Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Stephen Hawking tvrdi: Bog nije potreban za nastanak svemira » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (16): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 9 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto
pokretac teme Thread Started by pravimostarac

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

u svemiru samo postoji ravnoteza koju nista nemoze narusiti
ne perfekcija, samo ravnoteza,

perfektna ravnoteza

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

01-31-2014 22:20 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto
pokretac teme Thread Started by pravimostarac

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

koliko god more bilo slano ili slanije uvijek ista koncentracija

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

01-31-2014 22:21 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

lol. Pa shto su se deshavala tektonska pomjeranja kontinenata na ovoj maloj zemlji ? Bog sse igrao slagalica ? izvini ako ispadam da se rugam Bogu ali ja imam jednostavna pitanja za ljude koji slijepo vjeruju u ono shto je napisano u vjerskim skriptama.

01-31-2014 22:22 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto
pokretac teme Thread Started by pravimostarac

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

konentracija oxygena uvijek ista na zadatoj nadmorskoj visini

u sarajvu sa smoogom ili bez ist

u ny,ny isto

perfektna ravnoteza

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

01-31-2014 22:23 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

to je veoma plitko. ja bih mogao navesti toliko primjera u prirodi koji su kristalno jasno protiv homo sapiens. Zbog chega bi bog napravio toliko nesnosnih stvari koje direktno ugrozavaju ljucku vrstu. Ovde ne govorim o zagadjenju ili bilo chemu shto je chovjek napravio tokom industrijalizacije nego jednostavno o prirodi na zemlji. to je skladnost I perfekcija ? Za koga ?

01-31-2014 22:29 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17884
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

    Hmmmm. Odgovori na moje pitanje . Zbog chega je kaos ili haos u univerzumu. U nashem trenutno nije . Ali u mnogim jeste. Nauchni dokazi su neupitljivi kada se govori o nestanku I stvaranju novih . Jeli se to bog igra ili shupa na , nama nerazumljivim nivoima ? Ako je sklad onda je sklad na cijelom nivou.


ja ne smatram da je haos u universu. dogadja se process koji je planiran do savrsenstva.
rekoh universe je ziv, i kao takav se "ponasa". ne bi to nazivo haosom.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-31-2014 22:32 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Znachi da bog nije stvorijo neshto shto je stabilno. Kako ga onda mogu nazivati bogom ? Jeli to I on joish uvijek uchi I experimentishe ? I ako jeste od koga uchi ? Kao shto ti kazesh ...process ... . kako onda da nema procesa u religiji. Zbog chega pisani spisi u Bibliji , Kuranu I ostalim knjigama nemaju dopunu ? Zbog chega je tu proces stao ? Shto nema novih proroka ili mesija da nas uvedu u buduchnost ?

01-31-2014 22:39 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17884
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

    lol. Pa shto su se deshavala tektonska pomjeranja kontinenata na ovoj maloj zemlji ? Bog sse igrao slagalica ? izvini ako ispadam da se rugam Bogu ali ja imam jednostavna pitanja za ljude koji slijepo vjeruju u ono shto je napisano u vjerskim skriptama.


tektonska pomjeranja se dogadjaju jer je planeta zemlja ziva i nije givikt.
ona se konstantno adaptira, stabilizuje, itd .....

nekad sam i ja tako razmisljo kao ti prowler, i bio zadrti ateista ... sve dok mi se nisu "otvorile oci".
tako da mogu da te shvatim ... iako mislim da si u krivu ja mogu da te shvatim. bio tamo.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-31-2014 22:42 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto
pokretac teme Thread Started by pravimostarac

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

zbunjuje te stvaranje i nestajanje zvijezda

pa svaki dan se ljudi radjaju i umiru

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

01-31-2014 22:42 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17884
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne mozes bola imati nesto zivo a "stabilno", tj nepokretno
ne moze biti system a da se nista ne dogadja.

to se onda zove givikt.
givikt je stabilan, i sta sa njim ..... sve sto on zna je da legne na onu tacnu 13.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-31-2014 22:44 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    'ta ce stephen. nimalo nisam impresioniran sa njim
Ovde se slazem sa tobom. Jednostavno ...barem po mojoj procjeni , chovjek koji luta u svojim mislima. Nadaren je za razmishljanje ali mnogi ljudi su isto tako nadareni sa svojim mishljenjima , ali nedovoljno gurani .

01-31-2014 22:45 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17884
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

    Znachi da bog nije stvorijo neshto shto je stabilno. Kako ga onda mogu nazivati bogom ? Jeli to I on joish uvijek uchi I experimentishe ? I ako jeste od koga uchi ? Kao shto ti kazesh ...process ... . kako onda da nema procesa u religiji. Zbog chega pisani spisi u Bibliji , Kuranu I ostalim knjigama nemaju dopunu ? Zbog chega je tu proces stao ? Shto nema novih proroka ili mesija da nas uvedu u buduchnost ?



ja ti samo mogu odgovoriti sta pise u kuranu o tome, a to je da je muhamed posljednji bozji poslanik. sve je receno precizno i zapisano. ko hoce da shvati shvatice.

ko nece da shvati djabe je njemu 100 knjiga i proroka. taki smo mi ljudi

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-31-2014 22:46 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    ne mozes bola imati nesto zivo a "stabilno", tj nepokretno
    ne moze biti system a da se nista ne dogadja.

    to se onda zove givikt.
    givikt je stabilan, i sta sa njim ..... sve sto on zna je da legne na onu tacnu 13.gif
to je shto ja stalno govorim. Ako ne mozesh ustabiliti neshto znachi da je izvan tvoje mochi. Znachi da Bog nije savrshen I da nema sve dizgine u svojim rukama. Samo moje razmishljanje.

01-31-2014 22:47 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17884
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

*bog je najveci programer. gospodar mjere.


sto se tice matematike, on ju je napravio i ona jeste savrsena

mi ljudi nismo izmislili matematiku, samo je ucimo iz prirode. i dosta toga smo shvatili, ali jos vise toga jos nismo sad za sad ....

ako mislis da matematika nije savrsena to je zato sto je mi nismo do kraja naucili. ali trudimo se ...

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-31-2014 22:49 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

        citat od prowler2:

      Znachi da bog nije stvorijo neshto shto je stabilno. Kako ga onda mogu nazivati bogom ? Jeli to I on joish uvijek uchi I experimentishe ? I ako jeste od koga uchi ? Kao shto ti kazesh ...process ... . kako onda da nema procesa u religiji. Zbog chega pisani spisi u Bibliji , Kuranu I ostalim knjigama nemaju dopunu ? Zbog chega je tu proces stao ? Shto nema novih proroka ili mesija da nas uvedu u buduchnost ?



    ja ti samo mogu odgovoriti sta pise u kuranu o tome, a to je da je muhamed posljednji bozji poslanik. sve je receno precizno i zapisano. ko hoce da shvati shvatice.

    ko nece da shvati djabe je njemu 100 knjiga i proroka. taki smo mi ljudi
Tako je. To smo mi ljudi . sa mozdanim vijugama koje mogu proizvesti dobar put ali nekada totalno pogreshan. Znachi da nas bog nije napravio savrshenima.

01-31-2014 22:49 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Ferrari Ferrari is a Male
mister foruma '03, '04




Poruka: 1841
Location: Maranello

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Stephen Hawking , volim gldati njegove emisije , mada ga ne kontam skroz .
Sad nisam ni ja neki Einstein , ali cini mi se da cesto mijenja misljenja.
Valjda je i to normalno , ko ce ga znati .
Do prje 'par' godina oficijelni stav je bio da je zemlja centar universuma ...
da se sve oko nje okrece .I da je ravna ko tepsija .
Danas znamo mnogo vise , ali jos uvjek premalo da bi mogli imati neko konacno misljenje .
Ko zna sta ce se sutra otkriti .

Ali jedna stvar je barem po meni sigurna , ima nekih stvari Koje se mijenjaju , i bez obzira
gdje se u universumu nalazili iste su , npr. matematika ... eto haj nek mi objasni (jeli prowler :) )
reko da matematika nije savrsena ?Koliko je recimo 2+2 na Andromedi ?
Rekoh neke stvari nisu s(a)vrsene , i mjenjaju se , ali ima i konstanti Koje svugdje isto vrijede .
Tu bi bilo jos par zakona fizike koji vrijede bez obzira gdje smo .

A evo najnovija mjerenja pokazuju koliko malo znamo ne samo o nama , nego inace
o universumu .

Universum se sastoji od sljedecih sastojaka (evo me ko Stevo Karapandza) :


4,9 % iz 'normalne' materije ... tj. materije koja je sastavljena od Atoma.

26,8 % iz 'tamne' materije ... tj. materije o kojoj pojma nemamo sta je to ustvari ... prosto nezamislivo da nesto egzistira , a da nije sastavljeno od atoma .

68,3 % iz 'tamne' energije ... tj. od neke sile koja vec oko 14 milijardi godina sve brze i brze siri univerzum .


E sad ovo 95 % necega sto nemamo pojma sta je , ni odakle dolazi , niti kuda ide ...
mozemo nazivati sa vise imena , npr. - majka priroda - ... - bog - ... - savrsenstvo - ...

___________________________________________________________________
Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

01-31-2014 22:52 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17884
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

prowler, bilo bi kontradiktorno napraviti nesto savrseno a nepokretno. onda to nije zivo, nego je givikt.

to sto se svemir mijenja ne znaci da nije stabilan. apsolutno ne. upravo zato da bi sacuvo stabilnost on se mijenja, prilagodjava, zivi .....

isto vazi i za planetu zemlju.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-31-2014 22:53 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    prowler, bilo bi kontradiktorno napraviti nesto savrseno a nepokretno. onda to nije zivo, nego je givikt.

    to sto se svemir mijenja ne znaci da nije stabilan. apsolutno ne. upravo zato da bi sacuvo stabilnost on se mijenja, prilagodjava, zivi .....

    isto vazi i za planetu zemlju.
Pa pobogu onda barem zbog tog fakta nebi trebali upotrebljavati termin ...Savrshenstvo koje proizilazi od Boga.

01-31-2014 22:56 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

mozda ,, relativan sklad koji se mijenja , ili tako nshto ?

01-31-2014 22:57 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Odo jest. Vi nastavite 10.gif

01-31-2014 23:00 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Stranica (16): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 9 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com