Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Kordi » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (7): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Haj bogati, nek se ljudi malo pokrèumaju...

sem toga ako otvorimo ovaj fond, možemo *zbrinuti dobar dio naše diène populacije. 02.gif j


*zbrinuti - kako materijalna, tako i duševna skrb 25.gif




---------------------------------

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

08-19-2014 09:36 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Pogledashe nas iz Australije Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    http://starmo.ba/mostars/item/31824-pogled-na-mostar-iz-australije-ljudi-se-jo%C5%A1-uvijek-mrze.html







----------------------------------

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

08-19-2014 13:26 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4448
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Fakta

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

08-19-2014 14:04 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
REALISTA REALISTA is a Male
samo sto nisam


Poruka: 1375
Location: Bosna i Hercegovina
pokretac teme Thread Started by REALISTA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Stari Grad:

    Ova tema je dušu dala za otvoriti

    fondaciju za pomoæ, skrb i duševni razvoj

    zabrinutih islamofoba-bošnjanofoba. 28.gif




    --------------------------



Interesantno kad se god spomene ustasluk nadje se uvrijedjen ili drugim rijecima tu se pronadje... 21.gif

Pametnom dosta... 21.gif

08-19-2014 16:30 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
Magistar Magistar is a Male
moforaja




Poruka: 2667

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Interesanto, kad god se pomene balinluk ti se naðeš uvrijeðen ili drugim rijeèima tu se pronaðeš.
Pametnom dosta... 21.gif

___________________________________________________________________

    08-19-2014 18:08 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
    REALISTA REALISTA is a Male
    samo sto nisam


    Poruka: 1375
    Location: Bosna i Hercegovina
    pokretac teme Thread Started by REALISTA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Magistar:

      Interesanto, kad god se pomene balinluk ti se naðeš uvrijeðen ili drugim rijeèima tu se pronaðeš.
      Pametnom dosta... 21.gif



    Gdje si pametni, kako te ranije nisam prepoznao 13.gif

    Prvo nauci sta znaci rijec "balija". Mozda kad saznas sta znaci rijec balija, mozda i promijenis misljenje jer ja u stvari ne favorisem balije, a ti ih mozda volis? A evo zasto...citaj dole...

    Balija - turski izraz za primitivca, prostaka ili drugim rijecima primitivnog seljaka!

    Kod bosnjaka/muslimana cesto kazu za bosnjackog izdajicu da je balija. Ali balija moze da bude i ustasa po definiciji jer ustase su primitivci i prostaci. Eto zasto ja ne volim balije.

    Eto namicatelju, to je razlika mene i tebe. Ja nisam balija, ja sam osoba koja voli svoju drzavu Bosnu i Hercegovinu (znaci nisam izdajica, ni balija, za razliku od tebe jer se za tebe moze reci da si balija s obzirom da si izdao BiH i zabio joj noz u ledja).

    08-19-2014 18:30 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
    Magistar Magistar is a Male
    moforaja




    Poruka: 2667

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Možeš se ti vaditi do sutra, ali ti ga je tako.
    Šta æu ti ja kad ti je takav grah upao 29.gif

    ___________________________________________________________________

      08-19-2014 18:54 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
      Magistar Magistar is a Male
      moforaja




      Poruka: 2667

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      A znaš li da ste vi Gaèani bili jedni od najodanijih ustaša, a ovi od druge vrste jedni od najodanijih èetnika...kada smo veæ na toj temi.
      Interesantno niti jednog jedinog patrizana iz tog kraja.
      I sad mi ti dipliš o antifašizmu a još odrasto na karitasovom mlijeku iz praha.
      Je li to je hvala 21.gif

      ___________________________________________________________________

        08-19-2014 18:58 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
        pasha pasha is a Male
        Super Moderator




        Poruka: 9503
        Location: uh jebo te

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Stari Grad:

              citat od pasha:

            sta je ovo, pokusaj da se prebaci krivica na nekog drugog?
            svi koji su bili punoljetni 92-ge su krivi.
            svi su bili u MO, ovaj put nije doso shvabo pa rusio!
            mi smo sami porusili svoje gradove, mi smo se ubijali medjusobom...
            sta vam nije jasno, gdje je ko pojedinacno bio?
            pa bio u svom toru...


          Šta bolan prièaš Pasha ?

          Ko to svi mi ?

          Zna se taèno ko je rušio i ko nije. Jesu li rušili oni civili što su izginuli u ratu, ili svi oni koji su sjedili i dokonèali u logorima, ili ih preživjeli ?

          Ubijali se meðusobno ? Je li to neko ko je napadnut na kuænom pragu imao nekog izbora nego da se brani ili da nestane ?

          Bio svak u svom toru ?

          Bilo je i ljudi van torova, ako nisi primjetio, koji ne mrze svoje, ali i ne gledaju slijepo samo kroz i za svoje, koji su se ili distancirali, ili bili za neku vrstu zajednièkog društva, ali su oni bili i ostali možda mala manjina - makar politièki.



          -----------------------

        gdje god da se svrstas krivi smo svi mi koji smo svjesno docekali 92-u
        oni koji nisu bili pri svojoj svijesti moze im se oprostiti, Enco vareni koji je stavljao karton preko rupa od granata na Titovom mostu...
        sada bih svi da se upitaju sta nam ovo uradise, KO KO JE TO NAMA URADIO
        neko puco, neko sutio pa za mene je to isto

        ___________________________________________________________________

          neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
        Oscar Wilde

        08-19-2014 20:42 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
        REALISTA REALISTA is a Male
        samo sto nisam


        Poruka: 1375
        Location: Bosna i Hercegovina
        pokretac teme Thread Started by REALISTA

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Magistar:

          A znaš li da ste vi Gaèani bili jedni od najodanijih ustaša, a ovi od druge vrste jedni od najodanijih èetnika...kada smo veæ na toj temi.
          Interesantno niti jednog jedinog patrizana iz tog kraja.
          I sad mi ti dipliš o antifašizmu a još odrasto na karitasovom mlijeku iz praha.
          Je li to je hvala 21.gif


        Ako sam bio u sharganima ne znaci da sam gacanin. A sta to imas protiv gacana? Ja znam gdje tebe boli. Prepali ste se kad ste vidjeli da ste postali manjina u vasem takozvanom "stolnom" gradu. Nisu tebi samo gacani mrski, tebi je mrsko sve sto nema "h(k)rvatski" predznak!

        A to za mlijeko u prahu...vidi se da si pobijesnio od silnoga mlijeka u prahu koje si krao u Plocama 1993. godine koje je poslato od arapskih zemalja, a koje je bilo namjenjeno civilima, zenama i djeci. Eto s cim se ti ponosis, jado jadni 21.gif

        A to za antifasizam, evo jedna istinita prica iz Gacka iz 2. svijetskog rata. Dosle ustase (hrvati) u Gacko, stavili fesove i napravili pokolj u srpskom selu da bi zavadili komsije srbe i muslimane.
        ...
        Isti scenario se desio i 90tih u BiH, ustase vezali zastavu sa muslimanskom da bi uvukli muslimane u rat i onda im zabili noz u ledja 21.gif

        Namicatelju, namicatelju....

        21.gif

        08-19-2014 20:59 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
        Magistar Magistar is a Male
        moforaja




        Poruka: 2667

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od REALISTA:


          A to za antifasizam,
            evo jedna istinita prica iz Gacka
          iz 2. svijetskog rata. Dosle ustase (hrvati) u Gacko, stavili fesove i napravili pokolj u srpskom selu da bi zavadili komsije srbe i muslimane.
          ...
          Isti scenario se desio i 90tih u BiH, ustase vezali zastavu sa muslimanskom da bi uvukli muslimane u rat i onda im zabili noz u ledja 21.gif 21.gif

        I šta veliš, škutori navukli fesove 19.gif
        To ti je valjda Mešaga Džubur prièao.
        A znaš li ti tiæu onu staru narodnu: Nije propala Hrvatska dok stoji kula Fazlagiæa !

        ___________________________________________________________________

          08-19-2014 21:57 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
          berber berber is a Male
          moforaja


          Poruka: 4448
          Location: Na Tepi

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Davno je to bilo i nikad vise nece biti!

          ___________________________________________________________________
          nema vise ni tepe

          08-19-2014 22:12 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
          REALISTA REALISTA is a Male
          samo sto nisam


          Poruka: 1375
          Location: Bosna i Hercegovina
          pokretac teme Thread Started by REALISTA

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Magistar:

                citat od REALISTA:


              A to za antifasizam,
                evo jedna istinita prica iz Gacka
              iz 2. svijetskog rata. Dosle ustase (hrvati) u Gacko, stavili fesove i napravili pokolj u srpskom selu da bi zavadili komsije srbe i muslimane.
              ...
              Isti scenario se desio i 90tih u BiH, ustase vezali zastavu sa muslimanskom da bi uvukli muslimane u rat i onda im zabili noz u ledja 21.gif 21.gif

            I šta veliš, škutori navukli fesove 19.gif
            To ti je valjda Mešaga Džubur prièao.
            A znaš li ti tiæu onu staru narodnu: Nije propala Hrvatska dok stoji kula Fazlagiæa !



          Znas im vec unaprijed skutorsku propagandu, a interesantno kod svakog ista prica 13.gif

          Jos mi ne rece, slavujcicu, gdje si bio 9. Maja 1993.? Nemoj skretati sa teme...

          08-19-2014 22:42 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
          Stari Grad Stari Grad is a Male
          moforaja




          Poruka: 10597
          Location: iza zvijezde

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od pasha:

                citat od Stari Grad:

                  citat od pasha:

                sta je ovo, pokusaj da se prebaci krivica na nekog drugog?
                svi koji su bili punoljetni 92-ge su krivi.
                svi su bili u MO, ovaj put nije doso shvabo pa rusio!
                mi smo sami porusili svoje gradove, mi smo se ubijali medjusobom...
                sta vam nije jasno, gdje je ko pojedinacno bio?
                pa bio u svom toru...


              Šta bolan prièaš Pasha ?

              Ko to svi mi ?

              Zna se taèno ko je rušio i ko nije. Jesu li rušili oni civili što su izginuli u ratu, ili svi oni koji su sjedili i dokonèali u logorima, ili ih preživjeli ?

              Ubijali se meðusobno ? Je li to neko ko je napadnut na kuænom pragu imao nekog izbora nego da se brani ili da nestane ?

              Bio svak u svom toru ?

              Bilo je i ljudi van torova, ako nisi primjetio, koji ne mrze svoje, ali i ne gledaju slijepo samo kroz i za svoje, koji su se ili distancirali, ili bili za neku vrstu zajednièkog društva, ali su oni bili i ostali možda mala manjina - makar politièki.



              -----------------------

            gdje god da se svrstas krivi smo svi mi koji smo svjesno docekali 92-u
            oni koji nisu bili pri svojoj svijesti moze im se oprostiti, Enco vareni koji je stavljao karton preko rupa od granata na Titovom mostu...
            sada bih svi da se upitaju sta nam ovo uradise, KO KO JE TO NAMA URADIO
            neko puco, neko sutio pa za mene je to isto



          Ima toga sto ti kažeš.

          Mada je po meni i to alibi za vlastite savjesti, kojima je vjerovatno malo teško pojmiti sve što pada van svih okvira unutar kojih one funkcionišu.
          Za mene je npr. referendum o nezavisnosti BiH bio ništa drugo nego nastojanje da se zadrži vlastiti suverenitet.
          Za nekog drugog možda razbijanje Juge, mada je ona u tom vremenu u praksi prestala da postoji ratom izmeðu Srbije i Hrvatske.
          Kako god ti odabrao da tumaèiš te dvije stvari. tj tu jednu stvar, ona je bila sve drugo nego šutnja.
          I svi znamo kako i cime je to plaæeno.

          Sad, ako je u cijeloj tvojoj prièi postavka da je svak jedva doèekao rat iz èiste mržnje po nacionalnoj osnovi, i / ili želje za pljaèkom, paljenjem i ubijanjem, ok. želja za pljaèkom je - osvjedoèeno - postojala kod odreðenog broja individua.

          Ono što mi nije jasno je slijedeæe: odakle želja ili poriv za izjednaèavanjem svih odreda - bilo tvrdnjom da su svi "šutjeli", onako kako ti tu šutnju portretiraš, ili tvrdnjom da su svi otišli pod uniformu iz èisto oportunih motiva i ni zbog èeg drugog?

          Za neke naivne kao ja rat u BiH je poèeo onog momenta kad su demonstracije protiv rata i nacionalizma u BiH doèekane i ugušene snajperima s Holiday Inn-a.

          Za neke malo manje naivne sve je možda poèelo vec 1986. kada je na višem nivou u našoj tadašnjoj zemlji poèela prièa, tj plan o razlazu, ili davno ranije, a veæ i tada su neki stariji znali kako ce se sve završiti.

          U taèno kom trenutku je, s druge ili prve strane, nastupila zelja za "šutnjom", pljaèkom, ne daj bože ubijanjem ili oblaèenjem uniforme kao naèinom uklapanja u nametnuti socijalno poželjan okvir, je valjda stvar svaèije liène savjesti da prosudi o sebi samom.

          Možda prevashodno o sebi samom ili samima, a manje projiciranjem vlastitog pathos-a na druge i u biti drugacije ljude, pod svaku cijenu, što je ovdje, osvjedoèeno, ustaljena praksa kod odreðenog broja individua.




          -----------------------------------

          ___________________________________________________________________
          ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
          on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

            moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
          ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
          ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
          .. dosta je vise i tebe i tvoje
            tiranije
          ...

          broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Stari Grad dana 08-20-2014 u 18:27.

          08-20-2014 02:42 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
          REALISTA REALISTA is a Male
          samo sto nisam


          Poruka: 1375
          Location: Bosna i Hercegovina
          pokretac teme Thread Started by REALISTA

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Sumnjiv mi je namicatelj, nece da kaze gdje je bio 9. maja 1993.....

          21.gif

          08-20-2014 16:03 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
          REALISTA REALISTA is a Male
          samo sto nisam


          Poruka: 1375
          Location: Bosna i Hercegovina
          pokretac teme Thread Started by REALISTA

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Oni malo blazi "bojovnici" kazu "SVI su radili zlodjela". Ne mozes izjednacavati zlocinca i zrtvu, ili MEDVJEDA i mrava 21.gif

          I kad ih upitas ove bojovnike sta su radili 9. maja 1993., nastaje muk ili kazu da su sadili duVan u zapadnoj Ercegovini.

          21.gif

          08-20-2014 17:47 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
          green green is a Male
          Super Moderator


          Poruka: 7086
          Location: BiH

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Thompson danas izdao single pjesmu "Bosna"
          tekst ide nekako... Bosno, stara kolijevko Hrvata 05.gif Lašvanska dolina...
          Bosna æe ti reæi sve, odakle nam prezime...

            QTBbOv01KU8


            http://www.vecernji.hr/estrada/marko-perkovic-thompson-objavio-singl-bosna-959155?utm_source=Facebook&utm_medium=Status&utm_content=959155&utm_campaign=FB+page+statusi

          ___________________________________________________________________

            09-04-2014 20:53 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
            tana tana is a Male
            rigorozni




            Poruka: 17887
            Location: na prinudnom radu :)

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            'ta ce thompson

            ___________________________________________________________________
            kad ce mostar mama?

            09-05-2014 18:04 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
            tana tana is a Male
            rigorozni




            Poruka: 17887
            Location: na prinudnom radu :)

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            inace pjesma je glupa ko kurac, i to omanji, i to u stanju mlohavosti

            vidi se da je narucena

            ___________________________________________________________________
            kad ce mostar mama?

            09-05-2014 18:06 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
            REALISTA REALISTA is a Male
            samo sto nisam


            Poruka: 1375
            Location: Bosna i Hercegovina
            pokretac teme Thread Started by REALISTA

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            "Magistri" kazu da Thompson pjeva pjeva o "miru i ljubavi" 21.gif

            09-05-2014 22:22 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
            Stranica (7): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com