Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » SVAŠTARA » Jazzbina Abraxas 5 Votes - Average Rating: 5.005 Votes - Average Rating: 5.005 Votes - Average Rating: 5.005 Votes - Average Rating: 5.005 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (472): « prva ... « prethodna 413 414 415 [416] 417 418 419 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Muntahta Muntahta is a Female
moforaja




Poruka: 8353
Location: Tamo gdje je moja dusa.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Uzivajte u ovim slikama prirode, otvorite prozor i pogledajte kako se priroda budi iz sna.Budi se i nada vasem dolasku.Da s vama podijeli radost vasih ociju.Stvorena je za vas.Samo joj se prepustite i ona ce vas darivati.

    GELKWLdCTv8&feature=player_detailpage

___________________________________________________________________
Prestani brinuti o tome ko te ne voli
ko ima vise ili ko sta radi.
Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Muntahta dana 03-09-2013 u 20:04.

03-09-2013 20:04 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta




Poruka: 18170
Location: M&R

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Proljeæe......

___________________________________________________________________

    03-09-2013 23:34 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
    hari hari is a Male
    samo sto nisam




    Poruka: 1110
    Location: Sverige

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od abraxas:

      Za trenutak neka ostavi posao Hari i osluhne. Sretan r.dan 10.gif
        http://www.youtube.com/watch?v=MiQoy_Zruks


    Ja osluhnuh pa nastavih:

      http://www.youtube.com/watch?v=BwKd5mWBff0

    03-10-2013 09:52 hari is offline Pregledaj poruke od hari Dodaj hari u listu prijatelja
    bijelilabud bijelilabud is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 294

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      75yv-x3k3sM#t=1s

    03-10-2013 21:13 bijelilabud is offline Posalji email za bijelilabud Pregledaj poruke od bijelilabud Dodaj bijelilabud u listu prijatelja
    taxi taxi is a Male
    Liska mjeseca avgusta




    Poruka: 18170
    Location: M&R

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      jF_9xfFzzZ4

    ___________________________________________________________________

      03-11-2013 12:58 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
      abraxas abraxas is a Male
      moforaja




      Poruka: 6999
      Location: Jazzbina Abraxas
      pokretac teme Thread Started by abraxas

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Proljeæa nema. Samo proljetni umor. Iz zimske depresije u umor. Ponovo smak svijeta.

      03-11-2013 13:12 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
      taxi taxi is a Male
      Liska mjeseca avgusta




      Poruka: 18170
      Location: M&R

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Proljeæa æe biti,i hrvaCkog,i bosanskog,i slovenskog.Prozor noæas mora pasti.Trst je naš.

      ___________________________________________________________________

        03-11-2013 13:29 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
        abraxas abraxas is a Male
        moforaja




        Poruka: 6999
        Location: Jazzbina Abraxas
        pokretac teme Thread Started by abraxas

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Rode,laste....palite motore, vaša gnijezda vas èekaju...ugodan let vam želim.

        03-11-2013 17:14 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
        abraxas abraxas is a Male
        moforaja




        Poruka: 6999
        Location: Jazzbina Abraxas
        pokretac teme Thread Started by abraxas

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Zaspao sam veæ na jedno oko i uho a radio je tiho svirao. Potom poèeše vijesti. Probudih se, šta bi drugo. Svratih samo na tren da vidim da li se nemir svijeta unio i u jazbinu. Sve mirno. Mogu pokušati ponovo zaspati. Bez radia i loših vijesti.
        Izgleda da je ponovo roðendan nekome. E pa sve najljepše.....

          http://www.youtube.com/watch?v=-1xWpPTy5gA

        03-12-2013 00:30 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
        taxi taxi is a Male
        Liska mjeseca avgusta




        Poruka: 18170
        Location: M&R

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          HFqsG0uh8D0

        ___________________________________________________________________

          03-12-2013 00:36 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
          abraxas abraxas is a Male
          moforaja




          Poruka: 6999
          Location: Jazzbina Abraxas
          pokretac teme Thread Started by abraxas

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Dakle ima veæ neko vrijeme a da se ja ne bunim, ne mijenjam ljude, ne solim tuðe mozgove ali sve to i dalje rade meni. Prigovaraju mi iste osobe kao i prije samo razlozi su drugaèiji. Tako je teško ispunjavati tuðe želje pa i od najbliskijih ljudi. I ja imam jednu želju a ta je da nemam nikakvih želja, pa ni tu jednu jedinu. Mudrost je ostaviti vrijeme prije nego ono ostavi nas. Iæi ukorak s sudbinom i ne dopustiti da nas ona vuèe za sobom. Pojavljuju se takve misli u mom životu.

          03-12-2013 20:50 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
          Muntahta Muntahta is a Female
          moforaja




          Poruka: 8353
          Location: Tamo gdje je moja dusa.

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            qsMfR3a7UUE

          ___________________________________________________________________
          Prestani brinuti o tome ko te ne voli
          ko ima vise ili ko sta radi.
          Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

          03-13-2013 04:34 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
          taxi taxi is a Male
          Liska mjeseca avgusta




          Poruka: 18170
          Location: M&R

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od abraxas:

            Dakle ima veæ neko vrijeme a da se ja ne bunim, ne mijenjam ljude, ne solim tuðe mozgove ali sve to i dalje rade meni. Prigovaraju mi iste osobe kao i prije samo razlozi su drugaèiji. Tako je teško ispunjavati tuðe želje pa i od najbliskijih ljudi. I ja imam jednu želju a ta je da nemam nikakvih želja, pa ni tu jednu jedinu. Mudrost je ostaviti vrijeme prije nego ono ostavi nas. Iæi ukorak s sudbinom i ne dopustiti da nas ona vuèe za sobom. Pojavljuju se takve misli u mom životu.


          Abraxas,pusti kraju....
          sve je dobro kad se dobro svrši. 10.gif

          ___________________________________________________________________

            03-13-2013 09:28 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
            abraxas abraxas is a Male
            moforaja




            Poruka: 6999
            Location: Jazzbina Abraxas
            pokretac teme Thread Started by abraxas

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Još uvijek crni dim se vije, ko je papa(k) nije znano.
            A i Vicka šuti.
            Spektakl dostojan Eurovizije ili Miss Universe......
            Hercegovaèki fratri ne priznaju ovaj sud. Komunjare.
            Neæe ga Papa u njihovu butigu. Oprosti im, pape, èa ne razumidu tebe u pitanju su šoldi a viru ko j 38.gif e

            03-13-2013 17:24 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
            abraxas abraxas is a Male
            moforaja




            Poruka: 6999
            Location: Jazzbina Abraxas
            pokretac teme Thread Started by abraxas

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Kako je moje poslanstvo skoro pa gotovo mogu poèeti s sjeæanjima. Memoari èuvara evropskih granica pred štetnim uticajem Balkana. Iskreno, važi i obrnuto.
            Pamtim jedan dogaðaj kada Hercegovac želi izvesti automobil, mercedes, ali došao u krivi èas, u noæno doba kada ne može srediti papire. Lik nekih 30-tih godina, u kratkim hlaèama, duge neuredne kose s karakteristiènim izrazom za Dinaroida. Pa mi veli a Issa ti kako ne može, ja sam fratar, iša našijen ljudima u Njemaèku i naši virnici jamili mi meèku da ne trošim noge. Ma da te èastim, nije problem, koliko triba. dvista ,trista samo da iðem. Ja mu kažem da mi moja vjera to brani a i Zakon. Jeben ti viru tvoju i Isusa. To mi reèe sluga Božji 21.gif Baš ovako je bilo......

            03-13-2013 17:43 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
            bijelilabud bijelilabud is a Male
            bice nesto od mene




            Poruka: 294

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Hoæu da se malo odmorim od stvarnosti. Idem sebi nešto lijepo slagati, zavarati se. Zna biti od koristi i nije laž uvijek laž, veæ samo kad mi tako hoæemo.

              5-OLed2cVhE#t=4s

            Da popratim ovu predivnu sliku, sa par nedostojnih stihova iz moje mizerne tastature,

            Rjeèica umiva oblutke
            I dršæe pjenom bijelom
            Da oku ugodi sliku.

            Obala, snena, i vruæa
            Šarenu haljinu suši
            Od neprospavane noæi.

            A zefir, mirisni, blagi
            Dok nježno latice ljulja
            Šapuæe prolazniku.

            Zastani putnièe vrli
            Opij se ljepotom i kreni
            Jer, svakako æeš proæi.

            (Labudova mala malenkost)

            03-13-2013 23:52 bijelilabud is offline Posalji email za bijelilabud Pregledaj poruke od bijelilabud Dodaj bijelilabud u listu prijatelja
            taxi taxi is a Male
            Liska mjeseca avgusta




            Poruka: 18170
            Location: M&R

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od abraxas:

              Još uvijek crni dim se vije


            Bijeli dim,bijeli šal,bijeli miševi,faks helizim,ariel,bijela kafa (kava,kahva),bijelo dugme,bijeli luk,bijeli šljez,bijeli meðedi,bijeli iphone,bijeli hljeb(kruh),bijeli oènjak......
            svašta nešto bijelo.

            ___________________________________________________________________

              03-14-2013 01:07 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
              Muntahta Muntahta is a Female
              moforaja




              Poruka: 8353
              Location: Tamo gdje je moja dusa.

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Trenutak samo

              Kada bih svoj zivot mogao ponovo da prozivim
              pokusao bih u sledecem da napravim vise gresaka,
              ne bih se trudio da budem tako savrsen,
              opustio bih se vise.

              Bio bih gluplji nego sto bejah, zaista
              vrlo malo stvari bih ozbiljno shvatao.
              Bio bih manji cistunac.

              Vise bih se izlagao opasnostima, vise putovao,
              vise sutona posmatrao, na vise planina popeo,
              vise reka preplivao.

              Isao bih na jos vise mesta na koja nikad nisam otisao,
              jeo manje boba, a vise sladoleda,
              imao vise stvarnih a manje izmisljenih problema.

              Ja sam bio od onih sto je razumno i plodno
              proziveo svaki minut svoga zivota: imao sam,
              jasno, i casaka radosti.

              Ali kad bih mogao nazad da se vratim,
              tezio bih samo dobrim trenucima.
              Jer, ako ne znate, zivot je od toga sacinjen,
              od trenova samo; nemoj propustati sada.

              Ja sam bio od onih sto nikada nikuda nisu isli bez
              toplomera, termofora,
              kisobrana i padobrana;
              kad bih opet mogao da zivim,
              laksi bih putovao.

              Kada bih ponovo mogao da zivim,
              s proleca bih poceo bosonog da hodam
              i tako isao do kraja jeseni.
              Vise bih se na vrtesci okretao,
              vise sutona posmatrao i sa vise dece igrao,
              kad bih zivot ponovo pred sobom imao.

              Ali, vidite, imam 85 godina, i znam
              Da umirem.


              Horhe Luis Borhes

              ___________________________________________________________________
              Prestani brinuti o tome ko te ne voli
              ko ima vise ili ko sta radi.
              Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

              03-14-2013 05:47 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
              Muntahta Muntahta is a Female
              moforaja




              Poruka: 8353
              Location: Tamo gdje je moja dusa.

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Njegujte plemenitost. Radujte se, ali i obradujte.Volite, ali i zasluzite da budete voljeni. Ostavite svoj trag,Dobro vam jutro.

                lgBh0WRwqVI

              ___________________________________________________________________
              Prestani brinuti o tome ko te ne voli
              ko ima vise ili ko sta radi.
              Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

              03-14-2013 06:22 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
              abraxas abraxas is a Male
              moforaja




              Poruka: 6999
              Location: Jazzbina Abraxas
              pokretac teme Thread Started by abraxas

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Borhes i Labud... 10.gif
              Tek sada proèitao, nisam mogao doæi do Jazze, ulice zkarèene, podigla se drskost, provokacija i bezobraznost. I huligani hrvatskog (ne)športskog kluba. Stihovi se ne èuju od buke a i da se èuju ne bi našli puta do onih sitnih predjela mozga gdje su kontrolne sobe za ljepotu.
              Sutra stiže proljeæe.

              03-19-2013 12:23 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
              Stranica (472): « prva ... « prethodna 413 414 415 [416] 417 418 419 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com