Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » fenomen muslimana koji se stide svog identiteta 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (38): « prva ... « prethodna 25 26 27 [28] 29 30 31 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Svi traze "isinu" u vinu a
Meho u pivi .
Nismo mi bili te srece ,kao albanci ,da nam se nacionalni osjecaj "izgradi" prije vjerskog
mada i danas kad se kaze -bosanac - ne misli se na neku vjersku ,nego naprotiv nacionalnu pripadnost, mada mi koji smo odrasli u svemu tome (posljednjim sranjima) odmah raspoznajemo (ne) poznavanje realnosti pa nekako odmah u svijesti proradi -vjerko pitanje- "a kako mu je ime ", i sve tako "pa'ne u vodu i prevagne vjersko.

12-20-2014 01:33 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
aidan03 aidan03 is a Male
ne more meda


Poruka: 27
Location: Londra - Starmo

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bravo STECAK. Zasto bi neko ko je haz Musliman vise svojato BiH nego katolik ili pravoslavni. Bosanac je Bosanac svudje na dunjaluku bolan!

Ali je tema da se stide pojedinci svojega porijekla muslimanskoga.

Ja mislim da ih je vrlo malo i da imaju problema u vugla (ko sto ih svi imamo ako cemo posteno)mislim problema u glavi. Pa ko je bola normalan? Samo Budala moze tvrditi da je normalan.

Mislim(Tana posto si ti zapoceo) da doticne osobe zele da budu ono sto nisu i da nisu sigurni u on o sto jesu.

kako god okrenes-jadna im i zalosna majka jer nikad nece moci biti nista drugo nego ono sto jesu!

to mi svi znamo(ako ne pred dunjalukom) sami sa sobom kad na jastuk polozimo ovu nasu mahnitu glavurdu punu:
zivota,ljubavi,mrznje,gluposti,vrlina,mahana,divljenja,zavisti,zelja,veliko
dusnosti, zalosti,srece,suza,smjeha..........svega sto je ljudsko(i ne treba zamjerit)

Ne stide se oni muslimanstva, nema to nista sa vjerom(barem ja tako kontam)jednostavno se stide sebe i svoje licnosti koja je NISTA

___________________________________________________________________
Lovi ribu Ahmete Sabo........

12-20-2014 23:22 aidan03 is offline Pregledaj poruke od aidan03 Dodaj aidan03 u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pravo zboris 10.gif

Taj vjerski identitet je u ovome vremenu velikog pada morala u citavom dunjaluku nekako prenapuhan i prenaglasen
kod svih religija.Posteni i cestiti ljudi traze smiraj svoje duse,dok se hostapleri svih vrsta skrivaju iza njega,vjesto
manipulisuci vjerskim osjecajima pojedinaca
Meni je nekako vaznije pitanje zasto je veliki dio bosansko-hercegovackih katolika i pravoslavaca napustio svoj bosanski
odnosno bosnjacki identitet.Bosna je kao geografski pojam predslavenskog porijekla

12-21-2014 15:33 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja ipak mislim da se ovi stide muslimana, kao njihovog naroda.

cim meho ima potrebu da se pravda
(odma daje na znanje da je, iako je on musliman, on ustvari normalan i moderan covjek).

dakle on muslimane smatra primitivnim, zadrtim, zaostalim i sta li vec, i zbog toga se pravda i dokazuje. kao ono - nisam ja kriv sto sam se rodio u takvoj sredini, i ja sam iznad svega toga.
ja sam ustvari normalan covjek, pokusava da objasni meho.

nema to veze sa religijom, nego sa pripadnoscu.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

12-22-2014 20:42 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

samo kod nas ima ovaj absurd da musliman nema veze sa Islamom

i te kako ima veze sa religijom

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

12-23-2014 00:15 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mene zbunjuje sami naslov teme i pitam se dali uopste postoji nekakav bjelosvijetski muslimanski entitet
Koliko se samo u zadnje vrijeme proli krvi izmedzu muslimana zbog toga sto pojedini narodi ili odredzene
skupine u jednom narodu tumace islam na svoj nacin.Europski muslimani su svaki dan u dodiru i kontaktu sa
krscanima i drzim da je vecina ljudi koja upraznjava islam kao religiju tolerantna i time postize smiraj svoje
duse i ponasa se moralno u ovim ludim vremenima
Taj Mujica sto guta cvarke je samo jedan prozdrljivac i on to ne cini sto se stidi nekakvog muslimanstva i manje
bruka islam od hebet licemjernih guzonja i mudonja
Tana meni se cini da ponekad brkas izraz musliman i Bosnjak

12-23-2014 13:13 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Drzim da se niko od pravih vjernika ne stidi svoje vjere,pa tako ni muslimani sa malo m islama
Svi istinski vjernici su svijesni da postoji samo jedan bog i da se pojedine vjere razlikuju u nacinu ispoljavanja svojih
religioznih osjecaja
Mozda se pojedini Bosanci ili Bosnjaci stide svojih muslimanskih imena,odnosno neotesano govore o vjeri svojih
pradjedova sto je uglavnom vezano za ostvarenje bijednih licnih interesa

12-23-2014 19:59 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..eto ih tamo ,mislim na ove sto se stide svoga indetiteta pa bilo iz koje konfesije ,nacije ili religije dolazili .jer to je zamene cisto licemjerstvo i najgora vrsta ljudi ..meni je donekle OK ako neki musliman kaze ja ti to brate nista ne upraznjajem sto se tice religije ili neki pravoslavac kad kaze jebo ti Popove najvece lopove ija to mogu da prihvatim ,ali ne mogu da prihatim one sto radi nekog dodvoroavanja ili pribavljanja neke koristi ili naklonosti kod drugih ljudi zele da stvore sliku o sebi onakvu kakvi bi ih mozda ti drugi lakse prihvatili sto oni nisu neki vjernici i to sto je njemu ime Mujica je nesto sto on nije mogo da bira ,kad se nalazi u drustvu religiozni isto tako ima pricu i za takve

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

12-23-2014 21:31 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

upravo tako vjetre. eto ih tamo.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

12-23-2014 21:33 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pravimostarac:

    samo kod nas ima ovaj absurd da musliman nema veze sa Islamom

    i te kako ima veze sa religijom


ali eto kod nas nema i nije nikad imalo.

kad pitas raju iz mostara(ili bih) sta su - mnogi ce ti reci "musliman" iako ne vjeruju u boga. kontas?

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

12-23-2014 21:35 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

        citat od pravimostarac:

      samo kod nas ima ovaj absurd da musliman nema veze sa Islamom

      i te kako ima veze sa religijom


    ali eto kod nas nema i nije nikad imalo.

    kad pitas raju iz mostara(ili bih) sta su - mnogi ce ti reci "musliman" iako ne vjeruju u boga. kontas?

Ma kontam ja
Evo sam dobio bruh od kontanja 19.gif

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

12-23-2014 21:55 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

operises bruh i ubace ti mrezu nema shanse da propukens vise 01.gif

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

12-24-2014 00:23 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ljudi, evo nešto sa Fejzbuka, lafo istinito... 04.gif

___________________________________________________________________

    12-24-2014 00:43 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)
    pokretac teme Thread Started by tana

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    13.gif hahahhaah

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    12-29-2014 07:27 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    gandalf gandalf is a Male
    Mo-Starac




    Poruka: 4675
    Location: NEBUCHADNEZZAR

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Haj da i ja jednu napisem... 01.gif
    Vozdra raji 10.gif

    Mozda je isto pitanje kao i tema, samo postavljeno sa druge tacke gledista.
    Moj axiom je da se mi ne radjamo ni kao muslimani (to se bez problema dokaze svakome ko bude htio), ni kao peruanci, niti srbi, vec vjerovatno kao ljudsko bice. Neispisana tabla (vjerovatno), na kojoj razliciti pisci pisu sta im je volja.
    Moje pitanje slijedi.... Zasto bi se covjek morao poistovjecivati sa necim sto nije sam odabrao, vec sto mu je okolina nametnula?

    ___________________________________________________________________
    Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
    Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

    01-18-2015 10:41 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
    Boza Boza is a Male
    moforaja




    Poruka: 4600
    Location: ni na nebu ni na zemlji

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pitanje dobronamjerno ali nejasno

    Prvo ti zavire u ime i prezime,pa te svrstaju htjeo ti to ili ne
    Ne pije vodu sto ti dusom i tijelom pripadas citavom dunjaluku
    Ljudski rod je bez tvoje i moje volje sprcan u odredzene drustveno-politicke zajednice koje ti namecu pravila igre
    i tjeraju te da se svrstas

    01-18-2015 12:32 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od gandalf:

      Haj da i ja jednu napisem... 01.gif
      Vozdra raji 10.gif

      Mozda je isto pitanje kao i tema, samo postavljeno sa druge tacke gledista.
      Moj axiom je da se mi ne radjamo ni kao muslimani (to se bez problema dokaze svakome ko bude htio), ni kao peruanci, niti srbi, vec vjerovatno kao ljudsko bice. Neispisana tabla (vjerovatno), na kojoj razliciti pisci pisu sta im je volja.
      Moje pitanje slijedi.... Zasto bi se covjek morao poistovjecivati sa necim sto nije sam odabrao, vec sto mu je okolina nametnula?


    Zbog ljudske težnje za kontrolom, vlašæu, zbog pohlepe i straha od drugih... zbog toga što vlast danas misli "ako neko drugi ima, ja ne mogu imati ono šta imam"... da oboje imaju ne postoji nigdje na takvom mentalnom horizontu.

    Zbog toga što neko i neki žele da znaju gdje nekog imaju, gdje neko stoji. Jer je bilo ko ko ne prihvati njihove kanone nepodoban, nepoželjan, a i opasan, jer može pridobiti ljude da (drugaèije) razmišljaju i da se drugaèije ponašaju... i (ne) dao bog poènu razmišljati u korist èitavog društva, kao i sebe samih kroz to u konaènici.



    -

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 01-18-2015 u 15:28.

    01-18-2015 15:23 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od gandalf:

      Haj da i ja jednu napisem... 01.gif
      Vozdra raji 10.gif

      Mozda je isto pitanje kao i tema, samo postavljeno sa druge tacke gledista.
      Moj axiom je da se mi ne radjamo ni kao muslimani (to se bez problema dokaze svakome ko bude htio), ni kao peruanci, niti srbi, vec vjerovatno kao ljudsko bice. Neispisana tabla (vjerovatno), na kojoj razliciti pisci pisu sta im je volja.
      Moje pitanje slijedi.... Zasto bi se covjek morao poistovjecivati sa necim sto nije sam odabrao, vec sto mu je okolina nametnula?

    ovisno o tome sta se namece, zivot je u ranim godinama jedna renesansa a sve sto smo stariji i shvatamo smisao zivota znamo da je sve interes
    u danasnjem vremenu vjera je interes, biznis, zanimanje...ako vjerujes onda je to nesto tvoje sto ti drugi nemogu oduzeti i ne zelis da djelis sa drugima
    to je jedan razlog sto se pojavljuje fenomen da se ljudi stidljivo izajsnjavaju i zele da je to vjerovanje nedirnuto a i naravno interes i biznis

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    01-18-2015 17:44 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    Boza Boza is a Male
    moforaja




    Poruka: 4600
    Location: ni na nebu ni na zemlji

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    U svim europskim drzavama pojedinac je duzan da se izjasni koju religuju upraznjava.Moze se izjasniti kao agnostik ili
    ateist,moze svoju religioznu pripadnost svojom voljom mijenjati ili totalno odustati od religije i tu ja ne vidim nikakav
    problem
    Oni sto kurvanjski forsiraju islamofobiju su slicnog karaktera sa onima koji misle da se islam moze terorom braniti
    Po meni su na sceni interesni sukobi proistekli iz toga sto je u citavom dunjaluku materijalno pobijedilo duhovno

    01-19-2015 09:18 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
    gandalf gandalf is a Male
    Mo-Starac




    Poruka: 4675
    Location: NEBUCHADNEZZAR

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Boza:

      Pitanje dobronamjerno ali nejasno

      Prvo ti zavire u ime i prezime,pa te svrstaju htjeo ti to ili ne
      Ne pije vodu sto ti dusom i tijelom pripadas citavom dunjaluku
      Ljudski rod je bez tvoje i moje volje sprcan u odredzene drustveno-politicke zajednice koje ti namecu pravila igre
      i tjeraju te da se svrstas


    1. Ne razumijem kako mozes tvrditi da li je dobronamjerno, ja sam ga pisao, i ti ne znas sta je bilo iza toga 02.gif

    2. Mene nije ovde briga gdje me drugi svrstava, vec gdje i zasto covjek sam sebe svrstava. I kako je uvijek najveci onaj bog u kojeg su mu najblizi pricali. I kako je vazda najpravednija ona nacija u kojoj se on sam rodio.

    Mali osvrt na br 1
    Pitanje je na vise nivoa iako je naizgled vrlo jednostavno, ali ga ti nisi ni procitao... Bar ne pazljivo...

    ___________________________________________________________________
    Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
    Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

    10-09-2015 16:08 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
    Stranica (38): « prva ... « prethodna 25 26 27 [28] 29 30 31 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com