pa je meni gorivo uvjek isto 13.gif

___________________________________________________________________
Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

09-05-2005 12:28 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
nidze veze nidze veze is a Female
miss foruma '05


Poruka: 4765
Location: na stolu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

A ferari...nisu normalni


ja sam do nedavno mogla 50 km od place do place...ako ne idem nigdje ''dalje''


tj.mjesec dana


a sad...nema teorije svako malo 50-tka 08.gif

___________________________________________________________________

    Ljudi su, opcenito,
    nalik na pse koji pocnu lajati
    cim izdaleka zacuju
    lajanje drugih pasa.

09-05-2005 12:33 nidze veze is offline Posalji email za nidze veze Pregledaj poruke od nidze veze Dodaj nidze veze u listu prijatelja
Armani Armani is a Male
avenija kruzno


Poruka: 170
Location: Belize

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Moj Ferrari, ovdje u DK isto pravo poskupilo gorivo.

Benzin - 11.75 DKK - 1.56€
Nafta - 9.40 DKK - 1.25€

Pravo je poskupilo u zadnje vrijeme....

Neki dan tocim do DASKE prijatelju... ima BMW 740i - znam da mi se zamantalo!!! Do vrha je bilo 190€!!!!!

___________________________________________________________________

    [/COLOR][/CENTER] [/SIZE]

    09-05-2005 12:42 Armani is offline Posalji email za Armani Pregledaj poruke od Armani Dodaj Armani u listu prijatelja
    nepoznat
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    A tek u Sweden - placamo tzv moms na porez - benzin.
    (2X porez)


    Pa da si budala pomahnit'o bi. 29.gif

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane nepoznat dana 09-05-2005 u 13:48.

    09-05-2005 13:46
    donjamahala donjamahala is a Male
    raja




    Poruka: 1539
    Location: A neznam ni ja

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Enigma:

      A tek u Sweden - placamo tzv moms na porez - benzin.
      (2X porez)


      Pa da si budala pomahnit'o bi. 29.gif





    12 kruna Ovo je uzas

    ___________________________________________________________________

      BiH


          09-05-2005 13:55 donjamahala is offline Posalji Email za donjamahala Pregledaj poruke od donjamahala Dodaj donjamahala u listu prijatelja
          berber berber is a Male
          moforaja


          Poruka: 4430
          Location: Na Tepi

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ovdje litar 95 bezolovnog nepune 3 km.
          Amerikancima malo vjetar suknjice zadigo,i ode cijena nafte u p/2!!

          ___________________________________________________________________
          nema vise ni tepe

          09-05-2005 14:44 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
          Gianni Gianni is a Male
          raja




          Poruka: 2201
          Location: North see

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Umene elektricno auto a kod komsije kradem struju tako da me libu za te naftu i benzin 19.gif 35.gif

          ___________________________________________________________________
          There are no wrong choices; there are only different choices.

          09-05-2005 15:12 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
          berber berber is a Male
          moforaja


          Poruka: 4430
          Location: Na Tepi

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Pazi da ti se kanta ne probusi!! 05.gif

          ___________________________________________________________________
          nema vise ni tepe

          09-05-2005 19:16 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
          Tekija Tekija is a Female
          seka




          Poruka: 584

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ferrari sta se bunis poso ti pred nosom ta ce ti gorivo 35.gif
          Zeni kupi paciklo nek nabavi korpu i Benija u nju 13.gif 13.gif

          E moj ti kako je meni puni gorivo u kamion,u motor, u auto ,Bush nas sjebo samo tako 19.gif 19.gif

          09-05-2005 19:25 Tekija is offline Homepage of Tekija Pregledaj poruke od Tekija Dodaj Tekija u listu prijatelja
          Mo_NavijaC Mo_NavijaC is a Male
          Mister 07


          Poruka: 1176
          Location: Jamio kucu u Mahali

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ma da vidite u naS gluho bilo 75 posto nezaposlenih u gradu a benzin kosta 2 marke i 25 feninga bas krasno..
          Vi kukate a imate plate drama sta bi mi trebali suicid napravit..
          Sto je jos gore ne samo da nam poskupljuje benzin nego i niz drugih stvracica koje idu uz to kao sto su hljeb i mlijeko osnove za prezivljavanje...
          Tjesite se nama uvijek i samo mislite na nas odmah cetew manje kukati vi iz dijaspore..

          OVDJE SAMO DEJVID KOPERFIELD MOZE DA PREZIVI

          ___________________________________________________________________
          POBJEDIO SAM ANOREKSIJU...
          19.gif 19.gif

          09-05-2005 20:01 Mo_NavijaC is offline Homepage of Mo_NavijaC Pregledaj poruke od Mo_NavijaC Dodaj Mo_NavijaC u listu prijatelja
          nidze veze nidze veze is a Female
          miss foruma '05


          Poruka: 4765
          Location: na stolu

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Mo navijach...jesi slusao danas onu pricu o poskupljenju 100 % struje 08.gif 08.gif 08.gif 08.gif 08.gif 08.gif 08.gif

          ___________________________________________________________________

            Ljudi su, opcenito,
            nalik na pse koji pocnu lajati
            cim izdaleka zacuju
            lajanje drugih pasa.

          09-05-2005 20:38 nidze veze is offline Posalji email za nidze veze Pregledaj poruke od nidze veze Dodaj nidze veze u listu prijatelja
          berber berber is a Male
          moforaja


          Poruka: 4430
          Location: Na Tepi

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          A uuuuuuuuuuu pas im 38.gif ,i onako je bila "jeftina"!

          ___________________________________________________________________
          nema vise ni tepe

          09-05-2005 22:34 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
          obrisana
          Gost


          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Mo_NavijaC:

            Ma da vidite u naS gluho bilo 75 posto nezaposlenih u gradu a benzin kosta 2 marke i 25 feninga bas krasno..
            Vi kukate a imate plate drama sta bi mi trebali suicid napravit..
            Sto je jos gore ne samo da nam poskupljuje benzin nego i niz drugih stvracica koje idu uz to kao sto su hljeb i mlijeko osnove za prezivljavanje...
            Tjesite se nama uvijek i samo mislite na nas odmah cetew manje kukati vi iz dijaspore..

            OVDJE SAMO DEJVID KOPERFIELD MOZE DA PREZIVI


          ko ima plate drama?
          jel mislis da ovdje isto SVE ne poskupljuje?

          kako se odma suknete na dijasporu 21.gif

          09-06-2005 16:38
          Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
          rezimski novinar




          Poruka: 3241
          Location: Iza

          RE: Dokle vise Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Ferrari:

            ...
            Haj da vidim kako je kod vas kolka je trenutna cjena benzina kod vas , i dali kad idete da 'tocite' kazete DO DASKE 19.gif ili je ono ko u mog komsije ,
            kaze on ja uvjek sipam 20 € pa je meni gorivo uvjek isto 13.gif

          Punio ga jednom do vrha ili dva puta do pola, finansijski mi ga isto dodje. Ono, kazu da se kao nesto i ustedi, ali mi to nesto nije interesentno.

          Ovdje je:
          diesel 0,96€
          95 1,24€
          98 1,30€
          Moze se nac nesto malo i jeftinije al' ko ce red cekat pa nisam gled'o.

          ___________________________________________________________________
          Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

          09-06-2005 16:47 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
          Mokac Mokac is a Female
          opticka varka




          Poruka: 526
          Location: Velez MOSTAR

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          kod mene je dizel 1.15€

          ___________________________________________________________________
          Aquí se queda la clara,
          La entrañable transparencia
          De tu querida presencia,
          Comandante Che Guevara.

          09-06-2005 17:06 Mokac is offline Homepage of Mokac Pregledaj poruke od Mokac Dodaj Mokac u listu prijatelja
          Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
          rezimski novinar




          Poruka: 3241
          Location: Iza

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Niko te nije po usima udara'o da ides u Francusku 35.gif

          ___________________________________________________________________
          Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

          09-06-2005 17:12 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
          Mokac Mokac is a Female
          opticka varka




          Poruka: 526
          Location: Velez MOSTAR

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          kod vas je sve jeftinije
          pogotovo cigare 29.gif

          ovdje su 5€


          trebali bi vam naplacivat sto koristite nas jezik 35.gif

          ___________________________________________________________________
          Aquí se queda la clara,
          La entrañable transparencia
          De tu querida presencia,
          Comandante Che Guevara.

          09-06-2005 17:17 Mokac is offline Homepage of Mokac Pregledaj poruke od Mokac Dodaj Mokac u listu prijatelja
          Ferrari Ferrari is a Male
          mister foruma '03, '04




          Poruka: 1841
          Location: Maranello
          pokretac teme Thread Started by Ferrari

          Mo_NavijaC Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Mo_NavijaC:

            Ma da vidite u naS gluho bilo 75 posto nezaposlenih u gradu a benzin kosta 2 marke i 25 feninga bas krasno..
              ..
              Sto je jos gore ne samo da nam poskupljuje benzin nego i niz drugih stvracica koje idu uz to kao sto su hljeb i mlijeko osnove za prezivljavanje...
                ..

                OVDJE SAMO DEJVID KOPERFIELD MOZE DA PREZIVI



              U ovome i jes nasa nesreca , postojimo MI i ONI

              Da ne znam da ovo misljenje djeli 90 % naroda u BiH sad bi ti pokuso objasniti kako je (barem meni) ovde , ali znam da od toga ne bi bilo nista i da oni koji su ostali dole
              imaju svoje misljenje o nama koji dodjemo dole 'samo da se pred njima foliramo'.
              I zato je najbolje da ne ulazim u dublje analize , jer sam dosad imo par prilika da pricam o ovome
              i svaki put sam se iznenadio mrznjom koji su pojedinci pokazali prema onima koji su vani.
              A jednu zelju imam , a to je da barem sedam dana radite u mojoj Firmi i da vam moj sadasnji Shef bude barem sedam dana Shef , da vas ujutru postroji i da vam kaze sta danas morate odraditi , pa ti na kraju da platu koja moze pokriti tek stan , struju , hranu i vodu , telefon nebi mogo platit za to ti treba i druga plata u kuci.
              Pa da onda sa vama porazgovaram i da vas pitam sta ima?


              Poslije ovoga onda tek dodje , pa kad vam je toliko lose sto se ne vratite ?
              E vidis to i jest ono pitanje na koje ni sam ne znam odgovor , ali znam da cu se vratiti kad tad .

              Eto moj - ( ne znam kako se kaze suprotno od DIJASPORA 19.gif ) zao mi je sto nisi procito moj post od pocetka , pa onda do ovoga pisanja ne bi ni doslo ,jer da si procito vidio bi da sam bas o tome i piso , kako je skoro ne moguce voziti auto u BiH po ovim cjenama goriva.

              ___________________________________________________________________
              Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

              09-06-2005 17:36 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
              Mo_NavijaC Mo_NavijaC is a Male
              Mister 07


              Poruka: 1176
              Location: Jamio kucu u Mahali

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Ma vi se furate da vas neko mrzi .. 21.gif 21.gif
              Ja samo kazem pogledajte nas koji zivimo ovde zamislite kako je nama i odmah ce vam lakse biti..
              Vi makar normalno radite i zivite a mi cak nemamo pravo ni na to da radimo 16.gif a ne da zivimo kao i sav normalni svijet..
              Kazes placas telefon i struju i ostale dadjbine od plate..hm pa i to je nesto izabrao si takav zivot ali postoje i druge mogucnosti koje promjene zivot ali ne bih sad o njima..
              Ja bih licno bio zadovoljan kad bih,cak i ovde,imao platu da mogu sebi priustiti stan i hranu i auto da vozim .....Za ostalo bih se lako ja snasao....Uvijek se moze nesto pored zaraditi..

              ___________________________________________________________________
              POBJEDIO SAM ANOREKSIJU...
              19.gif 19.gif

              09-06-2005 17:48 Mo_NavijaC is offline Homepage of Mo_NavijaC Pregledaj poruke od Mo_NavijaC Dodaj Mo_NavijaC u listu prijatelja
              Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
              rezimski novinar




              Poruka: 3241
              Location: Iza

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Mokac:

                kod vas je sve jeftinije
                pogotovo cigare 29.gif

                ovdje su 5€
                ..

              I za to ima rjesenje, pusite prirodno. 35.gif
                  citat od Mokac:

                ...
                trebali bi vam naplacivat sto koristite nas jezik 35.gif

              27.gif

              ___________________________________________________________________
              Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

              09-06-2005 18:01 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
              Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com