Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Nismo ni svjesni... 2 Votes - Average Rating: 2.502 Votes - Average Rating: 2.502 Votes - Average Rating: 2.50 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
nepoznat
Gost


Nismo ni svjesni... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

....kako neke stvari u svom zivotu nikada necemo promjeniti.

Je li to zato sto ne mozemo, iako to silno zelimo?
Ili prije da ne zelimo, iako bi to silno htjeli?

A neko bi rekao...sta ima jace od zelje i htjenja?
Mozda razlozi...? 23.gif

09-29-2005 20:37
nepoznat
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

U skoli je jedan profa uvijek govorio "Ko hoce, moze!"
Licno mislim da je tacno po pitanju licne kulture i znanja, medjutim, kad se zakoraci u zivot odraslih, posao, zivot i sve sto ide uz njega, ta poslovice vise ne vazi, jer u ovom "divljem zivotu" uvijek neko drzi konce...i na neki nacin "upravlja"

09-29-2005 20:41
Maggie Maggie is a Female
moforaja




Poruka: 2736
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mislim da se sve moze kad se hoce, ali mnogo toga zavisi od tipa covjeka. Nije svako isklesan za iste stvari. Imas ljudi koji mogu i spremni su raditi trecu smjenu u fabrici, citav dan provesti na fakultetu, doci kuci i pomoc oko djece, vecere, vesha, odspavati sat vremena i nazad na trecu. Izdrzace nekako jer to hoce.

S druge strane mnogo drugih stvari mogu stajati na putu tih promjena, koje su teske za prevazic i mnogi ljudi ce odustati.

Hoces novi posao i znas 100% da ga mozes dobiti, ali jedno godinu dana moras pjeske na posao, jer nema autobusa,a ti ne vozis, uzeli ti vozacku. Znaci po snijegu i ledu, po celopeku, ti hodas dva-tri kilometra. Malo ljudi bi bilo spremno za to.

Mi odustajemo, ali je uvijek lakse kriviti okolicu i okolnosti nego nas same 01.gif

___________________________________________________________________

    09-29-2005 21:10 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
    mishko mishko is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 343
    Location: croatia

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Teske li teme

    de nesto lakse 07.gif
    nismo ni svjesni svoje nesvjesti

    sve je zapisano , samo mi to ne znamo

    ___________________________________________________________________

      09-29-2005 21:50 mishko is offline Pregledaj poruke od mishko Dodaj mishko u listu prijatelja
      antiprotivan antiprotivan is a Male
      moforaja




      Poruka: 2825
      Location: Norway

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Mozda je bolje da nismo svjesni kako neke stvari ne mozemo promijeniti !

      To nas tjera da idemo dalje, da pokusavamo, pa ako ne to, ili ako ne sve, onda makar promijenimo jedan dio, sto Maggie kaze, zavisi kakvi smo tipovi... 10.gif

      A kad bi u startu bili svjesni da od toga nista nemoze biti, ne bi ni pokusavali, znali bi da je to onda glavom kroz zid...postali bi rezignirani, malodusni, ma nikakvi....samo sjedi i umri.. 29.gif

      ___________________________________________________________________

        21.gif

        09-29-2005 21:55 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
        beli beli is a Male
        moforaja




        Poruka: 4109
        Location: USA

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ja mislim da je najbitnije da nadjemo balans izmedju onoga shta hocemo
        i svojih mogucnosti...E o kojima je rjec, ili su obe zastupljene, tako treba da se i postavimo
        prema njima, a sve u okviru svojih mogucnosti..
        Primjer:
        Ne moze svak da, recimo da bude doktor, ili drvosjeca...a traze se za obadva zanimanja specificne predispozicije...
        A nekad se ide i glavom kroz zid cisto da se zadovolji svoja sujeta(tvrdoglavost)
        Hebiga razliciti ljudi, raznoliko i ponashanje

        ___________________________________________________________________
        audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
        autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
        Princ cuvaj mjesto na seciji....

        09-29-2005 23:23 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
        nepoznat
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Maggie:

          Mi odustajemo, ali je uvijek lakse kriviti okolicu i okolnosti nego nas same 01.gif



        U pravu si Maggie;
        - evo gledajuci sebe - ja odustajem i trazim razloge kako bi opravdala nemar.
        Nisam se u stanju uhvatiti u "kostac" s necim sto mi se trenutno cini ogromnim i neuspjelim projektom - u samom startu se povlacim.

        Trenutna slabost ega?
        Nemar?
        Bezvoljnost?


        Nemam pojma - jedino znam i osjecam da mi predstavlja tegobu i nemir pri samoj pomisli. 29.gif

        (radi se o poslovnom preokretu)

        10-01-2005 00:03
        nepoznat
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Dobar mi potpis:


        Tesko je uliti pamet onome koji nema volje, a jos teze uliti volju onome koji nema pameti. Htjeti . . . u tome je citava umjetnost! 05.gif


        Nadam se samo da je trenutni ofsajd.

        10-01-2005 00:08
        metallica metallica is a Male
        moforaja




        Poruka: 8228
        Location: CH.WILLA(uglavnom)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        niko od nas ne voli velike ''potrese'' u zivotu ni privant ni poslovne uvjek je to stres samo treba sjesti i skontati da si uradio nesto sto ce ti popraviti zivot uopste i sl

        znam ja po sebi uvjek mi je frka kad se radi o takvim stvarima bilo da su posl emotivne ili neke druge vrste


        svi mi imamo ponekad nedostatak cvrste volje 10.gif

        ___________________________________________________________________

          10-01-2005 10:46 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
          nidze veze nidze veze is a Female
          miss foruma '05


          Poruka: 4765
          Location: na stolu

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          hm...ima par dobri izreka koje su ( po meni ) taman za ovu temu
















                      ___________________________________________________________________

                        Ljudi su, opcenito,
                        nalik na pse koji pocnu lajati
                        cim izdaleka zacuju
                        lajanje drugih pasa.

                      10-01-2005 13:36 nidze veze is offline Posalji email za nidze veze Pregledaj poruke od nidze veze Dodaj nidze veze u listu prijatelja
                      nik obrisan
                      Gost


                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Enigma, svidja mi se tvoj potpis... :o)


                      :o) Ja ne bih nista mjenjala sto je Allah dz.s. stvorio i odredio... :o)

                      10-01-2005 15:06
                      alaga alaga is a Male
                      moforaja




                      Poruka: 5566
                      Location: Zabrdalje

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      i ne moresh 35.gif :-o)

                      ___________________________________________________________________
                      UT TU MIHI , ITA EGO TIBI

                      10-01-2005 15:51 alaga is offline Pregledaj poruke od alaga Dodaj alaga u listu prijatelja
                      nepoznat
                      Gost


                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Srce...promjeniti mogu samo i iskljucivo sebe - ostalo ce se nekako ''poklopiti''. 01.gif


                      NV 10.gif

                        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane nepoznat dana 10-09-2005 u 15:50.

                        10-09-2005 15:50
                        nik obrisan
                        Gost


                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        01.gif Nista nisam skontala. 01.gif

                        10-09-2005 16:37
                        nidze veze nidze veze is a Female
                        miss foruma '05


                        Poruka: 4765
                        Location: na stolu

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            citat od Enigma:

                          Srce...promjeniti mogu samo i iskljucivo sebe - ostalo ce se nekako ''poklopiti''. 01.gif


                          NV 10.gif



                          ta mi je potaman za mene 29.gif

                          ___________________________________________________________________

                            Ljudi su, opcenito,
                            nalik na pse koji pocnu lajati
                            cim izdaleka zacuju
                            lajanje drugih pasa.

                          10-09-2005 20:27 nidze veze is offline Posalji email za nidze veze Pregledaj poruke od nidze veze Dodaj nidze veze u listu prijatelja
                          Rondo Rondo is a Male
                          stalni dopisnik


                          Poruka: 1085

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          A za utjehu nam ostaje ono sto su indijanci zvali "vatrena voda" ili ono sto je Marx nazvao opijum za "narodne mase"...

                          10-09-2005 23:05 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
                          Lvisz Lvisz is a Male
                          avenija kruzno




                          Poruka: 114

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          kad upadnes u poslovne vode, moras ih dobro upoznati, njiove struje, tokove, brzake, plicake, narav i sl. [ovo je prvi dio, gdje dobijas osjecaj da "neko" kontrolise tvoje poteze i da ih usmjerava]...medjutim, kada aktivno postanes dio, saucesnik, toga tzv toka, struje ili rijeke, onda pocinjes davati svoj doprinos slijedu dogadjaja...i pocinjes dobivati osjecaj da postojis, da imas smisla, da obavljas svoju zivotnu ulogu i slicno...

                          ___________________________________________________________________

                              10-23-2005 16:25 Lvisz is offline Posalji Email za Lvisz Homepage of Lvisz Pregledaj poruke od Lvisz Dodaj Lvisz u listu prijatelja
                              filter 57 filter 57 is a Female
                              mofo dopisnik (from d fejs on d plejs)




                              Poruka: 26

                              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                              moje je misljenje da, uprkos volji i zelji i htjenju , nismo uvjek u mogucnosti postici ono sto zelimo Meni izgleda pomalo "frazerski" sve se moze kad' se hoce. Evo hocu pa sto ne mogu?? 14.gif

                              Ne znam kakva bi to nadnaravska energija bila u covjeku pa da uspije sve sto pozeli.

                              Shvatila sam da je to samo iluzija,nakon ulaska u poslovni svijet sa nekih 20ak godina, moj san o pravednom svijetu se ugasio nakon nekih 10 ak godina rada.

                              Mozda moje misljenje zvuci pesimisticno ali sam ga zasnovala nakon vlastitog iskustva, i

                              "svakim danom, u svakom pogledu se sve vise i vise uvjeravam u tacnost istog"

                              ovo da se nasalim na racun autosugestije!!

                              10-31-2005 20:45 filter 57 is offline Pregledaj poruke od filter 57 Dodaj filter 57 u listu prijatelja
                              obrisan
                              Gost


                              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                              sta ti je sad bona 14.gif 14.gif

                              10-31-2005 21:39
                              Sjeta Sjeta is a Female
                              seka




                              Poruka: 528

                              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                  citat od Enigma:

                                U skoli je jedan profa uvijek govorio "Ko hoce, moze!"
                                Licno mislim da je tacno po pitanju licne kulture i znanja, medjutim, kad se zakoraci u zivot odraslih, posao, zivot i sve sto ide uz njega, ta poslovice vise ne vazi, jer u ovom "divljem zivotu" uvijek neko drzi konce...i na neki nacin "upravlja"


                              dok god budes tako razmisljala, u tvome zivotu, ce se uvijek "naci" neko da drzi konce i da "upravlja".

                              sve je onako, kako ti kazes da jeste. e sad zavisi, sta ces reci.




                              (hocu da kazem, da se ne slazem s tvojom teorijom) 05.gif

                              ___________________________________________________________________

                                11-27-2005 07:27 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
                                Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                                Postavi novu temu Odgovori
                                Go to:
                                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com