Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » LEGENDE MOSTARA » Poznajete li ovu gospodju 2 Votes - Average Rating: 5.002 Votes - Average Rating: 5.002 Votes - Average Rating: 5.002 Votes - Average Rating: 5.002 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (7): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Kutljaca Kutljaca is a Female
Kuharica ipo




Poruka: 6617
Location: V.I.P

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gizenga57:

    zna li ko sto su je zvali GRETA i TALIJANKA....????
    ja znam da su govorili da ako je hoces pravo raspalit zovni je TALIJANKA...

    ona bi odgovarala... MAjka ti je TALIJANKA i onda bi nastavljala...

    KO je bio Enin tata...govorilo se.. jedan POZNATI MOSTARAC...??
    znam da ce neki rec NISAM JA MAJKE MI 11.gif 11.gif


13.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
simply the best

10-03-2010 09:48 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1932
Location: Predaleko od Mostara

Habiba Avdic Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Greta su je zvali jer , kazu stariji, da je bila veoma lijepa kao mlada i da je veoma licila na svedsku glumicu Gretu Garbo. Greta Garbo je rodjena u Stockholmu-Svedska 18.9.1905 a umrla u New Yorku 15.4.1990. Garbo joj je umjetnicko-estradno prezime a inace se prezivala Gustafsson.
Habibu su zvali "Talijanka" iako mnogo tih sto su je zvali nizu znali zasto. Navodno, za vrijeme drugog svjetskog rata da je Habiba bila "malo vise" sa talijanima i da je to naplacivala mada sam cuo da je po zadatku Komunisticke partije izvlacila podatke od Talijana i prenosila partizanima. Moralo se i na taj nacin dolaziti do podataka. To su seljaci kasnije iskoristili da je provociraju nazivajuci je "talijanka".
Enin otac je jedan poznati mostarac,koliko ja znam, ali nisam siguran ko je jer ima nekih imena sto su se spominjali . Ne bih htio da dajem lazne informacije... Evo i slika prave Grete kada je bila mlada...

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 4, zadnji put od strane Ricina dana 10-03-2010 u 10:16.

10-03-2010 10:08 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
Nikifor Nikifor is a Male
brato


Poruka: 737

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Habiba je bila prava mostarka i volila je Mostar i ona je odmah znala cim s`nekim progovori ko je i odakle je. Zato je sada i svi spominju jer vide sta se sve desava u Mostar. Da ima sada neko ,kao nekada Habiba ja mislim da bi preko noci nestala u ne poznatom pravcu.
Greta je govorila u ima svih mostarca i svi smo tako mislili kako je ona govorila samo mnogi su se ustrucavali to kazu. Treba se ustati i njeno ima spomenuti.
Habiba, Rahmet ti onoj ljepoj mostarskoj dusi i ti se nalazis na dva mjesta ,u haremu i srcima pravih mostaraca.
Habiba t i ..33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

10-03-2010 15:05 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Nikifor:

    Habiba je bila prava mostarka i volila je Mostar i ona je odmah znala cim s`nekim progovori ko je i odakle je. Zato je sada i svi spominju jer vide sta se sve desava u Mostar. Da ima sada neko ,kao nekada Habiba ja mislim da bi preko noci nestala u ne poznatom pravcu.
    Greta je govorila u ima svih mostarca i svi smo tako mislili kako je ona govorila samo mnogi su se ustrucavali to kazu. Treba se ustati i njeno ima spomenuti.
    Habiba, Rahmet ti onoj ljepoj mostarskoj dusi i ti se nalazis na dva mjesta ,u haremu i srcima pravih mostaraca.
    Habiba t i ..33.gif 33.gif 33.gif 33.gif


A imala bi itekako, da je, rahmet joj duši, živa, šta reæi o tome kako je sve sada.

A i pokoju na raèun svih koji se "ustruèavaju" reæi otvoreno kakve stvari jesu danas, ili koji nerijetko tvrde suprotno i negiraju oèigledne stvari.

Greta 33.gif 33.gif

Nikifor 10.gif

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

10-03-2010 17:31 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Stranica (7): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com